Всі секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті»: схованки, пасхалки, кращі моди

1746 0 Новини високих технологій

Гра «Сталкер: Поклик Прип'яті» була, є і буде однією з найкращих. Адже тут є все, що потрібно геймеру: відмінний сюжет, безліч цікавих квестів, непередавана атмосфера, величезна кількість супротивників і зброї для їх знищення. Так що не дивно, що вже майже десять років ця гра займає топову позицію в рейтингу. Про проходження пригоди написано чимало, але в цьому огляді ми розкриємо всі секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті»: про схованках, рідкісному зброю і багато іншого.

Всі секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті»: схованки, пасхалки, кращі моди

Не зазначені місця на Затоні

Досить часто при проходженні гри геймери отримують завдання відшукати той чи інший предмет без позначки на карті. І починається подорож від межі однієї карти до іншої в пошуках квестового артефакту або потрібної людини. Ми ж зібрали всі секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті», для того щоб уникнути подібних проблем.

Перша таємниця, з якою ви зустрінетеся при проходженні гри, – це пошуки товаришів Кардана. Цей талановитий технік, що живе на «Скадовську», після пари пляшок горілки розповість про зниклих друзів: Баржі і Шутнике. І звичайно, вам знадобиться їх відшукати. Першого зниклого, Баржу, ви виявите в печері під згорілої селом. Відшукати труп Жартівника можна в районі аномалії «Соснодуб», в північно-західній її частині. За проходження цього квесту вас чекає не така вже стоїть нагорода в грі «Сталкер: Поклик Прип'яті»: броня і покращений детектор. Але якщо ви хочете хорошою кінцівки, в якій Кардан виживе, то обов'язково візьміться за виконання цього квесту.
Всі секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті»: схованки, пасхалки, кращі моди

Затон. Де знайти інструменти «Сталкер: Поклик Прип'яті»

Звичайно, Кардан – геніальний технік, здатний відремонтувати або поліпшити зброю або броню. Але і його можливості не безмежні, і для роботи йому буде потрібно добути кілька наборів інструментів для грубої і тонкої роботи. Для пошуку першого предмета необхідно відвідати «Тартак», розташовану на північному заході карти гри «Сталкер: Поклик Прип'яті». Затон – не найбезпечніше місце, так що будьте обережні. Ця локація кишить зомбі і хоча вони не особливо розумні супротивники, їх кількість (більше 20) може бути серйозною проблемою, особливо для новачків. Якщо хочете полегшити завдання – найміть групу сталкерів, яка ошивається неподалік. Набір інструментів ви знайдете на горищі одного з будинків локації. Для цього шукаєте будівля зі сходами – таке тут тільки одне.

Всі секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті»: схованки, пасхалки, кращі моди

Затон. Інструменти для тонкої роботи

Продовжуємо вивчати таємні місця гри «Сталкер: Поклик Прип'яті». Інструменти для тонкої роботи ви знайдете в локації «Цеху підстанції». Але потрапити в цей район буде не так вже й легко – ці руїни облюбувала невелика група найманців. І пробратися сюди ви зможете двома способами:
 • Прорив з боєм . В цьому випадку вам доведеться перестріляти всю групу найманців, але врахуйте, що противники добре озброєні і небезпечні.
 • Виконання завдання. Командир бійців розповість про нестачі їжі, і якщо ви принесете йому шість одиниць будь-якого харчування, наприклад консервів, то зможете без проблем зайти на територію цехів.
 • Квестові предмети на Юпітері

  Наступним техніком, якому знадобляться інструменти для тонкої і грубої роботи, є Азот. Цього персонажа ви виявите на половині станції Янів, що належить групі «Боргу». Де знайти інструменти «Сталкер: Поклик Прип'яті» для цього персонажа? Перш за все, вам слід відправитися на південний захід по залізниці. Біля мосту стоїть занедбаний поїзд, всередині якого і захований перший набір. Потрапити туди буде нескладно – зстрибніть з мосту на дах складу і пройдіть в крайній вагон. Але дістатися до предмета буде куди важче, адже всередині вирує електрична аномалія, зустріч з якої не принесе радості. Так що перебігайте від одного проходу до іншого і ховайтеся в тамбурах, щоб перечекати «бурю».
  Всі секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті»: схованки, пасхалки, кращі моди
  Де знайти інструменти «Сталкер: Поклик Прип'яті» для тонкої роботи? Щоб їх виявити, вам необхідно вирушити на південний схід локації, до заводу «Юпітер». Але вам потрібно не сам будинок, а господарські прибудови. Щоб дістатися до них, пройдіть повз аномалії «Бетонна ванна» прямо до південних воріт. Далі вас цікавить ліве будівля, обійшовши яке, ви знайдете сходи. Піднімайтеся вгору – всередині невелике приміщення з великою кількістю електричних аномалій, і це місце є одним з найнебезпечніших у проекті «Сталкер: Зона Прип'яті». Інструменти лежать біля протилежного вікна, так що користуйтеся детектором, щоб дістатися до них.

  Набори в Прип'яті

  Наступні подібні секрети гри «Сталкер: Поклик Прип'яті» заховані у фінальній локації пригоди. Перший набір інструментів ви виявите в будівлі центрального універмагу. Будьте гранично уважні: всередині влаштувалася досить численна зграя тушканов, так що перш ніж відправитися на пошук, гарненько поповніть боєзапас. Потрібний вам предмет лежить перед входом в підвал на столі. Забравши його, можна приступити до пошуку наступного квестового набору в грі «Сталкер: Поклик Прип'яті».

  Всі секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті»: схованки, пасхалки, кращі моди
  Інструменти для калібрування заховані на території старого комбінату (локація КБО). Перший поверх досить безпечний, звичайно, якщо ви будете уникати електричних аномалій, яких тут достатньо. На другому поверсі не варто розслаблятися, адже тут мешкає бюрер. А це, як відомо, самий небезпечний супротивник у грі «Сталкер: Поклик Прип'яті». Версії про те, як з ним впоратися, розділяються. Хтось віддає перевагу вбивати такого супротивника ножем, інші ж чекають, поки монстр скине кінетичний бар'єр, і розстрілюють його з вогнепальної зброї. І щоб відкрити наступні секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті» вам доведеться здолати цього супротивника. Після розправи проходите в невелику кімнату, розташовану позаду центрального залу. Тут і ви виявите останній доступний набір інструментів. Але це далеко не всі таємниці гри «Сталкер: Поклик Прип'яті», проходження, секрети якої ми розбираємо.

  Як знищити лігво кровососів

  Проходження цього квесту принесе вам чимало позитивної репутації в середовищі сталкерів. Крім того, за позбавлення від кровососів щодня вам будуть додаватися патрони, які можна міняти на гроші. Загалом, досить корисний та цікавий квест, пройти який можна двома способами. Перший – відправитися в лігво і постаратися перестріляти всіх мутантів. Для такого проходження квесту вам буде потрібно чимало патронів і дробовик посиленіший. Спочатку знищіть парочку, що мешкає неподалік від входу в лігво. Після цього акуратно заходьте всередину, і тихо пройдіть в перший лівий кут. Це місце стане точкою вашої оборони. Після цього дочекайтеся, коли Глухар залишить приміщення, і починайте відстріл монстрів. Кровососи будуть кидатися з боку в бік, але дістатися до вас не зможуть. Після зачистки місцевості можна повертатися до Бороді за нагородою. Другий спосіб знищення лігва більше тривалий, але набагато цікавіше. Насамперед, вирушайте до Сичу і купіть у нього інформацію про військовому газі. Ця покупка обійдеться в дві тисячі, але завдяки знахідкам ви окупите. Після цього ваш шлях лежить до зруйнованого мосту Преображенського. Знайти цю локацію можна на півдні карти. Ось тут-то і варто кинута автоколона. В кузові однієї з вантажівок ви виявите замкнений ящик з газом, і щоб відкрити його, потрібно знайти два ключа. Для їх пошуку необхідно зайти на міст з боку «Лісництва», але це буде не так легко зробити – у цьому районі чимало гравітаційних аномалій. Озброїтеся детектором і болтами і акуратно пройдіть небезпечну зону, не забуваючи зберігатися. У першій стоїть окремо машині ви знайдете ключ і пару документів, які можна продати Сичу і тим самим відбити витрати на «наводку». Акуратно просувайтеся по правій стороні мосту до розлому. Внизу ви побачите перевернутий автомобіль, і вам необхідно обережно до нього спуститися. Всередині, в схованці, ви знайдете другий ключ і документи. Тепер можна забрати газ і відправитися з ним до лігва кровососів. З правого боку будівлі ви знайдете вентиляційне обладнання, до якого необхідно прикрутити отриманий балон. Після цього з будівлі вибіжить парочка монстрів. Після їх вбивства можна вирушати до Бороді за нагородою – квест пройдено.

  Записки Стрілка

  Цей квест є одним з найбільш цікавих у грі «Сталкер: Поклик Прип'яті». Схованки Стрілка не тільки добре заховані, але і містять у собі чимало корисних речей: зброю, броню, патрони і артефакти. Крім того, кожен схрон має одну з записок, які необхідно зібрати і передати цього персонажу в Прип'яті. Це не тільки принесе вам досягнення «Хранитель Таємниць», але і значно полегшить подальшу евакуацію з цього небезпечного місця. Всього в грі існує три схованки Стрілка, і всі ці секрети гри «Сталкер: Поклик Прип'яті» розташовані в межах локації «Околиці Юпітера». Так що, перш ніж відправитися в Прип'ять, краще обшукати ці таємні місця. Перший схованку ви знайдете в екскаваторі, що стоїть біля піщаного кар'єру. Забратися всередину можна тільки по гілках дерева, що росте біля нього. Всередині чекають кілька кислотних аномалій і заповітний рюкзак, а в ньому записка Іклу, зброю і патрони – все це стане в нагоді в подальшому пригоді в грі «Сталкер: Поклик Прип'яті», проходження (секрети) якої ми вивчаємо.

  Такі схованки Стрілка

  Для розгадки наступного таємниці вам необхідно відправитися до Цементного заводу. Обійшовши будинок з лівого боку і спустившись до води, ви побачите невелику нішу з трьома вентиляційними проходами. Всередину відкритого прорізу ви зможете потрапити, лише повністю пригнувшись. Там ви знайдете скриня, в якій Стрілок і залишив свій другий схованку.
  Всі секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті»: схованки, пасхалки, кращі моди
  Третій схрон розташований на території заводу «Юпітер». На північно-заході від проходу до звіра вертольоту стоїть будівля з трьома цистернами на даху. Ідіть до нього і спустіться по сходах в нижнє приміщення. У центральній частині кімнати на правій стіні стирчить невеликий обрізок труби – саме це місце і стало схроном для знакового персонажа гри «Сталкер: Поклик Прип'яті». Знайдені Тайники, але в цій локації відкриті ще не всі секрети, так що продовжимо їх вивчення.

  Пошук Оазису

  Більшість гравців відчувають деякі труднощі з проходженням цього завдання. Знайти вхід в Оазис не так вже й складно, але що робити всередині? Адже неправильне проходження відрізків з порталами буде нескінченно ганяти вас по колу. Все не так складно, як здається, і з нашими порадами, ви зможете відкрити ці секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті». Добравшись до кімнати з колонами, пробіжіть по приміщенню кілька разів, намагаючись не потрапляти під вже активні портали. Це дозволить активувати відсутні проходи. Після того як з'являться чотири арки, пробіжіть між ними - і вам відкриється вхід в Оазис, в якому і знаходиться потрібний артефакт. Після чого залишиться доставити його Озерський і отримати свою нагороду.

  Як добути екзоскелет

  Такий тип посиленою броні в офіційній версії гри можна лише купити. Так що не сподівайтеся відшукати екзоскелет в схованках і схронах гри «Сталкер: Поклик Прип'яті». Броня тільки купується і буде доступна лише після того, як ваш персонаж заробить більше 100 тисяч рублів і отримає досягнення «Заможний клієнт». До цього моменту ви не знайдете екзоскелет ні в одного продавця. Враховуючи, що це досить дорога покупка, також потребує і витратного ремонту, на утримання цього костюма вам буде потрібно чимало грошей. Є один досить цікавий спосіб, що дозволяє вам швидко розбагатіти. Для цього вам необхідно, насамперед, виконати завдання «Привабливий бізнес». Цей квест ви візьмете у Сича на «Скадовську». Після цього потрібно пройти завдання від Бороди «Компас» і «Темний бізнес». При цьому незалежно від того, ви виступили на стороні бандитів або сталкерів, кожен день на ваш рахунок буде надходити приблизно тисяча рублів. Після цього вирушайте на другий поверх корабля і спіть, поки не накопичиться необхідна сума. Крім того, виконання квесту по зачистці лігва кровососів буде приносити вам щодня кілька упаковок патронів, які можна вигідно продати кожному торговцю і таким чином назбирати потрібну суму.

  Кращі моди на «Сталкер: Поклик Прип'яті»

  Не секрет, що ігри серії S. T. A. L. K. E. R давно стали культовими, і багато гравців, знайомі з основами програмування, створили чимало аддонов і модов, створюють новизну у проходження. Не стала винятком і остання частина серії ігор під назвою «Сталкер: Поклик Прип'яті». Моди на зброю, наприклад, Weapon Pack 2.0 дозволять вам використовувати величезну кількість різноманітних озброєнь, недоступних в офіційній версії гри. Тут ви зможете знайти:
 • 15 видів пістолетів;
 • 33 різноманітні штурмові гвинтівки;
 • 9 снайперських гвинтівок;
 • 3 види ручного кулемета;
 • кілька нових поліпшень стандартного зброї.
 • У цій модифікації нічого не змінено, крім арсеналу гри «Сталкер: Поклик Прип'яті». Моди на зброю найчастіше дозволяють вам досліджувати зону відчуження з новими забійними «гарматами», не змінюючи оточення або сюжет пригоди. Але є і такі аддони, які докорінно міняють все навколо. І про них ми розповімо далі.
  Всі секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті»: схованки, пасхалки, кращі моди

  «Чорний Сталкер»

  Кращі моди на «Сталкер: Поклик Прип'яті» рівняються на цей аддон, який вийшов у 2011 році. Не секрет, що перші ігри серії S. T. A. L. K. E. R були куди складніше і небезпечніше, ніж остання частина. І багато хардкорщики вважали «Поклик Прип'яті» простим і безпечним «дитячим садом». Але з виходом цієї модифікації все змінилося, адже тепер на кожному кроці вас чекають небезпечні мутанти і смертельні аномалії. Крім того, модифікація збільшує і кількість «двоногих» противників, так що тепер Затон, Янів та Прип'ять – досить небезпечне місце. Хоча сюжет гри практично не змінився, пригода в «Чорному Сталкері» заграло новими фарбами. Особливу складність викликає гра в нічний час, адже з приходом темряви видимість знижується практично до нуля. Загалом, якщо вам набридло грати в звичайну версію і ви хочете чого-небудь складніше, але без зміни квестів, то ця модифікація додасть вам «гострих відчуттів».

  Візуальні модифікації

  Гра «Поклик Прип'яті» вийшла ще в 2009 році, і звичайно, її графіка сильно відстає від нинішніх реалій. Але інтерес до пригод у Чорнобильській зоні не згасає, і створюється чимало модифікацій, що поліпшують зовнішній вигляд гри без підняття основного сюжету. Одним з таких аддонов є «Сталкер: Поклик Прип'яті – Спецназ». У цій модифікації ви практично не дізнаєтеся гру, адже тепер у неї включені кращі графічні і геймплейні паки, завдяки чому картинка перестала бути «квадратної» і стала набагато реалістичніше. Крім того, в цій модифікації чимало додаткових удосконалень у вигляді нової зброї і броні. Також враження справляє реалістичність використання детектора. Ці прилади мають анімацією, що, безсумнівно, пішло на користь всій грі.
  Всі секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті»: схованки, пасхалки, кращі моди

  Моди-спавнери

  Якщо ви хочете спробувати себе в ролі розробника гри «Сталкер: Поклик Прип'яті» – мод «Повелитель Зони» надасть вам таку можливість. Цей аддон не можна сприймати як повноцінну версію пригоди, але він дуже корисний тим, хто хоче привнести щось нове у проходження або протестувати на «міцність» створену модифікацію. Можливості «Повелителя»:
 • прискорення або уповільнення ігрового часу;
 • додавання будь-якої кількості грошей;
 • виклик Викиду;
 • зміна погоди;
 • переміщення в будь-яку точку або локацію на карті;
 • отримання головним героєм будь-якого виду зброї, патронів, квестових предметів;
 • додавання аномалій;
 • будівництво складів або будівель.
 • Загалом, завдяки цьому читерскому аддону, ви зможете створити новий мод і перевірити його функціональність.

  Нова історія

  На сьогоднішній день є чимало різних модифікацій, кардинально змінюють всю сюжетну лінію гри «Сталкер: Поклик Прип'яті». «Зима – Дезертир» – один з таких. У цьому атмосферному аддоне вашому героєві доведеться зазнати чимало нових пригод. Більш того, як зрозуміло з назви, всі дії будуть проходити в зимовий період, а це зробить невпізнанними навіть найбільш вивчені місця і локації. Основні зміни аддона:
 • зміна основної сюжетної лінії;
 • нова погода: бурани, хуртовини, снігопади;
 • 46 додаткових квестів;
 • величезна кількість нових персонажів;
 • видимість в темряві дорівнює нулю;
 • новий HUD;
 • нові види зброї, броні, медикаментів, приладів тощо;
 • можливість встановлювати глушник на будь-яку зброю;
 • зміна описів усіх предметів;
 • нвое природне явище – затемнення;
 • нові секрети і схованки;
 • модернізація артефактів.
 • І це далеко не повний список всіх оновлень і поліпшень, які ви зможете випробувати в модифікації «Зима». Загалом, якщо ви фанат гри «Поклик Прип'яті», але хочете чого-небудь нового, то обов'язково спробуйте цей аддон – задоволення вам гарантовано.
  Всі секрети «Сталкера: Поклик Прип'яті»: схованки, пасхалки, кращі моди
  При цьому пам'ятайте, що встановлювати подібний контент слід лише з перевірених джерел, адже сторонні програми нерідко містять у собі віруси і можуть завдати непоправної шкоди всій системі. Так що якщо хочете уникнути непотрібних проблем, то вивчіть інформацію про модифікації, а також прочитайте відгуки інших геймерів, які скачали цей аддон. Це значно зменшить ризик. Крім того, якщо ви встановлюєте модифікацію на зброю або броню, подивіться, чи сумісна вона з вашою версією гри.

  Популярі новини
  Загрузка...