Графічний прискорювач Radeon HD 3850. Характеристики, спеціалізація та комплектація

189 0 Новини високих технологій

В далекому за мірками комп'ютерної індустрії, 2008 році був випущений дискретний акселератор Radeon HD 3850. Характеристики цього прискорювача вказували на те, що він належав до групи високопродуктивних відеокарт. Причому запас його швидкодії був настільки великий, що він ще досить довго продовжував бути актуальним і дозволяв реалізовувати практично всі завдання того часу.

Графічний прискорювач Radeon HD 3850. Характеристики, спеціалізація та комплектація

Призначення. Список поставки

Як було раніше зазначено, лише тільки для високопродуктивних ЕОМ призначався Radeon HD 3850. Характеристики цього прискорювача найбільш оптимально підходили для запуску іграшок або обробки відеоінформації. В інших же випадках застосовувати таке швидкодіюче дискретне рішення недоцільно. При реалізації менш вимогливих завдань цей адаптер не до кінця використовувався і особливого сенсу переплачувати за нього не мало сенсу.


Список поставки розглянутого GPU включав такі основні елементи:
 • акселератор в дискретному виконанні;
 • диск з драйверами, утилітами і різною додатковою документацією;
 • керівництво по монтажу та експлуатації;
 • гарантійний талон.
 • Характеристики чіпа

  Характеристики AMD Radeon HD 3850 акцентували увагу на тому, що в основі цього акселератора лежав мікропроцесор моделі RV670. Цей напівпровідниковий чіп виготовлявся за нормами допуску до 55 нм. На його основі напівпровідникової було нанесено 660 мільйонів транзисторів. Причому всі вони були виготовлені за застарілою на поточний момент поверхневої компонуванні. Даний мікропроцесор включав 320 шейдерних модулів, 16 блоків TMU і 16 елементів ROP. Всі ці елементи працювали на фіксованій частоті 670 МГц. Всі ці характеристики Radeon HD 3850 забезпечували дуже і дуже високий рівень швидкодії. При необхідності можна було також акселератор розігнати. Як показали результати тестів, реальний приріст міг становити 10-12 відсотків у ряді завдань.


  Графічний прискорювач Radeon HD 3850. Характеристики, спеціалізація та комплектація

  Оперативна пам'ять. Її параметри

  Характеристики ATI Radeon HD 3850 акцентували увагу на тому, що цей акселератор в обов'язковому порядку повинен комплектуватися 512 Мб ОЗУ. Але деякі виробники випускали моделі такого акселератора вже з 256 Мб оперативної пам'яті. Коштували такі рішення значно дешевше, але недолік ОЗП вкрай негативно позначався на їх швидкодії. Тип використовуваних мікросхем GDDR3. Останні працювали на частоті в 828 мГц. Розрядність фізичної підключення шини мікропроцесора до видеобуферу становила 256 біт. В результаті власник такої акселератора міг розраховувати на пропускну здатність підсистеми ОЗП 52 Гбіт/сек. Звичайно, зараз це значення виглядає дуже скромним, але в 2008 році це число виглядало феноменально.
  Графічний прискорювач Radeon HD 3850. Характеристики, спеціалізація та комплектація

  Висновок. Відгуки

  Характеристики Radeon HD 3850 дозволяли цього прискорювача забезпечувати у 2008 році дуже значний рівень швидкодії при реалізації самих складних програмних завдань. Але з тих пір пройшло багато часу. Тому дане дискретне пристрій встигло сильно застаріти. Тому ПК з таким акселератором потребують термінової модернізації з тієї причини, що такий комп'ютер вже практично повністю перетворився в «електронну друкувальну машинку» і цілковито знецінився.

  Популярі новини
  Загрузка...