Оперативна пам'ять Crucial: опис, характеристики, призначення та відгуки

327 0 Новини високих технологій

При виборі оперативної пам'яті найчастіше звертають увагу на вартість і параметри модулів. Тому про виробнику мало хто щось знає. Хоча в деяких випадках набагато вигідніше придбати компонент від невідомого бренду, щоб хоч якось заощадити.

Оперативна пам'ять

Ще в 2014 році з'явилася інформація про те, що компанія Crucial збирається випустити ОЗП типу DDR4. Цей виробник не відразу встановив цінник і запустив передзамовлення, але однозначно привернув увагу. Тому охочих виявилося було багато.
Оперативна пам'ять Crucial: опис, характеристики, призначення та відгуки
Всю продукцію бренд розділив на 4 лінійки. Так найпотужнішою стала серія оперативної пам'яті Crucial Ballistix Elite. Далі була збалансована версія непоганий швидкості і відносно низькій вартості – Ballistix Sport. Доступними модулями стали моделі лінійки Ballistix Value. Більш бюджетний варіант виробник зазначив окремо.


Новинки всі працювали з напругою 12 В, частота їх була дорівнює 2133-3000 МГц. Об'єм оперативної пам'яті Crucial – 4 Гб або 8 Гб. Моделі, що випускаються під серією Ballistix, були оснащені радіаторами охолодження.

Бюджетний варіант

Оскільки вартість модулів ОЗП з кожним місяцем зростає, дуже непросто вибрати собі якісний і недорогий варіант. Саме тому багато хто вирішує звернутися до оперативної пам'яті Crucial. Наприклад, виробник відносно недавно випустив модулі DDR4 з частотою 2133 МГц і об'ємом 8 Гб. Зараз планку можна придбати за 5 тисяч рублів. Багато хто вважають цю модель «народної», оскільки вона не має додаткових радіаторів для охолодження і працює з мінімальними таймінгами. Тим не менш залишається непоганим варіантом навіть для ігрової системи за низькою ціною.


Звичайно, цей варіант оперативної пам'яті Crucial особливо не виділяється зовнішнім виглядом. Текстоліт зеленого кольору – це класичний варіант. На ньому, як завжди, видно величезну кількість елементів, які допомагають йому в роботі.
Оперативна пам'ять Crucial: опис, характеристики, призначення та відгуки
Чіпами тут служать мікросхеми Micron. Вони скомпоновані на одній стороні в кількості 8 штук. Кожна має 8 Гбіт. Мікросхеми поділені на дві пари по чотири штуки. Одну з пар закриває наклейка, яку краще не знімати, поки є гарантія на оперативну пам'ять Crucial. На ній відображена вся інформація про модулі. Із зворотного боку немає ніякої додаткової інформації, як і елементів. Завдяки типом DDR4 вдалося збільшити ємність і загальний обсяг модуля. Як вже згадувалося раніше, додаткове охолодження планка не використовує.

Відгуки про Crucial CT8G4DFS8213

Звичайно ж, користувачі відгукуються про це модулі добре. Незважаючи на те, що він має середні характеристики, покупці задоволені тим, що за відносно невисоку вартість вони можуть придбати планку на 8 Гб з частотою 2133 МГц, що цілком відповідає бюджетним системам і початковим ігрових ПК.
Оперативна пам'ять Crucial: опис, характеристики, призначення та відгуки
Ця модель виправдовує свою вартість, і параметри. Все, що вона робить, – стабільно працює, а іншої в принципі нічого і не треба. Звичайно, вона не подужає експерименти з розгоном. Для цього краще брати більш швидкі модулі, та ще й з додатковим охолодженням.

Сама продуктивна пам'ять

Crucial Ballistix DDR4 ELITE – серія, що включає набір з чотирьох планок по 4 Гб. Оскільки в принципі серія Ballistix стала ігровий, то практично всі лінійки в ній працюють максимально продуктивно. Оперативна пам'ять Crucial Ballistix DDR4 ELITE продається в звичному блістері з пластику. Виглядають модуль «геймерски». Він оформлений у чорний пластиковий корпус, на якому є зубчики, вирізи, прямі кути та ін Все це нагадує якесь потужне зброя.
Оперативна пам'ять Crucial: опис, характеристики, призначення та відгуки
Модулі мають двухсоставной радіатор. Встановлюючи планки на материнську плату, потрібно бути готовим до того, що вони будуть щільно прилягати один до одного. Тому в корпусі повинно бути «холодно» всім компонентам. Особливо якщо планується розгін системи. Якщо з якихось причин модулі не входять у плату або заважають іншим комплектуючих, виробники пропонують зняти верхню частину, яка кріпиться на гвинтах. Ця оперативна пам'ять DDR4 Crucial працює на частоті 2666 МГц з таймінгами 16-17-17-36.

Відгуки про Crucial Ballistix DDR4 ELITE

Ця дорога оперативна пам'ять компанії. Викликано це і витратами на її зовнішній вигляд, і додатковими радіаторами, і відмінними характеристиками. Тому висока вартість є, мабуть, єдиним недоліком моделі.
Оперативна пам'ять Crucial: опис, характеристики, призначення та відгуки
В іншому користувачі тільки хвалять ці модулі. Вони ідеально підходять для складання ігрової системи або робочої станції. Легко справляються з розгоном компонентів. Досвідчені користувачі можуть спробувати оверклокінг безпосередньо ОЗП.
Якщо все робити правильно, то можна отримати частоту 3 ГГц і таймінг 15-15-15 але для цього доведеться підняти напругу до 14 Ст. Серія дозволяє вибирати різні варіанти компонування модулів. Часто цю модель порівнюють з Kingston HX421C14FBK4/16 яка дорожче на 1000 рублів.

Високий клас

Crucial Ballistix Sport LT – ОЗУ, яка відноситься до high-end класу і розрахована на роботу в дорогих комп'ютерних системах. Її можна встановлювати як в ігровий ПК, так і в бюджетну медійну систему, оскільки вартість набору дозволяє це зробити. Це оперативна пам'ять Crucial на 8 Гб, яка представлена двома планками. У кінцевому рахунку користувач отримає 16 Гб ОЗУ і досить швидку роботу системи.
Оперативна пам'ять Crucial: опис, характеристики, призначення та відгуки
Набір представлений в двох варіантах: білому і червоному. Виглядають обидва дуже красиво і однозначно залучать своїм виглядом геймерів, які намагаються зібрати ПК за останнім віянням моди. Кожен модуль двухранговый, оскільки чіпи встановлені з двох сторін. Виготовлені брендом Micron. Кожна планка має по 16 мікросхем, що містять 512 Мбайт. Таймінги модулів 16-18-18-38. Частота 2600 МГц з напругою 12 Ст. Обійдеться набір майже в 10 тисяч рублів.

Відгуки про Crucial Ballistix Sport LT

Оперативна пам'ять 8Gb Crucial Ballistix Sport виявилася відмінною альтернативою яким дорогим наборів від Hyperx та інших лідерів ринку. Цей варіант нічим не поступається своїм конкурентам. Він легко справляється з ігровими системами, показує стабільну роботу і підтримує розгін.

Оперативна пам'ять Crucial: опис, характеристики, призначення та відгуки
Користувачі відзначають привабливий зовнішній вигляд модулів. Також непоганий результат показав оверклокінг ОЗУ, хоча для когось він здався обмеженим. При напрузі 12 В вдалося отримати 28 ГГц з таймінгом 16-18-38. Якщо підняти напругу, то вийде лише незначно поліпшити показники таймінгів. Швидше за все подібна ситуація викликана чіпами Micron і двухранговой архітектурою. Тому оверклокери забракували цей набір.

Переваги і недоліки

Оперативна пам'ять від Crucial практично позбавлена недоліків. Виробник йде в ногу з часом, тому на ринку завжди є широкий вибір модулів від цього бренду. Можна придбати комплекти, які будуть дещо дешевше, ніж одиничні екземпляри. В цілому, виробник намагається балансувати між вартістю і якістю. І поки що у нього це виходить. Проблема лише в тому, що покупці рідко звертають увагу на маловідомі бренди і часом воліють переплачувати за іменитих виробників. Хоча говорити про те, що Crucial невідомий – складно. Бренд давно на ринку і просуває свої товари, забезпечуючи найкращу якість і низькі ціни. Але з-за того, що не використовує рекламу так, як це робить, наприклад, Hyperx, залишається в тіні.

Популярі новини
Загрузка...