Процесор Intel Pentium 4630. Характеристики, специфікації та відгуки

302 0 Новини високих технологій

Мікропроцесор Intel Pentium 4630 був випущений в 2005 році і призначався для установки в сокет LGA775. Основна сфера його застосування – це персональні комп'ютери середнього рівня. Саме технічним специфікаціям, параметрами і відгуками про це напівпровідниковому кристалі і буде присвячений цей огляд.

Процесор Intel Pentium 4630. Характеристики, специфікації та відгуки

Спеціалізація ЦПУ

Мікропроцесорні пристрої в рамках комп'ютерної платформи LGA775 розподілялися наступним чином:
 • Найбільш продуктивними чіпами були Core 2Duo і Core 2Quad. Сучасна архітектура Core, максимально збільшені тактові частоти і найбільший розмір кеша – пам'яті вказували на подібне їх позиціонування. Такі ЦПУ дозволяли вирішувати найбільш ресурсомісткі завдання.
 • Середній рівень швидкодії забезпечували настільні комп'ютери на базі чіпів Pentium. Подібні мікропроцесори оснащувалися 1-2 обчислювальними ядрами і базувалися на застарілій архітектури NetBurst. До того ж, у них були знижені частоти і зменшений розмір кеша. Саме до цієї групи і ставився розглянутий в цьому огляді Intel Pentium 4630.
 • Сегмент чіпів початкового рівня займали пристрої серії Celeron. У них були ще більш «скромні» технічні специфікації і більш низька вартість. Їх використовували тільки при складанні найбільш бюджетних ПК.
  Процесор Intel Pentium 4630. Характеристики, специфікації та відгуки
 • Варіанти поставки

  Як і будь - інший мікропроцесор, героя цього огляду можна придбати в двох варіантах комплектації. Один з них – це так званий Trail. У нього виробник включав ЦПУ, фірмову наклейку з найменуванням сімейства процесорів, сертифікат відповідності та гарантійний талон.


  У подібній комплектації такі чіпи найбільш часто купують великі компанії - збирачі обчислювальних систем. Потім вони набувають за оптовими цінами системи охолодження і за рахунок цього досягається певна економія на закупівлі комплектуючих до персонального комп'ютера. Другий можливий варіант комплектації мав маркування Intel Pentium 4630 SL7Z9 і він вже називався Вох. В цьому випадку список поставки доповнювався кулером, термопастою і картонною коробкою. У такій комплектації ЦПУ купується вже дрібними компаніями – збирачами обчислювальної техніки з тієї причини, що вони не можуть дозволити собі придбати кулери за оптовими цінами.

  Характеристики

  Подібний мікропроцесор базується на єдиному обчислювальному блоці під кодовою назвою Prescott. Наявність підтримки фірмової технології компанії «Інтел» НТ дозволяє йому обробляти код в два програмних потоку. На практиці активація даного режиму роботи дозволяє підвищити швидкодію на 10-15 %. Номінальна тактова частота для Intel Pentium 4630 - 3000 MHz. Знову-таки, множник у цього рішення не заблокований і його можна розігнати. Як показує досвід, це дозволяє отримати додаткові 500 – 600 МГц і збільшити швидкодію ще на 10-15 %.


  Процесор Intel Pentium 4630. Характеристики, специфікації та відгуки

  Пам'ять і кеш

  Характеристики Intel Pentium 4630 вказують на наявність двох рівнів швидкої пам'яті. Перший з них може розмістити 30 кб інформації і даних, а другий – 2 Мб. Основний тип пам'яті для цього чіпа – DDR2. Рекомендована частота модулів -800 МГц. Максимальний об'єм пам'яті – 2 Гб.

  Технологія і енергоспоживання

  Напівпровідникова основа ЦПУ виготовляється за нормами допуску 90 нм, а кількість транзисторних елементів становить 169 мільйонів штук. Площа кремнієвого кристала дорівнює 135 мм 2 . Тепловий пакет його складав 84 Вт. При цьому максимальна температура для нього обмежена 66 ?С.
  Процесор Intel Pentium 4630. Характеристики, специфікації та відгуки

  Вартість

  У новому стані Intel Pentium 4630 при сприятливому збігу обставин можна придбати на китайських торгових майданчиках в інтернеті. В цьому випадку його вартість складе 300-400 рублів.
  Також в старому вигляді такої мікропроцесор можна придбати вже на вітчизняних торговельних майданчиках. В цьому випадку його ціна складе 120-180 рублів. Подібну модель ЦПУ доцільно купувати лише тільки для ремонту ПК на його базі. А ось збирати новий системний блок на базі цієї застарілої платформи неприпустимо.

  Відгуки

  Ключова перевага розглянутого процесора на момент його виходу на ринок – це демократична вартість. Її доповнює прийнятне швидкодію. Енергоефективність у цього чіпа на середньому рівні. Також високий ступінь надійності. Ключовою ж його недолік – це застаріла апаратна платформа. Подібна модель ЦПУ була представлена вже більше 10 років тому. Тому вона застаріла і підходить лише для вирішення найпростіших і найменш вимогливих завдань. Саме так зараз у відгуках і характеризують власники цей мікропроцесор.
  Процесор Intel Pentium 4630. Характеристики, специфікації та відгуки

  Висновок

  За мірками 2005 року, таке ЦПУ відмінно підходив для обчислювальних систем середнього рівня. На його основі можна було реалізувати і робочу станцію, і ігровий комп'ютер, і навіть мультимедійний ПК. Цей чіп був дійсно універсальним рішенням. Його недоцільно було використовувати лише в бюджетних системних блоках або ж в ультимативних ігрових ПК. Для першого випадку у нього була висока вартість, а для другого – недостатній рівень продуктивності. При цьому ціна Intel Pentium 4630 була цілком демократична. Саме ця обставина і зумовила досить часте використання цього мікропроцесора в ЕОМ середнього рівня у 2005-2006 рр.

  Популярі новини
  Загрузка...