Характеристики процесора Intel Pentium E2160 Conroe

163 0 Новини високих технологій

Центральний процесор в комп'ютері відповідає за вирішення майже всіх завдань. Він забезпечує роботу відеокарти, оперативної пам'яті і всіх інших компонентів комп'ютера. Тому вибір процесора - це дуже відповідальний крок. Сучасні зразки коштують дуже дорого. Але є дуже цікаві моделі з минулого, які актуальні і досі. Наприклад, Intel Pentium E2160. Цей "дідок" ще на багато чого здатний. І він чудово підійде для домашнього комп'ютера середньої потужності. Ми неодмінно розберемо цей цікавий "камінь" докладніше. Але спочатку кілька слів про компанію-виробника.

Трохи про компанії

Компанія Intel є одним з найвідоміших виробників процесорів і інтегрованих графічних рішень. Її продукція впевнено тримається на першому місці, обходячи рішення від заклятого ворога "синіх" - AMD. Компанія була створена в 1968 році. На той час вона займалася випуском простеньких процесорів на архітектурі x86. Варто відзначити, що саме "Інтел" ініціювала перехід на нову архітектуру х64. Але перший процесор такого плану випустила саме "АМД". Ця боротьба між "синіми" і "червоним" брендом не вщухає досі. Але успіхи "Інтел" більш вражаючі. Варто лише згадати про те, що переважна більшість виробників лептопів вибирають саме цю продукцію. Процесор Intel Pentium E2160 як раз з тих часів, коли про всяких i3 ніхто навіть і не думав.


Характеристики процесора Intel Pentium E2160 Conroe
Пік популярності продукції "Інтел" припав якраз на 2007 рік. Саме тоді був випущений наш сьогоднішній герой, почали проектувати перші процесори сімейства Core. Останні зараз дуже популярні. Найвдаліше була серія Broadwell. Але й нові лінійки стійко користуються популярністю. Однак після оприлюднення документів про уразливості в процесорах "Інтел" міцні підвалини компанії похитнулися. Причому до такої міри, що генеральний директор продав свою частку акцій, поки вони були ще в ціні. Але нам зараз це не цікаво. Куди цікавіше Intel Pentium E2160. Розглянемо основні технічні характеристики цього "дідка" і спробуємо зрозуміти, чому він так гарний.

Основні технічні характеристики

Варто нагадати, що процесор був випущений в 2007 році, і вже тоді мав статус. Тому очікувати від нього високої продуктивності не варто. Така суть Intel Pentium Dual CPU E2160. Характеристики його приблизно наступні. Процесор має два ядра. Кожне володіє частотою 1800 мегагерц. Це не багато, особливо в сучасних реаліях. Кеш другого рівня складає всього один мегабайт. Кеша третього рівня (L3) немає зовсім. Єдине, що тримає процесор досі на плаву, - підтримка набору інструкцій MMX, SSE, SSE2 SSE3 та інших. Без цього він вже давно був би на звалищі історії. Також "камінь" підтримує майже всі сучасні технології (крім Intel Virtualization). Розробники вирішили, що це недозволена розкіш, і більшості користувачів ця опція просто не потрібна. Відсутність цієї технології і "урезанность" частот зробили цей процесор найдешевшим в серії. Навіть станом на 2007 рік. А про сьогоднішні реалії і говорити нічого.


Характеристики процесора Intel Pentium E2160 Conroe
Чіп Intel Pentium E2160 також оснащений підтримкою технології AMD64. Це означає, що комп'ютер з таким процесором на борту можна запросто встановлювати "Віндовс" 64 біт. А вона працює набагато швидше стандартної 32-бітної версії. Цей процесор виконаний по 65-нанометровому техпроцесу. Це означає, що на площі того ж розміру, що і в попередніх серіях, змогли розмістити більшу кількість кристалів. Це дозволило збільшити продуктивність, знизити енергоспоживання і тепловіддачу. До речі, те, що чіп майже не гріється - заслуга якісного радіатора. В його структурі немає мідних трубок, і радіатор контактує з чіпом по всій його площі. Це і дозволило зробити процесор найхолоднішим в лінійці. Тому не потрібно використовувати круту систему охолодження навіть при розгоні чіпа до максимальних частот.
Характеристики процесора Intel Pentium E2160 Conroe

Підтримуваний сокет

Цей процесор був створений під роз'єм Socket T. В народі він також називається LGA 775. Відмінний сокет, під який свого часу робилося дуже багато чіпів. Але зараз він безнадійно застарів. Якщо вам навіть пощастить знайти живий Intel Pentium Dual CPU E2160 то далеко не факт, що вдасться підібрати під нього материнську плату з потрібним сокетом (якщо тільки у вас завалялася десь вдома така). Або можна пошукати на вторинному ринку. Однак нових материнських плат з таким сокетом вже не знайти. Не ті часи. Тим не менш, така "материнка" ще актуальна. Її можна з успіхом використовувати для складання звичайного домашнього комп'ютера без претензії на продуктивність.
Характеристики процесора Intel Pentium E2160 Conroe

Теплоефективність і охолодження

Що б там не говорили фахівці про Intel Pentium E2160 але відгуки користувачів в цьому плані куди красномовніше. Це самий "холодний" процесор з усієї продукції "Інтел". Його температура навіть при повному навантаженні ледь досягала половини від максимальної. Можливо, саме тому в комплект поставки "каменю" входить досить хисткий кулер. Як би там не було, цей процесор є не тільки самим холодним, але і самим енергоефективним. Адже на температуру впливає вольтаж ядра. А тут обидва ядра споживають дуже мало енергії. Тому крутий системи охолодження для цього процесора і не потрібно.
Характеристики процесора Intel Pentium E2160 Conroe

Можливості розгону

Процесор Intel Pentium E2160 - один з небагатьох випуску 2007 року (так і лінійки "Пентіум" в цілому, який має розблокований множник. Що це означає? Це означає, що цей "камінь" можна розганяти за допомогою відповідних програм або прямо з "БІОС" (шляхом підвищення напруги ядра). І що найцінніше - навіть при значному розгоні процесор стабільно працює зі штатною системою охолодження. Саме тому процесор був дуже популярний у геймерів 2007 року. Можна було розганяти "камінь" і не боятися, що завтра доведеться йти за новим процесором. До речі, розігнаний Е2160 може позмагатися в продуктивності навіть з i3 першого покоління. Розігнати даний процесор безболісно можна до 3500 мегагерц. Це вражаючий результат. Багато чіпи від "АМД" теж мають можливості розгону, але збільшувати тактову частоту ядра з 1800 до 3500 мегагерц вони не можуть. Також для розгону "АМД" потрібно встановлювати водяне охолодження. Недарма ж ці "камені" в народі обзивають грубками. А коштує це саме водяне охолодження чимало. Тому на виході набагато дешевше вийде купити процесор від "Інтел" (наприклад, Intel Pentium Dual Core E2160), ніж витрачатися на "АМД", який вимагатиме більших витрат у майбутньому.

Характеристики процесора Intel Pentium E2160 Conroe

Об'єм підтримуваної оперативної пам'яті

Цей параметр має вирішальне значення, так як "оперативки" багато не буває. Особливо з урахуванням ненажерливості "Гугл Хром" та інших схожих браузерів. Intel Pentium Dual CPU E2160180 GHz легко тримає 32 гігабайти оперативної пам'яті формату DDR3. Однак не варто забувати, що максимальний об'єм оперативної пам'яті залежить також від материнської плати. Якщо вона підтримує максимум 832 мріяти не доводиться. Тим не менше цей процесор показує вражаючі результати. Далеко не кожен "камінь" з початку нульових здатний на таке. Тим більше з лінійки "Пентіум".
Характеристики процесора Intel Pentium E2160 Conroe

Особливості роботи процесора

Як і будь-який інший "камінь", Intel Pentium Dual E2160180 GHz має свої власні особливості. Наприклад, сучасні програми, потребують кеш третього рівня, йому не під силу, так як цього самого кеша у нього немає взагалі. Однак з простими завданнями і не особливо крутими іграми він справляється непогано. Позначається пристойна частота (в розігнаному примірнику) і наявність двох повноцінних ядер. За відгуками користувачів можна сказати, що цьому процесору по силам навіть відтворення відео високої чіткості. А більшість чіпів 2007 року випуску навіть цього не вміють. Звичайно, над відео він трудиться не один. Потрібна пристойна відеокарта і нормальний обсяг оперативної пам'яті. А ще краще - змусити комп'ютер обробляти відеоряд з допомогою чіпсету відеокарти. Продуктивність помітно зросте. Загалом, з допомогою Intel Pentium E2160 можна зібрати непоганий комп'ютер для офісних завдань і деяких розваг. Мультимедійний контент йому по силам. І навіть деякі ігри. Однак чекати занадто багато від нього не варто.

Робота в зв'язці з SSD

У часи випуску Intel Pentium E2160 про твердотільних накопичувачах взагалі ніхто не чув. Але в середині 2018-го ці пристрої - звичайна справа на комп'ютері. Тому й постало питання про оптімізірованності цього процесора для роботи з такими накопичувачами. Хоч в офіційних специфікаціях на цей чіп немає згадки про правильну підтримку SSD, але "Пентіум" якось примудряється правильно визначити пристрій і успішно з ним працювати. А тепер поглянемо на цей процесор очима сучасного користувача: в розігнаному стані він має тактову частоту в 35 мегагерц, двоядерний, підтримує набір необхідних інструкцій, правильно працює з SSD. Що ще потрібно сучасному юзеру? Так, кеш малуватий. Але з таким множником він йому й не потрібен. Цей чіп - відмінне рішення для тих, хто не готовий витрачати величезні суми на сучасні процесори.

Які ігри буде підтримувати процесор?

Відповідь на це питання неоднозначна. Його можна знайти, тільки переглянувши відгуки власників. І більшість з них заявляє, що процесор Intel Pentium E2160 може підтримувати навіть ігри кінця 2012 року. Непоганий ресурс. Про всіх іграшках цього року випуску сказати важко, але достовірно відомо, що GTA 4 легко йде навіть з максимальними налаштуваннями графіки (за умови наявності хорошої відеокарти). Також багато запускали всім відомі танки на цьому "камені". І все було добре. А який-небудь "Варкрафт" і зовсім йде без сучка без задирки. Так що, називати цей процесор чисто офісним примірником ще дуже рано.

Де знайти такий процесор?

На жаль, Intel Pentium Dual CPU E2160 вже не випускають. І в офіційному магазині "Інтел" знайти його неможливо. Точно така ж ситуація у офіційних рітейлерів (якщо тільки у них на складі не завалявся якийсь примірник). Можна спробувати замовити такий процесор в Китаї, але далеко не факт, що "чесні" торговці з Піднебесної надішлють вам саме те, що потрібно. Тому набагато простіше знайти чіп на вторинному ринку. Проте варто пам'ятати, що на барахолці купувати процесори вкрай не рекомендується. Невідомо, як його експлуатував попередній власник. І ніхто не дасть гарантію, що цей самий процесор не згорить на наступний же день після покупки. Особливо, якщо врахувати, що більшість таких процесорів були розігнані. Однак і на вторинному ринку є добросовісні продавці. Можливо, вам пощастить.

Порівняння з продукцією від AMD

Найближчий конкурент Intel Pentium E2160180 GHz - Athlon XP від AMD. Останній був випущений в тому ж році і схожий за характеристиками. Однак він не може похвалитися можливостями розгону. У нього немає апаратного множника х9. Однак є кеш другого рівня більшого розміру. Але це не особливо впливає на продуктивність. Максимальна тактова частота "Атлона" - 3000 мегагерц. І це в той час, коли на "Интеле" її можна підняти до 3500 без якого-небудь збитку процесору. І систему охолодження міняти не треба. А спробуйте розігнати "Атлон" і на системному блоці можна буде смажити яєчню. Ось в цьому і полягає головна перевага "Інтел". Саме тому багато професійні геймери вибирають саме його. Принаймні, вибирали в 2007 році.

Висновок

Отже, ми розглянули бюджетний процесор з минулого Intel Pentium E2160. Характеристики його такі, що навіть у наш час він виглядає досить непогано. Основною перевагою перед процесорами того ж року випуску (2007) є розблокований множник. Це означає, що тактову частоту цього чіпа можна підняти до 3500 мегагерц без будь-якої небезпеки перегріву. Також непогано і те, що процесор підтримує всі основні інструкції і технології. Це дозволяє йому справлятися з цілком сучасними іграми і додатками. А якщо комп'ютер, на який буде встановлений чіп, додати хорошу відеокарту і пристойний обсяг оперативної пам'яті, то така машинка прослужить ще років п'ять, як мінімум. До того ж, цей процесор коштує недорого (якщо зуміти його знайти). Він не проб'є діру в сімейному бюджеті. Більше того, це один з найдешевших процесорів у своєму класі. І в 2007 році він був точно таким же.

Популярі новини
Загрузка...