Як роздати інтернет з локальної мережі: поради та рекомендації

203 0 Новини високих технологій

Сучасні операційні системи Windows, не рахуючи деяких модифікацій начебто Home і Starter, спочатку мають у своєму арсеналі досить багато простих і в той же час унікальних засобів, що дозволяють надзвичайно швидко налаштувати вихід в інтернет з локальної мережі, причому абсолютно неважливо, використовується кабельне або бездротове з'єднання. У даному випадку мається на увазі, що роздача буде проводитися не з одного або кількох центральних маршрутизаторів, що, звичайно, виглядає набагато кращим, а з одного терміналу, підключеного до інтернету. В деякому сенсі він буде виступати в ролі роздає і керуючого сервера. Організувати таку роздачу можна протягом пари хвилин, однак виконати налаштування інтернету в локальній мережі необхідно буде і на комп'ютері, який виступить своєрідним донором (батьківським терміналом), і на всіх інших машинах, підключених до однієї мережі (дротового або бездротового).


Переваги та основні умови для здійснення роздачі інтернету по локальній мережі

Для початку, відволікаючись від основної теми, приділимо трохи уваги тому, які плюси отримують організація або офіс, що використовують такий тип виходу в інтернет. Само собою зрозуміло, що тільки роботою з загальними файлами і папками справа не обмежується. Це, так сказати, самий примітив. А ось робота з різноманітними хмарними або веб-службами і додатками виглядає досить перспективно. Хто б не хотів отримати можливість, наприклад, одночасного редагування одного документа, що знаходиться на віддаленому сервері, використовуючи для цього той же веб-пакет Office 365?
Як роздати інтернет з локальної мережі: поради та рекомендації
Адже моментальне внесення виправлень і виправлень декількома користувачами, що мають паралельний доступ до редактируемому файлу, говорить саме за себе. Крім того, при організації такої роздачі необхідність у придбанні додаткового мережевого обладнання відпадає цілком і повністю.


Незважаючи на такі, здавалося б, очевидні плюси, можна знайти і мінуси. Головна проблема полягає в тому, що безпосередньо або через маршрутизатор до інтернету буде підключено тільки один комп'ютер, а при пропажі зв'язку на ньому всі інші машини також будуть відключені. Втім, на це особливо уваги можна не звертати, оскільки подібна ситуація може спостерігатися в тому випадку, якщо два комп'ютери в локальній мережі і підключаються через одного провайдера. Як вже зрозуміло, якщо проблеми спостерігаються саме з його боку, ні один термінал в мережі в плані доступу до інтернету працювати не буде. Інша справа, що проблеми можуть виникнути саме на батьківському роздають комп'ютері. Тому доведеться захистити його від будь-якого нерозумного внутрішнього або зовнішнього втручання (включаючи і протидію вірусам) і ретельно стежити за працездатністю.

Варіанти організації роздачі

Тепер давайте подивимося, як підключити інтернет по локальній мережі, виходячи з чисто технічних міркувань. По-перше, може використовуватися кабельне з'єднання різних типів (послідовне підключення терміналів, організація мережі по схемі «зірка» тощо). Послідовне підключення використовувати не рекомендується, оскільки проблеми на одному з проміжних комп'ютерів можуть викликати порушення підключення на тих, які підключені після нього. У цьому сенсі схема «зірка» виглядає більш кращою, але при створенні такого типу підключення додатково доведеться встановлювати спеціальні перехідники, оскільки на роздають терміналі, який буде виконувати заодно роль центрального сервера, просто не вистачить портів і роз'ємів для підключення інших машин.
По-друге, можна задіяти бездротову мережу. А ось цей варіант є цікавішим і простішим в плані того, що потреба у прокладанні кабелів відпаде сама собою, не кажучи вже про встановлення іншого додаткового обладнання.

Як роздати інтернет з локальної мережі: початкові дії на батьківському терміналі

Але це все були теоретичні відомості. Пора перейти до практики. Отже, першим ділом розглянемо виконувані дії для випадку об'єднання комп'ютерів в локальній мережі через кабель. Спочатку нам необхідно налаштувати термінал, з якого передбачається проводити роздачу. В консолі «Виконати» необхідно вписати команду ncpa.cpl, після чого з'явиться вікно з доступними мережними підключеннями. Їх буде як мінімум два: підключення по локальній мережі і підключення до інтернету. Вибрати потрібно саме те, яке призначене для доступу у Всесвітню павутину.
Як роздати інтернет з локальної мережі: поради та рекомендації
Далі через меню ПКМ слід перейти до пункту властивостей вибраного з'єднання і на вкладці «Доступ» відзначити два пункти дозволів (використання підключення до інтернету та управління загальним підключенням). Після цього при збереженні виставлених опцій система видасть попередження про те, що для мережевого адаптера буде виконано призначення нового Айпі-адреси, а зв'язок з іншими терміналами буде втрачена. Нічого страшного. Просто погодьтеся з пропозицією, натиснувши кнопку підтвердження.

Налаштування доступу до інтернету по локальній мережі дочірніх комп'ютерах

Половина справи, можна вважати, зроблена. Як роздати інтернет по локальній мережі, трохи зрозуміло. Тепер подивимося, як «прийняти» роздачу. Подібні до вищеописаних налаштування необхідно зробити і на дочірніх машинах. Для цього потрібно виконати аналогічну команду в консолі «Виконати», а властивості обраного підключення перейти вже на вкладку мережі, після чого викликати налаштування протоколу IPv4.
Як роздати інтернет з локальної мережі: поради та рекомендації
Тут потрібно згадати Айпі-адресу, призначений мережного адаптера донорського комп'ютера. Для кожної машини він буде змінюватися в бік збільшення за останній цифрі або числа. У якості ж основного шлюзу і потрібного сервера DNS слід вказати виключно IP комп'ютера в локальній мережі, який і виступає в якості роздає терміналу. Примітка: в деяких випадках, щоб не займатися виставленням потрібних налаштувань вручну із зазначенням статичних адрес, можна зазначити пункти їх автоматичного отримання. Але саме для проводового підключення все-таки краще використовувати перший варіант.

Помилки з підключенням: запуск необхідних служб

Незважаючи на те що всі начебто має працювати без проблем, іноді можна зустріти і деякі неполадки. У першу чергу це стосується зупинених служб, які відповідають за інтернет-підключення. На всіх без винятку машинах необхідно увійти у відповідний розділ (services.msc) і перевірити стан даних компонентів.
Як роздати інтернет з локальної мережі: поради та рекомендації
Найчастіше потрібно знайти пункт загального доступу до підключення до інтернету, подвійним кліком відкрити редагування параметрів, запустити службу, якщо вона зупинена і виставити тип старту на автоматичний.

Усунення помилок виявлення терміналу-донора

На роздають терміналі на всякий випадок треба викликати розділ мереж і загального доступу з «Панелі управління», а потім перейти до додаткових параметрів.
Як роздати інтернет з локальної мережі: поради та рекомендації
Тут буде показано кілька профілів, в яких потрібно активувати пункти включення мережного виявлення і автоматичної настройки обладнання, загального доступу до каталогів і принтерів, а також задіяти пункти з відключеною захищений паролем. Якщо зв'язок відсутній не з вини провайдера, і при цьому видаються повідомлення, що стосуються налаштувань DNS, можна спробувати змінити їх адреси на безкоштовні комбінації від Google, що складаються з вісімок і четвірок.

Найпростіша методика роздачі по Wi-Fi (WLAN)

Тепер розберемося, як роздати інтернет по локальній мережі при використанні бездротового підключення. І першим ділом потрібно створити точку доступу. Відразу можна порадити виконати таку операцію через командну консоль, вписавши в неї рядок, як показано на зображенні нижче.
Як роздати інтернет з локальної мережі: поради та рекомендації
В ній NETNAME відповідає довільно вводиться вами назві мережі, а key – придуманий вами пароль, який буде використовуватися для доступу в мережу з інших комп'ютерів.

Активація WAP

Тепер потрібно, щоб створена мережа запрацювала. Власне, для цього необхідно активувати створену на минулому етапі точку доступу.
Як роздати інтернет з локальної мережі: поради та рекомендації
Для цього просто виконайте команду з картинки, представленої вище, після чого в командної консолі з'явиться відповідне підтвердження.

На що звернути увагу особливо?

Що ж стосується встановлення необхідних параметрів на дочірніх машинах, для бездротового підключення створення і використання статичних адрес краще не застосовувати. У цій ситуації в налаштуваннях протоколу IPv4 для всіх пунктів необхідно виставити опцію автоматичного отримання адрес.

Що робити, якщо підключення не активується?

Якщо з якихось причин точка доступу не працює (при цьому з'явиться відповідне повідомлення), її, може бути потрібно перезавантажити систему. Спочатку потрібно виконати команду її деактивації, замінивши в попередньому рядку оператор «allow» на «disallow», а потім навпаки (зрозуміло, без лапок) для повторного включення. Якщо і після цього роздати інтернет неможливо, зайдіть в «Диспетчер пристроїв» (devmgmt.msc) і перевірте стан віртуального адаптера. Якщо він вимкнений, через меню ПКМ виберіть пункт його включення, після чого повторно виконайте дві команди, які були використані при створенні та активації точки доступу, описані вище. По ідеї, після цього все запрацює як треба.

Який тип роздачі віддати перевагу?

Як роздати інтернет по локальній мережі, розібралися. Звичайно, можна було б ще навести варіант із створенням домашньої групи або навіть через хот-спот (Windows 10), але методика з командним рядком виглядає набагато простіше. Крім того, для роздачі можна використовувати VPN - або проксі-сервер, але тут користувачеві без спеціальних знань не обійтися. Що ж стосується пріоритетний тип роздачі, в першу чергу вибір буде залежати саме від того, який тип і топологію має створена локальна мережа. Але у випадку використання бездротового доступу переваг куди більше. Незважаючи тільки на одну наведену методику, можна скомбінувати, наприклад, роздачу і з маршрутизатора, і з комп'ютера, яка буде виконуватися паралельно. А це дозволить підключити більше терміналів в одній мережі і обійтися без додаткових пристроїв, які дозволять збільшити кількість одночасно підключаються терміналів, включаючи, до речі, і мобільні девайси. А взагалі, локальні мережі, що використовують кабельне підключення, останнім часом стають все менш популярними, хоча при завданні статичних адрес і забезпечують кращу якість зв'язку.

Популярі новини
Загрузка...