Графічний прискорювач ATI Radeon HD 5870. Спеціалізація, перелік поставки, характеристики і продуктивність

163 0 Новини високих технологій

Графічний адаптер в дискретному виконанні ATI Radeon HD 5870 був офіційно представлений виробником в 2009 році. Цей акселератор став першим пристроєм, який офіційно підтримувала така API, як DirectX 11. Остання обставина дозволило суттєво підвищити швидкодію графічної підсистеми в ряді завдань. До того ж цей адаптер мав передові технічні специфікації. Тому ще довгий час він був все ж актуальним рішенням для складання високопродуктивних комп'ютерів.

Графічний прискорювач ATI Radeon HD 5870. Спеціалізація, перелік поставки, характеристики і продуктивність

Призначення. Список поставки

Графічний адаптер ATI Radeon HD 5870 як було зазначено раніше, ставився виробником до лінійки найбільш продуктивних дискретних прискорювачів. Тому такий акселератор найбільш оптимально було використовувати саме у складі ігрових ЕОМ. Тим більше його технічні специфікації носили інноваційний характер і дозволяли системі обробляти програмний код будь-якого ступеня складності. Також такий дискретний прискорювач відмінно підходив і для створення графічних станцій. Тому такі ЕОМ спеціалізувалися на обробці високоякісних зображень. В інших випадках такий високопродуктивний і дорогий адаптер недоцільно було використовувати. У нього занадто висока вартість і при реалізації менш ресурсномістких завдань його апаратне забезпечення не до кінця буде використовуватися.


Список поставки такого прискорювача, як правило, включав наступне:
 • дискретний адаптер;
 • диск з документацією, діагностичними утилітами і, звичайно ж, драйвер;
 • керівництво по експлуатації даної модифікації графічної підсистеми;
 • гарантійний талон.
 • Єдиний недолік, на наявність якого вказують власники такого прискорювача, – це відсутність бонусних дисків з іграми в списку поставки. Але така практика набула поширення значно пізніше, а в 2009-му ніхто з виробників такого маркетингового кроку ще не придумав.

  Специфікації

  Характеристики ATI Radeon HD 5870 акцентують увагу на тому, що в його основі лежав графічний чіп RV870 кодова назва якого Cypress. Дана модифікація чіпа виготовлена по технології 40 нм, а кількість транзисторних елементів в поверхневому виконанні, які входять до його складу, дорівнює 2154 мільйонів штук.


  Цей мікропроцесор включає 1600 шейдерних блоків. Також цей чіп укомплектований 80 блоками TMU і 32 модулями ROP. Всі ці елементи функціонують на номінальній тактовій частоті 850 мГц. Інтерфейс підключення до системної плати PCI – EX версії 2.1. Можна використовувати для комутації та іншу ревізію цього інтерфейсу, але в цьому випадку всі ресурси ПК не до кінця будуть завантажені. Також прискорювач був оснащений портами для виводу зображення DVI, HDMI і Display Port. При необхідності, можна також вивести картинку на роз'єм VGA монітора в аналоговому форматі, але в цьому випадку потрібно додатково використовувати спеціальний перехідник.
  Графічний прискорювач ATI Radeon HD 5870. Спеціалізація, перелік поставки, характеристики і продуктивність

  Підсистема пам'яті

  Основний обсяг ОЗП в номінальному виконанні для ATI Radeon HD 5870 – 1Gb. Але деякі виробники з метою економії витрат і зниження вартості акселератора комплектували такі пристрої 512 Мб. Тип використовуваних мікросхем в даному пристрої – GDDR5 які працюють в номінальному режимі на ефективній частоті 4800 мГц. Розрядність шини комутації ОЗП до видеобуферу становить 256 біт. У підсумку такий прискорювач міг видати пропускну здатність на рівні 153 Гбіт/сек. Тобто це дуже і дуже швидкодіючий навіть за нинішніми мірками акселератор.

  Тестовий стенд. Його специфікації

  Тестовий стенд для перевірки швидкодії прискорювача включав такі компоненти:
 • ЦПУ Core 2Quad моделі Q9550;
 • системну плату на чіпсеті i945 від «Інтел»;
 • кулер моделі Noctua NH-U12P;
 • ОЗУ DDR3 2 модуля по 1 Гб з тактовою частотою 1333 мГц;
 • накопичувач SATA з номінальною ємністю 160 Гб;
 • блок живлення, потужність якого обмежена 850 Вт;
 • монітор з діагоналлю 17 дюймів і максимальною роздільною здатністю 2048 x 1536 і частотою оновлення картинки 60 Гц.
  Графічний прискорювач ATI Radeon HD 5870. Спеціалізація, перелік поставки, характеристики і продуктивність
 • Продуктивність

  Як було раніше зазначено, номінальний обсяг ОЗП для ATI Radeon HD 5870 –1Gb. Характеристики цього прискорювача вказують на те, що він повинен виводити картинку в дозволах 1600 х 1200 або ж 2048 х 1536. У пакет 3DMArk'06 даний акселератор зміг набрати 21262 бали і обійшов такі пристрої, як HD4890 і GTX285. Перший з них зміг набрати 17489 бали, а другий – 18523. У грі Crysis цей герой зміг видати 95 fps при дозволі 1024 х 768. При цьому його конкуренти в особі HD4890 і GTX285 змогли видати 68 fps і 70 fps відповідно.

  Відгуки

  До плюсів ATI Radeon HD 5870 можна віднести швидкодія і надійність. Його мінусами називалися власниками високе енергоспоживання і вартість. Також до недоліків можна віднести ще й те, що цей адаптер ґрунтується на застарілій на сьогоднішній день архітектурі і технології. Тому дана модель відеокарти на в наші дні не відноситься до категорії актуальних рішень.
  Графічний прискорювач ATI Radeon HD 5870. Спеціалізація, перелік поставки, характеристики і продуктивність

  Висновок

  Звичайно, революційним прискорювачем у 2009 році став ATI Radeon HD 5870. Його продуктивність істотно зросла по відношенню до тих адаптерам, які були випущені в рамках попереднього покоління. Але з моменту появи даної відеокарти на прилавках магазинів пройшло багато часу. Тому такі прискорювачі застаріли і їх рекомендується разом з іншими елементами ПК замінити вже зараз.

  Популярі новини
  Загрузка...