Графічний прискорювач ATI Radeon HD 4250. Характеристики, специфікації і призначення

253 0 Новини високих технологій

У 2010 році був офіційно представлений на ринку комп'ютерних комплектуючих компанією-виробником відеоакселератор ATI Radeon HD 4250. Характеристики технічного плану цього пристрою на той час відносили до категорії найменш продуктивних рішень. Тому такий адаптер можна було зустріти лише у складі найменш продуктивних обчислювальних систем. Причому подібний прискорювач зустрічався як у складі настільних систем, так і ноутбуків.

Графічний прискорювач ATI Radeon HD 4250. Характеристики, специфікації і призначення

Види прискорювачів

Характеристики ATI Radeon HD 4250 як було раніше зазначено, дозволяли використовувати як в ноутбуках економ-класу, так і в бюджетних системних блоках. Тобто, існувало два види акселераторів даної моделі. Один з них входив в склад набору системної логіки від компанії AMD 880G і успішно застосовувався в стаціонарних ПК. При цьому алгоритми її функціонування були націлені на виконання поставлених завдань з максимальним рівнем швидкодії.


Друга ж модифікація акселератора з таким позначенням використовувалася в ноутбуках. У цьому випадку технічні характеристики пристрою були ідентичні того, яке успішно використовувалося у складі настільних обчислювальних систем. Єдина відмінність полягала в тому, що частота таких пристроїв була штучно знижена. За рахунок цього збільшувалася автономність переносного ПК.
Графічний прискорювач ATI Radeon HD 4250. Характеристики, специфікації і призначення

Настільні рішення

Характеристики відеокарти ATI Radeon HD 4250 у виконанні для настільних систем вказували на те, що в її основі лежав мікропроцесор з кодовим позначенням RS880. Він виготовлявся за технологічними нормами 55нм і включав 40 потокових модулів обробки графічної інформації. В додаток до них RS880 був оснащений 4 блоки растеризації. Максимальна тактова частота цього чіпа становила 500 МГц. У режимі простою її значення автоматично понижалось до 157 МГц.


Дана відеокарта ATI Radeon у процесі роботи використовує частину оперативної пам'яті комп'ютерної системи. Причому найбільший обсяг адресуемого ОЗП обмежений 1 Гб. Останнє значення задається вручну в системі BIOS обчислювальної системи. До переваг даної моделі акселератора можна віднести відмінний розгінний потенціал цього мікропроцесора. З номінальних 500 МГц його частоту можна без особливих проблем підвищити до 900 МГц. У тестовому пакеті 3DMark'06 така маніпуляція дозволяє підвищити результат цього акселератора з 1832 бала до 2241 бал. Знову-таки, перетворити цей інтегрований прискорювач в повноцінне ігрове рішення не вийти за будь-яких обставин з тієї причини, що у нього недостатня швидкодія.
Графічний прискорювач ATI Radeon HD 4250. Характеристики, специфікації і призначення

Мобільні ПК

У свою чергу, характеристики ATI Mobility Radeon HD 4250 практично ні в чому не поступаються специфікаціям інтегрованого прискорювача для настільних систем. В його основі лежить все той же чіп RS880 який перейменовано у RV620. У цього напівпровідникового пристрою все ті ж 40 графічних процесорів. Навіть частота цих елементів графічної підсистеми в номінальному режимі дорівнює 500 МГц. Але, знову-таки, в разі роботи від батареї її значення буде штучно знижений програмними алгоритмами з метою збільшення часу автономної роботи. Також в цьому чіпі знаходитися 4 блоки растеризації. Функціонують вони на тій самій частоті, що і решта графічного акселератора. Також для зберігання оброблюваної інформації цей адаптер використовує частину системного ОЗП. Як і у випадку настільних систем, обсяг використовуваної оперативної пам'яті задається в BIOS мобільного комп'ютера. Тобто, продуктивність даного пристрою практично порівнянна з швидкодією інтегрованого акселератора для настільних систем.

Відгуки

Характеристики ATI Radeon HD 4250 акцентують увагу на двох його істотних недоліки. Один з них – це низька продуктивність, яка допускає лише реалізацію найменш вимогливих програмних завдань. А другий – це застаріла архітектура. До плюсів цього прискорювача в будь-якому виконанні можна віднести низьку вартість і прийнятний навіть за нинішніми мірками рівень енергоефективності. Саме так такий адаптер зараз і характеризують власники у своїх відгуках на відповідних ресурсах в глобальній павутині.
Графічний прискорювач ATI Radeon HD 4250. Характеристики, специфікації і призначення

Висновок

В рамках цієї статті були розглянуті характеристики ATI Radeon HD 4250. Причому як для мобільного виконання, так і для настільних систем. Цей адаптер спочатку мав низьку швидкодію, і дозволяв вирішувати тільки найпростіші завдання. Аналогічний софт він і зараз може обробляти.

Популярі новини
Загрузка...