Новини високих технологій
» » Що таке «Дропбокс» і навіщо він потрібен? Хмарне сховище даних Dropbox

Що таке «Дропбокс» і навіщо він потрібен? Хмарне сховище даних Dropbox

24-12-2017, 22:31
1 244
Сьогоднішні технології надають власникам персональних комп'ютерів і мобільних гаджетів безліч варіантів для зберігання файлів та інших даних. Велика кількість можливостей інший раз збиває з пантелику, і пересічний користувач просто не може зорієнтуватися і не знає, що вибрати: вінчестер на ПК, зовнішній накопичувач смартфона, звичайну флешку або «хмара» в Мережі.
Останній варіант набуває все більшу популярність завдяки повсюдній інтернетизації. Подібні «хмари», або по-іншому - хмарні сховища, являють собою сервер, де користувачеві виділяється якийсь обумовлений обсяг даних під його потреби. Яскравим представником такої братії є сервіс Dropbox.

Що таке «Дропбокс»?

Подібні сховища дуже зручні, особливо в наш мобільний століття. Добра половина користувачів персональних комп'ютерів не сидить на місці, а носити з собою необхідні дані на тій самій флешці не завжди зручно.


Взяти, наприклад, соціальні мережі, де обмін фотографіями, музикою і якимись документами набагато легше організувати за допомогою хмарного сховища Dropbox, а не копіювати контент спочатку на зовнішній носій, потім на інший пристрій, а з нього вже публікувати в Інтернет. Подібна процедура складна, втомлює і не завжди працює так, як треба, тим більше якщо попалася вибаглива флешка, карта пам'яті або кабель не з тим роз'ємом.
Що таке «Дропбокс»? Це передача ваших даних без зайвих посередників. Звичайно, і у цього варіанту є як свої плюси, так і мінуси, але перше все ж більше. Однак про це трохи пізніше. Спробуємо розібратися, що таке «Дропбокс» і навіщо він потрібен. Також позначимо основні можливості сервісу та доцільність його використання в тій чи іншій області.

Чому саме Dropbox?

Отже, що це за програма Dropbox і чому її варто використовувати? Вона безкоштовна, але, природно, з деякими обмеженнями. Базовий тариф включає в себе 2 Гб вільного місця в сховищі для абсолютно будь-якої інформації.

Тобто користувач може додати папки, файли з яким завгодно розширенням і без обмежень за обсягом. Останній момент квотується тільки обраним тарифом в Dropbox. Що це за програма завантажена в «хмара» або ліцензійний чи трек ви зберігаєте, у вас ніхто не запитає. Сервіс надає місце без зайвих питань.

Обмеження

Сховище, особливо якщо ви вибрали базовий варіант, має свої обмеження. Розберемося, як працює «Дропбокс» в цьому випадку. При завантаженні даних через інтерфейс вашого браузера загальний обсяг обмежений 2 Гб. Цього цілком вистачає для фотографій, музики і будь-яких документів.
Якщо ви хочете більшого, то до ваших послуг спеціальний клієнт «Дропбокс» на комп'ютер або мобільний гаджет. У тому випадку, якщо базових 2 Гб виявиться мало, можна розширити віртуальне місце під зберігання файлів до дуже великих обсягів, природно, за окрему плату. Є різні тарифи і варіанти збільшення дискового. Розглянемо кілька прикладів, щоб було зрозуміліше, що це таке. «Дропбокс» передбачає авансову оплату за додаткові гігабайти на віртуальному сервері. Приміром, обсяг 50 Гб обійдеться пересічному користувачеві приблизно в 600 руб./міс., а 100 Гб - вже 1100 руб./міс. Тобто чим більше місця ви зарезервуєте, тим вигідніше будуть умови.
Крім того, якщо приділити на своїй сторінці в соціальних мережах цього сервісу хоча б пару рядків, то ви можете отримати безплатні гігабайти зверху обраного тарифу. Так що «хмара» вітає рекламу і всіляко заохочує користувачів за це.

Інші можливості

Йдемо далі. Ми описали ще не все про те, що таке «Дропбокс». Це ще і файлообмінник. Наприклад, ви частенько обмінюєтеся зі своїми друзями, передплатниками або взагалі з сторонніми людьми якимись даними на кшталт тих же фотографій, музики і т. п.
Сервіс надає доступ до ваших даних через публічний розділ. Все, що вам знадобиться, це перенести потрібні файли з мобільного гаджета або Windows в Dropbox і відзначити їх прапорцем Public ("Публічне"), потім скопіювати посилання на ваші дані і розмістити її де завгодно. Природно, що ніяких «Почекайте 60 секунд» тут не буде, і користувачі отримують прямий адресу без будь-яких витіюватості, яка властива звичайним файлоообменникам. Також слід відзначити наявність у сервісу грамотної синхронізації. Тобто ви завжди будете мати доступ до ваших файлів, де б ви не знаходилися, лише б ваш девайс мав доступ в інтернет. За синхронізацію відповідають численні клієнти, які можна встановити на будь гаджет і стаціонарний комп'ютер (підтримка «Андроїд», «Віндовс», «Лінукс» і «Макінтош» з iOS).

Веб-інтерфейс

Якщо ви хочете встановлювати повноцінний клієнт сервісу собі на комп'ютер або мобільний гаджет, то можна скористатися звичайним веб-інтерфейсом. Він не такий гнучкий, як стаціонарний софт, але всі необхідні для пересічних операцій функції в ньому присутні.
Для початку потрібно пройти коротку реєстрацію. Переходимо на офіційний сайт сховища і вибираємо відповідний пункт. У полі введення інформації необхідно вказати свої дані: прізвище, ім'я, електронну пошту, а також придумати пароль. При бажанні можна ознайомитися з політикою конфіденційності. Після введення всіх даних на вашу пошту прийде лист з посиланням, яка активує ваш обліковий запис. Після цього можна заходити на сервіс зі своїм логіном та паролем. Веб-інтерфейс сховища дуже схожий на стандартний провідник. Заплутатися там практично неможливо, тим більше на кожному кроці є спливаючі підказки по кожному пункту.

Особливості інтерфейсу

З лівого боку знаходиться колонка для пошуку файлів з відображенням поточних логів: копіювання, створення, видалення та інше. Майже всю праву частину займає інтерфейс управління файлами і папками. За замовчуванням в гілці присутні два каталогу: «Публічний» і «Фото». Користувач може створити свої теки і назвати їх як завгодно.
Основне меню організовано у верхній частині. Тут можна завантажити файли з комп'ютера в сервіс натисненням однієї кнопки, створити підпапку, показати приховані файли, перейменувати їх, тобто робити практично все те, що дозволяє нам провідник «Віндовс». Натисненням на одну клавішу можна зробити папку або файл загальнодоступним, і ваші друзі отримають доступ з вказаної сервісом посиланням (з'являється в контекстному меню). Перед тим як додати музику в «Дропбокс», відео або інші файли зі специфічним роздільною здатністю, краще відразу створити відповідну директорію, інакше плутанина забезпечена. Також користувачеві доступна докладна історія всіх дій з файлами та папками. Тут ви можете простежити все і вся, але тільки в обмежених межах. Останнє може бути знято і залежить від обраного тарифу. Крім того, в інтерфейсі сервісу є пункт, який відповідає за якісь квести, виконання яких принесе вам додаткові гігабайти до вже наявних. Тут можна ознайомитися з визначними можливостями сховища, встановити локальний клієнт на ваші пристрої, поділитися посиланнями на реєстрацію в «хмарі» з друзями, прив'язати ваш аккаунт соціальної мережі або замовити якусь послугу по акції. За все це вам безкоштовно надаються різні бонуси та інші «ласощі».

Локальні клієнти

Розглянемо найпопулярніший клієнт сервісу для операційної системи Віндовс». Завантажити його можна у відповідному розділі на головній сторінці сховища. Займає зовсім небагато місця і встановлюється за лічені секунди.
Після інсталяції запускаємо клієнт, вводимо свої реєстраційні дані - можна починати працювати. По суті, інтерфейс «Дропбокса» нічим не відрізняється від звичайного провідника, навіть можна сказати, що вони ідентичні. Тобто ви можете виконувати абсолютно ті ж дії, з тією лише різницею, що всі ваші дані зберігаються не на жорсткому диску, а на віртуальному сервері. Тут також можна надавати спільний доступ до файлів, закачувати, перейменовувати, видаляти, додавати, порівнювати і т. д. Причому робити це можна не тільки з допомогою контекстного меню, а простим перетягуванням файлів/папок мишею. Також у сервісу є клієнти для платформ iOS та Android. Мобільна версія сховища схожа з веб-інтерфейсом. Тут ті ж пункти меню і робота з папками. Функціонал урізаний в тому плані, що при роботі доводиться частіше викликати контекстне гілки і віконця. Вмістити все на маленькому екрані не виходить, а в іншому все те ж саме.

Безпека

Сервіс подбав і про безпеку своїх користувачів, а також про конфіденційність довіреної йому інформації. Весь процес зберігання, передачі та іншого використання даних відбувається за допомогою захищених SSL-протоколів. Сама інформація шифрується за допомогою сучасного алгоритму AES-256 тому відходу пакетів «на сторону» помічено не було. До всіх папок з позначкою «Публічні» є доступ лише у обмеженого кола людей, який ви визначаєте. А скачування файлів можливо виключно по вашому посиланню, де ви самі вирішуєте, кому її давати/відправляти.

Підводячи підсумок

«Дропбокс» можна назвати одним з кращих сервісів у своєму сегменті. Віртуальні сервери дозволяють завжди тримати під рукою необхідні дані. Звичайно, обсяги сховища обмежені вашим тарифним планом, за який потрібно платити. Але навіть для безкоштовних акаунтів надається 2 Гб вільного місця, чого цілком вистачає для невимогливих користувачів соціальних мереж, причому функціонал при цьому ніяк не урізується.