Жорсткий диск для сервера: огляд, виробники, вибір

237 0 Новини високих технологій

Жорсткий диск - це невід'ємна частина комп'ютера. Компонент поки що не вдалося замінити новинками. Його найближчий конкурент SSD поки що є лише помічником в системі, оскільки має вкрай високу вартість. ЗАЛІЗНИЧНИЙ набувають для установки в домашні ПК, ігрові системи і серверні. Вибір HDD для останнього варіанту непростий.

Про дисках

Жорсткий диск, він же накопичувач на жорстких магнітних дисках - це пристрій, який має довільний доступ до збереженої інформації. Цей варіант механізму базується на магнітного запису. Всі необхідні дані на HDD записуються на пластини з алюмінію або скла. Вони покриті феромагнітним матеріалом, іноді діоксидом хрому. Необхідні дані збираються за допомогою спеціальної голівки. Щоб термін експлуатації ЗАЛІЗНИЧНОГО був довгим, голівка не стикається з поверхнею магнітного диска. Робота відбувається за рахунок набігаючого потоку повітря, який утворюється з допомогою швидкого обертання механізмів.


Складні системи

Перш ніж розглянути жорсткі диски для сервера, потрібно визначитися з поняттям «сервер». Це обладнання, яке зазвичай представлено спеціалізованим комп'ютером або спеціалізованим пристроєм. Розраховане воно на виконання сервісного ПО. Жорсткий диск для сервера зазвичай використовується у виділеному комп'ютері - сервері, який виділяється з різновидів комп'ютерів. Він розрахований на виконання сервісних завдань без безпосередньої участі в цьому процесі людини.
Жорсткий диск для сервера: огляд, виробники, вибір
Сервер у цьому випадку схожий на робочу станцію, але відрізняється від неї ступенем участі людини за консоллю.

Що необхідно для сервера?

Оскільки завдання цих комп'ютерів відрізняються від тих, що ставлять перед домашніми ПК, їх конструкція дещо відрізняється. Наприклад, пам'ять повинна мати посилену технологію корекції помилок. Це потрібно для того, щоб швидко справлятися з можливими збоями.


На надійність сервера впливає резервування, яке підтримує гаряче підключення і заміну важливих елементів системи. Для цього потрібно обзавестися серверними жорсткими дисками, які зазвичай входять до складу RAID-масиву. Також важлива швидка заміна блоку живлення та забезпечення дублювання процесорів. Не менш важливо швидко замінити вентилятори і інші системи охолодження в разі поломки. Для сервера також необхідний апаратний моніторинг. Він допомагає постійно стежити за датчиками, встановлювати спеціальні режими для процесорів, модулів пам'яті. Важливо перевіряти температуру у відсіках з серверними жорсткими дисками і т. д.

На що звернути увагу при виборі?

У питанні про те, який жорсткий диск вибрати для сервера, важливі кілька моментів. Покупці зазвичай ставлять перед собою наступні фактори:
 • надійність;
 • продуктивність;
 • час відгуку.
 • Також сюди може входити вартість пристроїв і їх виробник. В іншому, вищеописані три фактори вкрай важливі для загальної працездатності сервера. Надійність забезпечує безперебійну роботу механізмів. В іншому випадку невідновна втрата даних може значно вплинути на збитки і репутацію компанії.
  Жорсткий диск для сервера: огляд, виробники, вибір
  Продуктивність допомагає прискорити загальну роботу сервера. Для спеціалізованих комп'ютерів вкрай важливо швидке зчитування численних команд. Час відгуку безпосередньо впливає на продуктивність. Якщо ЖД повільно «прокидається», можуть бути проблеми з обробкою запитів.

  Категорії дисків

  Розглядаючи жорсткі диски для серверів, можна звернути увагу на кілька категорій. Мова йде про SATA, SATA RAID Edition, SAS Near Line і SAS Enterprise. Звичайно, крім цього є варіант SSD, SAS SSD і т. д. Але твердотільні накопичувачі все ж варто віднести в іншу групу, оскільки вони помітно відрізняються своїми характеристиками від HDD. Отже, SATA - це самий звичайний варіант пристроїв, які використовують у звичайних ПК. Їх частоти обертання вистачає для повсякденних завдань. Максимальне значення - 7200 об/хв SATA RAID Edition практично нічим не відрізняється від попереднього варіанту. Різниця лише в тому, що останній підтримує команди RAID-контролера. SAS Near Line має частоту 7200 об/хв, але підключається по іншому інтерфейсу. А ось SAS Enterprise працює на підвищених частотах від 10000 до 15000 об/хв.
  Жорсткий диск для сервера: огляд, виробники, вибір

  Інтерфейси підключення

  Жорсткий диск для сервера практично ніколи не може підключатися через SATA. Цей інтерфейс був перероблений з IDE. Він орієнтований на роботу побутових комп'ютерів і деяких промислових систем, які не потребують серйозних вимоги до надійності. SAS розрахований на підключення серверного пристрою, оскільки розроблений з раніше популярного інтерфейсу SCSI, яка також використовувалася для цієї задачі. Головною перевагою цього типу підключення було те, що воно мало високу пропускну здатність. Але незабаром третє покоління SATA також змогло досягти високого результату.
  Лише через якийсь час SAS-контролери отримали можливість працювати з пропускною спроможністю 12 Гбіт/сек. Цей інтерфейс має зворотну сумісність з SATA.

  Особливості інтерфейсу

  Жорсткий диск SAS для сервера працює з полнодуплексным обміном даних. ЗАЛІЗНИЧНИЙ може одночасно працювати з читанням і записом, в той час як SATA справляється з однією з команд. Щоб реалізувати таку перевагу серверного вінчестера, необхідно підключення великої кількості дисків.

  Чому для сервера не підходить SATA?

  У цього є кілька причин:
 • Нестійкість до вібрацій.
 • Невосстанавливаемые помилки.
 • Відсутність апаратних RAID-контролерів.
 • Всі три чинники не дозволяють користувачам використовувати для сервера звичайні вінчестери. І навіть те, що вартість SATA значно нижче, ніж у SAS, ніяк не впливає на вибір. В цьому випадку для покупця набагато важливіше висока продуктивність, збереження і швидкість доступу до даних.
  Жорсткий диск для сервера: огляд, виробники, вибір

  Виробники

  Одним з головних факторів у виборі товару є виробник. Жорсткі диски - популярний товар, тому на ринку його відшукати нескладно. Складніше справи йдуть з вибором, оскільки він дійсно дуже великий. Звичайно, багатьом відомо, що круті бренди практично ніколи не займаються виробництвом жорстких дисків. Наприклад, HP або DELL лише випускають вінчестери, купуючи їх у сторонніх виробників. Тому не завжди вибір може залежати від іменитого продавця.

  Подібні компанії забезпечують прошивку пристрою, уважно вивчаючи особливості контролерів. Також вони проводять додатковий контроль якості, використовуючи стрес-тести. Щоб покупець не був ображений, продавець надає гарантію та підтримку. У підсумку так звані «рідні» диски виявляються в кілька разів дорожче. Причому не завжди таке підвищення цін виправдано. І, здавалося б, набагато вигідніше віддати перевагу самим виробникам. Але працюючи з сервером, користувачі чули багато історій про те, що «нерідні» пристрої дають збій, а адаптація ЖД від тих же HP або DELL допомагає стабілізувати роботу.

  Принцип роботи і вибір

  Намагаючись розібратися з тим, скільки коштує жорсткий диск для сервера, варто враховувати один ключовий момент: в серверах часто використовують особливі технології, які впливають на продуктивність дискової підсистеми. Тому компанії перепрошивають вже готові ЖД, щоб ті справлялися із заданими технологіями.
  Жорсткий диск для сервера: огляд, виробники, вибір
  На вартість також впливає те, що деякі вендори спеціально змушували покупців купувати «рідні» моделі, в іншому випадку вони блокували деякі можливості пристроїв. У підсумку покупець міг придбати вінчестер дешевше, але той не працював би на належному рівні. І все ж не варто йти на поводу у вендорів. Зараз багато «нерідні» ЗАЛІЗНИЧНИЙ справляються з роботою в серверах. Потрібно перевіряти сумісність з санчатами і поколінням обладнання. Як показує практика, багато вендори використовують всього пару моделей і популярних лінійок. Тому покупець однозначно зіткнеться з ЖД від Seagate Enterprise Capacity або Toshiba AL13SEB. Звичайно, сказати, хто з виробників найкращий - непросто. Але, як показує статистика, найбільш надійними моделями вважаються пристрої від Hitachi і Seagate WD.

  Огляд деяких моделей

  Жорсткий диск SATA для сервера нікуди не годиться, тому вибір слід зупинити на пристрої з інтерфейсом SAS. Крім того, диски SATA зазвичай підбирають за стандартними характеристиками типу обсягу, швидкості обертання шпинделя, ємності пластин та ін. У виборі серверного пристрою слід звертати увагу на оптимізацію мікропрограми, а також співвідношення продуктивності до енергоспоживання.
  Жорсткий диск для сервера: огляд, виробники, вибір
  Seagate представляє кілька лінійок, які поширилися на сегмент SAS і SATA-дисків. Обидві групи також діляться на моделі 35 і 25 дюймів. ЗАЛІЗНИЧНИЙ дуже схожі між собою, тому в деяких випадках на вибір впливає лише обсяг сховища. Серед SAS 35 дюймів є дві серії пристроїв: Cheetah і Constellation. До перших відносять три моделі об'ємом 300450 і 600 Гб. Всі вони працюють з пропускною здатністю 6 Гбіт/с і 15000 об/хв. Серед моделей Constellation є жорсткий диск для сервера на 1 Тб. Також є моделі на 2 3 і 4 Тб. Пристрої працюють з тією ж пропускною здатністю і 7200 об/хв. Серед SAS 25 дюймів також є дві серії: Savvio і Constellation. До першої лінійці відносять моделі, що працюють на частоті 15000 і 10000 об/хв. При цьому вони мають невеликий об'єм сховища. А ось ті жорсткі диски, які функціонують з показником 7200 об/хв, представлені у варіантах 500 Гб і 1 Тб. Схожі моделі можна зустріти у виробника Western Digital, HGST та ін. Вони практично нічим не відрізняються від описаних вище. Різниця може бути лише в ціні.

  Скільки коштує жорсткий диск?

  Як уже згадувалося, в залежності від виробника ціна пристрою може бути різною. Наприклад, компанія Hitachi модель на 12 Тб продає за 20-24 тисячі рублів. У той час як модель від HP на 1 Тб можна придбати за 30 тисяч рублів. На вартість впливає не тільки виробник жорсткого диска, але і об'єм його сховища. Наприклад, Seagate на 300 Гб обійдеться всього в 8-9 тисяч рублів. А ось модель від цього ж виробника, але на 12 Тб буде коштувати близько 40 тисяч рублів. До речі, у магазині буде непросто знайти зовнішній жорсткий диск для сервера, оскільки ці пристрої використовують іншу технологію і не потребують вінчестерах подібного типу.
  Жорсткий диск для сервера: огляд, виробники, вибір

  Примітка

  Вибір накопичувача заснований на завданнях, які має виконувати сервер. Приміром, якщо високошвидкісний доступ і надійність архівації не так важливі, то можна придивитися до моделей SATA. Цей варіант буде дешевше. Якщо у масиві має бути більше 5 дисків, значить краще підбирати моделі SAS NL. Такий варіант підходить для середніх систем, де не потрібно забезпечувати високу навантаження або величезну кількість даних для обробки. Для самих продуктивних задач, для яких необхідна швидка робота і надійність, підійдуть моделі SAS Enterprise. Ці носії можуть функціонувати для серверів з високою навантаженням і з величезною кількістю користувачів.

  Популярі новини
  Загрузка...