Настроювання оперативної пам'яті в Біосі: інструкції

138 0 Новини високих технологій

Якщо говорити про оперативної пам'яті або, як її ще називають, оперативному запам'ятовуючому пристрої (ОЗП) в контексті роботи в рамках комп'ютерної системи, то всі її параметри задаються безпосередньо самою операційною системою Windows і Біос. Звичайно, на роботу плашок даної пам'яті впливає і самостійні конфігурації, тому неможливо через комп'ютер задати режим роботи, який значною мірою відрізняється від передбаченого виробником. Але незважаючи на це, користувач може самостійно вносити корективи в роботу цього елемента, наприклад, розігнати ОЗП. У цій статті буде розказано, як зробити налаштування оперативної пам'яті в Біосі. Дочитайте цю статтю до кінця, так як, крім основної інструкції, мова буде вестися про суміжних речі, без знання яких може нічого не вийти.


Чому може не вийти налаштувати оперативну пам'ять в Біосі

На жаль, кожен користувач не може вносити корективи в налаштування оперативної пам'яті. І обумовлено це зовсім не її моделлю, тому не потрібно гадати, яка оперативна пам'ять краще підходить для коригування параметрів. Навпаки, це пов'язано з моделлю материнської плати. Чому? Та тому, що BIOS Setup Utility знаходиться саме в ній. Звідси виходить, що насамперед необхідно зрозуміти, дозволяє комплектація комп'ютера вносити зміни в налаштування ОЗУ. А зробити це не так вже й просто, адже кожна материнська плата відрізняється один від одного, але точно можна сказати, що старі плати і плати нижчого цінового сегмента стовідсотково не підходять.


Настроювання оперативної пам'яті в Біосі: інструкції

Запуск BIOS Setup Utility

Що потрібно зробити в першу чергу? Безсумнівно, перш ніж приступати до настроювання оперативної пам'яті, необхідно увійти в CMOS. Що це? Це і є той самий БІОС. На жаль, запропонувати універсальний спосіб входу в нього неможливо, адже все залежить безпосередньо від виробника і самої материнської плати. Але можна сказати, що вхід здійснюється безпосередньо при запуску комп'ютера, коли перед вами багато різних слів на тлі чорного екрану. У цей момент вам необхідно натиснути спеціальну клавішу, відповідальні за вхід в утиліту BIOS. Найчастіше це Del, рідше F1 або F2. Це що стосується комп'ютерів, ноутбуків, навпаки, для входу використовуються клавіші з приставкою F (F1 F2 F10 F11 або F12). Взагалі, ви можете побачити необхідну клавішу в момент завантаження системи, там буде приблизно наступний текст: "Press DEL to run Setup", де замість "DEL" буде вказано, можливо, інша клавіша.
Настроювання оперативної пам'яті в Біосі: інструкції

Інтерфейс BIOS

Отже, ми не тільки розібралися, що CMOS – це і є БІОС, але і, що важливо, ми вирішили, як в нього увійти. Проте переходити до керівництва по зміні параметрів оперативного запам'ятовуючого пристрою все одно зарано, адже для початку необхідно розібратися в різновидах Біоса, а точніше, в його різновидах інтерфейсів. Забігаючи вперед, скажемо, що в статті будуть розібрані три представника: AMI, UEFI і AWARD, хоча є ще Intel BIOS, але це лише модифікація AMI, тому інструкція для них спільна. Варто також не плутати AWARD BIOS Phoenix, так як це одне і те ж.
Всі перераховані вище версії мають різний зовнішній вигляд, з-за чого настроювання оперативної пам'яті в Біосі виконується по-різному. Описувати кожен зараз немає сенсу, адже далі все буде дослівно викладено. Варто лише сказати одне – незважаючи на відмінний один від одного зовнішній вигляд і різне розташування деяких елементів інтерфейсу користувача, інструкція багато в чому застосовна для всіх BIOS Setup Utility.

Налаштування

Настроювання оперативної пам'яті в Біосі: інструкції
Ось тепер, розібравшись з усіма нюансами, з'ясувавши, що таке CMOS і як увійти в БІОС, нарешті-то ми можемо перейти безпосередньо до керівництва по тому, як зробити налаштування оперативної пам'яті. Однак врахуйте, що втручання в параметри цього компонента може вплинути на стабільність роботи комп'ютера. Цей показник може змінитися в кращу сторону, так і в гірший, тому рекомендується мати за плечима велику теоретичну базу знань, щоб у процесі виконання всіх вказівок не завдати шкоди комп'ютеру.

Спосіб перший: Award BIOS

А почнемо ми з того, що розповімо, як налаштувати оперативну пам'ять в Біосі Award. Цей вид CMOS відрізняється роздільним проксі, поділеним на дві частини. У лівій – стандартні налаштування, а в правому – розширені. задіяти ми будемо і ті і інші. Ну, довго не просторікуючи, перейдемо до самої інструкції по налаштуванню.
 • Увійшовши в БІОС Award, натисніть сполучення клавіш Ctrl+F, щоб отримати доступ до розширеної настройки.
 • Використовуючи стрілочки на клавіатурі, виберіть рядок "MB Intelligent Tweaker".
 • Натисніть клавішу Enter для входу в меню налаштувань цього параметра.
 • Тут ви можете збільшити або, навпаки, зменшити тактову частоту своєї оперативної пам'яті. Робиться це шляхом зміни параметра "System Memory Multiplier". Однак врахуйте, що змінювати показник до максимального значення не можна, це може призвести до збоїв у роботі компонента, так і зовсім до повної його поломки. Бажано вибирати значення трохи більше спочатку зазначеного.
 • Тут же ви можете змінити напруга подається струму на ОЗП, робиться це в нижній частині екрана. Але і тут є обмеження, вкрай не рекомендується змінювати його більш ніж на 015 Ст.
 • Поверніться в головне меню, натиснувши Esc.
 • Виберіть пункт "Advanced Chipset Features" і перейдіть в нього.
 • Тут вам дозволять змінити час відгуку ОЗП. Для початку змініть пункт "DRAM Timing Selectable" на "Manual", а потім приступайте до зміни значень.
 • Настроювання оперативної пам'яті в Біосі: інструкції
  На цьому налаштування можна вважати закінченою, натисніть F10 для збереження всіх змін і вийдіть з Біоса.

  Спосіб другий: AMI BIOS

  Як можна зрозуміти, вирішувати, яка оперативна пам'ять краще, не варто, адже її показники можна легко змінити в налаштуваннях BIOS. Перейдемо тепер до AMI BIOS і розповімо, як це зробити в ньому.
 • Увійшовши в CMOS, перейдіть в меню "Advanced BIOS Features".
 • У ньому вам потрібно відшукати рядок "Advance DRAM Configuration" і натиснути на ній Enter.
 • Тут знаходяться всі ті параметри, що були представлені в першому способі, тобто: подається напруга, таймінги і тактова частота оперативної пам'яті.
 • Настроювання оперативної пам'яті в Біосі: інструкції
  За аналогією з Award BIOS, змініть настройки на потрібні вам, збережіть їх і перезавантажте комп'ютер, щоб увійти в операційну систему.

  Спосіб третій: UEFI BIOS

  Тепер же перейдемо безпосередньо до налаштування оперативної пам'яті в UEFI BIOS, мабуть, самою зручною БІОС з усіх. Так це, тому що вона має графічний інтерфейс і підтримує мишку, що значно спрощує виконання всіх дій.

 • Увійшовши в БІОС, ви повинні перейти в розширений режим. Для цього натисніть F7.
 • Тут перейдіть на вкладку "Ai Tweaker".
 • Знайдіть кнопку "Memory Frequency" і в випадаючому списку, який з'явиться після натискання по ній, виберіть бажану тактову частоту.
 • Щоб налаштувати таймінги, вам необхідно перейти в меню "DRAM Timing Control".
 • Якщо ви вирішили поміняти вольтаж, що подається на компонент, то вам необхідно перейти в меню "DRAM Voltage". Тут, у відповідному полі для введення, вкажіть потрібний параметр.
 • Залишається лише зберегти всі налаштування і перезапустити комп'ютер – налагодження оперативної пам'яті в UEFI BIOS можна вважати закінченою.
  Настроювання оперативної пам'яті в Біосі: інструкції

  Висновок

  Тепер ви знаєте не тільки те, як налаштувати оперативну пам'ять в Біосі, але і що таке БІОС взагалі, які різновиди його інтерфейсів бувають і як виконати інструкцію в кожному з них. Наостанок нагадаємо, що перш ніж виконувати інструкцію, переконайтеся, що материнська плата дозволяє змінювати параметри оперативної пам'яті.

  Популярі новини
  Загрузка...