Оперативна пам'ять HyperX: огляд, характеристики, розгін

293 0 Новини високих технологій

Збір персонального комп'ютера - річ непроста. Ця робота завжди потребує ретельного вивчення ринку. Уважно потрібно ставитися до будь-яких деталей і не робити акцент тільки на процесор або відеокарту. Кожен комплектуючий в системі важливо, причому, не лише його технічні характеристики, а і сумісність з кожною деталлю. Але перед вибором покупець звертає увагу на бренд і репутацію. Оперативна пам'ять HyperX зараз самий надійний варіант серед модулів ОЗП. Про неї і поговоримо далі.

Компанія

HyperX не є самостійною компанією, а входить до складу раніше відомого бренду Kingston. Це підрозділ зайнявся виробництвом оперативної пам'яті 15 років тому. Зараз воно відоме, завдяки твердотілим накопичувачам, ОЗП типу DDR4 і DDR3 флешок і геймерської гарнітурі.


Kingston HyperX виступає спонсором величезної кількості турнірів з кіберспорту, а також вносить фінансову лепту в розвиток багатьох кіберспортивних організацій по всьому світу. Через 15 років можна сміливо вважати, що HyperX націлені на геймерський сегмент. Вибір такої цільової аудиторії виставив для виробника особливі вимоги, з якими він поки добре справляється.

Оперативна пам'ять

Як вже згадувалося, підрозділ займається випуском не тільки оперативної пам'яті, але і продає твердотільні накопичувачі, флеш-пам'ять, а також геймерські аксесуари. Останні стали особливо популярні, завдяки стримерам, які отримують в подарунок гарнітуру для реклами. Геймери по всьому світу мріють обзавестися навушниками серії Cloud.


Але ми сьогодні поговоримо саме про модулі ОЗП. За час свого існування підрозділ випустило кілька сімейств оперативної пам'яті HyperX. Серед швидкісних моделей виділилися:
 • Impact.
 • Predator.
 • Savage.
 • Fury.
 • Є також лінійка Beast, яка представлена типу DDR3.
  Оперативна пам'ять HyperX: огляд, характеристики, розгін
  Оскільки при складанні ігрового комп'ютера все більшою популярністю користується ОЗП типу DDR4 саме її представників ми й розглянемо далі.

  Fury

  Це одна з оновлених лінійок ОЗП, яка в народі отримала назву «яра». Відразу варто сказати, що спочатку це сімейство з'явилося на ринку в форматі DDR3. Коли світ заговорив про DDR4 виробники зіткнулися з проблемою, яка полягала у те, що мало хто розумів перспективність цього типу пам'яті. До 2017 року вже ні в кого не виникають сумніви, яка ОЗП потрібна в геймерський ПК і які переваги у неї перед застарілим типом. З появою прискореної версії модулів, їх зовнішній дизайн практично не змінився. Вони продовжили відповідати своєму стилю і виглядали досить агресивно. Також вони продовжили позиціонувати себе, як варіанти для розгону. Оперативна пам'ять HyperX Fury давала можливість звичайним користувачам збільшити частоту роботи, але все ж обмежувала їх показником до 2666 МГц. Тому для справжніх любителів оверклоинга це не стало доброю новиною. Виробник зробив акцент на простоті конфігурування. Тому розробники продовжували наділяти новинки фірмовими технологіями, які змогли б спростити роботу з ними. Приміром, Kingston Plug and Play працювала над тим, щоб всі показники активувалися автоматично.
  Повертаючись до зовнішнього вигляду, важливо зазначити, що конструкції модулів розробники приділили багато уваги. Огляд оперативної пам'яті HyperX Fury показував радіатори, які прикриті теплосъемной пластиною.
  Оперативна пам'ять HyperX: огляд, характеристики, розгін
  Пластиковий корпус в цілому, має досить незвичну форму, що має агресивні риси. Поверхня прикрашена опуклими елементами, прорізами і графічними написами. Все це позитивним чином впливає на уми геймерів і змушує придбати подібну ОЗП. Але потрібно розуміти, що такий антураж відображається на високій вартості.

  Комплекти Fury

  Сімейство має типи пам'яті DDR3 і DDR4. Крім того, воно продається відразу комплектами. Вони можуть включати ПАМ'ЯТІ об'ємом 4 Гб або 8 Гб. Оперативна пам'ять HyperX типу DDR4 працює при швидкостях 21 ГГц, 24 ГГц і 26 ГГц. Можна обзавестися чотириканальним комплектом, який буде включати в себе чотири модулі по 8 Гб. Тоді загальний об'єм пам'яті складе 32 Гб, що є відмінним показником для ігрової системи. Вважається, що недоліком цієї ОЗП є невисока номінальна частота. Але це твердження спірне, крім того, даний показник залежить від збираної системи і потреб користувача. Інші показники гідні, таймінги посилені, а напруга живлення дає можливість експериментувати.

  Savage

  Ця модель була представлена в якості двоканальної пам'яті під процесори Skylake. Модулі поставляються у звичайній пластиковій коробці з невеликою етикеткою, на якій є коротка інформація про продукт.
  Оперативна пам'ять HyperX: огляд, характеристики, розгін
  Зовнішність у цій моделі також примітна, цікава і індивідуальна. Штамповані радіатори, невелика висота корпусу, якісне кріплення – все це найкращим чином впливає на продажі. Половинки охолоджувача кріпляться «термолипучками». За характеристиками цей варіант не поступається попередньому. Оперативна пам'ять для ПК HyperX Savage також має кілька комплектів. Один з них на 16 Гб, представлений двома модулями. Вони працюють на частоті 24 ГГц. Робоча напруга не перевищує 13 В.

  Тестування Savage

  Щоб дізнатися про розгінний потенціал, модулів потрібно проводити тестування. В результаті аналізу, проведеного фахівцями, виявилося, що ОЗП легко може підняти свою частоту до 32 ГГц, при таймінгах 14-15-15-35. Щоб досягти цього результату, потрібно збільшити напругу до 145 Ст. З одного боку це непогано, з іншого – на ринку вже є модулі, які працюють з збільшеними частотами, але зменшеним напругою.
  Оперативна пам'ять HyperX: огляд, характеристики, розгін
  Тому вам вирішувати, чи варто ризикувати і перевищувати допустиму напругу. Якщо ж використовувати помірні 135 В, то частоту все одно реально підняти до 3 ГГц, а це вже відмінний результат, при початкових 24 ГГц.

  Predator

  Це одне з останніх оновлень оперативної пам'яті HyperX. Сімейство представлено варіантами DDR3 і DDR4. Серед безлічі комплектів, є знову-таки двоканальна модель об'ємом 16 Гб. Відразу варто відзначити, що виробник рішуче позиціонує лінійку Predator для вимогливих користувачів. Сюди входить не тільки ПАМ'ЯТЬ, але і твердотільні накопичувачі. Моделі цього сімейства можуть дати більше, ніж типові представники, але і коштують вони набагато дорожче.
  Оперативна пам'ять HyperX: огляд, характеристики, розгін
  Комплекти Predator представлені двоканальним та чотириканальним набором. Максимальний об'єм може досягати 64 Гб. Частота в різних варіаціях коливається від 3 ГГц до 3333 МГц. Тому не важко здогадатися, що це модулі з підвищеною частотою, ніж у варіантів Savage і Fury.

  Загальний опис модуля Predator

  Про постачання варто сказати окремо, оскільки вона помітно відрізняється від подання попередніх колекцій. Модулі продаються у великій картонній коробці чорно-червоного кольору. Через прозоре «віконце» можна побачити зовнішність ОЗП. Кожен модуль захований в свій пластиковий контейнер. Зовнішній вид планок відповідає своєму «хижому» назвою. Вони покриті чорним PCB. Є додаткові чорні радіатори. По центру проходять пластикові елементи, які доповнюють дизайн візуальної експресією. Минулі моделі типу DDR3 мали основний недолік - великі габарити. З-за великих радіаторних блоків збільшувалася висота планки. Зараз цю ситуацію виправили, але модулі все одно виглядають більше, ніж їх молодші конкуренти.

  Переваги Predator

  Головним недоліком даних модулів стала ціна для цієї оперативної пам'яті HyperX. Проте відмінні характеристики виявилися значною перевагою, яке виправдовує високу вартість. Знижене енергоспоживання позбавляє від необхідності думати над додатковими радіаторами. Щоб оперативна пам'ять працювала ефективно, для неї потрібна спеціальна материнська плата і підтримуваний процесор. В іншому випадку швидкість не буде перевищувати стандартні показники 2133 МГц.
  Оперативна пам'ять HyperX: огляд, характеристики, розгін
  В цілому ж, комплект легко прискорити. Так, частота 3 ГГц швидко перетворюється в 32 ГГц. Двоканальний режим не може показувати надмірно високі результати, тому з ним краще не експериментувати і задовольнятися тим, що маємо.

  Мобільна версія

  Це найбільш популярні варіанти від Kingston HyperX. Є ще сімейство Impact, але воно менш затребувана, оскільки представлено модулями для ноутбука. Ця лінійка так само представлена типами DDR3 і DDR4. Менш швидкісні модулі раніше вільно працювали і з ноутбуками і з материнськими платами, які підтримували SO-DIMM. А ось материнських плат, які працювали б з цим форматом, але типом DDR4 зараз не існує, тому високошвидкісні модулі можуть знаходитися тільки в ноутбуках. Тим не менш, це зараз один з небагатьох вдалих варіантів для мобільних пристроїв.
  Оперативна пам'ять HyperX: огляд, характеристики, розгін

  Висновки

  Ми розглянули характеристики оперативної пам'яті HyperX і ситуацію з цим пристроєм на сьогоднішній день. Підрозділ відомої компанії вміло моніторить ринок і намагається відповідати вимогам завзятих геймерів. Однозначно стверджувати, що ці моделі є кращим рішенням для ігрових ПК не можна, але, як показує час і статистика, саме HyperX стає кращим пристроєм для гарної системи, яка потребує продуктивності та стабільності. Savage і Fury вважаються більш доступними варіантами, які практично не відрізняються один від одного. А ось Predator – це вибір самих вимогливих покупців. Поміщати це сімейство в середній ігровий ПК невиправдано дорого.

  Популярі новини
  Загрузка...