Опис способів, як зробити скріншот сторінки на ноутбуці

254 0 Новини високих технологій

Досить часто при перегляді сайтів в Інтернеті виникає необхідність зробити скріншот певної частини сторінки і зберегти його на комп'ютері. Багато користувачів задаються цілком логічними питаннями: як зробити скріншот сторінки на ноутбуці чи комп'ютері? Якою програмою краще скористатися, які існують способи? Про це нижче.

Універсальний спосіб

Отже, перший спосіб, як зробити скріншот сторінки на ноутбуці або ПК, – за допомогою клавіші PrintScreen. Відразу варто обмовитися, що цей спосіб працює не на всіх ноутбуках, а тільки на тих, де є повноцінна клавіатура. Що до звичайних комп'ютерів, то на них PrintScreen функціонує без проблем і обмежень.
Опис способів, як зробити скріншот сторінки на ноутбуці
Ось порядок дій, який потрібно виконати:
 • Для початку необхідно перейти на той сайт або сторінку, скріншот з якої потрібно отримати.
 • Після цього натискаємо на кнопку клавіатурі PrintScreen. На ноутбуках вона може бути поєднана з якою-небудь ще клавішею або мати позначення PrtScrn.
 • Коли натискання буде зроблено, клікаєм на меню "Пуск" і прокручуємо список всіх програм і папок майже до самого низу, поки не знайдемо папку "Стандартні Windows".
 • Натискаємо на цю папку, а в списку вибираємо програму Paint.
 • Коли Paint запущений, натискаємо клавіші Ctrl+V і вставляємо наш знімок.
 • Справа залишається за малим – потрібно натиснути на іконку дискети у верхньому лівому куті і зберегти зображення в бажане місце. Всі!
 • До речі, замість Paint, цілком можна використовувати і "Фотошоп", Gimp, Corel, і будь-який інший графічний редактор.


  Спосіб для Mozilla

  Другий спосіб, як зробити скріншот сторінки на ноутбуці або ПК, розрахований в першу чергу на користувачів браузера Mozilla Firefox. У своїх останніх версіях браузера розробник додав у нього дуже просту і корисну функцію, яка дозволяє робити скріншоти і зберігати їх на свій комп'ютер, або в хмарне сховище. Щоб скористатися цим способом, потрібно зайти на сайт, з якого буде зроблений скріншот, і натиснути праву кнопку миші. У контекстному меню буде пункт "Зробити скріншот" – вибираємо його.
  Опис способів, як зробити скріншот сторінки на ноутбуці
  З'являться 3 кнопки зверху, за допомогою яких можна переглянути всі скріншоти зроблені раніше, але тільки ті, які були збережені в хмару, зберегти всю сторінку або ж видиму частину сторінки. За допомогою курсору миші можна вибрати самостійно необхідну зону, з якої потрібний знімок. Всі досить легко і просто.


  Nimbus

  Третій спосіб, як зробити скріншот сторінки на ноутбуці чи комп'ютері, – скористатися спеціальними розширеннями. Перше розширення, про який піде мова – Nimbus Screenshot. Завантажити аддон можна в магазині доповнення і розширень будь-якого популярного браузера – Opera, Google Chrome, Mozilla. Використовувати Nimbus досить легко. Відразу після його встановлення, на верхній панелі браузера, зверху праворуч з'являється іконка у вигляді букви N. Також активувати Nimbus можна через контекстне меню правою кнопкою миші.
  Опис способів, як зробити скріншот сторінки на ноутбуці
  Коли потрібно зробити скріншот, достатньо скористатися одним із способів активації аддона, після чого вибрати потрібний параметр знімка. Наприклад, якщо потрібна вся сторінка, то вибирати потрібно відповідний пункт, а якщо тільки певна частина або виділена, то підійдуть параметри "Фрагмент сторінки" і "Видима частина".
  Відразу після виконання скріншота, у користувача буде можливість зберегти знімок на комп'ютер/ноутбук, або відредагувати його, додати якісь позначки, а потім зберегти.

  Lightshot

  Четвертий спосіб, як зробити скріншот сторінки сайту на ноутбуці або ПК, – скористатися доповненням Lightshot. Воно також доступно в магазині аддонов самих популярних браузерів, а з його установкою не виникає жодних проблем. Використання доповнення також досить просте. Після установки іконка Lightshot з'являється на верхній панелі, звідки аддон можна запускати. Принцип роботи Lightshot дещо інший, ніж у Nimbus. Після натискання на іконку користувачеві необхідно за допомогою курсора виділити необхідну зону, з якої буде зроблено знімок.
  Опис способів, як зробити скріншот сторінки на ноутбуці
  На відміну від того ж Nimbus, тут не можна зробити скрін сторінки, але зате є свій плюс – редагувати і вносити правки в майбутній скріншот можна прямо на початковому етапі. Іншими словами, відразу після виділення зони знімка, користувач може виділити важливі фрагменти на майбутньому скріншоті, поставити позначки, позначення, після вже виконати збереження. Також варто відзначити, що, крім доповнення для браузера, є й окрема програма на комп'ютер Lightshot. Принцип її роботи такий самий, як у аддона, тільки дещо більше можливостей.

  Awesome Screenshot

  Наступне доповнення для того, щоб зробити скріншот сторінки на ноутбуці чи комп'ютері, – Awesome Screenshot. Дане доповнення, як і два попередніх, також доступно в магазині розширень самих популярних браузерів, так що знайти і встановити його не виникне проблем.
  Користуватися Awesome Screenshot досить просто і зручно. По своїм можливостям, розширення дуже сильно нагадує Nimbus. Так, функціонал тут, звичайно, трохи менше, але зате все необхідне є. Єдине, що варто відзначити – мова інтерфейсу у доповнення англійська, однак труднощів у роботі він не доставляє.
  Опис способів, як зробити скріншот сторінки на ноутбуці
  Awesome Screenshot-дозволяє робити скріншот сторінки всього сайту, окремої області, всієї видимої частини і знімок з затримкою по таймеру. Як і у двох попередніх доповнень, тут є можливість всіляко працювати з готовим скріном, редагувати його, робити позначки, помітки, обрізати, підганяти за розміром та багато-багато іншого.

  Fireshot

  Це останнє доповнення, яке допоможе зробити скріншот сторінки цілком або просто виконати знімок окремої ділянки, – Fireshot. Fireshot свого часу був визнаний одним з кращих додатків для браузера, яке здатне робити різні знімки з екрану. Аддон доступний практично для всіх популярних браузерах: Opera, Mozilla, Chrome, Amigo, "Яндекс Браузер" та інше. Запускати Fireshot можна або через контекстне меню правої кнопки миші, або через іконку на верхній панелі, що з'являється після установки.
  Опис способів, як зробити скріншот сторінки на ноутбуці
  На вибір користувачеві доступні режими захоплення всієї сторінки, окремої ділянки і видимої зони. Відразу після того, як буде зроблений скріншот, з'являється можливість його всіляко змінити. Можливості редактора тут такі ж, як і у попередніх доповнень – нічого особливого. Також варто зауважити, що крім аддона для браузера, існує окрема версія програми для комп'ютера, але вона має пробний період, а за ліцензію доведеться заплатити.

  Популярі новини
  Загрузка...