Управління на клавіатурі в Dark Souls: всі частини

188 0 Новини високих технологій

Dark Souls - серія RPG ігор, яка відрізняється підвищеною складністю. Японські розробники зробили так, щоб у гравців не було права на помилку. Кілька пропущених ударів обертаються смертю персонажа. А деякі боси можуть знищити вас з одного розмаху. Рольова гра вийшла на консолях, а потім портована на ПК. Це спричинило за собою серйозні проблеми з управлінням на клавіатурі в Dark Souls. В цій статті ми розповімо про особливості серії.

Управління на клавіатурі в Dark Souls: всі частини

Перша частина

Перша частина серії вийшла в продаж в 2011 році на консолях попереднього покоління, а через рік розробники випустили спеціальну версію для персональних комп'ютерів. У ній була підвищена складність, додані нові предмети, локації і кілька босів. Єдине, до чого творці поставилися абияк - це управління на клавіатурі в Dark Souls. Більшість непідготовлених гравців, запустивши цю RPG на комп'ютері вперше, можуть бути шоковані. Консольне управління було адаптовано настільки погано і незручно, що для нормального геймплея простіше отримати геймпадом.


Також варто відзначити, що в меню налаштувань гри немає відображення клавіш і дій, за які вони відповідають. Перший час гравцям доводилося експериментальним шляхом з'ясовувати, за що відповідає кожна кнопка. До того ж призначити нове управління через стандартне меню гри у вас ніяк не вийде - для цього потрібні фанатські модифікації або перевидання, яке вийшло тільки в 2018 році, через 7 років після релізу оригіналу. За замовчуванням розташування клавіш вибрано розробниками вельми дивне та нелогічне. За допомогою патча на зміну розкладки краще всього привести управління в більш стандартний вигляд для комп'ютерних ігор. Наприклад, можна виставити пересування персонажа на клавіші WASD, а сильний і слабкі удари на кнопки мишки. Оскільки в Dark Souls часто доводиться пити Эстус (зілля лікування), найкраще призначити це дія на доступну клавішу. Наприклад, можна вибрати додаткові кнопки миші, якщо такі є, або присвоїти дію на E, Q, F або найближчі кнопки.


Управління на клавіатурі в Dark Souls: всі частини
Також при налаштуванні управління на клавіатурі в Dark Souls рекомендуємо звернути увагу на відбивання і перекати героя. Ці дії ви будете активно використовувати протягом усього проходження, тому не отдаляйте клавіші від стандартного розташування рук. Наприклад, перекочування можна призначити на клавішу "пробіл". Ще одна проблема - це повороти камери за допомогою мишки. Щоб привести чутливість і інверсію в порядок, також встановіть додатковий патч або скачайте розширене перевидання.
Управління на клавіатурі в Dark Souls: всі частини

Друга частина

Друга частина серії теж виходила спочатку на консолях, а потім перекочувала на персональні комп'ютери. Разом з поліпшенням графіки в новій версії з доповненнями гравці отримали більш адаптоване управління. Тепер в меню налаштувань можна вказати клавіші за бажанням. До того ж при призначенні кнопок ви будете бачити реальне ім'я клавіші. Проте порт на комп'ютери виявився теж не зовсім гладким. Незважаючи на те, що проблема з налаштуванням управління у самому меню гри була вирішена, незручність під час геймплея нікуди не поділося. Варто зазначити, що для збереження зміненої розкладки вам необхідно натиснути на Backspace, а не на Esc. Не забудьте даний момент під час налаштування гри, щоб не призначати всі клавіші заново.
Як і у випадку з попередньою частиною, геймерам довелося чекати оновлення та модифікації, за допомогою якої можна поліпшити управління на клавіатурі в Dark Souls 2. Існує Dark Souls Script, який виправляє більшість помилок і неточностей, пов'язаних з камерою і бойовою системою на комп'ютері. Для роботи патча вам потрібно AutoHotkey, який можна скачати безкоштовно в Інтернеті. У самій грі необхідно скинути всі налаштування розкладки за замовчуванням, а потім призначити клавіші так, як вам зручно. Для включення і відключення скрипта використовуйте F12. В принципі, це все, що потрібно для комфортного проходження Dark Souls 2 на персональному комп'ютері без витрати купи нервів.
Управління на клавіатурі в Dark Souls: всі частини

Третя частина

До останньої (на поточний момент) частини серії розробники постаралися з перенесенням на ПК. Тепер гру можна пройти без детального налаштування під себе або підключення геймпада. В Dark Souls 3 управління на клавіатурі по зручності нічим не відрізняється від будь-якої іншої гри, яка спочатку розроблялася для даної платформи. Все, що вам необхідно зробити, це поставити зручні клавіші в налаштуваннях і підібрати потрібну чутливість мишки.

Висновок

Від першої до третьої частини видно серйозна еволюція рольової гри. За жанром і структурі гра залишилася колишньою, але помітна робота над графікою, оптимізацією і якісним перенесенням з консолей. Тепер ви знаєте, як працює управління на клавіатурі в Dark Souls.

Популярі новини
Загрузка...