Сумісність SATA 2 і SATA 3 в сучасних пристроях

521 0 Новини високих технологій

Сучасні технології невпинно розвиваються, тому у багатьох людей виникають цілком логічні питання про те, чи будуть старі інтерфейси працювати з новими і навпаки. У даній статті ми докладно розповімо про сумісність SATA 2 і SATA 3. Стаття рекомендується для початківців користувачів.

Історія і різниця SATA 2 і SATA 3

У 2003 році 7 січня світ, нарешті, побачив SATA першої ревізії. Шина повинна була працювати на частоті 15 ГГц, це могло б забезпечити пропускну спроможність близько 150 Мбайт/с або 1.2 Гбіт/с. Втрату продуктивності у розмірі п'ятої частини пояснювали використанням унікальної системи кодування 8b/10b. При такій системі на кожні 8 біт робочої інформації доводилося 2 службових біта.


Сумісність SATA 2 і SATA 3 в сучасних пристроях
У Serial Ata відмовилися від паралельної шини в користь послідовною, чим і обумовлено перевага SATA перед іншими специфікаціями. Використовуючи новий спосіб транспортування даних в системі можна отримати найкращий результат.

Сумісність SATA 2 і SATA 3

Специфікація SATA вже давно є світовим форматом, але все ж виникає низка питань, пов'язаних з сумісністю більше нових модифікацій цього формату зі старими. Якщо взяти конкретно SATA 3 і SATA 2 то обов'язково потрібно сказати про SSD-накопичувачах і про новітні жорстких дисках, які випускаються до зовсім нових материнських плат.
Сумісність SATA 2 і SATA 3 в сучасних пристроях
Ці формати абсолютно сумісні, єдиним нюансом є швидкість передачі даних: в більш старої версії пропускна здатність до 3 ГБ/с, а в новій - до 6 ГБ/c відповідно. Так що у цих двох форматів пристроїв загроз і ризиків для обладнання абсолютно немає, обидві версії мають семиконтактный роз'єм. Ситуація з HDD-дисками така, що, маючи пропускну здатність до 3 ГБ/с, насправді видають максимум 200 Мб/с. Так що з HDD ситуація досить "весела" - підключивши новий ЗАЛІЗНИЧНИЙ до роз'єму SATA 2 ви не відчуєте ніякої втрати продуктивності.


SSD влаштований інакше: твердотільний накопичувач з роз'ємом SATA 3 хоч і може бути підключений до роз'єму SATA 2 але швидкість читання буде нижче в 2 рази, так що має сенс у такому накопичувачі втрачається. Зручніше і швидше буде HDD. Сумісність SATA 2 і SATA 3 – це, мабуть, головна особливість даної шини, тому вона така популярна при використанні периферії. Варто сказати пару слів про програмне забезпечення, так як багато чого залежить від актуальності вашої ОС. У Windows 7 і молодше система буде в змозі самостійно оптимізувати роботу SSD з допомогою хаотичною, а не послідовного запису інформації.

Micro і Mini SATA

У недавньому часу некомерційна компанія під назвою SATA-IO (що розшифровується як Serial ATA International Organization ) повідомила про завершення розробки нової специфікації mini-SATA, або, скорочено, mSATA. У розробці взяли участь фахівці провідних компаній світу, таких як Samsung, Dell, Lenovo і інші. Якщо розібрати її характеристики, то з'ясується, що це друкована плата з розпаяними на ній чіпів флеш-пам'яті, розмір яких дорівнює звичайної кредитної картки. Та модель, яка оснащена 62 ГБ пам'яті в порівнянні з 2.5-дюймовим пристроєм зберігання становить всього 015 від його обсягу, половину розміру енергоспоживання та 125 % від ваги.
Сумісність SATA 2 і SATA 3 в сучасних пристроях
До речі, компанія Toshiba першою стала виробляти флеш-пам'яті. Нові пристрої Toshiba включають в себе накопичувачі з роз'ємом mSATA, а представники сімейства SG2 Half-Slim оснащені саме роз'ємом SATA. Об'єм, який вони можуть вмістити, дорівнює 30 і 62 ГБ. Новий формат має ту ж пропускну здатність, що і SATA 2 і в цілому відрізняється від неї тільки мініатюрним розміром. Максимальна швидкість послідовного читання з цих накопичувачів становить 0180 Гб/с, а найвища зафіксована швидкість - це 0070 Гб/с. Вага цих пристроїв однаковий і не перевищує 9 р.

На закінчення

Отже, підіб'ємо підсумки. Специфікація SATA була і досі є проривом у сфері пристроїв для зберігання інформації. Ці роз'єми влаштовані так, що навіть нові моделі цілком вдало можуть працювати на старих пристроях за рахунок сумісності SATA 2 і SATA 3. Вже зовсім скоро mSATA нарівні з своїми старшими братами, що дозволить повністю переробити сферу комп'ютерних накопичувачів, за рахунок невеликого розміру і меншого споживання енергії.

Популярі новини
Загрузка...