Програми для викройки одягу: рейтинг кращих, опис, виконувані функції, характеристики, особливості роботи та відгуки користувачів

1830 0 Новини високих технологій

У починаючої швачки або молодої компанії, що працює над створенням оригінальної колекції, не завжди є можливість скористатися далеко недешевими послугами професійних дизайнерів і конструкторів. Сьогодні подібні процеси порівняно легко реалізуються за допомогою спеціального ПО – програм для побудови викройок та моделювання одягу. Ліпка лекал по старому – це довго, утомливо, так і запал швидко пропадає, поки руки дійдуть до досвідчених зразків. У той час як програми для створення викрійок одягу дозволяють швидко і точно втілити ваші фантазії в життя, нехай навіть це життя і буде на екрані монітора. До того ж, у цьому випадку прав на помилку явно більше, і можна не турбуватися про зіпсовані матеріалах, бо ви в будь-який час можете редагувати лекало без будь-якого матеріального збитку.


Практично всі серйозні програми для моделювання викрійки одягу відносяться до систем автоматизованого проектування, або просто САПР. Сегмент САПР досить широкий, тому тут ми маємо досить багато напрямків починаючи від радіоелектроніки і закінчуючи великими будівельними об'єктами. Природно, у кожної групи є якийсь свій специфічний софт, а в нашому випадку – це програми побудови викрійок одягу. Подібних продуктів на інтернет-просторах дуже і дуже багато, але далеко не всі утиліти однаково ефективні і добре справляються з поставленими завданнями. Ми ж як раз і спробуємо визначити кращих з кращих. Отже, пропонуємо вашій увазі список найбільш популярних програм для побудови викройок, де кожна утиліта відзначилася своєю ефективністю і великою кількістю приємних відгуків від користувачів. Для більш чіткої картинки софт буде представлений у вигляді рейтингу. Всі нижчеописані програми можна знайти на офіційних ресурсах розробників або ж у дилерів, так що проблем з тестуванням бути не повинно.


Рейтинг кращих програм для створення викрійок виглядає наступним чином:

 • GRAFIS.
 • Julivi.
 • «Леко».
 • Valentina.
 • FanReal.
 • Розглянемо кожного учасника докладніше.

  GRAFIS

  Це одна з найкращих програм для викрійок одягу російською мовою від німецького розробника GRAFIS Software (Dr. K. Friedrich GbR). Софт спеціалізується на автоматизації швейних виробництв і майстерень.
  Програми для викройки одягу: рейтинг кращих, опис, виконувані функції, характеристики, особливості роботи та відгуки користувачів
  Утиліта радує простим і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, де заблукати досить складно, особливо дослідної швеї. До того ж ця програма для створення викрійок одягу - російською мовою і з повністю локалізованим розділом допомоги. Останній чималенький, так що новачкам доведеться витратити на вивчення основного функціоналу якийсь час. «Графіс» чудово показав себе в роботі з основним набором виробів: спідниці, головні убори, сорочки, плечові основи, джинсові вироби, промислова одяг і т. д. Програма для побудови викройок дозволяє в автоматичному порядку задати припуски, провести градацію за якимось розмірними ознаками і зробити розкладку проекту на деталі.

  Особливості продукту

  Практично всі професійні користувачі залишають схвальні відгуки про продукт та його можливості. Для новачків, навіть незважаючи на всю простоту інтерфейсу, він може виявитися дещо складним, але фахівці розбираються з усіма нюансами, що називається, на раз.
  Програми для викройки одягу: рейтинг кращих, опис, виконувані функції, характеристики, особливості роботи та відгуки користувачів
  Що стосується системних вимог, то розробник настійно рекомендує працювати з утилітою на більш або менш потужних машинах - рівня i5 від «Інтел» або «Райзен 5» від AMD з оперативною пам'яттю не менше 8 Гб. В іншому випадку процес створення лекал може значно затягнутися. Займає програма для викрійки одягу трохи більше 200 Мб, і тут також рекомендується використовувати високошвидкісні SSD-накопичувачі для ще більшого прискорення процедури верстки. Продукт поширюється по платній ліцензії, але вартість визначається самим розробником з розрахунку якихось факторів. Тобто у вільному доступі конкретного цінника немає. Для тих, хто хоче спробувати утиліту, є триальный період, після чого потрібно буде відправити подобу анкети розробнику, і він вже озвучить кінцеву вартість.

  Julivi

  Ще одна широко затребувана програма для викрійки одягу від розробника «Сапрлегпром». Останній пропонує кілька комплексних рішень для швейних виробництв. У списку продуктів розробника є програми як для 2Д і 3Д проектування.
  Програми для викройки одягу: рейтинг кращих, опис, виконувані функції, характеристики, особливості роботи та відгуки користувачів
  Програма для викрійки одягу може будувати лекала з нуля за будь-якою відомою методикою та в різних розмірних варіаціях: СЕВ, "Мюллер", ЄМКО і т. п. Є тлумачні пресети по припусків, автоградации за розмірами, зрізами, а також можливість створення конструкцій за індивідуальною фігурі.
  Одним словом, серед продуктів цього розробника завжди знайдеться щось, що буде оптимально відповідати вашому швейному напрямку. Навіть якщо у вас якісь наскрізь специфічні запити, менеджери завжди підуть назустріч і розглянуть індивідуальні побажання, якими згодом займуться програмісти. Природно, окремо за обумовлену плату.

  Відмінні риси програми

  Користувачі суцільно позитивно відгукуються про це розробника і конкретних програмах для викрійки одягу. Останні хоч і вимагають специфічних знань, але тим не менш зрозумілі і прості в освоєнні. До того ж, на офіційному сайті є маса навчальних матеріалів по кожному конкретному продукту.
  Програми для викройки одягу: рейтинг кращих, опис, виконувані функції, характеристики, особливості роботи та відгуки користувачів
  Кожна окремо взята програма з цього комплексу займає різне місце на жорсткому диску, але не менше 100 Мб. Системні вимоги не такі вже й жорсткі (рівень i3 «Райзен 3»), але оперативної пам'яті повинно бути як мінімум 8 Гб. В іншому випадку будуть спостерігатися моторошні гальма. Продукт поширюється по платної ліцензії, а ціни стартують з позначки в 30 тис. рублів і закінчуються в районі 170 тис. Локальних ознайомлювальних версій не передбачено, але є онлайн-конструктори, де можна «помацати» основний функціонал і можливості програми.

  «Леко»

  Комплекс «Леко» розроблений вітчизняною компанією «Вілар» і також включає в себе продукти різного рівня і напрямків. Найпростіша – базова версія – цілком підійде невеликим або тільки початківцям швейний бізнес організаціям та підприємствам.

  Програми для викройки одягу: рейтинг кращих, опис, виконувані функції, характеристики, особливості роботи та відгуки користувачів
  У неї включені інструменти для створення типових та індивідуальних проектів, де можна задати будь-які довільні розміри. Тут можна позначити ручні лінії, виділити розкладку лекал для подальшого друку або створювати складні сітки по декількох розмірів-ростам. В просунуту версію додана маркування викрійок, формування припусків на шви та інший інструментарій, необхідний для конвеєра середньої завантаженості. Повна модифікація включає в себе весь необхідний функціонал для автоматизації роботи великих швейних підприємств з уже готової напрацьованою базою даних.

  Особливості комплексу

  Інтерфейс програми не можна назвати складним або заплутаним, але навіть досвідчені користувачі у своїх відгуках інший раз нарікають на високий поріг входження. Тим не менш освоїти комплекс можна досить швидко, бо як розробник передбачив масу навчальних матеріалів як в текстовому, так і у відеоформаті. Так що серйозних проблем тут бути не повинно. Користувачі дуже тепло відгукуються про комплексі «Леко». Він значною мірою полегшує рутинну роботу і автоматизує процес створення одягу. Якихось критичних недоліків у програм немає, а виниклі проблеми досить оперативно вирішуються патчами і оновленнями.

  Відмінні риси програм

  Крім того, комплекс «Леко» можна назвати одним з самих невимогливих продуктів серед іншого аналогічного софту. Для коректної роботи програми необхідно близько 50 Мб вільного місця на жорсткому диску, 4 Гб ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті і процесор середнього рівня.
  Поширюються продукти з платної ліцензії, де базова версія обійдеться в 70 тис. рублів, сучасна – у 100 а повна – до 170 тис. Є також ознайомлювальні варіанти з обмеженим функціоналом і без можливості друку.

  Valentina

  Програма для побудови викройок «Валентина», так само як і в попередньому випадку, абсолютно безкоштовна. Вона має відкритий код і розроблялася групою ентузіастів. Додаток досі підтримується і з належною регулярністю отримує оновлення.
  Програми для викройки одягу: рейтинг кращих, опис, виконувані функції, характеристики, особливості роботи та відгуки користувачів
  Програма дозволяє створювати повноцінні параметричні лекала. Тут достатньо змінити мірки і збільшення будь-якого виробу з бази (можна додавати свої) - і в результаті виходить цілком собі індивідуальний проект із своїми розмірами. Причому сам процес побудови викрійок максимально спрощений. Сам проект побудований на основі формул, та при допомозі місцевої таблиці-калькулятора ми вводимо необхідні значення і отримуємо на виході викрійку з потрібними розмірами.

  Відмінні риси програми

  Інтерфейс програми простий, інтуїтивно зрозумілий, і заблукати там дуже складно. Офіційна версія продукту йде з англомовної локалізацією, але на тематичних сайтах можна знайти чимало варіантів русифікаторів, причому вельми розумних. Так що ніяких проблем з освоєнням виникнути не повинно. Користувачі, особливо любителі і домашні швачки, дуже тепло відгукуються про «Валентина» та її можливості. Для початкового рівня це те, що потрібно. Тут немає складних інструментів і багаторівневих гілок меню, а тільки все необхідне для створення викрійок.

  Особливості утиліти

  Додаток зовсім невимоглива до системних ресурсів комп'ютера запуститься навіть на застарілих процесорах з 2 Гб оперативної пам'яті. Правда, в цьому випадку чекати результату доведеться помітно довше, але тим не менш воно буде працювати стабільно і не стане вилітати через дрібниці. Програма займає близько 50 Мб місця на жорсткому диску і, на відміну від інших аналогічних утиліт, не навантажує його безліччю процесів. Як вже говорилося вище, продукт розповсюджується за безкоштовною ліцензією, але розробники ставляться до нього досить серйозно. Тобто працюють з відгуками користувачів і уважно вивчають місцеву книгу відгуків та пропозицій. Також радує відсутність реклами. На головному екрані іноді спливає банер з проханням про допомогу у підтримці продукту, але нічого агресивного там немає і в помині.

  FanReal

  Це безкоштовний продукт, розроблений фрілансерами-ентузіастами. Здебільшого він спрямований на сегмент «домогосподарок», ніж на професійне і конвеєрне застосування. Тим не менш програма може похвалитися чималим функціоналом і приваблює своїми можливостями поряд з простотою інтерфейсу і зручністю користування.
  Програми для викройки одягу: рейтинг кращих, опис, виконувані функції, характеристики, особливості роботи та відгуки користувачів
  Тут ми маємо масу пресетів на створення викрійок для індивідуальної жіночого одягу: сукні, пальто, брюк, спідниць та іншого фасону. Додаток візуалізує проект у вигляді звичного ескізу і дозволяє задавати колір виробу. Лекала можна створювати на будь-які типи фігур, так само як і на індивідуальні розміри: вибирати фасон, задавати критерії на свободу облягання, а також коригувати інші розміри побудови. Розібратися з інтерфейсом програми можна за лічені години, а в особливо складних випадках на допомогу прийде розумна довідкова система, де всі можливості та інструменти рознесені, що називається, по поличках. Крім того, на «Ютубі» можна знайти досить багато відеоуроків, які допомагають в самі короткі терміни освоїти програму.

  Особливості продукту

  Користувачі в основному позитивно відгукуються про цю програму і її можливості. Але тут не потрібно забувати, що це не професійний рівень, і вимагати від функціоналу багато не доводиться. Швачок, які працюють на дому, і інших любителів вона цілком влаштовує. Тим більше що на виході виходять дуже навіть розумні роздруківки лекал, так би мовити, "косячі" під професійний рівень. Що стосується системних вимог, то тут їх практично немає. Програма добре і стабільно буде працювати навіть на стародавньому комп'ютері. Все, що їй потрібно, – це простенький процесор, 2 Гб оперативної пам'яті і 30 Мб простору на жорсткому диску.

  Популярі новини
  Загрузка...