Geforce GTX 285: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання та особливості експлуатації

158 0 Новини високих технологій

Практично всі гравці знають, що відеокарта - найважливіший компонент ігрового комп'ютера. І найдорожчий. На даний момент хороша карта, яка "потягне все", коштує чимало. Тому є сенс звернути увагу на топові моделі минулого. Якраз до таких речей відноситься адаптер GeForce GTX 285 від NVidia. Хоч ця карта була представлена в 2009 році, але за деякими параметрами вона залишається актуальною. І це не дивно, так як вже тоді працівники "зеленого" бренду дивилися в майбутнє. Тому у них відеокарта майже десятирічної давності має практично такі ж "фішки", як і сучасні рішення середнього цінового сегмента. Однак давайте зануримося в минуле і розберемо цю цікаву відеокарту докладніше.


Трохи про виробника

Компанія NVidia широко відома на сучасному ринку комп'ютерних технологій. Вона була заснована в 1991 році. Її перші адаптери були хороші, але не дотягували до рівня AMD. Однак через кілька років "зелені" залишили "червоних" далеко позаду. І зараз між ними точиться конкурентна боротьба. Але "червоний" бренд весь час програє. До відеокарт від NVidia їм далеко. І в продуктивності, і в енергоефективності. У "НВидиа" почали з того, що переманили на свій бік кілька провідних фахівців з AMD. А далі справа пішла як по маслу. За час свого існування "зелений" бренд випустив чимало відмінних відеокарт. Як, приміром, GeForce GTX 285. Але про неї трохи пізніше.
Geforce GTX 285: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання та особливості експлуатації
Під час буму біткоіна і майнінгу на графічних прискорювачах NVidia спочатку залишилася осторонь і віддала пальму першості в цій справі своїм суперникам з AMD. Однак з часом у компанії зрозуміли, що це просто золота жила. Результатом став випуск відеокарти, яка відразу заткнула за пояс всі відомі рішення для майнінг від АМД. Це знак найвищого професіоналізму. "Зелені" довели, що їх продукція і суб'єктивно, і об'єктивно краще. У далекому 2009 році "НВидиа" випустила топову відеокарту, виконану за новим (на той момент) техпроцесу. Це дозволило збільшити продуктивність і енергоефективність у порівнянні з попередньою серією. І називалася ця відеокарта - GeForce GTX 285. Тепер про це шедеврі докладніше.


Основні технічні характеристики

Це перший графічний прискорювач серії, виконаний по 55 нм техпроцесу. Це означає, що на площі чіпсету стандартного розміру зуміли розмістити значно більшу кількість кристалів, що позитивно позначилося на продуктивності. Однак приріст не такий вже великий у порівнянні з попереднім поколінням - всього 6%. Але і цього достатньо для багатьох. У порівнянні зі старою моделлю NVidia GeForce GTX 285 трохи збільшена робоча тактова частота ядра і шини. Об'єм вбудованої пам'яті становить 1024 мегабайт. Це говорить про приріст продуктивності. І справа навіть не в кількості пам'яті (у попередньому поколінні її стільки ж), а в частоті роботи. Глибина кольору, яку забезпечує дана відеокарта, становить 512 біт. Це більш ніж достатньо навіть для багатьох сучасних ігор.
Geforce GTX 285: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання та особливості експлуатації
Особливістю цього відеоадаптера є те, що він повністю підтримує режим SLI і технологію CrossFire. Це означає, що можна встановити на комп'ютер кілька карт NVidia GeForce GTX 285 з'єднати їх за допомогою коннектора SLI, і вони будуть працювати, як одне ціле. Це забезпечує непоганий приріст кількості кадрів в секунду і загальної продуктивності. Також ця відеокарта має можливість розгону. Але варто відзначити, що в цьому випадку потрібно буде потурбуватися пристойною системою охолодження. Бо при розгоні карта буде сильно грітися. Пропускна здатність шини карти - 160 гігабіт в секунду. Це відмінний результат. Ось тільки підтримка DirectX реалізована не найкращим чином. Адаптер працює тільки з десятої версією. Тим, хто хоче 12 доведеться розщедритися на більш нову модель. Втім, в 2009 році ніхто про 12 версії і не думав. Так що все в порядку.

Референсні моделі і модифікації

Звичайно, відеокарта NVidia GeForce GTX 285 - далеко не єдина, заснована на цьому чіпі. Багато виробники комп'ютерних комплектуючих, взявши за основу цей чіп від "зелених" та їх технології, створили свої власні продукти, які помітно відрізняються від оригіналу. І не тільки в плані зовнішнього вигляду. Багато виробників намагаються навіть поліпшити технічні характеристики карти. І у них це виходить. Проте деякі користувачі з настороженістю ставляться до різним модифікаціям і щиро вважають, що краще оригіналу нічого немає. Їх можна зрозуміти, адже оригінали набагато стабільніше працюють.
Geforce GTX 285: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання та особливості експлуатації
Тим не менш модифікації GeForce GTX 285 популярні в народі. І не тільки тому, що коштують дешевше. Найчастіше все якраз навпаки. Але заради додаткових мегагерц багато геймери готові жертвувати стабільністю, надійністю і безпекою. А це не дуже добре. Наслідки від використання модифікованих відеокарт можуть бути найсумнішими, бо з-за низької стабільності і надійності дуже ймовірні аварії. Однак пора переходити до суті питання. Розглянемо найпопулярніші модифікації.

Palit GeForce GTX

Відеокарти від цього виробника традиційно вважаються найбільш слабкими модифікацій. Воно й зрозуміло, адже змін у цій версії - тільки новий корпус і кольору забарвлення. Хлопці з "Палить" навіть не спромоглися поліпшити систему охолодження. В принципі, довго говорити про Palit GeForce GTX 285 не має сенсу, бо вона за технічними характеристиками нічим не відрізняється від оригіналу. Тим не менше багато геймери обирають саме "Палить" через її низьку вартість. Оригінальна карта від NVidia і то коштує дорожче. Єдиний плюс відеокарти від "Палить" - надійність. Ще ні один геймер не скаржився на передчасний вихід з ладу даної моделі. Хоч щось хороше.
Geforce GTX 285: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання та особливості експлуатації
Навіть незважаючи на те, що карта від "Палить" не вражає технічними характеристиками, багато користувачів віддають перевагу саме її тільки тому, що вона є максимально наближеною до оригіналу. Навіть форма корпусу частково нагадує фірмову, від "НВидиа". Тільки кольори різні. Але це вже дрібниці. Хоча хтось може назвати випуск такої карти відвертим плагіатом. Але це далеко не так. Як би те ні було, відеокарта від "Палить" користується непоганою популярністю. І з цим доводиться якось миритися. І не тільки самим користувачам, але і товаришам з "НВидиа". Хоча останнім скаржитися нема на що. "Палить" викупила право на використання оригінального чіпа за шалені гроші.

ASUS GeForce GTX 285

Ось ця модель вже куди серйозніше. Інженери ASUS примудрилися збільшити продуктивність карти шляхом збільшення вольтажу ядра, що призвело до більш високій робочій частоті. Але це також збільшив виділення тепла. Тому система охолодження також піддалася серйозним доопрацюванням. ASUS GeForce GTX 285 багато в чому перевершує оригінал. В цьому і полягає унікальність цього модифікації. Звичайно, разючих відмінностей немає. Це неможливо просто тому, що карта заснована на чіпі тієї ж архітектури. Але приріст продуктивності в іграх помітний. Багато навіть стверджують, що якість картинки набагато краще.
Geforce GTX 285: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання та особливості експлуатації
Тепер докладніше розберемо ASUS GeForce GTX 285. Характеристики її трохи відрізняються від оригіналу. Так, робоча частота ядра становить 728 мегагерц (проти 670 у оригіналу). Робоча частота шини пам'яті збільшена до 2000 мегагерц (в оригіналі було всього 1500). Таке збільшення частот не пройшло даром. Працює відеокарта дійсно швидше. У всьому іншому - це та ж карта від "НВидиа". Тільки з більш крутий системою охолодження. Ті геймери, які вибирають продуктивність, зазвичай набувають карти від ASUS. І не програють.

Zotac GeForce GTX 285 AMP

Особливість цієї модифікації полягає в тому, що карта продається вже розігнаної. І тим не менш має додаткові можливості розгону. Отака мрія геймерів і гиків. Zotac GeForce GTX 285 перевершує в продуктивності навіть карту від ASUS. Особливо це помітно в іграх. В синтетичних тестах різниця не так кидається в очі. Ще одна особливість полягає в тому, що карта адаптована для роботи в 2К-дозволі. І це в 2009 році! А адже тоді монітори з таким дозволом були вкрай рідкісні і нереально дороги. Хлопці з "Зотак" явно дивилися в майбутнє. Саме тому ця відеокарта актуальна і в наш час. Звичайно, "Танки" на максимальних налаштуваннях графіки вона не потягне, але середній рівень їй цілком по зубах.
Geforce GTX 285: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання та особливості експлуатації
Така продуктивність і актуальність Zotac GeForce GTX 285 забезпечується не тільки підвищеними частотами ядра та шини пам'яті. Хлопці з "Зотак" повністю переробили системи охолодження і живлення. Тепер відеокарта майже зовсім не гріється і більш економно витрачає енергію. Це відмінне досягнення. Що стосується ціни, то тут у "Зотак" явно немає конкурентів. Ціни на продукцію традиційно "піднесені". І ця відеокарта не стала винятком. Хлопці з "НВидиа" зі своїм оригіналом здаються просто смішними зі своїми цінами. Але за якість і продуктивність прийнято платити. І серйозні геймери чудово про це знають. Тому й дозволяють собі витратитися на "Зотак".

Яку модифікацію вибрати?

Тут все залежить виключно від ваших уподобань і потреб. Про фінансові можливості не йдеться, так як відеокарта GeForce GTX 285 досить стара, і купити її можна за копійки. Якщо ви хочете продукт, максимально наближений до оригіналу, то ваш вибір - карта від "Палить". В якості бонусу можна отримати виняткову надійність адаптера. Порівняно з оригіналом. Якщо ж ваші потреби трохи вище, то вам точно сподобаються модифікації від ASUS. Це "золота середина". Карти від цього виробника в міру потужні і не дуже дорогі. До того ж вони підійдуть для вирішення майже всіх завдань: від звичайної роботи до майже сучасних ігор. Якщо ж вам потрібно найкрутіша продуктивність, то вам явно до "Зотак". Відеокарти від цих хлопців нереально потужні. Але навіть зараз їх ціна дивує.
Geforce GTX 285: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання та особливості експлуатації
Всі вищеназвані виробники - це кращі з кращих. Однак багато компаній займаються виробництвом відеокарт на чіпі від "зелених". Їх продукція не так популярна, не має такої підтримки в засобах масової інформації і не настільки модифікована. Але карти від цих компаній стабільно вибирають люди, які не бажають переплачувати за незначне приріст і цінують надійність і стабільність. Ці зразки відеокарт максимально наближені до оригіналу. І в цьому полягає їх унікальність.

Поради по експлуатації даної відеокарти

Є кілька порад, які допоможуть GeForce GTX 285512bit опрацювати як можна довше. Якщо ви власник оригіналу, то ні в якому разі не намагайтеся розігнати цю відеокарту. Хоч це і передбачено виробником. Підвищення робочої частоти сприяє більш швидкому зносу кристалів процесора. А це зменшує термін служби картки. Також слід уважно поставитися до вибору блоку живлення. Якщо в комп'ютері встановлено недостатньо потужний БЖ, то наслідки можуть бути самими різними. У кращому випадку відеокарта просто не запуститься. В гіршому - через нестачу напруги посипляться конденсатори та інша необхідна "фурнітура". Тоді адаптер можна просто викинути. Також під час експлуатації не варто забувати про пилу і бруду. Ці штуки намертво забивають лопаті вентилятора системи охолодження, і карта перегрівається. А якщо врахувати, що лопаті там досить дрібні, то чистити їх від пилу потрібно досить часто. Є й інший варіант: встановити водяне охолодження. Але воно коштує дорого, та й може не підійти до GeForce GTX 285 1GB. Модифікації від "Зотак" або "ASUS" ще можуть бути підключені до водяного охолодження, але оригінали цього точно не вміють. Також варто врахувати, що ця відеокарта працює досить голосно (з-за потужного кулера). Тому поспати поруч із комп'ютером, коли хтось ночі безперервно ганяє в "Танки" або "Ввв", не вийде.

Інструкція користувача

Зазвичай вона надається в паперовому вигляді. Разом із самою відеокартою. Але є і винятки. Деякі виробники модифікованих карт заливають інструкцію на диск. Ймовірно, в розрахунку на те, що у користувача є ще один ПК або ноутбук, і він на ньому зможе почитати інформацію про те, як правильно встановлювати карту в комп'ютер. Точно така ж ситуація і з GeForce GTX 285. Однак на практиці все виходить навпаки: найчастіше у юзера немає другого комп'ютера, і йому доводиться діяти "методом наукового тику". Якщо ж користувачеві пощастить, то інструкція буде в звичному паперовому вигляді. Особливістю інструкцій до відеокарти GeForce GTX 285 є те, що там все розкладено по поличках. Процес установки і підключення розписаний досконально. Навіть початківець легко розбереться з цією роботою. А просунутому користувачеві ПК ніякої інструкції і зовсім не потрібно. Так як в комплекті з картою не так вже багато проводів. Більш того, роз'єми на проводах абсолютно різні, заплутатися досить складно. До речі, деякі виробники модифікацій кладуть у коробку з адаптером диски з іграми. Але спокушатися не варто. Хоч ігри і крути, але досить старі. Приміром, перша частина Autosport GRID. Кричуща старовину. Однак "олдфагам" зійде.

Висновок

Отже, ми докладно розглянули відеокарту NVidia GeForce GTX 285 1GB. Чіп цього адаптера створений за 55-нм техпроцесу, що дозволило досягти більшої продуктивності в порівнянні з попередніми моделями. Однак приріст незначний. Відеокарта була представлена в далекому 2009 році. Тому оригінал вже не котирується серед серйозних геймерів. Та й дістати його проблематично. Але численні модифікації, виконані на основі чіпа від "НВидиа" досі можуть порадувати користувача якісною картинкою. Хоч і не на самих високих налаштуваннях графіки. Якщо вам потрібно в міру потужна, надійна та стабільна відеокарта, то цей зразок відмінно підійде. Тим більше що коштує цей адаптер вже не дуже дорого. Відчутною дірки в сімейному бюджеті покупка цієї відеокарти не проб'є. А за якістю графіки адаптери нітрохи не поступаються сучасним бюджетних рішень. Більше того, якість картинки впритул наближається до актуальних моделей середнього цінового сегмента. Так навіщо переплачувати?

Популярі новини
Загрузка...