Мобільний графічний прискорювач GeForce GTX 870M. Характеристики та спеціалізація пристрою

202 0 Новини високих технологій

Графічний адаптер GeForce GTX 870M був випущений в 2014 році і призначався для складання високопродуктивних ноутбуків. У нього були передові на той момент характеристики, а за рахунок цього він дозволяв вирішувати будь-які завдання. І навіть зараз такий прискорювач все ще є актуальним, дозволяє вирішувати більшу частину найбільш ресурсномістких для комп'ютерного апаратного забезпечення завдань.

Мобільний графічний прискорювач GeForce GTX 870M. Характеристики та спеціалізація пристрою

Позиціонування прискорювача виробником

Як було раніше зазначено, відеокарта GTX 870M ставилася компанією NVidia до ніші найбільш продуктивних адаптерів. В її основі лежала передова за мірками 2014 року мікропроцесорна архітектура Kepler. Цей чіп лише трохи поступався за швидкодією флагманського пристрою того покоління GTX 880M і забезпечував дійсно безкомпромісний рівень продуктивності.


Тому такий акселератор відмінно підходив для реалізації високопродуктивних переносних ЕОМ ігрового плану. Також такий пристрій дозволяє створювати мобільні графічні станції. В додаток до цього при необхідності ноутбук можна перетворити в переносний сервер бюджетного класу. У всіх інших випадках такі мобільні використовувати ЕОМ недоцільно з тієї причини, що обчислювальні ресурси дискретного прискорювача не до кінця будуть використовуватися, а переплачувати за такий дорогий компонент немає особливого сенсу.
Мобільний графічний прискорювач GeForce GTX 870M. Характеристики та спеціалізація пристрою

Основні характеристики адаптера

Характеристики GTX 870M акцентують увагу на тому, що цей прискорювач ґрунтується на чіпі N15P-GT. Він відноситься до архітектури під кодовою назвою Kepler. Чіп виготовляється за технормам 28нм. При це все його транзисторні елементи мають поверхневу компонування, яка на поточний момент є застарілою. Загальне ж число напівпровідникових компонентів у цьому чіпі становить 3540 мільйонів штук. Тепловий пакет адаптера дорівнює 100 Вт. Тому в процесі роботи він повинен охолоджуватися активною системою охолодження. Також цей акселератор потребує додаткового живлення, яке надходить в графічну підсистему через спеціальний роз'єм з боку блоку живлення ноутбука.


Апаратні специфікації GTX 870M вказують на наявність 1344 потокових процесорів. Кожен з них функціонує на частоті до 941 МГц. На рівні програмного забезпечення дана модель акселератора підтримує цілий ряд важливих технологій. Останні дозволяють у деяких випадках підвищити його продуктивність в рази. Одна з них – це GPU Boost версії 2.0. Вона визначає ступінь нагріву мікропроцесора GPU і рівень складності розв'язуваної задачі і вже на підставі цих параметрів динамічно змінюється частота акселератора. Також цей адаптер підтримує технологію GameStaem. З її допомогою під час гри збільшується час автономної роботи обчислювальної системи. У свою чергу технологія SLI дозволяє поєднувати в кластери компанії NVidia, а за рахунок цього в рази збільшувати швидкодію графічної підсистеми.
Мобільний графічний прискорювач GeForce GTX 870M. Характеристики та спеціалізація пристрою

Оперативна пам'ять

Номінально специфікаціям дискретний прискорювач GTX 870M повинен бути оснащений 6 Гб ОЗУ. Але також на практиці досить часто зустрічаються «урізані» його модифікації, які укомплектовані 3 Гб. Тип використовуваної пам'яті GDDR5 мікросхеми останньої працюють на частоті до 5000 МГц. Розрядність шини підключення відеобуфера в GeForce GTX 870M становить 192 біта.
Мобільний графічний прискорювач GeForce GTX 870M. Характеристики та спеціалізація пристрою

Реальний рівень продуктивності

Для початку необхідно відзначити той момент, що на комп'ютері повинен бути встановлений програмний пакет DirectX 11 або 12. Це дозволяє істотно збільшити швидкодію ПК. У тестовому пакеті 3DMark'11 в дозволі 1280 х 800 набирає 6637 балів. За цим показником даний адаптер випереджає Radeon HD6990 в режимі Crossfire на цілих 3 % і відстає від GTX 680МХ всього лише на 1 %. При мінімальних налаштуваннях і в тому ж самому дозволі розглянуте графічне пристрій в грі TitanFall 2 випущеної в 2016 році, може видати 117fps. Тобто цілком комфортне кількість оновлення кадрів в секунду. Якщо ж дозвіл підвищити до 1920 х 1080 та встановити високу якість картинки, то можна отримати 39.4 fps. Знову-таки, в такому режимі теж цілком комфортно грати. Розглянутий графічний акселератор відмінно підходить для виведення картинки у форматі FullHD. При цьому якість зображення може бути середнім або максимальним. А ось в 4К цьому прискорювачу не зовсім комфортно буде працювати. В цьому випадку його апаратних специфікацій буде недостатньо, а рівень геймплея буде не комфортним.

Відгуки власників про акселераторі. Його актуальність

Перша перевага прискорювача – це висока швидкодія. Причому установка пакету DirectX 11 або більш пізньої версії - це підвищити швидкість роботи ПК в рази. Також такий акселератор має прийнятний рівень енергоефективності з урахуванням його продуктивності. В додаток до цього наявність підтримки безлічі програмних технологій дозволяє адаптеру динамічно регулювати швидкодію, за рахунок цього збільшувати час автономного функціонування мобільного ПК. Це плюси акселератора, на яких акцентують увагу власники ноутбуків з таким прискорювачем. Мінус же в нього лише один – це висока вартість ЕОМ. Хоч цей адаптер і був представлений компанією NVidia в 2014 році, але він все ще актуальний. Його технічні характеристики дозволяють навіть зараз вирішувати більшу частину сучасних завдань.
Мобільний графічний прискорювач GeForce GTX 870M. Характеристики та спеціалізація пристрою

Висновок

Графічний акселератор для ноутбуків GTX 870M на момент початку продажів забезпечував відмінне поєднання ціни і продуктивності. Тобто він міг вирішувати будь-які завдання. Зараз він, звичайно ж, застарів. Але його швидкодію все ще дозволяє акселератору вирішувати будь-які завдання в дозволі 1920 x 1080. Для обробки зображень в більшому форматі він вже не підходить.

Популярі новини
Загрузка...