Графічний прискорювач NVidia GeForce 7300 GT. Характеристики, продуктивність і можливі випадки застосування

194 0 Новини високих технологій

Номінально до графічних адаптерів початкового рівня за мірками 2007 року ставився NVidia GeForce 7300 GT. Характеристики ж цей акселератор більше ріднили з відеокартою середнього рівня 7600 GS. Саме цього дискретного пристрою і присвячений даний огляд, в рамках якого також будуть наведені результати тестування.

Графічний прискорювач NVidia GeForce 7300 GT. Характеристики, продуктивність і можливі випадки застосування

Комплектація. Позиціонування

Список поставки цього адаптера включав такі компоненти:
 • Відеокарта в дискретному виконання з вбудованою системою охолодження.
 • Керівництво по експлуатації.
 • Диск із записаними на ньому драйверами. Також на цьому цифровому накопичувачі можна знайти спеціальні діагностичні утиліти і, звичайно ж, документацію.
 • Гарантійний талон.
 • Характеристики NVidia GeForce 7300 GT номінально відносили до групи пристроїв початкового рівня. Найбільш часто такий акселератор використовувався в ігрових системах відповідного рівня. Але також його можна було успішно задіяти у складі бюджетної графічної станції. В останньому випадку продуктивність прискорювача була вкрай низька і таке його використання істотно знижувало швидкість обробки інформації в спеціалізованому софті. Тому в такому вигляді цей акселератор застосовувався вкрай рідко.


  Характеристики

  Відеокарта NVidia GeForce даної моделі базується на мікропроцесорі з маркуванням G73-V. Цей чіп містить 8 потокових модуля, 1 блок TMU і 4 верхових процесора. Всі його елементи функціонують на тактовій частоті 350 МГц. Характеристики NVidia GeForce 7300 GT вказували на те, що цей адаптер міг бути виготовлений як з роз'ємом AGP, так і з більш новим PCI-E rev. 16x. Чіп G73-V проводився за нормами допуску 90 нм. За мірками 2007 року, це була найбільш передова технологія виготовлення кремнієвих кристалів. До складу кремнієвої основи чіпа входило 158 мільйонів транзисторних основних компонентів. Тепловий пакет акселератора навіть у найбільш інтенсивному режимі експлуатації не перевищував 65 Вт. Тобто для його електропостачання достатньо лише тільки харчування з боку системної плати. Також невелике значення теплового пакету допускало його роботу з радіатором.


  Графічний прискорювач NVidia GeForce 7300 GT. Характеристики, продуктивність і можливі випадки застосування

  Оперативна пам'ять

  Номінальний обсяг ОЗП NVidia GeForce 7300 GT - 256 Mb. Але також можна було зустріти на прилавках магазинів модифікації даної моделі акселератора з усіченим до 128 Мб об'ємом відеобуфера. Тип використовуваних мікросхем – DDR2. Номінально вони працювали на частоті 667 МГц. Розрядність шини комутації ОЗП становила 128 біт. В результаті такий пристрій забезпечувало по відношенню до оперативної пам'яті пропускну здатність на рівні 107 Гбіт/сек.

  Продуктивність

  У тестовій утиліті PCMark'05 відеокарта NVidia GeForce даної модифікації набирала 3422 бали. При цьому вона істотно поступалася пристроїв середнього рівня GeForce 7600GS і GeForce 8500GT, які набирали 4048 і 4639 балів відповідно. Тому розраховувати на високу швидкодію цього акселератора в ігровому середовищі спочатку не доводиться. У грі F. E. A. R. цей адаптер зміг видати 38 fps при низькій якості і дозволі картинки виведеного зображення 1024 x 768. Тобто це цілком допустимий режим роботи обчислювальної системи. Для порівняння, 7600GS і 8500GT в цьому випадку змогли видати вже 47 fps. Тобто різниця в продуктивності склала солідні 25 відсотків.
  Графічний прискорювач NVidia GeForce 7300 GT. Характеристики, продуктивність і можливі випадки застосування

  Відгуки про графічний адаптер. Його актуальність

  Відгуки NVidia GeForce 7300 GT характеризують як енергоефективне, доступне і досить продуктивний пристрій. Це її основні переваги. А ось до недоліків можна віднести лише те, що в його основі лежить застаріла архітектура. Якщо на момент виходу такий прискорювач можна було сміливо відносити до категорії ігрових пристроїв, то зараз це рішення можна застосувати лише в офісі при обробці найбільш простого програмного коду. Такий акселератор доцільно купувати лише у випадку ремонту низкопроизводительного системного блоку. При цьому вбудована відеокарта з якихось причин перестала функціонувати.
  Графічний прискорювач NVidia GeForce 7300 GT. Характеристики, продуктивність і можливі випадки застосування

  Інформація висновок

  В рамках цього оглядового матеріалу не тільки проаналізовано характеристики NVidia GeForce 7300 GT, а й наведено можливі випадки використання такого графічного прискорювача. На момент появи на прилавках такий пристрій відносилося до категорії ігрових. Але зараз же його продуктивності лише достатньо для реалізації різних невимогливих офісних завдань. Причому в тому випадку, коли інтегрована в комп'ютер відеокарта просто не функціонує. В інших же випадках такий прискорювач не допускається купувати.

  Популярі новини
  Загрузка...