Мікропроцесор Intel Pentium 4531. Характеристики та призначення

508 0 Новини високих технологій

Процесор Intel Pentium 4531 повинен встановлюватися тільки в сокет LGA775. Цей чіп дозволяв створювати обчислювальні системи початкового рівня і мав цілком непогані характеристики на момент виходу. Саме можливостями і характеристиками цього ЦПУ і буде присвячена ця невелика стаття.

Мікропроцесор Intel Pentium 4531. Характеристики та призначення

Позиціонування

В рамках обчислювальної платформи LGA775 процесорні пристрої поділялися наступним чином:
 • Офісні ПК дозволяли вирішувати дуже і дуже прості завдання і ґрунтувалися на чіпах серії Celeron. Такі ЦПУ включали лише одне ядро або ж два обчислювальних блоки, мали знижені робочі частоти і скорочений розмір кеш–пам'яті. Але при цьому і вартість у них була досить низька.
 • Системні блоки початкового класу базувалися на мікропроцесорах лінійки Pentium. У цьому випадку збільшувалися тактові частоти ПРОЦЕСОРІВ і зростав розмір кеша. Як і чіпи модельного ряду Celeron, процесори Pentium ґрунтувалися на застарілої на той момент архітектури NetBurst. Саме остання обставина і не дозволяло цим двом серіям ЦПУ показувати високий рівень швидкодії. Саме до цієї групи пристроїв номінально належав Intel Pentium 4531.
 • ПК середнього рівня в обов'язковому порядку ґрунтувалися на мікропроцесорах лінійки Core 2Duo. У них були суттєво збільшені тактові частоти і зростав розмір кеша. До того ж вони ґрунтувалися на більш передовою архітектурою Core. Тому продуктивність зростала на порядок.
 • Флагманами в рамках LGA775 вважалися рішення серії Core 2Quad. Ключова їх відмінність від всіх інших ЦПУ – збільшене до 4 штук кількість обчислювальних блоків. Тому швидкодія у них було ще вище.
 • Комплектації. Їх особливості

  Будь процесор серії «Інтел Пентіум 4» можна було придбати в 2-х можливі варіанти поставки. Більш доступним з позиції вартості був Trail, який найбільшим попитом користувався у великих компаній – збирачів обчислювальної техніки, які могли собі дозволити купувати активні системи охолодження за оптовими цінами. За рахунок цього виходила певна економія на складанні кожного ПК. Варіант поставки Trail включав наступні компоненти:


 • Мікропроцесор.
 • Захисний транспортний бокс.
 • Сертифікат відповідності.
 • Наклейка від компанії «Інтел» з найменуванням сімейства чіпів.
 • Керівництво по експлуатації.
 • Більш дорогим переліком поставки був Вох. У цьому випадку, крім всіх раніше перерахованих компонентів, список доповнювався кулером, картонною коробкою і термопастою. У такому вигляді цей чіп вже набували дрібні комп'ютерні фірми.
  Мікропроцесор Intel Pentium 4531. Характеристики та призначення

  Параметри процесора

  Кодова назва єдиного обчислювального модуля Intel Pentium 4531 - Prescott. Його ядро працює на частоті 30 ГГц, а множник зафіксований на значенні 15.0 х. Ще однією важливою особливістю даної модифікації ЦПУ була підтримка технології логічної багатозадачності НТ. З її допомогою цей чіп обробляв код вже два логічних потоку, і його продуктивність збільшувалася на 7-10 відсотків.


  Кеш. ОЗП

  Характеристики Intel Pentium 4 531 вказують на наявність дворівневої системи кешей. У першому з них можна розмістити тільки 16 кб. А от розмір другого рівня суттєво збільшено, і в ньому вже можна розмістити 1 Мб інформації. До складу даної моделі процесорного пристрою не входить контролер оперативної пам'яті. В рамках даної комп'ютерної платформи він входив до складу «північного мосту» набору мікросхем. Як правило, контролер ОЗП був двоканальним і націлений на роботу в поєднанні з пам'яттю DDR2. Рекомендована частота роботи модулів – 800 МГц. А максимальний розмір адресуемого ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті складає 4 Гб.
  Мікропроцесор Intel Pentium 4531. Характеристики та призначення

  Тепловиділення. Температурний режим. Технологія

  Мікропроцесор "Інтел Пентіум 4" даної моделі мав тепловий пакет 84 Вт. Його напруга живлення повинна знаходитися в межах від 125 до 14 Ст. Найбільша допустима температура – 67 про С. Технологія виробництва цього чіпа відповідає нормам 90 нм.

  Вартість

  На поточний момент новий настільний ПК на базі такого процесорного пристрою недоцільно купувати. Такі обчислювальні системи застаріли, і вже зараз на них проблематично навіть реалізовувати завдання офісного характеру. Але от для ремонту ПК на основі сокет LGA775 такий чіп можна придбати. У новому стані, зараз можна придбати на міжнародних торгових майданчиках за ціною 120-200 рублів. Колишній ж у вживанні такий чіп оцінений вже в 60-80 рублів.
  Мікропроцесор Intel Pentium 4531. Характеристики та призначення

  Актуальність. Відгуки

  Як вже було раніше зазначено, що розглядається в рамках даного огляду мікропроцесор моделі Intel Pentium 4531 не є актуальним рішенням для складання нового комп'ютера. Він просто застарів морально і фізично. В кращому випадку його обчислювальних ресурсів лише достатньо для виконання найпростіших завдань, наприклад редагування текстових документів.
  Будь настільний ПК на основі такої кремнієвого чіпа мав такі переваги:
 • Надійність. Багато системні блоки з таким ЦПУ все ще продовжують активно експлуатуватися і донині.
 • Низька вартість, яка обумовлена ціною мікропроцесора.
 • Підтримка технології НТ. З її допомогою цей чіп міг обробляти відразу два потоку програмного коду. На той момент ця технологія мала революційний характер і визначила подальший розвиток інформаційної галузі. Зараз більшість чіпів використовують аналогічну технологію.
 • Мінус у цього ЦПУ лише один: він застарів.
  Мікропроцесор Intel Pentium 4531. Характеристики та призначення

  Висновок

  Даний матеріал був присвячений технічним специфікаціям Intel Pentium 4531. Цей мікропроцесор застарів на сьогоднішній день. В ньому була реалізована революційна технологія НТ, яка і донині продовжує бути актуальною. Більшість сучасних мікропроцесорів її в тій чи іншій мірі використовують, і це дозволяє домогтися істотного приросту швидкодії.

  Популярі новини
  Загрузка...