Синій екран з помилкою BAD_POOL_HEADER: причини появи та найпростіші методи усунення

253 0 Новини високих технологій

Так звані сині екрани смерті практично у всіх системах сімейства Windows можна з упевненістю назвати одним з найбільш поширених явищ. Нерідко в описі збою можна зустріти помилку BAD_POOL_HEADER (Windows 10 і нижче в рівній мірі схильні до виникнення такої ситуації). Про що свідчить поява цього збою і які заходи вжити для його усунення, читайте далі.

Синій екран з помилкою BAD_POOL_HEADER (0x00000019): що це, і в чому причина його появи?

Для початку давайте розберемося, яким чином трактувати цей збій. Особливо якщо не вдаватися в технічні аспекти функціонування самої системи, можна сказати, що суть збою зводиться до того, що в певний момент виникає ситуація, коли для виконання якогось процесу, пов'язаного з «залізним» пристроєм, потрібно набагато більше ресурсів, ніж система може виділити або обробити.


Синій екран з помилкою BAD_POOL_HEADER: причини появи та найпростіші методи усунення
Помилка BAD_POOL_HEADER є звичайним наслідком перевантаження центрального процесора і оперативної пам'яті, але також може виявлятися і зацикленому зверненні до жорсткого диска. Досить часто опис містить посилання на конкретний файл, який викликав збій, як правило, є драйвером. Однак і пошкоджене керуюче ПО не завжди може бути першопричиною такого явища.

Початкові дії з усунення збою BAD_POOL_HEADER в Windows 7 або в інших ОС

Вважається, що викликати збій у роботі драйвера можуть вірусні аплети. Внаслідок цього навантаження з боку задіяного в системі або в активній програмі пристрою може зростати просто неймовірно. Найпростіше рішення щодо усунення проблеми – негайна перевірка комп'ютера на віруси з використанням портативних антивірусних програм.

Але можна зустріти і прямо протилежні ситуації, при яких винуватцем появи збою BAD_POOL_HEADER стає саме захисне програмне забезпечення. Зокрема, таке неприємне поведінка відмічено за широко рекламуються в інтернеті антивірусом Avast!, який видає помилкове спрацьовування або блокує якісь важливі системні служби. У цьому випадку буде потрібно його повна деінсталяція з подальшою установкою іншого антивіруса. Якщо віддаєте перевагу легкі безкоштовні програми, непогано підійде антивірус Panda Cloud. Примітка: якщо система не завантажується, спробуйте виконати старт в безпечному режимі.

Відкат системи до працездатного стану

Багато хто тут же можуть заперечити з приводу того, навіщо проводити перевірку або видаляти антивірус, якщо одразу можна відновити систему.
Синій екран з помилкою BAD_POOL_HEADER: причини появи та найпростіші методи усунення
Так, дійсно, відкотити Windows шляхом завантаження останньої працездатної конфігурації через стартове меню (F8 на самому початку старту системи), можна, так само як і відновити систему через відповідний розділ або примусове завершення роботи з повторним включенням кілька разів. А адже користувальницькі файли при цьому не зачіпаються. Як варіант, такі дії можна використовувати. Але навіть після відновлення перевірити систему потрібно буде обов'язково. Хіба Мало, а раптом вірус влаштувався саме у спеціальних каталогах?

Перевірка RAM і HDD

Але, як правило, збій BAD_POOL_HEADER пов'язаний з проблемами жорсткого диска і оперативної пам'яті.
Синій екран з помилкою BAD_POOL_HEADER: причини появи та найпростіші методи усунення
Якщо старт системи в будь-якому вибраному режимі зробити можна, для тестування оперативної пам'яті можна скористатися власним інструментом системи, який викликається через меню виконання програм командою mdsched. Із запропонованих варіантів тестування слід обрати негайну перевірку з перезавантаженням. Якщо у користувача є пізнання в області спеціального програмного забезпечення, краще застосувати додаток Memtest86+. Найпростішим методом, якщо проблема появи синього екрану з помилкою BAD_POOL_HEADER пов'язана саме з ОЗП, стане почергове вилучення планок з подальшою перезавантаженням. Виявлений зіпсований компонент доведеться замінити.
А ось для перевірки диска краще всього скористатися командним рядком.
Синій екран з помилкою BAD_POOL_HEADER: причини появи та найпростіші методи усунення
Її в працюючій системі необхідно викликати тільки від імені адміністратора. Якщо намагаєтеся використовувати не штатну завантаження, із варіантів потрібно вибирати безпечний старт з підтримкою командного консолі. У цьому випадку застосовується команда chkdsk з додаванням атрибутів /x/f/r через пробіл. Примітка: при старті зі знімного носія для команди потрібно буде вказати літеру диска або розділу, а перевірку необхідно провести і для системного і для всіх логічних розділів. На всякий випадок можна перевірити і системні файли, використовуючи для цього команду sfc /scannow.

Драйвери пристроїв

Але оскільки причина появи помилки BAD_POOL_HEADER полягає в основному в апаратній частині, цілком можливо, що для деяких пристроїв потрібно оновлення драйвера. Для цього інструментарій системи краще не застосовувати, а скористатися автоматизованими програмами на кшталт Driver Booster (це простіше і безпечніше).

Синій екран з помилкою BAD_POOL_HEADER: причини появи та найпростіші методи усунення
А ось у разі відмови обладнання при інсталяції нового драйвера, його через «Диспетчер пристроїв» потрібно буде відкотити. Цілком можливо, це і вирішить проблему.

Дії з оновленнями

Нерідко причиною описуваного збою можуть стати і оновлення системи. вони і самі можуть бути збійними (як це спостерігається в Windows 7), але найчастіше вони просто встановлюються не до кінця, з-за чого звернення до жорсткого диска зациклюється.
Синій екран з помилкою BAD_POOL_HEADER: причини появи та найпростіші методи усунення
У цій ситуації спочатку всі служби, пов'язані з оновленнями потрібно відключити, використовуючи для цього відповідний розділ, що викликається командою services.msc з консолі «Виконати» (центр оновлення Windows installer і модулів), потім видалити останні пакети, задати ручний пошук і повторити установку. Якщо ж причиною став якийсь певний пакет, оновлення потрібно видаляти по черзі, після чого перевіряти роботу системи. Коли зіпсований компонент буде знайдений, при повторному ручному пошуку його потрібно буде просто виключити з числа обов'язкових до інсталяції.

Видалення інстальованих програм

Нарешті, і деякі встановлювані користувачем програми теж можуть викликати збої подібного роду (особливе, якщо вони сумісні з операційною системою, але несумісні з обладнанням). Видаляти програми краще за допомогою дєїнсталлятор начебто iObit Uninstaller, які автоматично підчищають всі залишки, а не використовувати для цього розділ програм і компонентів Windows. На крайній випадок, якщо якась програма дійсно потрібна, краще встановити останню версію або використовувати режим сумісності з попередніми усуненням таких проблем (робиться це через меню ПКМ на основному виконуваному файлі програми з вибором відповідного пункту).

Популярі новини
Загрузка...