Де подивитися характеристики комп'ютера? Деталі системного блоку

435 0 Новини високих технологій

Комп'ютер став незамінною частиною роботи або відпочинку для багатьох. Система справляється з повсякденними завданнями, а більш дороге обладнання може виконувати ресурсномісткі команди. Але не завжди вартість вказує на те, що перед нами потужне «залізо». Тому так важливо розуміти і знати, де подивитися характеристики комп'ютера.

Для чого?

Звичайно, є ті, хто зовсім не розуміє, з чого складається цей компактний «робот». Хтось може лише здогадуватися. Але якщо одного разу ви зважитеся зібрати самостійно ПК, то однозначно запам'ятайте основні його компоненти. Для чого потрібно знати, де подивитися характеристики комп'ютера? По-перше, як мінімум, для загального розвитку. Звичайно, багато що на перших порах виявиться незрозумілим. Але якщо уважно у всьому розібратися, буде простіше розуміти роботу ПК.


По-друге, у випадку поломки або якихось збоїв буде можливість самостійно перевірити компоненти і, можливо, без допомоги фахівців впоратися з проблемою. Дуже часто деякі проблеми виникають із-за якоїсь дрібниці, яку легко виправити самостійно. Але якщо користувач нічого не розуміє в ПК, йому доведеться платити гроші фахівця, який виправить помилку за кілька хвилин.
Де подивитися характеристики комп'ютера? Деталі системного блоку
По-третє, рано чи пізно кожному користувачеві доводиться оновлювати систему. Для цього потрібно розуміти, що вже застаріло, а що ще може пропрацювати кілька років. В цьому випадку доведеться звернути увагу на компоненти, які є, провести кілька тестів, щоб розібратися в даному питанні.

Компоненти

Перш ніж подивитися характеристики комп'ютера, потрібно розуміти, що знаходиться всередині нього. Деякі показники можуть бути відсутні, оскільки є компоненти, без яких ПК функціонує нормально. До того ж кожен пристрій всередині вказує на той чи інший параметр.


До стандартних деталей системного блоку відносять:
 • материнську плату, на якій знаходяться всі компоненти системи;
 • процесор, який керує усіма завданнями ПК;
 • блок живлення, який підживлює всю систему струмом;
 • оперативну пам'ять, яка дозволяє зберігати поточні процеси;
 • жорсткий диск, який є сховищем особистих даних;
 • відеокарту - нехай це і не обов'язкова деталь, але в сучасній системі вона практично незамінна в графічній обробці.
 • Окремо варто згадати систему охолодження. Вона може бути різного виду, але ніяк не впливає на параметри компонентів. Її головне завдання - підтримка нормального температурного режиму в системному блоці.

  Материнська плата

  Звичайно, щоб подивитися характеристики комп'ютера, достатньо встановити одну з програм, які відразу дають інформацію про кожному компоненті. Це найбільш простий варіант. Але також можна розглянути кожен компонент окремо.
  Де подивитися характеристики комп'ютера? Деталі системного блоку
  Наприклад, щоб дізнатися модель материнської плати, досить зняти бічну кришку корпусу і подивитися на позначення. Зазвичай великими білими літерами зазначена модель платформи. Після можна зайти у будь-який інтернет-магазин, щоб знайти всі параметри материнки. Також є варіант використовувати комбінацію Win + R. У вікні вводимо msinfo32. Відкриється «рідна» утиліта, якої можна знайти відомості про ПК. Відразу ж, на головній вкладці, є пункти «Виробник основної плати» і «Модель основної плати». Зазвичай тут є необхідна інформація. Але вона може не відображатися.
  Можна спробувати запустити командний рядок і вписати по черзі дві команди: wmic baseboard get Manufacturer і wmic baseboard get product. Якщо з якихось причин цей спосіб вам не підходить, можна завантажити утиліту CPU-Z. У вкладці Mainboard буде вказаний виробник і модель материнської плати, а також її характеристики та оновлення BIOS.

  Процесор

  Де подивитися, який у тебе процесор? У цьому випадку метод з пошуком чіпа на платі не підходить, оскільки практично всі «ядра» системи закриті кулером. Тому доведеться використовувати апаратні методи. Для цього потрібно використовувати ярлик «Мій комп'ютер». У вікні, натиснути правою кнопкою миші на вільну область і в контекстному меню вибрати «Властивості». З'явиться інформація про систему. Тут-то і зберігається інформація про процесор ПК і його характеристики.
  Де подивитися характеристики комп'ютера? Деталі системного блоку
  Також можна перевірити модель і параметри чіпа в «Диспетчері пристроїв». У вікні потрібно знайти рядок «Процесори» і таким чином визначити його модель і деякі характеристики. Використовуючи комбінацію Ctrl + Alt + Del, можна відкрити «Диспетчер завдань». Вибравши вкладку «Продуктивність», ми знову отримаємо інформацію про чіпі системи. Ну і, нарешті, завдяки тієї ж утиліти CPU-Z можна отримати необхідні дані.

  Блок живлення

  Подивитися характеристики комп'ютера можна безпосередньо через систему, але не тоді, коли мова йде про блок живлення. Так вже склалося, що дізнатися параметри цього пристрою ніяким програмними методами неможливо. Тому в цьому випадку доведеться використовувати метод огляду.
  Де подивитися характеристики комп'ютера? Деталі системного блоку
  Потрібно зняти бічну кришку корпусу і оглянути БЖ. На одній з його сторін є наклейка, на якій і зібрана необхідна інформація. Тут же буде написана модель пристрою і його потужність.

  Оперативна пам'ять

  Щоб визначити обсяг ОЗУ і інші її характеристики, можна вимкнути ПК, розкрити корпус і зняти планку з материнської плати. На кожному модулі міститься вся необхідна інформація про пам'ять. Також подивитися дані про ОЗП можна в Біосі. Для цього потрібно перейти на вкладку Chipset і подивитися на перші рядки. Там вказана частота роботи модуля і його обсяг. Також можна повернутися до «Мого комп'ютера» на робочому столі. Досить натиснути ПКМ по вільній області і вибрати «Властивості». У новому вікні під моделлю процесора буде вказано обсяг оперативної пам'яті. Але якщо потрібні дані про виробника, частоти та інших параметрів, доведеться взяти до уваги інший метод.
  Де подивитися характеристики комп'ютера? Деталі системного блоку
  Потрібно скористатися утилітою CPU-Z, щоб подивитися характеристики комп'ютера. Для цього переходимо у вкладку SPD. Тут буде описано кількість встановлених модулів на платі, тип пам'яті, об'єм, частота і багато іншого.

  Жорсткий диск

  Тут знову можна використовувати метод з оглядом. Вінчестер підключений так, що його нескладно помітити в корпусі і прочитати на етикетці всю необхідну інформацію. Також можна перейти в «Мій комп'ютер» і подивитися на підключені диски. Під ними вказується обсяг. Досить підсумувати його, щоб отримати загальний обсяг вінчестера.
  Де подивитися характеристики комп'ютера? Деталі системного блоку
  Також можна перейти в «Диспетчер пристроїв», у списку відшукати «Дискові пристрої». Тут буде вказано модель ЖД, завдяки якій можливо зібрати всю необхідну інформацію в Інтернеті.

  Відеокарта

  Як дізнатися, яка відеокарта в ПК? Варто одразу розуміти, що це пристрій не завжди зустрічається в системах, тому його просто може не бути як окремого компонента. У цьому випадку використовується інтегрований в процесор графічний адаптер. Тим не менш, його можна знайти в «Диспетчері пристроїв», у рядку «Відеоадаптери». Тут вказана модель, за якою можна відшукати інформацію про адаптері. Щоб зібрати повну інформацію про те, яка відеокарта встановлена, можна скачати програму CPU-Z і у вкладці Graphics зібрати необхідні дані. Також існує багато утиліт, які допомагають у розгоні "видухи" і дають більш повну інформацію про неї.
  Де подивитися характеристики комп'ютера? Деталі системного блоку

  Допоміжні утиліти

  Щоб не шукати окремо всі характеристики ПК, можна встановити одну з універсальних програм, які дають повну інформацію. Наприклад, Everest або AIDA64. Це комплексні програми, які допомагають зробити огляд параметрів компонентів і провести діагностику.

  Популярі новини
  Загрузка...