Вампіризм в Oblivion: секрети проходження, поради, підказки

299 0 Новини високих технологій

Спори між гравцями про те, чи варто перейматися вампіризмом в Oblivion, не вщухають досі. З одного боку, перетворення в нічного хижака дає серйозні переваги перед простими смертними, але з іншого – накладає певні обмеження. Втім, ніхто не заважає вам самостійно вивчити механіку вампіризму в Oblivion, а потім прийняти рішення.

Трохи історії

Фанати серії The Elder Scrolls напевно знають, що вперше можливість перетворюватися в кровопивцю з'явилася ще в Daggerfall. У цій частині герой, заразившись вампіризмом, помирав у прямому сенсі цього слова. Потім, після декількох днів, протагоніст прокидався в склепі і виявляв, що його, за зрозумілих причин, виключили з усіх гільдій, в яких він складався. Натомість персонаж отримував 20 очок до всіх характеристиками, а також кілька унікальних умінь, в числі яких була і левітація.


Вампіризм в Oblivion: секрети проходження, поради, підказки
У Morrowind механіка вампіризму стала не такою «имбовой». Герой набував лише 20 очок до деяких бойовим характеристикам, а NPC починали негативно на нього реагувати. Загалом, життя нічного хижака в цій частині була тією ще головним болем.

Добровільне зараження

А тепер, власне, настав час розглянути механіку зараження вампіризмом в Oblivion. Так, герой може підхопити порфириновую гемофілію, а саме так називається хвороба, що перетворює вас у кровопивцю або добровільно, або випадково. Спершу мова піде про першому способі. Виконуючи завдання Темного Братства, ви познайомитеся з Вінсентом Вальтиери. У якийсь момент цей персонаж запропонує герою так званий темний дар, а ви зможете прийняти його або ж відмовитися. Якщо ви дасте згоду, а потім поспіть, протагоніст виявить у себе на шиї характерні сліди від укусу, після якого почнеться перетворення.


Вампіризм в Oblivion: секрети проходження, поради, підказки
Зверніть увагу на те, що Вальтиери не стане пропонувати свій дар незнайомому людині. Іншими словами, вам потрібно буде спочатку виконати всі його завдання, і лише після цього відбудеться доленосний діалог.

Випадкове зараження

Що стосується механіки випадкового зараження, то тут все набагато простіше. Так, борючись з вампіром, герой може захворіти порфириновой гемофілію, яка і запустить процес перетворення. Майте на увазі, що підхопити вірус можна тільки в тому випадку, якщо кровопивця завдав вам удар у ближньому бою ( є заклинання і стріли не підходять). При цьому зараження може статися навіть у тому випадку, якщо атака ворога була заблокована, але шанс на це далеко не стовідсотковий.
Вампіризм в Oblivion: секрети проходження, поради, підказки
Крім того, якщо герой жодного разу не бився з вампірами, а також не знайомий з Вінсентом Вальтиери, він може прокинутися і виявити, що був укушений. Як правило, така ситуація виникає на високих рівнях і є свого роду сюжетним ходом, покликаним внести різноманітність в геймплей.

Профілактика

Справи йдуть так, що набагато простіше запобігти зараженню, ніж потім ламати голову над тим, як вилікуватися від вампіризму в Oblivion. Для цього досить дотримуватися декількох нескладних правил. Не підпускайте вампірів в зону ближнього бою. Так вони не зможуть нанести вам удар і, відповідно, заразити порфириновой гемофілію. Коли Вінсент Вальтиери запропонує вам свій «темний дар», вам потрібно від нього відмовитися. Це ні на що особливо не вплине, крім того, що ви не станете вампіром. Якщо ви все-таки підхопили вірус, у вас є рівно 72 години на те, щоб від нього вилікуватися. Для цього досить випити будь-яке зілля з ефектом зцілення хвороб або ж з'їсти інгредієнт з таким же властивістю. Також важливо не лягати спати до тих пір, поки порфіринового гемофілія повністю не зникне.
Звичайно ж, перераховані вище поради підходять тільки для тих, хто не хоче заразитися вампіризмом в Elder Scrolls Oblivion. Той же, хто бажає стати нічним хижаком, може робити все з точністю до навпаки.

Переваги

Раніше вже було сказано про те, що вампіризм в Oblivion дає деякі переваги. Ось вони:
 • Ви отримуєте по 5 очок до атрибутів «Сила волі», «Сила» і «Швидкість». При цьому бонус зростає на 5 одиниць за кожний день, в який ви не харчувалися кров'ю.
 • Вампіризм в Oblivion: секрети проходження, поради, підказки
 • Вас не зможуть паралізувати або заразити хворобою. Крім того, персонажі, які стали вампірами, отримують менше шкоди від зброї.
 • Якщо регулярно харчуватися кров'ю, ніхто не здогадається, що ви не людина. Природно, це справедливо лише в тому випадку, якщо ви не будете кусати людей на очах у перехожих.
 • Вам стануть доступні три унікальних вміння, що дозволяють зачаровувати людей, бачити через стіни і позбавляти можливості користуватися магією.
 • Крім того, деякі навички, що відповідають за фізичну підготовку і магію, у вампіра автоматично підвищаться на 5 одиниць. Але це насправді не такий вже й істотний бонус.

  Недоліки

  Як відомо, за все доводиться платити. Ось і вампіризм є не лише даром, а й прокляттям, так що потрібно це враховувати. Персонаж, хворий порфириновой гемофілію, буде страждати від таких негативних ефектів:
 • Вогонь завдає вампірам більше ушкоджень, ніж звичайним людям. Якщо говорити про цифри, то шкоди підвищується приблизно на 25%.
 • Якщо довго не харчуватися кров'ю, ваш герой почне страждати від сонячного світла. Виражається це в постійному отриманні шкоди, величина якого залежить від погоди (чим ясніше небо, тим більше ушкоджень ви будете отримувати). При цьому даний ефект буде посилюватися з кожним новим днем, в який вампір не пив кров.
 • Ваш герой перетвориться на монстра, якщо не буде харчуватися більше чотирьох днів. Люди почнуть помічати, що з ним щось не так, а найсміливіші можуть навіть напасти.
 • Ось, в принципі, і все. Якщо недоліки, на вашу думку, переважують переваги, ви можете позбутися від хвороби, використавши Oblivion ліки від вампіризму.

  Харчування

  Ви вже напевно зрозуміли, що харчування є одним із найважливіших процесів у житті нічного хижака. Звичайно ж, ніхто з жителів Сіроділа не захоче віддавати свою кров добровільно, тому вам доведеться застосовувати деякі хитрощі. Отже, вам для початку потрібно буде знайти сплячої людини. Підійшовши до нього досить близько, ви побачите, що курсор змінився на значок у формі летючої миші. Натисніть кнопку дії. Тепер у вас буде два варіанти: розмовляти і пити кров. Вам, відповідно, потрібен другий.

  Вампіризм в Oblivion: секрети проходження, поради, підказки
  Майте на увазі, що ви ніяк не нашкодите людині і не перетворіть його у вампіра, якщо будете пити кров. При цьому не рекомендується проробляти цю маніпуляцію зі стражниками, так як вони можуть раптово прокинутися і вже точно не будуть раді тому, що стали їжею.

  Якщо ви передумали бути вампіром

  У якийсь момент нічне життя і необхідність постійно харчуватися кров'ю можуть вам набриднути. На щастя, в грі є можливість позбавитися від цієї проблеми. Перед тим як вилікуватися від вампіризму в Oblivion, вам потрібно буде виконати спеціальний квест, під час якого ви матимете ліки. Випивши його, ви не просто перетворитеся в звичайної людини, але ще й придбаєте імунітет до порфириновой гемофілії. Іншими словами, стати вампіром ви більше не зможете.
  Вампіризм в Oblivion: секрети проходження, поради, підказки
  Крім того, ви можете відвідати печеру під назвою Глибоке Прозріння і знайти там зал з купіллю. Якщо зібрати особливий інгредієнт із утворень, що стоять по кутках, а потім використовувати обеліск в центрі кімнати, ви излечитесь від вампіризму. Але врахуйте, що дана можливість буде доступна лише в тому випадку, якщо у вас встановлено доповнення The Vile Lair.

  Квест

  Завдання, що дозволяє позбавитися від порфириновой гемофілії, називається «Ліки від вампіризму». Його проходження виглядає наступним чином:
 • Відвідайте будь-яку каплицю і розкажіть священику про свою проблему.
 • Поговоріть з Раминусом Полусом в Університеті Чарівництва.
 • Вампіризм в Oblivion: секрети проходження, поради, підказки
 • Вирушайте до Януса Гассилдору. Він направить вас до відьми Мелисанде, якій потрібно буде принести 5 великих каменів душ.
 • Тепер починається приготування зілля. Для початку убийте вампіра Хиндарила і зберіть його прах.
 • Далі добудьте кров аргонианина (вдарте будь-якого з них спеціальним кинджалом), часник, криваву траву і паслін.
 • Віднесіть всі інгредієнти відьмі і почекайте 24 години.
 • Після цього Мелісанда зварить для вас потрібне зілля. Тільки добре подумайте перед тим, як позбавитися від вампіризму в Oblivion. Прийнявши зілля, ви не зможете повторно стати кровопивцею.

  Невеликий секрет

  Якщо вам ліньки заражатися або ж виліковуватися від порфириновой гемофілії стандартними способами, ви завжди можете скористатися консоллю. Коди на вампіризм в Oblivion виглядають наступним чином:
 • Напишіть послідовно дві команди: set PCVampire to 2 і Player.SetAV Vampirism 25. Це дозволить вам відразу ж стати вампіром.
 • Команда Player.AddItem 977E4 1 додасть у ваш інвентар зілля Мелисанды. Випивши його, ви излечитесь від вампіризму.
 • Втім, набагато цікавіше робити все це по-чесному. Користуючись кодами, ви втрачаєте велику частину задоволення від гри, так що намагайтеся не захоплюватися.

  Популярі новини
  Загрузка...