"Дропбокс". Що це за штука і як нею користуватися?

185 0 Новини високих технологій

Багато користувачів чули про сервіс "Дропбокс", однак багато хто й гадки не мають, навіщо потрібна ця штука і чому вона так популярна. На початковому етапі можна сказати, що цей сервіс дозволяє користувачам зберігати важливі дані без побоювання втратити їх. Така загальна суть "Дропбокс". Що це за штука і навіщо вона потрібна? Розглянемо докладніше це питання.

"Дропбокс". Що це за штука і як нею користуватися?

Історія сервісу

Компанія Dropbox була заснована в 2007 році (не так вже й давно) двома випускниками Массачусетського технологічного інституту.
"Дропбокс". Що це за штука і як нею користуватися?
Спочатку хлопці створювали хмарний сервіс зберігання даних виключно для власного використання. Тодішні швидкості з'єднання з інтернетом не дозволяли випускати сервіс "в люди". Однак через кілька років сервіс став вельми популярним і серед інших користувачів. Тоді-то і почалася історія сервісу як масового продукту. Донині люди активно використовують "Дропбокс". Це дуже зручно, і так зрозуміло. Але хотілося б розглянути основні особливості сервісу.


Принцип роботи

"Дропбокс". Що це за штука і як нею користуватися?
Філософія "Дропбокс" передбачає доступ до файлів користувача з будь-якого місця на будь-якому авторизованому пристрої. Файли, вибрані користувачі, які завантажуються на сервер "Дропбокс". Після цього відбувається синхронізація з усіма пристроями, на яких встановлена програма "Дропбокс". В результаті користувач отримує доступ до своїх файлів з будь-якого місця і з будь-якого пристрою. Це дуже зручно. До того ж дані користувачів завжди знаходяться під захистом. Однак є і негативні моменти. Сервер не зовсім безкоштовний. Така філософія "Дропбокс". Що це "майже" безкоштовно - зрозуміло. Але які умови? При реєстрації користувач отримує повністю працездатний акаунт з повним функціоналом (особливо, якщо встановити "Дропбокс"-додаток). Однак максимальний обсяг хмарного сховища становить всього 2 гігабайти. Якщо потрібно більше, то доведеться платити.


Алгоритм безпеки

"Дропбокс". Що це за штука і як нею користуватися?
Для забезпечення безпеки використовується потужний алгоритм захисту. З'єднання здійснюється через SSL. Це означає, що передача важливих файлів надійно захищена. Для шифрування файлів використовується 256-бітний ключ. Файли, захищені таким чином, неможливо зламати, так як можливих комбінацій дуже багато. Також хмарні сховища розташовуються на захищених іноземних серверах, що позитивно позначається на безпеці, так і на стабільності роботи "Дропбокс". Що це за сховище, якщо воно зависає раз за разом? Але в "Дропбокс" такого не буває. В цілях безпеки сервіс зберігає всю історію змін файлів користувачем. Але тільки протягом 30 днів на безкоштовному акаунті. Якщо ж потрібно більше, то за окрему плату можна придбати вічну історію. Хмара буде зберігати всі зміни вічно. Однак така опція потрібна далеко не всім. Ще одна "фішка" безпеки - робота через веб-інтерфейс (в браузері). Однак є обмеження для такого типу роботи. Так, наприклад, можна завантажити в хмарне сховище через браузер файл розміром не більше 300 мегабайт. З чим пов'язано таке обмеження - незрозуміло. Але воно є, і з ним доводиться миритися.

Використання

"Дропбокс". Що це за штука і як нею користуватися?
Отже, ми зрозуміли, що таке "Дропбокс". Як користуватися цим сервісом? Тут немає нічого складного. Головне - встановити на всі свої гаджети додаток. Існують версії програми для Windows, MacOS, Linux, Android, iOS і Blackberry. Після установки потрібно буде створити обліковий запис і надійно захистити його паролем. Після цього можна почати завантажувати файли в "Дропбокс". Всі дані, завантажені в хмарний сервіс, будуть доступні на всіх пристроях з встановленим додатком "Дропбокс". Синхронізація пройде автоматично. Надалі користувачеві потрібно буде вводити пароль для того щоб отримати доступ до файлів в Дропбокс. А якщо в смартфоні, наприклад, є аутентифікація за допомогою відбитка пальця, то введення пароля і не знадобиться. У загальному і цілому, процес використання "Дропбокс" чим-то схожий на використання популярного сервісу "Яндекс.Диск". З тією лише різницею, що останній не настільки безпечний. Чудовий сервіс у "Дропбокс". Що це, якщо не турбота про конфіденційності даних користувача? Враховується алгоритм шифрування тип з'єднання. Саме тому багато серйозні люди використовують саме цей сервіс. У "Дропбокс" досить велика клієнтська база, навіть незважаючи на те, що вартість додаткових гігабайт для зберігання висока. Але за відмінний сервіс у розвинутих країнах прийнято платити.

Висновок

Отже, ми розібралися з сервісом хмарного сховища "Дропбокс". Що це досить зручна штука, вже зрозуміло. Але також слід взяти до уваги той факт, що дані, завантажені користувачам сервера, знаходяться під надійним захистом. А значить, "Дропбокс" можуть успішно використовувати не тільки окремі юзери, але і цілі корпорації. До речі, саме корпоративні клієнти становлять більшу частину клієнтської бази сервісу. Звичайно, ця хмара не зовсім безкоштовно, але є сенс спробувати хоча б вільний аккаунт. Якщо сподобається функціонал, то можна буде дозволити собі придбати додаткове місце.

Популярі новини
Загрузка...