Як апгрейдити ноутбук максимально: покрокова інструкція

353 0 Новини високих технологій

Зараз особливо популярними стали настільні комп'ютери. Незважаючи на те що в них геть відсутня мобільність, вони залишаються більш вигідними пристроями. Ноутбуки з потужними системами коштують дуже дорого, та й система охолодження їх часто не справляється з нагріванням. Проте не завжди у користувачів є можливість поміняти лептоп на комп'ютер. Тому вони намагаються дізнатися, як апгрейдити ноутбук.

Навіщо?

Для чого в принципі розбиратися з тим, як апгрейдити ноутбук? Причин цього може бути дуже багато. Насправді варто розуміти, що система «старіє» не тому, що минуло багато часу і компоненти вийшли з ладу. Найчастіше це відбувається тому, що програми довго вантажаться, операційна система все більше забирає простору, сайтів потрібно все більше часу, щоб показувати свій контент, і т. д.


Все це відбувається не тільки тому, що компоненти починають зношуватися. У чому проблема пов'язана з швидким розвитком технологій. З'являються ресурсомісткі програми, відео високого дозволу, складні ігри, мультимедійні ресурси. Тому старі компоненти не справляються з роботою, і потрібно думати про те, як можна апгрейдити ноутбук.
Як апгрейдити ноутбук максимально: покрокова інструкція

Ситуація на ринку

Не секрет, що більшість виробників випускає «одноразові» товари. Тобто покупець отримує пристрій, яке непросто покращувати, а в разі неполадок доводиться просто викинути його. Для виробника це вигідно, адже користувач йде купувати новий гаджет. Але багатьом хотілося б отримати більш універсальний пристрій, який можна було б модифікувати або ремонтувати.


Відносно недавно виробники почали робити акцент на тому, щоб можна було покращувати нові моделі. Звичайно, у кожного пристрою є своя специфіка і модернізації і ремонту.

Поради досвідчених користувачів

У питанні про те, як апгрейдити ноутбук, багато досвідчені користувачі радять його змінити. На ділі виявляється, що поліпшення лептопа не дасть великого приросту продуктивності. Тому, якщо ви дійсно хочете зробити серйозний апгрейд, краще придивитися до нових моделей пристроїв. Звичайно, багато, хто думає про те, як апгрейдити ноутбук Acer або пристрій будь-якої іншої фірми, вважають, що поліпшення - більш бюджетний варіант. Тут все буде залежати від моделі лептопа. В деяких випадках можна витратити більше половини вартості нового ноутбука, а отримати не такий уже і серйозний приріст продуктивності. Тому варто уважно розрахувати витрати на нові компоненти і пам'ятати, що апгрейд ноута лише на час допоможе забути про лагах системи.

Апгрейд

Як дізнатися, чи можна апгрейдити ноутбук? Це дуже важливе питання, яке багато в чому залежить від моделі пристрою. Більшість старих моделей, які були випущені 5-6 років тому, можна модифікувати, але є якась група ризику. Кожен лептоп має інструкцію по ремонту, в якій виробник пояснює користувачеві, як розбирати ноут. Якщо інструкція з якихось причин незрозуміла, можна в інтернеті знайти видеогайды. Зазвичай за ними легко зрозуміти, які болтики потрібно відкручувати, які кришки легко зняти, де розташовані компоненти та ін.
Як апгрейдити ноутбук максимально: покрокова інструкція
Але є серед ноутбуків і ті, які практично непридатні для модернізації в домашніх умовах. Найчастіше до таких моделей відносять планшетні, ультрабуки та інші подібні варіанти. Їх практично неможливо поліпшити навіть розібрати.

Що покращувати?

Визначити, що можна замінити в ноутбуці, може кожен, хто хоча б приблизно розуміє принцип роботи пристрою. В іншому випадку доведеться нести лептоп в сервісний центр, щоб цим займалися фахівці. Але на жаль, багато фахівців вважають, що модернізація ноутбука - це марна справа, аргументуючи це тим, що виробник і так подбав про збалансоване програмно-апаратному комплексі. Якщо користувач буде вносити зміни самостійно, він тільки зіпсує наявні параметри. Але насправді можна з розумом підійти до апгрейду лептопа. Головне - уважно вивчити це питання і робити все акуратно. Деякі компоненти буде просто поміняти, з рештою можу виникнути деякі проблеми. Замінити можна:
 • оперативну пам'ять;
 • жорсткий диск;
 • модуль бездротової мережі;
 • процесор;
 • відеокарту;
 • дисплей.
 • Оперативна пам'ять

  Отже, в питанні про те, як апгрейдити ноутбук Asus або будь-якій іншій, важливо розуміти, яка користь і витратність заміни того чи іншого компонента. Оперативна пам'ять дуже багато чого може вирішити працездатності системи. Якщо навіть збільшити її в два рази, апгрейд буде помітний. Браузер стане працювати швидше, так і ігри не будуть відключатися. Кілька завдань можна буде утримувати в активному стані.
  Як апгрейдити ноутбук максимально: покрокова інструкція
  Заміна ОЗП - простий і низький за вартістю процес. Щоб до нього дістатися, досить відкрутить задню кришку, щоб побачити невеликий модуль. Він дуже схожий на той, який встановлюють в ПК, але компактніше. Щоб його поміняти, досить просто витягнути з спеціального роз'єму і встановити куплений. На деяких материнських платах" ноутбука можна встановити відразу декілька модулів ОЗП. В цьому випадку краще придбати до вже наявної "оперативці" точно таку ж, щоб вони працювали коректно і ефективно. Поміняти ОЗП може не вийти у тому випадку, якщо у вас ультратонкий ноутбук або планшетна модель, в яких мікросхеми оперативної пам'яті упаяні в материнську плату.

  Жорсткий або твердотільний диск

  Як апгрейдити ноутбук HP? Практично всі моделі від цього виробника і лептопи інших брендів надають можливість замінити HDD або SSD. Зазвичай це необхідно в тому випадку, коли сховище включена особистими файлами і деякі системні файли не можуть знайти собі місце. У цьому випадку лептоп починає гальмувати і лагают. Звичайно, цю проблему можна вирішити покупкою зовнішнього жорсткого диска, але не завжди це зручно і доречно. Якщо ви хочете прискорити роботу системи, потрібно задуматися про придбання SSD. Це допоможе завантаження ОС зробити моментальної, а ресурсомісткі програми та ігри будуть швидше починати роботу. Але тут варто враховувати, що не у всіх моделях є можливість встановлення твердотільного накопичувача.

  Процес простий і не буде коштувати багато грошей. Але HDD і SSD на лептоп коштують дорожче, ніж на ПК. Замінювати компоненти також нескладно. Іноді потрібно зняти всю задню кришку або знайти спеціальний відсік, під яким встановлено ЖД. Пристрій прикручене кількома гвинтиками. Є варіант, що в ультрабуці вінчестер захований так далеко, що до нього практично неможливо дістатися. У цьому випадку багато хто намагається розібратися з тим, чи можна апгрейдити ноутбук. Самостійно робити це небажано, оскільки при розбиранні можна пошкодити компоненти.
  Як апгрейдити ноутбук максимально: покрокова інструкція
  У питанні про апгрейд пам'яті ноутбука потрібно згадати спосіб, який знайшли ентузіасти. Оскільки використання CD-дисків зараз непопулярно, а оптичні приводи практично не використовуються, користувачі придумали встановлювати замість них SDD. Для цього знімають дисковод, купують перехідник і встановлюють твердотільний накопичувач.

  Бездротова мережа

  Це найменш важливий компонент, який користувачі намагаються поліпшити. Справа в тому, що не завжди заміна модуля може поліпшити інтернет-з'єднання. Зазвичай це потрібно робити, якщо пристрій перестало працювати зовсім. Хоча визначити, що модуль Wi-Fi став гірше працювати, нескладно. Для цього можна перевірити швидкість на смартфоні або планшеті. Якщо проблема дійсно в компоненті, краще пошукати один з останніх, щоб найближчим часом не скаржитися на швидкість і стабільність з'єднання. При цьому потрібно розібратися з технологіями, які підтримує роутер. Якщо він теж застарів, може знадобитися і його заміна.
  Як апгрейдити ноутбук максимально: покрокова інструкція
  В принципі, міняти модуль бездротової мережі нескладно. Зазвичай він також знаходиться під задньою кришкою. Щоб змінити його, не потрібно бути фахівцем вищого класу. Досить подивитися уважно на роз'єми, які доступні. Зазвичай модуль прикручений гвинтиками, також потрібно відключити антени. Складніша справа, якщо мікросхема знаходиться поруч з ОЗП або вінчестером, дістати його буде непросто.

  Процесор

  Як максимально апгрейдити ноутбук Lenovo G700? Ця модель і будь-яка інша потребує заміни процесора. Це головний компонент, який може помітно вплинути на ефективність роботи системи. Звичайно, більш продуктивний чіп прискорить всі процеси і завдання. Але тут питання в тому, що деякі пристрої мають певний ліміт можливостей. Тому, поліпшивши процесор до самого кращого, ви можете отримати нульовий результат. Найчастіше з такою ситуацією стикаються майже всі власники лептопів. Відповідно, заміна CPU навряд чи щось змінить. Ноутбук Lenovo G700 має знімний процесор, тому в теорії його можна спробувати замінити на більш просунутий варіант. Але варто пам'ятати про «вантажопідйомності» пристрою. Далі Intel Core i3 задивлятися сенсу немає. Купівля влетить у копієчку, а продуктивність зросте незначно. Взагалі в питанні про те, як апгрейдити ноутбук Lenovo або будь-якого іншого виробника, головним вважається заміна основних компонентів. Але вкрай рідко зустрічаються моделі, які мають знімний процесор. Тому замінити його не вийде. Хоча з самим процесом заміни ніяких проблем немає. Набагато складніше вибрати новий чіп для системи, щоб він розкрився повністю і дійсно дав приріст продуктивності.
  Як апгрейдити ноутбук максимально: покрокова інструкція

  Відеокарта

  Розбираючись в тому, як апгрейдити ноутбук, часто думаєш про заміну відеокарти. Багато вважають, що це вирішить безліч проблем. З одного боку, такі переконані обґрунтовані, оскільки і відеокарта і процесор сильно впливають на продуктивність системи. Тут справа в іншому. Так склалося, що виробники випускають кілька модифікацій однієї і тієї ж моделі. Кожна коштує по-різному, все залежить від «начинки». Покупцеві часто доводиться купувати версію подешевше, а після скаржитися на стан системи. В цьому випадку якраз і можна постаратися здобути компоненти, які були в такому ж, але більш дорогому ноут. Принаймні, у цьому разі не повинно виникнути проблем з сумісністю. Щоб встановити нову відеокарту в лептоп, потрібно розбиратися в системі і те, що знаходиться на материнській платі. У цьому процесі потрібно повністю дістати плату з корпусу і відшукати місце, де знаходиться графічний адаптер. Тільки в цьому випадку почати пробувати підключати новий компонент. Як вже згадувалося раніше, пробувати потрібно тільки в тому випадку, якщо у моделі ноута були інші модифікації з більш потужними комплектуючими. Тоді можна буде просто підібрати собі нормальний графічний адаптер.

  Геймерський ноут

  У питанні про те, як апгрейдити ноутбук для ігор, варто відразу відзначити, що сильного приросту у FPS не буде. Хоча в деяких випадках користувачі помічають прискорення спільної роботи системи не тільки в іграх. Тут все залежить від початкової потужності пристрою. Якщо ваш лептоп був куплений для роботи з офісними програмами та в інтернеті, немає ніякого сенсу розбиратися з тим, як апгрейдити ноутбук для ігор.
  Як апгрейдити ноутбук максимально: покрокова інструкція
  Якщо ж це спочатку був геймерський апарат, то якісь зміни можна внести, але вони з великою ймовірністю будуть незначними. До того ж ігрові лептопи зазвичай розраховані на можливу заміну комплектуючих, тому в цьому питанні розібратися буде простіше. Також багатьох хвилює питання, як апгрейдити відеопам'ять на ноутбуці. Є два варіанти: купувати нову відеокарту або збільшувати якість пам'яті. Інших варіантів немає. Тому доводиться якимись програмними методами прискорювати частоту роботи пам'яті. Звичайно, деякі фахівці можуть порадити допаять одну з мікросхем, але з величезною ймовірністю порушиться робота адаптера, і все одно доведеться купувати новий.

  Заміна дисплея

  У апгрейд ноутбука, як не дивно, входить заміна дисплея. Зазвичай такий варіант з задоволенням приймуть ті користувачі, які втомилися від мерехтінь, глянсової поверхні і невеликого дозволу. Тоді-то і можна задуматися про зміну матриці. Різниця з новим екраном буде помітна відразу, тому апгрейд вважається вкрай корисним і потрібним. А ось чи вийде самостійно замінити матрицю - питання інше. Зробити це непросто, оскільки потрібно знімати кришку з петель, далі діставати матрицю з рамки, а потім розбирати решту ноута. Останній етап потрібен для того, щоб була можливість відключити старий дисплей і підключити новий до материнської плати.
  Як апгрейдити ноутбук максимально: покрокова інструкція
  Але складніше навіть не відключення і підключення екрану, а з'ясування того, якою екран підійде. Деякі ноуты, як не крути, не можуть впоратися з двоканальним шлейфом. Також можуть бути проблеми з підключенням до материнської плати.

  З чим доведеться зіткнутися?

  У процесі апгрейда ноутбука доведеться зіткнутися з деякими проблемами. Приміром, у підборі оперативної пам'яті потрібно перевіряти підтримувану "материнки" частоту пам'яті, інакше не буде ніякого сенсу купувати модель з прискоренням. Досить буде вибрати більший обсяг ОЗП. Вартість модулів для лептопів дуже висока, тому багато хто не бачать ніякої доцільності в цій справі. Є також шанс, що доведеться докуповувати ще один шлейф, оскільки бюджетні ноутбуки налаштовані на один канал роботи. В цьому випадку знову доведеться витратитися. При виборі процесора варто уважно перевіряти сумісність чіпів і поколінь. Вони повинні бути абсолютно ідентичними. Різниця може бути лише в частоті нового чіпа. На «нерідною» компоненті з великою ймовірністю не буде працювати розгін. Змінюючи ЖД, краще думати тільки про збільшення обсягу, оскільки більш високий показник у більшій мірі може підвищити температуру в корпусі. В покупці відеокарти важлива сумісність підтримки в БІОС. Якщо ноутбук підтримує стандарт MXM, то є можливість використовувати зовнішній графічний прискорювач.

  Популярі новини
  Загрузка...