Чому iTunes не відкривається. Причини і способи усунення несправностей

149 0 Новини високих технологій

Дуже часто користувачі Apple стикаються з проблемою, коли встановлений на комп'ютер iTunes не відкривається. Причин, чому це відбувається, може бути кілька, починаючи від збій у роботі програми і закінчуючи вірусами. У сьогоднішній статті ми докладно розглянемо найбільш часті причини, за яких не запускається iTunes, а також, як можна вирішити всі ці проблеми.

Збій у роботі програми

Перша причина, чому не iTunes відкривається, – збій у роботі програми. Дивуватися не варто, оскільки таке теж трапляється, і ніхто толком не знає, чим можуть бути викликані збої, але факт залишається фактом. Що можна зробити в даній ситуації, щоб вирішити проблему? Тут є два варіанти. Перший – спробувати просто перевстановити iTunes, без видалення програми. Другий варіант – повне видалення програми з очищенням від залишкових файлів і подальшою установкою "тунця" з нуля.
Чому iTunes не відкривається. Причини і способи усунення несправностей
Варто зазначити, що перший варіант не завжди може допомогти і тоді потрібно буде вдатися до другого, так що краще відразу повністю видалити програму і встановити її повторно. Видалити iTunes разом з усіма файлами і ключами реєстру можна за допомогою дєїнсталлятора, наприклад, Uninstall Tool або IObit Uninstaller – це для Windows. Користувачам Mac OS рекомендується скористатися програмою AppCleaner.


Відсутність Інтернет-з'єднання

Друга причина, чому iTunes не відкривається, – відсутність Інтернету на комп'ютері. Якщо хто не знає, то "тунець" відноситься до тих програм, які працюють тільки при підключенні до Інтернету і без нього запускатися відмовляються. Так що, якщо раптом iTunes при запуску не відкривається, то в першу чергу необхідно перевірити, чи є Інтернет-з'єднання.
Чому iTunes не відкривається. Причини і способи усунення несправностей
Ще один важливий момент. Навіть якщо на комп'ютері є Інтернет, а iTunes відмовляється запускатися, то іноді в цьому питанні допомагає перезавантаження роутера. Все, що потрібно зробити, витягнути кабель живлення з роутера на 10 секунд, після чого вставити його назад, почекати повторного підключення до Мережі.


Видалення потрібних для роботи файлів

Третя причина, чому iTunes не відкривається – в системі частково видалені або пошкоджені файли програми. Ті, хто дуже любить користуватися на комп'ютері різними "програмами-чистилками" і всякими "оптимізаторами", частіше за все стикаються з цією проблемою. Справа в тому, що ці самі "чистилки" дуже часто помилково видаляють деякі файли, які відповідають за роботу "тунця" в результаті чого, програма перестає функціонувати. Також буває, що й сам користувач за незнання, може випадково видалити частину файлів, а то і всю папку з встановленим iTunes.
Чому iTunes не відкривається. Причини і способи усунення несправностей
В даному випадку варіантів, як вирішити проблему, два – переустановка iTunes або ж повне видалення програми з комп'ютера і встановлення з нуля. Що і як краще зробити, описано в першому пункті статті.

Оновлення ОС

Наступна причина, по якій iTunes не відкривається на комп'ютері, – оновлення операційної системи. iTunes вельми примхлива програма і часом дуже "чутливо" реагує на оновлення, що встановлюються на комп'ютер, причому не важливо, чим ви користуєтеся Windows або Mac OS.
Що робити в даній ситуації? Тут варіантів не особливо багато, а точніше, всього один – оновити iTunes на нову, більш свіжу і стабільну версію. Встановлювати оновлену програму можна поверх старої, але якщо раптом після цього "тунець" не запуститься, то доведеться проводити повне видалення і встановлення з нуля.

Драйвера

Наступна причина, чому не відкривається iTunes на Windows або Mac OS, – застарілі драйвери пристроїв. Так, здавалося б, така річ, як драйвера, взагалі не повинна стосуватися iTunes, але, на жаль, немає. Apple навіть сама визнає той факт, що інколи, із-за старих драйверів того або іншого пристрою, "тунець" може не запускатися і поробити з цим компанія нічого не може.
Чому iTunes не відкривається. Причини і способи усунення несправностей
Єдиним виходом у даній ситуації, який допоможе побороти проблему, стане оновлення драйверів на комп'ютері. Зробити це можна або вручну, або скористатися спеціальною програмою, наприклад, DriverPack Solution.

Проблеми з медіатекою

Чому iTunes не відкривається. Причини і способи усунення несправностей
Остання причина, чому iTunes не відкривається, – проблеми з медіатекою. Це теж досить поширена проблема, так що дивуватися не варто. Вирішується дана несправність досить просто – потрібно створити нову медіатеку. Для цього користувачам Windows потрібно затиснути клавішу Shift, а юзерам Mac OS кнопку Option, і запустити iTunes. На екрані має з'явитися невелике віконце, в якому буде запропоновано створити нову медіатеку.

Популярі новини
Загрузка...