Схованки в сталкері "Тіні Чорнобиля": елемент реалістичності ігрового світу

241 0 Новини високих технологій

"Сталкер" – це справжня легенда. Цією грою жило і дихало ціле покоління. Гра, яка породила справжню книжкову всесвіт і захопила уяву сотень тисяч або навіть більше. Чим нас всіх приваблює цей проект? Насамперед – атмосферою і деякою ламповостью. Рідними краєвидами та варіативністю Схованки в сталкері «Тіні Чорнобиля» та персонажі, які живуть не за скриптам, а самі по собі – все це робить ігровий світ більш ніж живим і досить реалістичним.

Схованки в сталкері "Тіні Чорнобиля": елемент реалістичності ігрового світу

Мрія поколінь

Ще до появи книжкової всесвіту, "Сталкер", в буквальному сенсі, підірвав геймерське співтовариство з СНД. Адже саме всім жителям близького зарубіжжя близька катастрофа 1986 року, сталася на Чорнобильській атомній електростанції. Запускаючи гру, гравець відразу бачить елементи, які ріднять його з ігровим світом. Звичні оку пейзажі, реалістичні звуки і така знайома атмосфера. Гравцеві здається, ніби він не запустив гру, а прийшов додому в ту країну, якої давно вже немає.


Подорожуючи по світу, шукаючи схованки в сталкері «Тіні Чорнобиля», б'ючись з ворожими сталкерами, бандитами і військовими, гравець відчуває себе звично і трохи тепло. Немає і думок про те, що події, які розгортаються в грі, протікають десь далеко за океаном. Навпаки, складається враження, ніби сюжет гри розгортається за вікном квартири, ніби всі ці небезпеки аномальної зони існують насправді. Гравець дійсно переноситься в цю комп'ютерну всесвіт. Він вражений нею. Багато сучасні мандрівники і дослідники з напряму урбаністичного туризму почали займатися своїми небезпечними хобі саме після проходження сталкера і ознайомлення з книжковою всесвіту по грі.


Схованки в сталкері "Тіні Чорнобиля": елемент реалістичності ігрового світу

Коли світ дійсно реальний

У сучасному світі одним з факторів успішного старту для будь-якого ігрового проекту є саме графічна складова. Дійсно, грати в проекти, які містять реалістичні моделі предметів, набагато приємніше, ніж в старі ігри з величезною кількістю полігонів. Однак, графіка – це не так важливо. В сталкері, за сучасними мірками, графіка морально застаріла і ось-ось перейде в розряд ретро-графіки. Тим не менш, в гру, як і раніше грають тисячі людей. Вся справа в атмосфері. Коли можна просто взяти і знайти випадковий схованку в сталкері «Тіні Чорнобиля» і дізнатися, що сталося з тим, хто цей зробив схованку або потім, бродячи по аномальній зоні, знайти труп господаря схованки, – це затягує. Дослідження таємниць, вивчення мережі урядових лабораторій, монстри і інші небезпеки – вони не лякають гравців, а лише привертають і ще сильніше затягує ігровий світ.

Для чого потрібні схованки

Схованка – це невеликий секретний склад боєприпасів, зброї, їжі або все відразу. Грубо кажучи, це «заначка». В сталкері «Тіні Чорнобиля» схованки дозволяють пожвавити порожні і безлюдні ділянки локацій. Саме наявність схованок дає відчуття, що локація ще жива і, час від часу, її відвідують самотні подорожні або експедиційні групи.
Також це одна з основ для стандартних квестових ланцюжків. Немає нічого простіше, ніж, отримавши наводку на схрон, знайти його, витягти вміст і передати замовнику. Особливо, коли за це заплатять. Деякі з схованок сюжетні і є частиною загальної історії. У них можна знайти флешки і різні документи. Наприклад, інформацію про які проводяться військових медичних експериментах над людьми, про місця розташування лабораторій і про те, як до них потрапити.

Як шукати схованки

Як знайти схованки в сталкері «Тіні Чорнобиля»? Насправді це дуже просто. Багато їх них поповнюються самі і з'являються випадково. Варто обшукувати різні місця, на зразок впали труб, дерев, каменів, автомобілів і так далі. Багато схованки розміщуються в рюкзаках. Якщо гуляти по аномальній зоні і розглядати навколишній світ уважно, то гравець знайде дуже багато схованок навіть на самому старті гри. Наприклад, у селі новачків, на даху одного з будинків, можна знайти новий комбінезон найманців, який досить добре.
Схованки в сталкері "Тіні Чорнобиля": елемент реалістичності ігрового світу

Схрон Стрілка

Окремо варто говорити про схованку Стрілка в сталкері «Тіні Чорнобиля». Справа в тому, що це основний сюжетний схованку, відвідування якого обов'язково, причому кілька разів, якщо потрібна хороша кінцівка гри. У цьому місці Стрілок заховав не тільки інформацію, комбінезон сталкера, модернізований автомат Калашникова і безліч патронів. Тут також можна знайти і артефакти. В даний схрон гравець потрапляє за сюжетом, але також можна потрапити і раніше, просто купивши інформацію про нього у інформатора на локації «Бар»

Популярі новини
Загрузка...