Помилка "Несподіваний кінець архіву": як виправити ситуацію найпростішими методами?

216 0 Новини високих технологій

Дуже часто багато користувачів стикаються з проблемою, яка пов'язана з тим, що при спробі розпакування скопійованого звідки-то чи завантаженого з інтернету файлу з упакованими даними у форматі RAR або ZIP програма видає помилку з повідомленням про виявлення несподіваного кінця архіву. Як виправити таку ситуацію, знають далеко не всі пересічні користувачі. Тому пропонуємо розглянути кілька основних методик, які допоможуть у вирішенні цього питання. Якщо повністю відновити архів у вас не вийде, то з великою часткою ймовірності ви зможете витягти файли без втрати їх цілісності.

Що означає «Несподіваний кінець архіву»

Для початку давайте зосередимося на тому, що собою являє такий непередбачений збій. В більшості випадків його, як і схожу помилку даних CRC, можна трактувати, як файл з порушеною цілісністю, наприклад, внаслідок перерваної завантаження. Тобто при розбіжності контрольних сум він є неповним, а програмою для продовження вилучення потрібні відсутні в архіві компоненти.


Як розархівувати файл ZIP на комп'ютер?
Помилка "Несподіваний кінець архіву": як виправити ситуацію найпростішими методами?
Для тих, хто не знає відповіді на це питання, можна дати пораду або скористатися вбудованим засобом Windows, яке є у всіх останніх версіях системи, або стороннім програмним забезпеченням WinRAR або 7-Zip. Відкрити архів можна або в таких додатках, або просто зробити подвійний клік на архіві в будь-якому файловому менеджері (в тому ж «Провіднику»).

Простий метод вирішення питання

Якщо раптом виникла помилка «Несподіваний кінець архіву», як виправити ситуацію простіше всього? Виходячи з вищевказаної трактування, можна відразу ж визначити для себе найбільш легкий спосіб виходу із ситуації. Необхідно просто звернутися до сайту, з якого вироблялася завантаження файлу, і завантажити архів заново. Цілком може бути і таке, що файл спочатку перебував у пошкодженому стані, тому доведеться звернутися до іншого ресурсу, звідки і можна буде зробити завантаження повторно. Але при досить великому обсязі файлу, що завантажується і платному трафіку це не вихід. Тому розглянемо інші способи.


Інструментарій програми WinRAR

Помилка "Несподіваний кінець архіву": як виправити ситуацію найпростішими методами?
Отже, додаток распаковыванию файлів видала повідомлення про те, що виявлений несподіваний кінець архіву. Як виправити сам файл з упакованими даними? Немає нічого простіше, ніж скористатися універсальним архіватором WinRAR. В ньому бажано вибрати файл через власний менеджер, а при використанні подвійного кліка перейти на один рядок вгору, щоб був виділений тільки сам архів, а не його вміст. Далі все просто. Помилка в WinRAR усувається шляхом вибору в меню операцій пункту відновлення архіву або натисканням кнопки відновлення, яка розташована праворуч на основній панелі програми. Тепер найважливіше. Додаток попросить вказати тип архівних даних.
Помилка "Несподіваний кінець архіву": як виправити ситуацію найпростішими методами?
Щоб розархівувати на комп'ютері файл ZIP, вказати потрібно буде саме цей формат, а потім підтвердити виконання обраного дії. Як показує практика, позитивний результат (якщо в архіві немає критичних пошкоджень) може бути досягнутий з дуже високим ступенем імовірності відновлення.

Як використовувати пофайлове витяг даних

У деяких випадках попередня методика не спрацьовує, а програма для роботи з упакованими даними все одно видає повідомлення про виявлення несподіваного кінця архіву. Як виправити ситуацію в цьому випадку?
Помилка "Несподіваний кінець архіву": як виправити ситуацію найпростішими методами?
Знову можна скористатися інструментарієм самого архіватора WinRAR, але в вікні підтвердження вилучення відзначити пункт збереження на диску файлів, разархивированных з помилками. Також можна скористатися копіюванням даних по черзі. Для цього потрібно вибрати із списку потрібний об'єкт, а потім через ПКМ вказати витяг у задане місце або в тому ж меню вибрати копіювання вибраного файлу в буфер обміну з наступною вставкою у потрібну локацію. У цьому випадку розпакований буде тільки зазначений об'єкт, а всі інші файли залишаться в архіві недоторканими.
Помилка "Несподіваний кінець архіву": як виправити ситуацію найпростішими методами?

Інші програми

Нарешті, якщо ні один з вище наведених методів результату не дав, можете скористатися утилітою Recovery Toolbox for RAR. Однак цей додаток є платним. Безкоштовна пробна версія може виробляти тільки аналіз пошкоджених архівів. Якщо дана програма вам необхідна, а платити ви не хочете, спробуйте пошукати портативну модифікацію.

Популярі новини
Загрузка...