Core I53550: огляд процесора, виконувані функції, відгуки користувачів

344 0 Новини високих технологій

Ідеально на момент виходу підходив для складання системних блоків середнього рівня по продуктивності мікропроцесор Core I53550. Це могли бути і ігрові системи, і робочі станції, і навіть сервери початкового рівня. Тобто це досить універсальний пристрій. Саме його характеристиками і буде присвячений цей матеріал. Також будуть приведені результати тестів і надано рекомендації щодо його можливого застосування на сьогоднішній день.

Core I53550: огляд процесора, виконувані функції, відгуки користувачів

Позиціонування

Третє покоління процесорних пристроїв компанії «Інтел» для настільних систем на основі архітектури Core розподілялося наступним чином:
 • До найбільш продуктивним рішенням ставилися чіпи серії i7. Подібні пристрої оснащені чотирма обчислювальними ядрами і підтримували технології НТ і TurboBust. Перша з них дозволяла на одному реальному ядрі обробляти одночасно два потоку даних, а друга забезпечувала динамічне регулювання частоти ЦП в залежності від ступеня складності програмного коду і рівня нагріву напівпровідникового кристала.
 • Сегмент мікропроцесорів середнього класу заповнювали рішення i3 і i5. У першому випадку напівпровідниковий кристал включав два обчислювальних блоки, які за рахунок технології НТ обробляли вже чотири потоки даних. В ЦПУ даної серії не підтримувалася технологія автоматичного підвищення частоти TurboBust. У свою чергу, пристрої серії i5 комплектувалися вже чотирма ядрами, але не підтримували технологію багатопоточності НТ. Також у цьому випадку частота мікропроцесора динамічно змінювалася в заданих межах за рахунок технології TurboBust.
 • До чіпів початкового рівня ставилися процесори Celeron і Pentium. Вони мали лише два ядра і не підтримували найбільш передові технології компанії «Інтел» - НТ і TurboBust.
 • Як видно з раніше наведеної класифікації, герой цього огляду дозволяв створювати персональні комп'ютери середнього рівня з гарним запасом продуктивності.


  Комплектація

  Існувало два можливих варіанти поставки процесорного пристрою моделі Core i53550. Найбільш доступний із них називався Trail. У цьому випадку комплектація включала чіп, наклейку-логотип сімейства ЦПУ, сертифікат відповідності та гарантійний талон. У такому вигляді мікропроцесори найбільш часто купують великі компанії-збирачі, які потім за максимально низькою ціною купують оптом системи охолодження. Це дозволяє добитися незначної економії на кожному проданому системному блоці. Другий можливий варіант поставки називався Вох. Він відрізнявся від попереднього списку поставки тим, що в нього була включена штатна система охолодження від виробника і тюбик з термопастою. В подібній комплектації мікропроцесори набувають, як правило, вже дрібні збирачі, які не можуть собі дозволити купувати кулери за оптовими цінами.


  Core I53550: огляд процесора, виконувані функції, відгуки користувачів

  Процесорний роз'єм. Інформація про ЦПУ

  Дана модель мікропроцесора призначена для установки в сокет LGA 1155. Як було раніше зазначено, напівпровідниковий кристал даного чіпа включає 4 фізичних ядра, які обробляють програмний код в чотири потоки, і це ключова відмінність, дане серії ЦПУ від флагманської Core i7. Номінальна базова частота Intel Core i53550 - 330 GHz. За рахунок підтримки технології динамічної зміни частоти TurboBust вона в процесі роботи обчислювальної системи може підніматися до 37 ГГц. Кодова назва даного сімейства мікропроцесорів – Ivi Bridge, і це, як було раніше зазначено, третє покоління чіпів архітектури Core.

  Оперативна пам'ять. Кеш

  Core i5-3550 оснащений інтегрованим контролером оперативної пам'яті, який підтримує ще й двоканальний режим. Єдиний сумісний з ним тип пам'яті – це DDR3. Робочі частоти модулів ОЗП – 1333 МГц або 1600 МГц. Максимальна кількість оперативної пам'яті, що дане мікропроцесорний пристрій може адресувати, становить 32 Гб.
  Швидка кеш-пам'ять цього чіпа включає три рівня. Перший її рівень включає чотири сегмента по 64 кб. Тобто в сумі в ньому можна розмістити 256 кб. Також окремо необхідно відзначити той момент, що кожен такий кластер закріплений за певним обчислювальним модулем. На додаток до цього дані 64 кб розділені на 2 частини по 32 кб. Одна з них призначена для зберігання коду, а друга – даних. Загальний розмір кеша другого рівня становить 1 Мб. Він теж розділений на 4 частини по 256 кб. Кожен такий сегмент закріплений за певним фізичним ядром чіпа і може зберігати як дані, так і інформацію. Третій рівень кеша загальний для всіх обчислювальних ядер та інтегрованого графічного прискорювача. Його розмір становить 6 Мб.
  Core I53550: огляд процесора, виконувані функції, відгуки користувачів

  Графічна підсистема

  Характеристики Intel Core i5-3550 вказують на наявність у цього мікропроцесора інтегрованої відеокарти. Причому вона знаходиться на одній напівпровідниковій підкладці разом з обчислювальними ядрами. Модель цього акселератора – Intel HDGraphics 2500. Він включає 6 потокових процесорів для обробки графічної інформації. Тактова частота його динамічно змінюється від 650 МГц до 115 ГГц. Даний прискорювач добре підходить для вирішення найменш вимогливих завдань. А ось для максимального розкриття потенціалу обчислювальної частини даного чіпа потрібно встановлювати дискретну графічну картку.

  Технологічні особливості. Тепловий пакет

  Даний напівпровідниковий чіп виготовлявся за технологією під назвою Tri Gate і відповідав нормам 22 нм. Тепловий пакет мікропроцесора відповідає 77 Вт. Максимальна допустима температура ЦПУ становить 674 0 С. При вирішенні найпростіших завдань у поєднанні зі штатною системою охолодження її значення знаходиться в межах від 50 до 57 0 С. Якщо ж реалізується ресурсномісткий додаток, то температура збільшиться і складе 60-65 0 С.

  Тестовий стенд

  В якості опонентів розглянутого мікропроцесора найбільш оптимально вибрати чіпи i7-2600К, і5-2500К і Fx-8120. Всі ці ЦПУ мали порівнянну вартість і приблизно однаковий рівень продуктивності. Тестовий стенд включав наступні компоненти:

 • Материнські плати на базі чіпсетів Z68 від «Інтел» і 790FX від AMD.
 • Спеціалізований кулер Kama Angle.
 • 2 модуля оперативної пам'яті 1 Гб стандарту DDR3 з частотою 1600 МГц.
 • Графічний адаптер GeForce 9800 який оснащений 1 Гб відеобуфера стандарту GDDR3.
 • Жорсткий диск Seagate з номінальним об'ємом 500 Гб і підтримкою інтерфейсу SATA.
 • Блок живлення компанії Seasonic з номінальною вихідною потужністю 650 Вт і охолоджуючим кулером діаметром 120 мм.
 • Всі тестовані мікропроцесори з розблокованим множником під час перевірки продуктивності функціонували в номінальному режимі. Тобто тактові частоти штучно не збільшувалися.
  Core I53550: огляд процесора, виконувані функції, відгуки користувачів

  Результати синтетичних пакетах

  У тестовій утиліті PC Mark 05 мікропроцесори показали такі результати в умовних балах:
 • i5-3550 – 13878.
 • i5-2500 К – 12573.
 • i7-2600 К – 12297.
 • Fx-8120 – 8946.
 • Чіпи «Інтел» показують приблизно однакові результати. Причому на перше місце виходить розглянутий в цьому огляді мікропроцесор. А ось флагман АМД показує зовсім непереконливий результат і істотно відстає від конкурентів. У тестовому додатку CrystalMark 0.9 чіпи змогли видати такі результати:
 • i5-3550 – 85047.
 • i7-2600 К – 74132.
 • i5-2500 К – 73011.
 • Fx-8120 – 41042.
 • Як і в попередньому випадку, флагман компанії АМД показує низький рівень продуктивності. Переможцем стає процесор Core i5-3550 а ЦПУ другого покоління компанії «Інтел» незначно відстає від нього.

  Продуктивність в іграх. Реальне швидкодію

  Синтетичні тести не завжди показують реальну продуктивність обчислювальної системи. Більш правильно її можна оцінити в прикладних програмах. У грі Н.А.W.Х. мікропроцесори в дозволі 1280х1024 видали такі результати у складі тестового стенду:
 • Fx-8120 – 136.
 • i5-3550 – 128.
 • i7-2600 К – 120.
 • i5-2500 К – 118.
 • За рахунок високого ступеня програмної оптимізації мікропроцесор АМД випереджає конкурентів від «Інтел». Герой цього огляду йде на другому місці і поступається лідеру 8 кадрів в секунду. Представники попереднього покоління ще більше відстають. Але кількість FPS будь чіпа достатня для комфортної гри в даному випадку. У грі World in Conflict ситуація кардинально змінюється і ЦПУ в дозволі 1024х768 вже видають такі рішення:
 • i5-3550 – 82.
 • i7-2600 К – 77.
 • i5-2500 К – 76.
 • Fx-8120 – 51.
 • Чіп третього покоління стає лідером і несуттєво випереджає флагмани попереднього покоління. А ось рішення показує зовсім скромний результат. Але кількість кадрів достатньо для комфортного рівня гри. У грі Far Cry II ситуація не змінюється і мікропроцесори видають такі результати FPS:
 • i5-3550 – 152.
 • i7-2600 К – 146.
 • i5-2500 К – 145.
 • Fx-8120 – 88.
 • Мікропроцесори «Інтел» демонструють такий же рівень продуктивності. А ось флагман АМД практично в два рази їм програє.
  Core I53550: огляд процесора, виконувані функції, відгуки користувачів

  Розгін мікропроцесора

  Характеристики Core i5-3550 вказують на те, що у нього заблокований множник. Тобто цей чіп неможливо розігнати простим шляхом збільшення множника. Єдиний можливий спосіб збільшення продуктивності даного мікропроцесорного пристрою – це підвищення частоти системної шини. Знову-таки номінальне значення останньої – це 100 МГц. Після розгону його можна підвищити до 105 МГц. Тобто частота чіпа в цьому випадку буде дорівнює 38 ГГц. Реальне збільшення швидкодії мікропроцесора складе всього 100 МГц.

  Актуальність ЦПУ

  За мірками 2012 р. процесор Intel Core i5-3550 можна назвати передовим рішенням. На момент виходу він дозволяв вирішувати будь-які завдання. Але і на сьогоднішній день він практично не застарів і не втратив свою актуальність. У нього чотири обчислювальних ядра, і він дозволяє запускати будь-які сучасні програми, в тому числі і найбільш ресурсомісткі. Звичайно, збирати на його основі новий ПК недоцільно, а от старі обчислювальні системи на його базі ще довго будуть забезпечувати прийнятний рівень продуктивності.
  Core I53550: огляд процесора, виконувані функції, відгуки користувачів

  Вартість

  На момент початку продажів Intel R Core TM i5-3550 був оцінений виробником в 205 доларів в комплектації Trail і в 213 доларів у варіанті поставки Вох. Зараз же такий що був у використанні чіп можна придбати за 600-800 рублів. У новому ж стані його можна купити на китайських торгових майданчиках за 2700-3000 рублів.

  Відгуки

  Єдиний істотний недолік CPU Intel Core i5-3550 на думку користувачів, – це висока вартість. Але якщо врахувати рівень продуктивності і позиціонування мікропроцесорного пристрою, то все стає на свої місця. ЦПУ з високим рівнем швидкодії не може спочатку мати низьку вартість. До його плюсів власники відносять надійність, продуктивність і енергоефективність.
  Core I53550: огляд процесора, виконувані функції, відгуки користувачів

  Висновок

  Дійсно універсальним мікропроцесорним пристроєм за мірками 2012 року був Core i5-3550. Цей чіп відмінно підходив для складання ігрових комп'ютерів, серверів початкового рівня та інших універсальних обчислювальних систем. Єдина сфера, в якій він поступався рішень серії i7 – це перекодування мультимедійного контенту. Аналогічна ситуація зберігається і донині. Тобто ПК на його основі все ще успішно справляються з покладеними на них завданнями.

  Популярі новини
  Загрузка...