DDR3 і DDR3L. Різниця між типами оперативної пам'яті

835 0 Новини високих технологій

Сучасний ринок комп'ютерних комплектуючих розвивається настільки стрімко, що навіть просунуті користувачі не встигають зрозуміти, в чому відмінність тієї чи іншої технології, як вже з'являється нова. Точно така ж ситуація з модулями оперативної пам'яті. Нещодавно ще всі обговорювали переваги "трійки" перед стандартною "двійкою", як вже з'явилася і "четвірка", і поліпшена "трійка" з літерою L. Залізти в такі нетрі IT-індустрії і не скрутити собі шию в хитросплетіннях термінів і технологій може тільки дуже підкований в цій темі людина. Але треба розібратися, яка різниця між DDR3 і DDR3L. Почнемо з витоків.


Суть стандарту DDR3

На відміну від застарілої "двійки" в третій версії ємність мікросхем збільшена. Тепер вона складає 8 біт. Це не могло не позначитися позитивно на продуктивності. Також зріс мінімальний обсяг модулів - тепер він становить 1 гігабайт. Менше просто неможливо. Різниця між DDR3 і DDR3L, яку ми розглянемо трохи нижче, несуттєва. Тут більше різниці між "двійкою" і "трійкою". І вона помітна неозброєним оком. До речі, і знизилося енергоспоживання, що зробило цей тип пам'яті більш підходящим для мобільних комп'ютерів (ноутбуків).
DDR3 і DDR3L. Різниця між типами оперативної пам'яті
"Трійка" - стандарт далеко не новий. Тому особливо радіти тут нічому. DDR4 набагато продуктивніше. Але, тим не менш, саме цей тип пам'яті найбільш поширений в наш час. DDR3 і DDR3L, різниця в яких не так вже й суттєва, - однотипні модулі. Але розібратися в тому, що їх відрізняє, варто хоча б для самоосвіти. Що ж, тепер розглянемо характеристики "трійки" з літерою L.


DDR3L. Що нового?

За суті, в цій пам'яті все стандартно. Як у звичайної "трійки". Але є одна суттєва відмінність - енергоспоживання. У 3L воно дорівнює 135 Ст. Для порівняння, звичайна "трійка" споживає 150 Ст. Це досить суттєво, якщо говорити про ноутбуках, нетбуках і ультрабуках, тобто про мобільних комп'ютерах. У разі їх енергоспоживання відіграє вирішальну роль, так як їм потрібно досить тривалий час працювати від акумулятора. Цим і відрізняються DDR3 і DDR3L. Різниця не така вже помітна, але істотна.
DDR3 і DDR3L. Різниця між типами оперативної пам'яті
Останнім часом виробники мобільних комп'ютерів використовують тільки енергоефективні модулі "трійки". Тому стало можливо змусити ноутбуки працювати від батареї довше, ніж це було раніше. Хоч показники не особливо відрізняються. Оперативна пам'ять DDR3 і DDR3L, різниця в яких тут розглядається, на даний момент найбільш прийнятні варіанти для персональних комп'ютерів і ноутбуків. Тепер розглянемо найбільш популярні моделі.

Kingston 4GB DDR3 PC3-10600

Цей модуль прекрасно підходить для ноутбуків середнього цінового сегмента. Він працює на частоті 1333 мегагерц, робоча напруга становить 135 Ст. Це і DDR3 і DDR3L, різниця між якими не особливо істотна, в одному флаконі. Обсяг даної оперативної пам'яті становить 4 гб, що цілком достатньо для роботи і графічних додатків. Мультимедіа теж буде працювати відмінно. Цей модуль виглядає ідеальним по співвідношенню "ціна-якість".
DDR3 і DDR3L. Різниця між типами оперативної пам'яті
Як зазвичай, Kingston радує користувачів швидкої і якісної оперативної пам'яттю. Але не варто забувати і про практичність. Справа в тому, що ця оперативка коштує досить пристойно порівняно з її технічними характеристиками. Тому її покупка видається сумнівною з точки зору практичності. Потрібно двічі подумати перед тим, як купувати цей модуль пам'яті. А в іншому - це відмінна і довговічна оперативка, яких мало на сучасному ринку.

Samsung 4GB DDR3 PC3-12800

Ще один модуль з самого середнього цінового сегмента. Ця оперативна пам'ять працює на частоті 1600 мегагерц і може навіть використовуватись для ігор. Особливо продуктивний тандем з двох модулів такої пам'яті. Є "планки" DDR3 і DDR3L, різниця між якими-таки є. Як і вся техніка цієї компанії, модулі пам'яті відрізняються високою якістю і неперевершеною надійністю. В даний час - це одні з найкращих модулів на сучасному ринку комп'ютерних комплектуючих.
DDR3 і DDR3L. Різниця між типами оперативної пам'яті
Компанія Samsung добре відома якісними смартфонами і іншими пристроями. Але ось модулі оперативної пам'яті її фахівці могли б зробити і краще. У них немає і тіні легендарного корейського якості. Але пам'ять працює добре. Хоч і не виглядає особливо міцної або надійною. До речі, вона дуже болісно переносить розгін. Аж до самих сумних наслідків. Так що піддавати її подібної процедури не варто. Отже, продовжимо. DDR3L і DDR3. Яка різниця між ними?

Crucial 4GB DDR3 PC3-12800

Ще один бюджетний модуль оперативної пам'яті стандарту 3L. Його робоча частота становить 1600 мегагерц. Робоча напруга - 135 Ст. Це стандартно для енергоефективної пам'яті. Більше нічим видатним цей модуль пам'яті не відрізняється. Ось тільки в двоканальному режимі він працює набагато краще своїх попередників. Два таких модуля здатні помітно підвищити продуктивність будь-якого лептопа. І в цьому їх головна заслуга. Коштує ця оперативна пам'ять недорого. Тому вона і є найпоширенішою.
DDR3 і DDR3L. Різниця між типами оперативної пам'яті
Це легендарний виробник модулів оперативної пам'яті. Всі пам'ятають його високопродуктивні моделі для геймерських комп'ютерів. Але і в бюджетному сегменті Crucial не вдарили в бруд обличчям. Модулі вийшли продуктивними, надійними і енергоефективними, що важливо для власників ноутбуків. Приємно, що легендарний виробник, нарешті, розвернувся обличчям до любителям лептопів.

Висновок

Отже, ми розглянули типи пам'яті DDR3 і DDR3L. Різниця в них хоч і несуттєва, але є. І якщо ви коли-небудь захочете поміняти в своєму ноутбуці оперативну пам'ять, то обов'язково придбайте енергоефективний тип. Сьогодні будь-який виробник комп'ютерних комплектуючих виробляє таку оперативну пам'ять. Вище перераховані найбільш популярні й надійні моделі. Але це ж далеко не все.

Популярі новини
Загрузка...