Geforce GTX 280: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників

129 0 Новини високих технологій

Який найважливіший компонент в геймерський комп'ютері? Хтось відповість, що процесор. Інші заявлять, що оперативна пам'ять. Але прав буде той, хто скаже, що відеокарта. Саме цей компонент відповідає за якісний виведення графічної інформації. І чим потужніший адаптер, тим більша ймовірність побачити всі ті "красивості", які були задумані творцем гри. Відеокарта NVidia GeForce GTX 280 відрізняється високою продуктивністю і цілком може розкрити весь потенціал гри. Але є одне але: ця карта заточена під високий FPS, а не під якість зображення. Однак геймерам вона принесе тільки радість. Давайте детально розберемо цей цікавий адаптер. Але спочатку кілька слів про виробника.


Трохи про компанії

NVidia є одним з найвідоміших виробників графічних прискорювачів. Компанія була заснована в 1993 році. Спочатку випускалися тільки чіпи і набори логічних рішень для комп'ютерів. Проте з часом компанія освоїла випуск високопродуктивних графічних адаптерів. На самому початку свого життя NVidia була чи не єдиною компанією, що випускає продукцію такого плану. Всім відома AMD тоді займалася тільки процесорами. Відеокарти серії GeForce стали легендарними. Тепер кожен поважаючий себе геймер мріє про топову відеокарту від NVidia. Але далеко не всі можуть собі це дозволити. Втім, останнє твердження не відноситься до нашого сьогоднішнього героя - GeForce GTX 280.
Geforce GTX 280: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників
В даний час йде конкурентна боротьба між адаптерами від NVidia і аналогічними продуктами від AMD. Останні явно програють, бо не володіють такою продуктивністю і енергоефективністю. Однак ціна їх на порядок менше. Тим не менш топові відеокарти від NVidia користуються заслуженою популярністю серед професіоналів та любителів ігор. Тільки ці карти забезпечують найкращу якість картинки і найвищу кількість FPS. Успіхи компанії у випуску відеокарт воістину феноменальні. Однак перейдемо до огляду. Наш сьогоднішній герой - NVidia GeForce GTX 280. Відмінна відеокарта для домашнього комп'ютера. Розглянемо її детальніше.


Ліричний відступ

Не варто забувати, що відеокарта GeForce GTX 280 була випущена в далекому 2008 році. Тому порівнювати її з сучасними продуктами - верх безумства. Продуктивність буде незрівняна. На даний момент цей адаптер цікавий саме як недороге і просте рішення для домашнього комп'ютера, заточеного під роботу. Так, карта запросто потягне Full HD-відео і не особливо вимогливі ігри (навіть з сучасних зразків). Але розраховувати на запуск танків з максимальними налаштуваннями графіки не варто.
Geforce GTX 280: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників
Звичайно, за допомогою розгону (карта підтримує цю опцію) і деяких твіков можна змусити адаптер відтворювати і сучасні шедеври ігрової індустрії. Але варто врахувати, що без хорошої системи охолодження це досить ризиковано. Та й зношується відеоадаптер швидше, ніж належить. Тому краще користуватися штатним режимом і не навантажувати відеокарту понад міру. Однак перейдемо до технічних характеристик пристрою і спробуємо зрозуміти, що інноваційного було в ній на момент виходу.

Технічні характеристики

Відеокарта заснована на чіпі, виконаному за технологією 65 нм. Що це означає? Це означає, що на чіпсеті меншої площі можна розмістити в два рази більше кристалів, ніж при використанні технології попереднього покоління. Це допомогло зменшити відеокарту в розмірі і зробити її набагато більш енергоефективною. Також можна в позитивному ключі вирішити проблему тепловідведення. Але це те, що стосується фізичних параметрів. А як щодо інших характеристик? Тактова частота графіки становить 602 мегагерца. Це дуже важливий параметр. Багато хто вважає, що "крутість" адаптера залежить від обсягу пам'яті, але це не так. На продуктивність праці впливає як раз робоча частота. І тут вона досить пристойна. Ширина інтерфейсу пам'яті дорівнює 512 біт. Цей параметр впливає також на глибину кольору. Пропускна здатність шини складає 141 гігабіт в секунду. Це означає, що GeForce GTX 280 здатна обробляти інформацію в рази швидше попередників.
Geforce GTX 280: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників
Тепер про те, на що звертають особливе увагу недосвідчені користувачі, - обсяг пам'яті. Він дорівнює 1 гігабайту. Це багато чи мало? Як вже говорилося, на продуктивність це впливає не так сильно, як робоча частота. Проте незайвим буде мати запас пам'яті. Але і гігабайти за очі вистачить для впевненої роботи з звичайними повсякденними завданнями. Крім усього іншого, відеокарта підтримує технологію SLI і підключається за допомогою слоту PCI Express 2.0. Тобто вона підійде переважній більшості сучасних комп'ютерів. Навіть незважаючи на її "раритетність". А тепер розглянемо основні інтерфейси GeForce GTX 280.

Інтерфейси підключення

Отже, як підключити монітор до цій відеокарті? Варто відзначити, що VGA гнізда там немає і в помині. А тому старі монітори, які використовують цю технологію, можуть підключатися до адаптера тільки за допомогою перехідника. Відеокарта NVidia GeForce GTX 280 володіє лише двома роз'ємами формату DVI. Є також можливість підключення по HDMI. Але підтримується тільки дуже давня версія цієї технології. Тим не менше навіть такого мізерного набору інтерфейсів достатньо для підключення будь-якого монітора. Ще одна особливість: є в наявність роз'єм типу SLI, що дозволяє об'єднати дві аналогічні відеокарти в одне ціле за допомогою технології CrossFire. Як раз ця "фішка" в 2008 році була унікальною. Таке об'єднання двох адаптерів допомагає здорово збільшити продуктивність.
Geforce GTX 280: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників
Багато користувачів скаржаться на те, що в цій карті підтримувана технологія HDMI вкрай старої версії. Але не варто забувати і про те, що даний адаптер був випущений в 2008 році. Тоді просто не існувало нинішніх технологій. Для своїх років адаптер укомплектований досить непоганим набором інтерфейсів і роз'ємів. А якщо потрібно підключити ще що-небудь, то можна використовувати перехідники і розгалужувачі. Цього ніхто не забороняє. Та й конструкція відеокарти дозволяє. А тепер трохи про різних модифікаціях даної відеокарти.

Аналоги від MSI

MSI GeForce GTX 280 відрізняється від "оригіналу" лише тим, що вона трохи розігнана. Так, ефективна робоча частота шини збільшена до 1500 мегагерц. Це дозволило досягти більшої продуктивності. Також була повністю перероблена система охолодження. Тепловідвід став більш ефективним. А ще помітні зміни в частині дизайну. Тепер карта одягнена в сучасний пластиковий корпус з фірмовими кольорами MSI. Про приналежність до "Нвидии" тепер говорить тільки невеликий шильдик з назвою компанії.
Geforce GTX 280: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників
До речі, карти від МСИ відрізняються довговічністю. Чого не скажеш про адаптерах від інших виробників. На думку користувачів, саме ці відеокарти живуть довше. Навіть при тому умови, що їх розганяли. А любителів цієї справи в наших широтах повно. Що стосується ціни, то ці адаптери відносяться до середнього цінового сегменту.

Аналоги від Zotac

Ця компанія відома тим, що робить з прохідних версій відеокарт справжні твори мистецтва і здорово збільшує їх продуктивність. Так, Zotac GeForce GTX 280 може дати фору навіть сучасних відеокарт початкового рівня. Конструктори з "Зотак" примудрилися не тільки збільшити частоту шини до неймовірного рівня, але і розширити обсяг вбудованої пам'яті. Природно, такі зміни зажадали кардинальної переробки системи охолодження. І вона тут дійсно ефективна.
Geforce GTX 280: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників
"Зотак" випускає топові відеокарти. Але у них також є можливість розгону. Тому на даний момент вони ще актуальні, особливо розігнані екземпляри. Принадність цих адаптерів полягає в тому, що система охолодження їх дозволяє гратися з розгоном, не турбуючись про можливі наслідки. Це справжня знахідка для гиків і геймерів. Ціна на ці моделі відеокарт, звичайно, відповідна. Купити їх за копійки точно не вийде. Але зате користувач точно знає, за що він платить.

Аналоги від Palit

Ця контора бере адаптер від відомого виробника, навішує на нього трохи фірмових "плюшок" і продає як свій виріб. Хоча нічого особливого в Palit GeForce GTX 280 немає. Продуктивність залишилася на тому ж рівні, об'єм вбудованої пам'яті теж. Єдине нововведення - система охолодження. Але це не так важливо. Також помітні зміни в дизайні. Це, мабуть, єдине, над чим компанія попрацювала на славу. Загалом, "Палить" - та ж "Нвидия" з іншими квітами.
Geforce GTX 280: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників
Карти від "Палить" найдешевші в нашому огляді. Похвальних відгуків у них вистачає. Але приблизно така ж кількість і негативних. Більшість користувачів скаржаться на вкрай низьку "живучість". Це найменш надійні адаптери з усіх існуючих. Тому, природно, і ціна відповідна. Однак багато хто вибирає саме цей варіант якраз через прийнятною вартістю.

Які ігри підуть на цьому адаптері?

Відповісти на це запитання одним реченням неможливо. Все залежить від налаштувань графіки. Звичайно, сучасні іграшки ніяк не підуть на ультранастройках. Та навіть на середні можна не розраховувати. А ось низькі налаштування графіки GeForce GTX 280 1GB все ще під силу. Так, наприклад, всім відомі танки показують на цій карті стабільні 50 кадрів в секунду на мінімальних налаштуваннях графіки. Не так вже й погано. При більш тонкої настройки можливо навіть домогтися комфортних 60 FPS. "Варкрафт" версії "Тумани Пандарії" легко видає і 70 і 120 кадрів в секунду. Природно, при мінімальних налаштуваннях графіки. Однак найкращі результати можуть бути досягнуті з іграми того ж року, що і відеокарта: 2008. Якщо у рекомендованих системні вимоги іграшки у графі "Відеокарта" є рядок типу NVidia GeForce GTX 280 series or higher, то можна сміливо запускати її на максимальних налаштуваннях графіки. Красива картинка і відмінна продуктивність гарантовані.

Інструкція користувача

Зазвичай цей "папірець" йде в комплекті з відеоадаптером. Вона знаходиться в коробці. Разом з самою картою. Якщо використовується модифікація від іншого виробника (Palit GeForce GTX 280), інструкція може знаходитися на диску з драйверами та необхідним програмним забезпеченням. В ній розкладена по поличках вся інформація про карту. Також дані вичерпні роз'яснення про те, що куди підключати. І вся ця інформація російською мовою з адекватним перекладом. Це знак того, що компанія дорожить своєю репутацією і по-людськи ставиться до клієнтів. І не має значення, з якої країни. Звичайно, паперова інструкція краще. Адже не завжди є можливість запустити диск. Але і без інструкції зрозуміло, як підключати відеокарту. З цим впорається навіть дитина. Однак на диску інструкція більш повна. Також вона оснащена досить великим мультимедійним матеріалом, в якому все розкладено по поличках. І якщо у користувача є ноутбук або другий комп'ютер, то краще вивчити всю необхідну інформацію безпосередньо з диска.

Відгуки власників

Відгуки про роботу і можливості відеокарти вкрай важливі. Вони дають можливість зрозуміти, як себе веде компонент в реальних умовах. Що стосується NVidia GeForce GTX 280 то тут приблизно рівну кількість позитивних і негативних коментарів. Почнемо з плюсів. Адекватні користувачі (ті, хто розуміє, що адаптер досить древній) відзначають, що відеокарта досить непогано справляється з усіма завданнями. За заявами деяких користувачів, вони змогли вичавити з карти максимум і запустити навіть новомодний Warface. І відсутність написи в системних вимогах "NVidia GeForce GTX 280 series or higher" їх не зупинило. Виявилося, що адаптер відмінно впорався із завданням. Навіть без розгону. Це ще раз говорить про те, що ця відеокарта дасть фору багатьом сучасним продуктів (особливо від АМД). Також багато юзери позитивно відгукуються про систему охолодження адаптера. Навіть під високими навантаженнями температура чіпа рідко досягає половини критичною. Це відмінний результат. Позитивні коментарі, вимовлені в адресу виробника з-за можливості розгону карти. Хоча в офіційних джерелах компанії це не афішується. Тим не менш ентузіастам вдалося істотно збільшити робочу частоту карти в домашніх умовах, що позитивно позначилося на продуктивності. І окреме спасибі геймери сказали за можливість використання двох і більше карт в режимі SLI. Це дійсно корисна опція. Однак вистачить хвалебних од. Переходимо до негативних коментарям. Відгуки негативного характеру в основному виходять від тих людей, хто хотів отримати топову відеокарту за ціною бюджетної. При цьому їм глибоко плювати на рік випуску. Тим не менше, серед цього ниття цілком можна виділити кілька адекватних коментарів. Так, наприклад, багато власників цього дива нарікають на велику кількість заводського браку. Причому аналоги від інших виробників ідеальні. Шлюбу піддаються тільки оригінальні "Нвидии". Це неприємно, але від факту нікуди не дінешся. Також деякі екземпляри відеокарт некоректно працюють з технологією CrossFire, що дає падіння продуктивності. Цифри незначні, але все одно неприємно. Ще багато відзначають слабку ефективність системи охолодження в деяких екземплярів "оригінальної" GeForce GTX 280. Такі неприємні дрібниці, але вони є, і з ними доводиться миритися.

Висновок

Отже, ми розглянули "раритетну" відеокарту NVidia GeForce GTX 280. Колись вона займала топові місця, а тепер годиться тільки для повсякденних задач і деяких іграшок. Але деякі модифікації цього адаптера і до цього дня актуальні. Просто вони перемістилися з розряду топових відеокарт в бюджетні. У будь-якому випадку цей адаптер - відмінна можливість заощадити і зібрати майже сучасний ПК. Відеокарта прекрасно підійде тим, хто не женеться за продуктивністю і красивими ефектами. Головне завдання відеоадаптера - показувати зображення. І з цим наш сьогоднішній герой справляється так, як нікому й не снилося.

Популярі новини
Загрузка...