Як прибрати Sindex.biz зі стартової сторінки браузера: основні дії

136 0 Новини високих технологій

Не секрет, що дуже часто користувачі інтернету при запуску браузера стикаються з ситуаціями, коли замість пустої початкової сторінки, експрес-панелі або встановленого за замовчуванням інтерфейсу ресурсу у вікні браузера з'являється якась незрозуміла інформація, яка до основних налаштувань не має ніякого відношення. Одним з таких випадків можна назвати відображення ресурсу пошукової системи Sindex.biz. Про те, як прибрати Sindex.biz зі стартової сторінки, далі і розповімо, розглянувши та ручні та автоматизовані методи усунення таких недоліків.

Що таке Sindex.biz?

Почнемо з того, що нібито з'являється пошукова система до таких інструментам ніякого відношення не має, оскільки являє собою самий звичайний рекламний викрадач браузерів – вірус, що відноситься до груп Adware і Hijackers. Більшість таких загроз впливає на встановлені веб-оглядачі і операційну систему в цілому практично однаково. Таким чином, якщо зараз ви розберетеся в тому, як прибрати сторінку Sindex.biz з браузера за допомогою видалення самого вірусного аплету і зміни деяких параметрів оглядачів, при появі аналогічної загрози зможете запросто позбутися від неї самостійно.


Що ж стосується самого вірусу, то його вплив у найпростішому варіанті обмежується заміною початкової сторінки пошукової системи, заповненням браузерів непотрібної нав'язливою рекламою і постійним перенаправленням на сайти рекламного або сумнівного змісту. При більш глибокому проникненні можлива поява підвищеної навантаження на системні ресурси і, як наслідок постійного редиректа, крадіжки особистої інформації і персональних даних.

Як прибрати Sindex.biz зі стартової сторінки браузера найпростішими методами?

Боротися з такими вірусними апплетами можна досить просто. Для позбавлення практично від всіх погроз такого типу застосовуються однакові методи. Якщо ви помітили поява описаних симптомів, відразу ж перевірте налаштування абсолютно всіх встановлених в системі веб-браузерів, включаючи і ті, які вбудовані в Windows Internet Explorer і Edge в десятій модифікації). Параметри необхідно змінити домашню сторінку, наприклад, на порожню або зазначити пункт активації при запуску експрес-панелі і змінити пошукову систему, виставлену за замовчуванням, на щось інше (Google, Yandex тощо).


Як прибрати Sindex.biz зі стартової сторінки браузера: основні дії
Якщо це не допоможе, спробуйте провести повне скидання параметрів до так званого заводського стану, попередньо почистивши вміст кешу, видаливши історію, файли cookie та інше сміття.

Як прибрати сайт Sindex.biz в налаштуваннях ярликів?

Часто наведені методи допомагають, але не завжди. Справа в тому, що віруси цього класу прописують свої налаштування навіть в ярликах оглядачів, а видалити їх навіть повним скидання опцій можна не завжди. Прибрати стартову сторінку Sindex.biz можна через властивості ярлика браузера (ПКМ на значку).
Як прибрати Sindex.biz зі стартової сторінки браузера: основні дії
На відповідній вкладці в полі вказівки типу об'єкта та повного шляху його розміщення, по всій видимості, після назви виконуваний EXE-файлу браузера буде вписаний вірусний URL-адресу. Його слід вилучити, щоб після розширення EXE нічого не було. Але радіти поки ще рано.

Очищення файлів автозавантаження і реєстру

Говорячи про те, як прибрати Sindex.biz зі стартової сторінки, не слід забувати, що на жорсткому диску можуть бути збережені файли вірусу або заражені об'єкти. У цьому випадку потрібно знайти папки браузерів в папці Program Files і видалити всі файли з назвами сторінки, а також підозрілі ярлики, у яких може бути присутнім навіть частина імені основної загрози, сортуючи їх за датою створення. Особливо цього вірусу полягає ще й у тому, що він здатний впроваджувати власні компоненти в розділ запуску операційної системи. У Windows 7 і нижче його можна знайти в конфігурації (msconfig), а в модифікаціях вище розділ винесено безпосередньо в «Диспетчер завдань». Як вже зрозуміло, сумнівні елементи слід відключити.
Як прибрати Sindex.biz зі стартової сторінки браузера: основні дії
Тепер найважливіше! Для повної впевненості необхідно зайти до реєстру (regedit), задати пошук за назвою аплету (Ctrl + F) і видалити всі ключі, які будуть знайдені, переміщаючись від одного результату до іншого натисканням клавіші F3 або кнопки подальшого пошуку, поки система не повідомить, що сканування реєстру завершено. І лише після цього можна зробити перезавантаження комп'ютера або ноутбука.

Автоматизовані програми

В принципі, якщо розбиратися в тому, як прибрати Sindex.biz зі стартової сторінки будь-якого браузера, можна скористатися автоматизованими засобами. В якості першого інструменту можна задіяти антивірусні програми зразок KVRT або AdwCleaner, але обов'язково портативного типу. Але надії на це мало, оскільки віруси такого плану визначаються вкрай рідко із-за того, що можуть встановлюватися в якості якогось партнерського, мати сертифікати автентичності та посвідчення безпеки. Для очищення системи від сміття і перевірки компонентів реєстру краще використовувати оптимізатори, серед яких перевагу можна віддати пакетів CCleaner або Advanced SystemCare.
Як прибрати Sindex.biz зі стартової сторінки браузера: основні дії
Попутно в таких додатках можна задіяти розділи управління автостартом програм, які запускаються разом з операційною системою, де список аплетів більш широкий, а відключити можна набагато більше елементів, ніж дозволяють інструменти Windows-систем.

Популярі новини
Загрузка...