Оперативна пам'ять для ноутбука DDR3. Як правильно вибрати?

723 0 Новини високих технологій

Ноутбуки - мобільні комп'ютери, які останнім часом стають популярнішими класичних персональних комп'ютерів і моноблоків. Нічого дивного в цьому немає, бо користувач отримує порівнянне по потужності, транспортабельное пристрій за принципом "все-в-одному". Тут вже є і веб-камера і Wi-Fi передавач і Bluetooth. Ноутбуки ще й набагато зручніше звичайних ПК. А деякі з них навіть можуть бути піддані "апгрейду" (поліпшення). Про це і піде мова. А конкретно - про те, яка оперативна пам'ять для ноутбука буде краще. На що слід звернути увагу при покупці "оперативки"?


Різниця між DDR3 і DDR2

В принципі, DDR3 - вже досить застарілий стандарт. Але більшість пристроїв поки використовують його, оскільки четверта версія не настільки поширена. Головна відмінність "трійки" від попереднього покоління - швидкість роботи. Оперативна пам'ять цього стандарту показує чудеса продуктивності в порівнянні зі своїми "прабатьками". Та й робочі частоти помітно збільшилися, що не могло не позначитися на швидкості. Але головна відмінність - в таймінгах і оптимізації. На даний момент DDR3 - найпродуктивніша "оперативка" (за винятком "четвірки"). Саме тому оперативна пам'ять для ноутбука - DDR3. І ніяка інша.
Оперативна пам'ять для ноутбука DDR3. Як правильно вибрати?
Варто ще врахувати, що між модулями пам'яті для стаціонарного ПК і ноутбука існує відмінність, яка виражається в розмірах самого модуля і робочих мікросхем. Тому "ноутбучна" версія пам'яті, як правило, дещо слабше "повнорозмірною". Але це не так важливо. Отже, що потрібно знати, щоб правильно вибрати такий компонент, як оперативна пам'ять для ноутбука DDR3? Розглянемо потрібні характеристики.


На що звернути увагу при покупці пам'яті?

Вибираючи модуль пам'яті, слід орієнтуватися на той діапазон частот і обсяг, який підтримується вашою материнською платою. Дізнатися всю інформацію про плату можна за допомогою програми AIDA64. Оперативна пам'ять для ноутбука DDR3 4GB (або більше) може і не підійти вашій машині по частотах. Хоча, якщо брати до уваги сучасні лептопи, то з цим параметром проблем бути не повинно. Звичайна робоча частота найпростішою "оперативки" - 1066 мегагерц. Але це далеко не межа. Часто буває, що такі обмеження умовні. Пам'ять запросто зможе працювати і на 1333 мегагерцах.
Оперативна пам'ять для ноутбука DDR3. Як правильно вибрати?
Також важливо знати максимальний об'єм оперативної пам'яті, який можна встановити в ваш ноутбук. Стандартний обсяг бюджетних пристроїв - 16 гігабайт. Якщо ви збираєтеся встановити два модулі (а двоканальний режим завжди краще) загальним об'ємом 8 Гігабайт, то обов'язкова умова - оперативна пам'ять DDR3 4 Гб для ноутбука повинна бути від одного виробника (обидва модулі). Інакше можливий конфлікт компонентів. Також потрібно запам'ятати, що в бюджетні ноутбуки поставити модуль пам'яті з власним радіатором не вийде. Так що не варто переплачувати. А тепер розглянемо кращі варіанти від найвідоміших виробників.

Kingston ValueRAM 8GB DDR3

Це хороший модуль пам'яті, що працює на частоті 1600 мегагерц. Цим і пояснюється його відносно висока вартість. Але ця оперативна пам'ять для ноутбука DDR3 забезпечить нереальне швидкодію вашої машини. Особливо два таких модуля, що працюють в двоканальному режимі. Пам'ять здатна витримати навіть "розгін". І це її головна перевага. Багато також обирають ці модулі пам'яті з-за виняткової надійності. Відомо, що ця оперативна пам'ять здатна пережити багато чого.
Оперативна пам'ять для ноутбука DDR3. Як правильно вибрати?

Kingston 4GB DDR3 PC3-10600

Оперативна пам'ять для ноутбука DDR3 - 1333 мегагерц. Причому цей бюджетний модуль може використовуватися в найдешевших моделях. Він без праці встановлюється навіть у найскладніший корпус і здатний забезпечити плавну роботу будь-якої операційної системи. Однак для вимогливих ігор цього модуля не вистачить. Та й обсяг малуватий - всього 4 гігабайти. Навіть з двома аналогічними модулями загальний обсяг складе всього 8 гігабайт, що дуже мало для сучасних ігор. Але для роботи такого модуля за очі вистачить.
Оперативна пам'ять для ноутбука DDR3. Як правильно вибрати?

Corsair Mac Memory 4GB DDR3 PC3-8500

Оперативна пам'ять для ноутбука DDR3 - 1066 мегагерц. Напевно, найдешевший модуль з усіх нині існуючих. Його вартість, ймовірно, відповідає його робочій частоті - 1066 мегагерц. Ця оперативна пам'ять може використовуватися тільки в старих ноутбуках. В нові моделі її, звичайно, можна встановити, але замість приросту продуктивності користувач отримає її спад. Бо робочі частоти сильно розрізняються. Отже, цільова аудиторія цього модуля - власники застарілих машин, які використовують свої лептопи виключно для роботи.

Kingston HyperX Impact 8GB DDR3 PC3-17000

А ось це сама "крута" оперативна память для ноутбука DDR3. Її особливість полягає в робочій частоті. Вона становить цілих 2133 мегагерц. Це абсолютний рекорд у світі мобільних комп'ютерів. Не дивно, що коштує такий модуль пристойних грошей. Його об'єму до 8 гігабайт вистачить для всього. Особливо в тому випадку, якщо встановити два таких модуля і змусити оперативну пам'ять працювати у двоканальному режимі. Приріст продуктивності буде просто фантастичним. Якщо дозволить відеокарта, то запустити сучасні іграшки не складе ніякої праці.
Оперативна пам'ять для ноутбука DDR3. Як правильно вибрати?

Висновок

Оперативна пам'ять для ноутбука DDR3 - зараз найпоширеніший тип пам'яті в світі мобільних комп'ютерів. Ці модулі можуть функціонувати на нереально високій частоті, здатні мати значний обсяг і чудово показують себе, працюючи в багатоканальному режимі. Лінійка модулів вельми обширна. Вона включає в себе як бюджетні низькочастотні моделі, так і дорогі "планки" з високою частотою роботи і можливістю розгону. Вибір якоїсь конкретної моделі цілком і повністю залежить від користувача і його фінансових можливостей.

Популярі новини
Загрузка...