Що дає оперативна пам'ять? Навіщо потрібна оперативна пам'ять у комп'ютері?

413 0 Новини високих технологій

Багато користувачі знають, що таке оперативна пам'ять і для чого вона призначена. Практично всі сучасні пристрої і гаджети наділені ОЗП (оперативний запам'ятовуючий пристрій). Так що ж дає така пам'ять комп'ютера або ноутбука? Спробуємо розібратися в питанні.

Що дає оперативна пам'ять? Навіщо потрібна оперативна пам'ять у комп'ютері?

Що це?

Оперативна пам'ять ноутбука або ПК – це важлива деталь система пристрою, від якої залежить швидкість роботи різних додатків. Навіщо потрібна оперативна пам'ять у комп'ютері? У ній зберігаються команди і тимчасові дані, які необхідні процесору комп'ютера для здійснення певних операцій. Є багато видів оперативної пам'яті, кожна з яких виконує своє завдання. Виглядає "оперативка" як подовжений чіп зеленого кольору. У системному блоці або під задньою кришкою ноутбука є відділення, де він знаходиться. Навіть користувач, який не розбирається в техніці, зможе сам її встановити.


Призначення

Що дає оперативна пам'ять? ОЗУ або RAM (Random Access Memory) – енергозалежна і відносно швидка пам'ять ПК, яка має довільним доступом. В ній здійснюються різного роду операції з обміну інформацією між пристроями. Оперативна пам'ять енергозалежна. Якщо відключити живлення, то дані, що містяться в ній, зітруться. ОЗП зберігає потоки інформації, які процесору потрібно обробити. З оперативною пам'яттю пристрою контактують через системну шину, обмінюються з нею через кеш. ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті з довільним доступом означає, що пам'ять при необхідності звертається безпосередньо до потрібного блоку. У той же час швидкість доступу не змінюється. ОЗП відрізняється від енергозалежною, вона рідко виходить з ладу. Якщо ж пошкоджена, то це відбивається на всій системі, негативно впливає на роботу деяких пристроїв ПК. ОЗП йде як окремий модуль або блок пристрою, або чіпа. Якби в сучасних гаджетах не використовували розглянутий елемент, то всі операції відбувалися повільно. Що дає додавання оперативної пам'яті? Вона дозволяє скоротити час обробки інформації, а додатки будуть працювати і запускатися вдвічі швидше.


Що дає оперативна пам'ять? Навіщо потрібна оперативна пам'ять у комп'ютері?

Тип і обсяг

Що дає оперативна пам'ять? Вона допомагає комп'ютеру працювати швидше. Щоб збільшити можливості пристрою, необхідно знати і враховувати характеристики цього елемента. Наприклад, якщо оперативна пам'ять 8 Гб, це її обсяг. Він є невід'ємним елементом будь-якого модуля в системі. Продуктивність комп'ютера або ноутбука залежить від загального об'єму ОЗП, чим більше його встановлено, тим краще для користувача. Як правильно визначити, який обсяг пам'яті встановлено на ПК? Зробити це можна різними способами. Якщо в комп'ютері, операційна система Windows 7 то потрібно виконати наступні дії: натиснути "Пуск", потім правою кнопкою миші "Комп'ютер" – "Властивості". З'явиться вікно, в якому буде міститися інформація про обсязі. Там же можна побачити інформацію про процесор, тип системи. Таким же способом слід дізнатися обсяг оперативної пам'яті (8 Гб, 16 Гб, 32 Гб і т. д.) в Windows XP. Якщо користувачу потрібно дізнатися інформацію про модулі і інші характеристики, необхідно встановити спеціальну програму для визначення параметрів ПК. Фахівці також радять скористатися S & M – діагностичним додатком про стан комп'ютера.
Що дає оперативна пам'ять? Навіщо потрібна оперативна пам'ять у комп'ютері?

Особливості

Сучасні користувачі ноутбуків та комп'ютерів знають, що дає оперативна пам'ять. Вона відповідає за швидкодія – те, як буде виконуватися швидко і оброблятися ПК надійшла команда. Щоб визначити частоту конкретного модуля, можна просто подивитися на етикетку, де вказані цифри і букви, наприклад: DDR3 – 1600 PC3 – 12800 CL9 ECC REG. Крім того, можна використовувати спеціальні програми, які дозволяють визначити характеристики оперативної пам'яті. Що означає цей шифр?
 • DDR3 – це покоління ОЗУ, найбільш часто зустрічається тип.
 • 1600 – робоча частота пам'яті, яка вимірюється в Мгц.
 • PC3 – 12800 – параметр, який вказує на пропускну здатність, тобто кількість оброблюваної інформації за 1 секунду.
 • C19 – інформація про таймінгу оперативної пам'яті, вимірюється в мілісекундах. Чим нижчий показник, тим краще.
 • ECC – пам'ять наділена контролем парності. У модуля є особливий контролер, виправляє помилки, які виникають під час роботи.
 • Отже, якщо хочете збільшити оперативну пам'ять, то враховуйте ці параметри, інакше великий ризик несумісності пристрою і ОЗП.
  Що дає оперативна пам'ять? Навіщо потрібна оперативна пам'ять у комп'ютері?

  ОЗУ для ноутбука

  У багатьох сучасних нетбуках, ноутбуках і планшетах використовується тип ОЗУ DDR з форм-фактором SODIMM. Відмінність цих модулів від інших – зовнішній вигляд. У кожного покоління оперативної пам'яті свої особливості. Вони пов'язані з технологічним процесом. Так, у модуля для ноутбука – інше число контактів, на відміну від першого покоління DDR. Деякі користувачі ноутбуків можуть зіткнутися з неприємною проблемою: ОС "гальмує", працює плутано. Таке відбувається, якщо завантажується одночасно кілька додатків. Тоді потрібно очищення оперативної пам'яті.
  Що може зробити користувач? Закрити всі програми, перезавантажити пристрій. Крім того, можна скористатися програмами, які очистять оперативну пам'ять. У всіх цих способів є плюси і мінуси. Якщо вони не вирішують проблему, варто звернутися за допомогою в сервісний центр.
  Що дає оперативна пам'ять? Навіщо потрібна оперативна пам'ять у комп'ютері?

  Як встановити?

  Що дає оперативна пам'ять, з'ясували, тепер розповімо про те, як її встановити в комп'ютер або ноутбук:
 • Спочатку вимикаємо пристрій, чекаємо п'ять хвилин.
 • Відкриваємо системний блок.
 • На материнській платі повинні бути вільні слоти – встановлюємо туди оперативну пам'ять. У кожній плати своє покоління DDR.
 • Що дає збільшення оперативної пам'яті? Комп'ютер буде працювати швидше, але збільшувати її потрібно обдумано. Спочатку з'ясуйте, яка материнська плата встановлена на вашому пристрої, орієнтуйтеся також на марку і модель ноутбука. Все це дасть зрозуміти, скільки ОЗП додати і потрібно чи це робити. Щоб збільшити пам'ять, необхідно виконати наступні дії:
 • визначити модель материнської плати або лептопа;
 • визначитися з об'ємом ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті і модулем;
 • перевірити сумісність з материнською платою;
 • придбати модуль.
 • Встановлюється пам'ять просто. Для цього необхідно знати в загальних рисах, з чого складається ПК або ноутбук, функціональність всіх його частин.

  Популярі новини
  Загрузка...