«Аліса»: проходження ігри, секрети, підказки

259 0 Новини високих технологій

Комп'ютерна гра «Аліса» створена американською компанією Rogue Entertainment в жанрі action, що передбачає проходження квестів від третьої особи. Перша частина була випущена в грудні 2000 р. Продукт призначений для персональних комп'ютерів, оснащених операційною системою Mac OS і Microsoft Windows, для платформ Xbox 360 і PlayStation 3.

Основа сюжету

Історія, яку розповіли нам автори «Аліси в Країні Чудес», заснована на казках Льюїса Керролла. Однак сюжет комп'ютерної гри представлений зовсім іншим варіантом всесвіту, вигаданої головною героїнею. Це похмурий світ, наповнений насильством і жорстокістю.
«Аліса»: проходження ігри, секрети, підказки
У грі йдеться про те, що за кілька років до того, як розгортається основна сюжетна лінія історії, в будинку Аліси сталася пожежа, що призвела до загибелі її батьків та старшої сестри. Маленькій дівчинці вдалося врятуватися, так як в цей час вона перебувала в Країні Чудес. Однак трагічні події стали причиною того, що вона отримала емоційну травму. Справа в тому, що вона вважала себе винною у смерті близьких людей.


Алісу помістили в психіатричну клініку, де вона безуспішно лікувалася протягом декількох років. Після цього дівчинка знову потрапила в Країну Чудес, але тепер цей світ виявився спотвореним її травмованою психікою. Відгуки преси на цю комп'ютерну гру були, як правило, позитивними. Зазначалося, що основним плюсом ігрових видань є високе технічне і художнє якість дизайну всіх рівнів, а також інших аспектів, які визначають загальну атмосферу при проходженні «Аліси». Серед мінусів відзначалися недоліки геймлея, а також лінійність квестів.

Герої гри

При проходженні гри «Аліса» вибрати собі в якості персонажа головну героїню не вдасться. На перший погляд таке рішення здається дещо дивним. Однак незграбна панночка знадобиться тільки для того, щоб захоплено коментувати будь-який крок гравця.


Справжніми героями при проходженні «Аліси» є:
 • Білий Кролик, якого звуть Мак Твисл.
 • Хоробра мишка по імені Соня.
 • Істеричний Березневий Заєць.
 • Капелюшник.
 • Чеширський Кіт.
 • При проходженні гри «Аліса в Країні Чудес» спочатку можна скористатися тільки першими двома персонажами з цього списку. Надалі, по мірі розвитку сюжету, гравець зустрічає та інших істот. Управляти, зрозуміло, можна буде лише одним з персонажів, для чого від одного до іншого можна буде просто перемикатися. Навіщо це потрібно? Справа в тому, що кожного з героїв при проходженні «Аліси в Країні Чудес» автори наділили особливими унікальними здібностями. Наприклад, Березневий Заєць володіє прийомами телекінезу. Він може за одну мить підняти з землі величезний валун або розібрати стінку на цеглинки. Також вухатий добре кидається посудом, дістаючи звідкись нескінченні запаси сервізів. Однак остання здатність при проходженні «Аліси» для гравця буде не настільки цікава. А ось у Білого Кролика є чарівні годинник, за допомогою яких здійснюється управління часом. В одну мить грізний ворог здатний стати абсолютно безпорадним або застигнути на місці, а зростання в саду стара троянда - знову розквітнути.
  Чеширського Кота автори наділили здатністю знаходити невидимі речі. Та й сам він може стати прозорим. Найоригінальнішим умінням має Капелюшник. Він здатний обман зору перетворити в реальність. Наприклад, йому достатньо встати у величезної прірви таким чином, щоб її краї здавалися суміщеними, - і безодня тут же зникає. При проходженні «Аліси в Країні Чудес» кожному з цих персонажів можна надати деякі поліпшення. Для цього гравцю знадобиться придбати для них нові навички або удари. Розраховуватися за це необхідно золотистими кульками, що падають з багатьох предметів на всіх рівнях, які потрібно зібрати. Наприклад, варто вдарити по кущу, і з нього випаде ціла жменя смакоти. А якщо відкрити зачарований скриня, то і там гравця чекають подарунки. Нагорода за старання буде отримана і після перемоги над злими картами. Іншими словами, здобути блискучу валюту досить просто. Однак для покупки нових здібностей однієї її недостатньо. Знадобляться ще й шахові фігури. Вони є своєрідними талонами, які відкривають доступ до товару у магазинах.

  Початок

  Отже, припустимо, що для проходження «Аліси» в 1-й частині гри в як персонажа обраний Білий Кролик. Дії починаються з середини кімнати, в якій з усіх сторін знаходяться двері. Йдемо до найменшої з них (під розмір Кролика) і відкриваємо її. Опиняємося на галявині, на якій потрібно розбити всі лавки і кущі. За це гравцеві покладені окуляри, які можуть бути витрачені на покупку нових здібностей. Після цього йдемо до воріт. Вони весь час рухаються, і якщо гравець підійде до них надто близько, то вони вдарять його, і він відлетить назад.
  У проходженні квесту в грі з Алісою знадобиться натиснути клавішу J, а потім по черзі WDSA. Подібна комбінація дозволить гравцеві «заморозити» час. Після цього ворота зупиняться, і можна буде йти далі. На шляху трапиться ще одна перешкода. Це гілка, яка б'є подібно воротам, якщо до неї підійти ближче. Знову «заморожуємо» час, що дозволить зупинити гілку і пройти далі. На шляху гравцеві зустрінеться зменшена Аліса, яка вважає, що спить.

  Пошук Абсолема

  Проходження «Аліси» продовжуємо разом з дівчинкою. Разом з нею прямуємо до Абсолему. Шлях лежить за вказівником. На першому повороті з землі вилізе велике живе дерево. Воно перегородить шлях. Його також слід заморозити. Просуваємося далі. Для того, щоб оглянути місцевість, знадобиться забратися на статую. Вгорі стане зрозуміло, як іти далі. Біжимо вперед, збираючи при цьому окуляри (вони знадобляться нам у подальшому). На шляху з'являються ворота, в середині яких знаходиться величезна троянда. У цей момент відкриється портал, звідки вийдуть три червоних лицаря. Тут для подальшого проходження «Аліси в Країні Чудес» краще переключитися на іншого персонажа – миша Соню. Для цього знадобиться скористатися клавішею K. Миша Соня є більш сильним бійцем, який дозволить нам перемогти лицарів. Для того щоб пройти далі, потрібно розбудити троянду, яка заважає герою пройти ворота. Троянда, що знаходиться праворуч, радить для цього заспівати пісню. Це нам і належить зробити. Однак цікавиться нас роза говорить про те, що занадто стара і настільки втомилася, що відкрити ворота не зможе. Омолоджуємо її, використовуючи заклинання. Це дозволяє пройти далі і опинитися біля жовтої колони, яка є першою точкою збереження.

  Наш шлях лежить далі. Перестрибуємо через повалені дерева, підбираючи лежить на землі шахову фігуру. Поряд знаходиться магазин, в якому можна придбати нову здатність у вигляді заморозки. Йдемо далі. По дорозі зустрічаємо червоних лицарів і бджіл. Їх заморожуємо і знищуємо. На дорозі трапляються скрині. Всі їх потрібно відкрити. В кінці шляху необхідно розправитися з знову виникли лицарями. Після цього слід забратися на дерево, знищити знаходяться нагорі бджіл і взяти шматок растибулки, яку потрібно віддати Алісі. Після цього дівчинка стає великою. Далі нам слід відкрити двері у дерева. За нею бачимо великий гриб червоного кольору, на капелюшку якого ростуть маленькі грибочки. Всіх їх потрібно знищити, щоб відкрився подальший шлях. Попереду бачимо двері. Вона настільки мала, що пролізти в неї неможливо. Йдемо далі за вказівниками, на яких стоїть знак питання. Всі вони з'являються один за іншим. Покажчики при проходженні гри «Аліса в Країні Чудес» слід активувати по черзі. Це дозволить дізнатися подальшу дорогу. Герою знадобиться випити зілля, щоб зменшитися. У цей момент відкриється портал, з якого вийде багато червоних лицарів. Нам потрібно відбитися від них. Лицарі намагаються викрасти Алісу і затягнути її в портал. Нам треба постійно тиснути клавішу H. Це дозволить визволити Алісу.
  «Аліса»: проходження ігри, секрети, підказки
  Розправившись з ворогами, входимо в маленьку дверцята. Далі нам потрібно йти по стежці. На шляху будуть попадатися різні перешкоди, які знадобиться подолати. Тут нам зустрічається Березневий Заєць. Після перегляду ролика цей персонаж опиняється в нашій команді. З допомогою телекінезу, яким володіє Березневий Заєць, звільняємо прохід знаходиться на шляху кам'яної стіни. Через нього виходимо на поле. Тут при проходженні гри «Аліса в Країні Чудес» нас чекають великі труднощі. На полі персонаж зустрічає величезна істота, яка нападає на нас. Перемогти його дуже важко. Але ми знаходимо вихід з положення у вигляді заморозки. Чудовисько стає знерухомлених. В останній момент перед закінченням дії заморозки нам належить висунути колону, що знаходиться посередині поля. Істота вріжеться в неї впаде, що зробить його чутливим до атак. Подібну дію потрібно буде повторити тричі. Зрештою выкалываем чудовиську очей. Воно втече, відкривши при цьому запечатані ворота. Далі гравцеві належить переглянути ролик, який покаже зустріч з гусеницею Абсолемом, і отримати нове завдання.

  У пошуках Божевільного Капелюшника

  При проходженні гри «Аліса» (частини 1) після перемоги над чудовиськом нам треба рухатися далі по з'являтимуться вказівниками. З допомогою телекінезу проходимо крізь стіну. Далі забираємося на статую, щоб показати дорогу. Зверху бачимо два шляхи. Перший з них - проходження крізь лабіринт зі збором очок. Другий шлях - використовувати телекінез Кролика. За допомогою цього вміння можна зробити міст через лабіринт. Другий спосіб, звичайно, більш швидкий. Але і в тому і в іншому випадку потрапляємо до воріт. Йдемо далі і бачимо двох близнюків, які грають у хованки. Один з них закриває очі і рахує, загороджуючи двері. Допомагаємо йому в пошуках брата. Після цього дивимося ролик і йдемо в звільнилася двері. Далі знадобиться зберегтися. Дивлячись на мапу, належить з'ясувати, в яку з дверей йти далі. Нам необхідно потрапити в кімнату, яка знаходиться за дверима, що висить у повітрі. Використовуємо телекінез і опускаємо її. Входимо і рухаємося до наступної двері. Тут гравцеві доведеться важкувато. Через портал почнуть лізти вороги. Вони будуть робити спроби затягнути Алісу до себе. Одночасно з цим вороги спробують спрямувати необхідну нам двері в зовсім інший портал. Нам доведеться заморозити її. Одночасно з цим будемо продовжувати відбиватися від тих ворогів, які намагаються забрати Алісу. Перемігши їх, витягуємо з землі двері. Для цього вдаємося до допомоги телекінезу. Впоравшись із завданням, входимо в двері. Для подальшого проходження квесту в «Алісі» нам належить попрацювати. Це дозволить прокласти шлях. Знову скористаємося телекінезом. Збираємо двері, на якій знаходяться таблички «накурс» і «сикурс». Входимо в неї і слідуємо карті. Тут на нас нападуть рицарі з щитами. Це новий вид ворогів. Для того щоб перемогти їх, знадобиться вдарити зі спини. Також можна вибити у лицарів щит, використовуючи телекінез. Після битви проходимо в двері, слідуючи за вказівником. Використовуємо телекінез, щоб прибрати з дороги палицю. Тут шлях персонажу перегороджують два близнюки, які раніше грали в хованки. Вони не хочуть пропускати нас до тих пір, поки ми не виконаємо їх завдання. Воно полягає в тому, щоб прибрати зелених свиней з галявини. Тварин всього чотири. Одна з свиней сховався на дереві, в середині локації. Інші знаходяться на виду і пасуться на галявині. Їх доведеться заморозити, після чого прибрати. Дорога до заповітної двері відчинені. Однак тут на шляху з'являється дерево. Його потрібно заморозити. Прохід до дверей відкритий. За нею нас чекає ще два дерева, які стоять перед самим будинком. Їх теж потрібно заморозити. Після цього можна поговорити з Капелюшником. Дивимося ролик, після якого нам видається нове завдання.

  У пошуках Вострого меча

  Тепер в нашій команді з'явився новий член – Капелюшник. Підіймаємося на подіум, на якому необхідно вибудувати в ряд предмети жовтого кольору. Одночасно з цим визначаємо здібності Капелюшника. Далі спускаємося з подіуму і переглядаємо ще один ролик. Тут відкривається портал, з якого з'являється кілька лицарів разом з головним стражником королеви. Розмовляємо з ним. Після розмови стражник раптово зникає, а лицарі починають битися з нами. Відбиваємося від них. Після цього через будинок Капелюшника проходимо на іншу сторону і потрапляємо до обриву, зберігаючись перед ним. Тут нам належить використовувати заморозку. Це дозволить зупинити колода, яке перебуває у водоспаді, яке стає мостом. Пройшовши по ньому, зустрічаємося з уже знайомими близнюками. Допомагаємо їм дістати з дерева літаючого змія. Для цього скористаємося телекінезом. Проходимо далі. На шляху попадається постамент. Використовуючи здібності Капелюшника, зіставляємо зображення. Це дозволяє відтворити хатину. Заходимо всередину і переглядаємо ролик.
  «Аліса»: проходження ігри, секрети, підказки
  Для подальшого проходження квесту в «Алісі» знадобиться розбити в хатині все те, що там знаходиться. Це дозволить виявити в стіні два потайних ходу. В одному з них знаходиться шахова фігура, а в другому - постамент. Перетягуємо його в хол, де Капелюшник займеться зіставленням картинки. Йдемо у відчинені двері, заморожуючи по шляху обертовий коридор. Проходимо в кімнату по стелі. З допомогою телекінезу в цьому приміщенні робимо частина полиці з лавки і рухаємося вниз догори ногами. Далі на шляху нам зустрінуться перешкоди. Наприклад, відро і швабра. Їх слід знищити за допомогою ударів. Після цього відкриваємо комод, в якому знаходяться столові прилади. Використовуючи телекінез, встромляємо їх в стіну. За цим столових приладів опускаємося до лежачого на столі пирога. Це растибулка, яка дозволяє Алісі стати великою. Однак з дозою ми явно переборщили. Дівчинка насилу поміщається в кімнаті. Для того щоб виправити становище, потрібно знайти пухирець, який дозволить зменшити нашу героїню. Розбиваємо в кімнаті частина стіни. Потрапляємо всередину. Тут нам належить пострибати та побігати. Використовуємо телекінез і заморожування, що дозволяє знищити нових ворогів, якими стають арбалетників. Після цього ми можемо взяти пляшку, в якій міститься рідина для зменшення. Аліса випиває зілля. Повертаємося назад, проходячи через обертову кімнату. Входимо в двері, розмір якої тепер відповідає зростанню дівчатка. Просуваємося вперед, стрибаємо через обрив. Досліджуючи місцевість, шукаємо великі годинники зеленого кольору. Але для того щоб запустити їх, не вистачає двох деталей. Одна з них знаходиться в комоді зеленого кольору. Він стоїть неподалік. Друга деталь знайдеться тільки після лагодження кількох годин. Для цього знадобиться знову скористатися телекінезом. Після цього з'явиться новий комод. У ньому і буде знаходитися друга деталь.
  «Аліса»: проходження ігри, секрети, підказки
  Запускаємо великі годинник, впливаючи на них здатністю Кролика. Після цього проходимо до подіуму Капелюшника, що з'явився з-під землі. Тут нам належить нелегкий бій. Знадобиться знищити ворогів, які будуть з'являтися з порталів. Головне при цьому - не дозволити їм дістатися до подіуму і знищити його. Після цього за допомогою заморозки зупиняємо вертящиеся стовпи. Використовуючи телекінез, збираємо ті з них, які впали, а також напівзруйнований подіум. Після цього Капелюшник займається виконанням своєї справи, а ми проходимо в двері, яка з'являється в цей момент.

  Червона пустеля

  Прямуємо за Чеширським Котом. Наш шлях лежить до червоної пустелі. Йдемо вздовж стрічки. На дорозі стоять ворота. Використовуючи телекінез, відкриваємо їх. Дивимося ролик, а після цього подорожуємо далі по стрічці. Тут виникає торнадо. Його зупиняємо з допомогою заморожування часу. Тим же телекінезом прибираємо з дороги камінь, чиним вишку, на якої знаходиться вентилятор, і будуємо міст через ущелину. Після цього нам доведеться зупинити ще один виник на дорозі смерч. І тут з-під землі з'являється подіум Капелюшника. Будуємо з його допомогою міст, який дозволить перейти через піщану річку. На іншому березі нас чекають вороги, з'явилися з порталу. Перемагаємо їх і просуваємося далі. Але тут бачимо, що стрічку занесло піском. Для того, щоб знайти потрібний напрямок, розгадуємо загадку на камені. Підходимо до обриву. Тут нам належить скористатися телекінезом, з допомогою якого дістанемо з землі подіум. Після цього зупиняємо час, роблячи нерухомими стрічки, що знаходяться на стовпах. Підходимо до дверей, яка знаходиться неподалік. Опиняємося в червоній пустелі. Тут можна скористатися умінням Чеширського Кота, з допомогою якого проходимо всю місцевість, інколи застосовуючи телекінез і заморожування часу. По дорозі нам належить розгадати загадку з трьома важелями. Для цього слід зробити невидиму стіну, яка знаходиться поруч. Після цього, використовуючи телекінез, знадобиться перемістити зламані шестерні. Проходимо далі і потрапляємо до замку королеви. Тут знадобиться зайнятися пошуками зменшує мікстури. Пляшка з нею знаходиться в лабораторії, розташованої на верхніх поверхах замку. Стражник нас не пускає. Йдемо іншим шляхом. Піднімаємо вгору постамент для страти, прибираючи з-під нього дві опори. Що лежить поруч доріжка стає для нас мостом. Проходимо через ворота, позбувшись стражника. Йдемо далі. Проходимо в двері, які заховані за картинами королеви. Одночасно з цим нам належить боротьба зі стражниками, позбавлятися від яких нам вперше допомагає Капелюшник. Після цього знадобиться проходити в двері, зберігаючи певну послідовність, якої служать масті карт. Спочатку повинні бути хрести, потім - бубни, а після цього - піки і черв'яки. І ось ми у пляшки з зіллям. Однак її вихоплює орел. Біжимо за птицею, яка залишає потрібну нам рідина близько стражників. З допомогою Кота прибираємо підлогу, звільняючи собі шлях. Беремо пляшку і проходимо до дверей, за якою нас чекає меч.

  Шлях до Білої Королеви

  Через кілька дверей проходимо за напрямом, зазначеним білою стрічкою. Наш шлях лежить назад до того місця, де починалася гра. По дорозі зустрічається багато ворогів, від яких ми успішно відбиваємося. Доведеться допомагати і вже знайомим за попереднім завданням близнюкам. Один брат втратив іншого. Робимо видимої одну з дверей. Другий близнюк буде знаходитися за нею.
  «Аліса»: проходження ігри, секрети, підказки
  Проходимо в двері за мостом. Далі нам належить зупинити крутяться стовби, використовуючи телекінез і заморожування. Після цього робимо видимої двері, що висить в повітрі, використовуючи постамент Капелюшника. Після успішного бою з ворогами потрапляємо в замок Білої Королеви. Про зустріч з нею переглядаємо ролик.

  Знайти обладунки

  Нове завдання дозволить нам стати повноцінною Алісою. Для цього знадобиться знайти обладунки. Йдемо до того місця, де почалася гра. Проходимо в зал, який раніше був закритий. Тут нам знадобиться зруйнувати все, що тільки можна. Після цього Капелюшник допоможе зробити проекції з різних місць однієї платформи. Будуємо в центрі залу колону. Після цього робимо її невидимою. Замість колони з'являються шукані обладунки. Беремо їх, переглядаємо ролик і вступаємо в останній бій. При цьому знадобиться використовувати всіх персонажів. Тільки так ми зможемо допомогти Алісі. Дівчинка повинна піднятися на конструкцію. Для того щоб вона зробила це, потрібно відволікти дракона і відновити сходи. Тут не варто забувати про натискання пробілу та утриманні клавіші L. Все. Ми перемогли, після чого переглядаємо фінальний ролик.

  Друга частина гри

  У лютому 2009 р. вийшло продовження гри. Друга частина отримала назву «Аліса: Божевілля повертається». Проходження цієї гри також заснована на історії, розказаної Льюїсом Керролом. (Перша книга стала настільки популярною, що письменник написав продовження сподобалася казки.) Гра також сохраненила атмосферу безмежного божевілля. При проходженні «Аліси» (2-ї частини) відзначено значне поліпшення геймплея. Він змінився в кращу сторону. Бої при проходженні «Аліси: Божевілля повертається» стали набагато більш реалістичними. З'явилися в новій версії і міні-ігри. До того ж автори прибрали канати, по яких необхідно було підніматися персонажам. Зміни торкнулися і багатьох інших дрібниць.
  «Аліса»: проходження ігри, секрети, підказки
  Проходження «Аліси в Країні Кошмарів» починається з того, що головна героїня лежить під гіпнозом. Під час сеансу дівчинка бачить кошмари. Це її болісні спогади про пожежу. По закінченні сеансу лікар посилає Алісу за ліками. Дівчинка виходить з будинку і, побачивши Білого Кота, що прямує за ним. У Аліси починаються галюцинації. Вона знову опиняється в Країні Чудес. Тут вона зустрічає Чеширського Кота. Він розповів про те, що в цьому світі поселилося нове зло. Під час проходження «Аліси в Країні Кошмарів» ми повинні перемогти його, а також дізнатися справжню причину пожежі, з'єднавши спогади головної героїні в цілісну картину. Ці квести ми проходимо разом з Алісою. Вона прямує до Гусениці, яка відправляє дівчинку до Червоної Королеви. За словами цього казкової істоти, тільки Королева може зупинити поїзд. При проходженні гри «Аліса» кошмари, викликані галюцинаціями, перемежовуються з реальністю. Гравці опиняються на вулицях Лондона, то в Країні Чудес, створеною уявою героїні, яка намагається згадати, що ж стало справжньою причиною пожежі. Про те, хто є справжнім винуватцем її божевілля, розповіла нашій героїні Червона Королева. Після цього проходження гри «Аліса в Країні Кошмарів» переносить нас у лікарню. Алісі здається, що вона перебуває там у гамівній сорочці і без волосся. Пересуваючись по коридорах цього закладу, вона зустрічає людей, розповідають їй про її спогадах. Після цього Аліса бачить, що вона знаходиться на вулиці Лондона, де дівчинка-лялька говорить про нове зло в Країні Чудес, куди після цього і повертається наша героїня.
  «Аліса»: проходження ігри, секрети, підказки
  Після деяких пригод вона виявляється в Пекельному поїзді, б'ється в ньому з Кукольником, який представляє собою зло, і перемагає його. Після цього Чеширський Кіт каже Алісі про те, що Країна Чудес нарешті знаходиться в безпеці.

  Третя гра

  В даний час розробляється нова версія «Аліси». На відміну від всіх попередніх частин вона буде багатокористувацької. При проходженні «Аліси» (3-ї частини) гравці отримають цікаву можливість проникати у свідомість інших людей, змінюючи його. Для цих дій автори передбачають участь персонажів, якими будуть виступати деякі французькі та англійські знаменитості 19-го століття.

  Інші ігри

  З дівчинкою Алісою ми можемо познайомитися і в деяких інших комп'ютерних продуктах. Наприклад, серед них гра «Втеча Аліси», при проходженні якої нас чекає знайомство з маленькою проказницей, що живе у великому будинку зі своїми батьками. За сюжетом, дитину карають за зламаний прилад, замкнувши в одній з кімнат. З допомогою гравця дівчинці потрібно зробити втечу. При проходженні «Моєї кав'ярні» Аліса виступає героїнею, яка на 20-му рівні повинна пройти сеанс гіпнозу. Проте дівчина вирішує довірити цю місію власниці кафе. Для проходження цього захоплюючого квесту гравцеві знадобиться давати відповіді на питання про рецепти приготування деяких напоїв і страв.

  Популярі новини
  Загрузка...