Onedrive - що це таке? Призначення програми

710 0 Новини високих технологій

Стрімке наростання хмарних технологій не могло не звернути на себе увагу такого IT-гіганта, як компанія Microsoft. У підсумку після декількох років розробки світ побачив сервіс OneDrive. Що це таке і як ним користуватися, пояснить ця стаття. До речі, даний продукт не має нічого спільного з відеореєстратором OneDrive PRO.

Історія створення і розвитку

Спочатку хмарний сервіс мав назву SkyDrive і був доступний невеликій кількості користувачів, які брали участь у вузькому тестуванні. За кілька років платформа значно розвинулася, отримала безліч варіантів програм і програм для різних операційних систем.
Onedrive - що це таке? Призначення програми
На початку 2014 року компанія оголосила про ребрендинг платформи, в результаті якого їй присвоїли ім'я, що використовується й донині. Що це за програма - OneDrive? Про це буде розказано далі в статті.

Опис продукту, його можливості і тарифні плани

OneDrive - що це таке? Загалом, це хмарне сховище, основним завданням якого є забезпечення обміну файлами між різними пристроями, а також додаткове місце для зберігання важливої інформації. На даний момент компанія Microsoft пропонує кілька варіантів використання Windows OneDrive:
 • Безкоштовний план. У користування надається 5 Гб вільного місця.
 • План за 140 рублів в місяць. Надається 50 Гб на віддаленому жорсткому диску.
 • 2700 рублів на рік. Даний план включає в себе 1 Гб вільного місця, розширені функції OneDrive і офіс 365 персональній версії. Використовувати його можна на ПК, планшет і телефон.
 • 3400 рублів в рік. Є 5 Гб в цілому. Однак розкидаються по 1 на кожного користувача, максимальна кількість яких в цьому плані - 5. Також в комплекті поставляється офіс 365 для дому.
 • Як користуватися програмою, особливості взаємодії

  OneDrive йде в штатній комплектації операційних системах Windows 8 і 10. Щоб перемістити який-небудь документ або файл в хмарне сховище, достатньо всього лише перетягнути його на зображення додатка в провіднику. Якщо ж з якихось причин з'єднання з Інтернетом відсутня, то нічого страшного. Тут є локальне сховище на системному жорсткому диску, яке автоматично проведе синхронізацію при появі доступу до мережі.
  Onedrive - що це таке? Призначення програми

  OneDrive на "Андроїд"

  Використовувати хмарне сховище можна на телефонах і планшетах з операційною системою Android. Для цього в магазині додатків Google Play є однойменна програма. Скачавши його потрібно авторизуватися, використовуючи свій обліковий запис Microsoft. Це досить зручний спосіб ділитися файлами з одного пристрою на інший без використання проводів і марудного Bluetooth.

  Видалення OneDrive з різних версій операційної системи Windows

  Позбутися програми в Windows 7 дуже легко, можливо, тому, що вона не поставляється в комплекті з системою і встановлюється окремо. Перед тим як видалити OneDrive, треба зайти в «Панель управління». Тут слід знайти «Програми та компоненти». У списку необхідно локалізувати шуканий об'єкт і виділити його. Потім потрібно клацнути правою кнопкою і вибрати «Видалити».
  Onedrive - що це таке? Призначення програми
  А ось для видалення OneDrive з 10 версії системи потрібно трохи почаклувати. Спочатку треба відключити OneDrive. Як це зробити? В треї треба прибрати галочку з пункту «Автоматично запускати OneDrive при вході». Тепер варто усунути OneDrive з провідника. Для цього потрібно відвідати сховище всіх налаштувань системи Windows - реєстр. Щоб потрапити туди, треба знайти пункт «Виконати» в головному меню «Пуск». У ньому потрібно набрати слово regedit.
  Відкриється реєстру Windows. Потрібно знайти розділ, який має назву 018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6. Для цього можна скористатися пошуком. Знайдений розділ містить кілька ключів. Один з них - System.IsPinnedToNameSpaceTree. Потрібно змінити його значення на 0. Зробити це можна, натиснувши правою кнопкою і виберіть пункт «Змінити». Може виникнути така ситуація, коли шуканий параметр відсутній у розділі. Значить, варто пошукати його далі. Після його зміни на 0 треба вийти в провідник і перевірити, чи віддалилася іконка OneDrive. Можна спробувати також видалити OneDrive через налаштування політик. Для цього також знадобиться утиліта «Виконати». В ній вводиться рядок gpedit.msc.
  Onedrive - що це таке? Призначення програми
  Відкриється деревоподібна ієрархія, як в реєстрі. Для початку потрібно розкрити гілку «Конфігурація комп'ютера». У ньому є подветка «Адміністративні шаблони», а в ній - «Компоненти Windows». Тут і знаходиться OneDrive. Даний пункт містить всього один параметр - «Заборонити використання OneDrive для зберігання файлів. Потрібно змінити його з «Відключено» на «Включено». Тепер система не буде звертатися до OneDrive для того, щоб ділитися файлами.

  Відключення через диспетчер завдань

  Почати відключення програми потрібно з переходу в диспетчер завдань. У Windows 10 це можна зробити за допомогою поєднання клавіш Ctrl + Alt + Del, або клацнувши правою кнопкою по панелі завдань. У вікні, треба знайти стовпець «Подробиці». Якщо серед представлених програм є OneDrive, то потрібно виділити його і натиснути «Зняти завдання».

  Усунення неполадок у роботі програми

  Найпоширенішою проблемою буває неможливість провести синхронізацію. Тобто файли ніби як вирушили в потрібну локальну папку, але не досягли хмарного сховища. Тут може бути дві причини:
 • Стався збій OneDrive з-за відсутніх оновлень Windows. Тому потрібно стежити, щоб операційна система завжди володіла необхідними актуальними «латками» і доповненнями.
 • Завеликий розмір файлу. Програма обмежує обсяг переданих даних до 10 Гб. Тому якщо файл більше представленого значення, то треба його розбити за допомогою архіватора на складові частини.
 • Onedrive - що це таке? Призначення програми
  Також іноді спостерігається помилка при запуску додатка. У більшості випадків рятує звичайна перезагрузка. У самих важких ситуаціях допоможе оновлення операційної системи до останніх версій.

  Найближчі аналоги програми та їх відмінні особливості

  Загалом, зрозуміло, що OneDrive - це іноді корисна утиліта для тих, хто має кілька пристроїв з операційною системою Windows. Можна, звичайно, змусити її працювати і в інших популярних ОС, але навіщо ці проблеми, якщо є і більш прості рішення.
 • DropBox - відмінний багатоплатформовий хмарний сервіс. Безкоштовно видається лише 2 Гб. Але є різні способи і бонусні завдання, які дозволяють збільшити обсяг.
 • Хмара Mail.ru надає найбільший стартовий безкоштовний обсяг дискового простору серед аналогів - 25 Гб. Є різні варіанти тарифів.
  Onedrive - що це таке? Призначення програми
 • Яндекс.Диск - ще один вітчизняний хмарний сервіс. Безкоштовно дається всього 10 Гб.
 • Google Drive - безкоштовно надається 15 Гб. Але є кілька способів значно збільшити це простір, аж до 1 Тб. Сервіс зручно використовувати спільно для створення і редагування документів.
 • Висновок

  У статті було розібрано платформа OneDrive. Що це за сервіс, як з ним працювати і яким чином можна відключити - ви вже знаєте. Якщо компанія Microsoft буде і далі розвивати цей хмарний сервіс, то, можливо, незабаром він зможе обігнати своїх конкурентів. Ціни на деякі тарифні плани все ж таки кусаються, тому повний перехід на комерційну основу буде актуальним тільки для невеликих компаній, які активно використовують спільну розробку або редагування документів.

  Популярі новини
  Загрузка...