Чому на комп'ютері збивається час і дата: можливі причини і способи розв'язання

202 0 Новини високих технологій

Комп'ютер і операційна система - речі вкрай складні як у створенні, так і подальшому функціонуванні. Тож, коли щось в системі йде не так, починається справжня лотерея і танці з бубном у спробах з'ясувати, що є причиною появи тієї чи іншої проблеми. В даному випадку мова піде про вирішення питання, що робити, якщо постійно збивається дата та час на комп'ютері.

Час змінити батарею?

Якщо ви зіткнулися з тим, що час та дата на годиннику пристрою розходяться з реальними цифрами, то варто звернути увагу на батарею, що знаходиться в материнській платі.
Чому на комп'ютері збивається час і дата: можливі причини і способи розв'язання
Її головною функцією є збереження інформації BIOS після того, як проводиться відключення пристрою. І, зрозуміло, ці дані входять необхідні нам показники. Підтвердженням того, що саме вона всьому виною, буде ось ця напис, що з'являється перед тим, як відбудеться завантаження системи:


CMOS cheksum error - default loaded. Також буде запропоновано натиснути клавішу F1 або F2.

Як виправити ситуацію?

Припустимо, відповіддю на питання про те, чому після вимикання комп'ютера збивається час, є зношена батарея. Щоб виправити проблему, достатньо просто замінити деталь. Робиться це наступним чином:
 • Пристрій від'єднується від живлення і повністю вимикається.
 • Далі знімається бокова стінка "системника" (якщо мова йде про стаціонарному комп'ютері) або ж нижня частина ноутбука.
 • Наступний крок - пошук на материнській платі батарейки CR2032. Це стандартний джерело живлення у формі таблетки.
 • Важливо! Якщо при розтині пристрої з'ясувалося, що шукана деталь не зафіксована міцно, то можна спробувати зміцнити її положення і запустити комп'ютер. Далі налаштувати параметри і виконати перезавантаження. Як варіант, відповіддю на питання, чому на комп'ютері постійно збивається час і дата, може стати саме її нестійка позиція.
 • Проте, якщо дія не допомогло, батарейку необхідно видалити. Для цього слід натиснути на засувку.
 • Тепер можна вставити нову деталь. Переконайтеся, що вона сидить міцно.
 • Запустіть пристрій. Встановіть дату і час, після чого виконайте перезавантаження.
 • Якщо проблем не виникло - закрийте кришку корпусу.
 • Тепер можна переходить до нової частини огляду причин, чому збивається дата та час на ноутбуці чи комп'ютері.


  Помилка в часових поясах

  Це одна з найпростіших причин виникнення даної проблеми. Іноді може вийти так, що часовий пояс був встановлений невірно (наприклад, при установці піратської версії GTA V ставиться часовий пояс, на 5 годин випереджаюче наш). У зв'язку з цим, комп'ютер буде постійно ставити час, йому відповідне. В даному випадку, відповіддю на питання про те, чому на комп'ютері збивається час і дата, стане наступний алгоритм дій:
 • Натиснути правою клавішею миші на іконку дати і часу, розташовану на панелі завдань.
 • Вибрати пункт "Налаштування дати і часу".
 • Чому на комп'ютері збивається час і дата: можливі причини і способи розв'язання
 • У новому вікні необхідно відключити функцію автоматичного вибору часового поясу. Варто заздалегідь вирішити ще одну проблему, і переключити тумблер на автоматичній зміні часу.
 • Чому на комп'ютері збивається час і дата: можливі причини і способи розв'язання
  Однак, це ще не всі причини того, чому на комп'ютері збивається дата і час.

  Оновлення версій

  Проблема може полягати і в застарілою версією BIOS. Для того щоб дізнатися, чи можна на наявній материнській платі отримати його оновлення, достатньо зайти на сайт виробника.

  Скидання пам'яті

  На материнській платі є ще одна деталь, яка може впливати на збереження налаштувань часу і дати комп'ютера. Вона розташовується недалеко від гнізда з батарейкою. Увага! Дана деталь є не на всіх материнських платах! Це може бути кнопка або перемикач. Найчастіше біля нього зустрічаються такі написи:
 • reset;
 • clear;
 • CMOS.
 • Якщо у вашому випадку така деталь є, необхідно натиснути на неї. Після цього відбудеться скидання CMOS пам'яті. Збій часу і дати міг відбуватися через що трапляються з нею програмних збоїв. Якщо ж дана деталь встановлена у формі перемикача, необхідно перевірити її позицію. Може вийти так, що вона стояла на позиції, що виробляє примусовий скидання пам'яті при кожному перезавантаженні вашого пристрою. Розглянемо кілька інших можливих варіантів того, чому на комп'ютері збивається час і дата.

  Програми-активатори

  Деякі платні додатки мають пробні періоди, що тривають від кількох днів до року. І щоб не розлучатися з грошима або додатком, як тільки термін безкоштовного використання закінчено, використовуються програми активатори. Їх основною метою є скидання даних дати й часу. Це дозволяє продовжити термін тестового використання конкретного софту. Щоб вирішити проблему, достатньо просто видалити активатор. Якщо ж після деінсталяції нічого не змінилося, значить проблема може бути набагато серйозніше.

  Наявність вірусів

  Чому на комп'ютері збивається час і дата: можливі причини і способи розв'язання
  Дана проблема є вкрай небезпечною, оскільки може не тільки вносити якісь малопомітні зміни, але також і збільшувати навантаження процесора до 100%, що практично перетворить пристрій в камінь.
  Щоб виправити її, варто звернутися до антивірусних програм. Це можуть бути як сторонні додатки, так і "Захисник Windows", встановлений на однойменної операційної системи.
  Чому на комп'ютері збивається час і дата: можливі причини і способи розв'язання
  Рекомендується після очищення комп'ютера видалити антивіруси і знизити активність стандартної програми. Справа в тому, що багато антивіруси не пропускають стандартні програми і документи, необхідні користувачу, а також абсолютно не помічають добру половину вірусів, при цьому сильно впливаючи на швидкість роботи пристрою (наприклад, антивірус Касперського). Є ще кілька причин, чому на комп'ютері збивається дата і час.

  Тривала перерва в роботі

  Може статися так, що пристрій було неактивно протягом тривалого проміжку часу (наприклад, місяць). А як тільки відбулося його підключення до мережі, час і дата відображаються некоректно. В такому випадку необхідно повертатися до найпершим пунктів, тому що проблема знову полягає в батарейці. Швидше за все, вона настільки зношений, що не витримує довгого відключення.

  Знос обладнання

  Ще одним варіантом відповіді на питання про те, чому на комп'ютері скидається дата і час, що є поломка "заліза" (материнської плати). Якщо після виконання всіх перерахованих раніше пунктів проблема так і не була усунена, то варто зробити кілька таких дій:
 • перевірити материнську плату на наявність фізичних пошкоджень;
 • звернутися в спеціалізовані сервіси, якщо проблема не була вирішена ні одним із способів.
 • Популярі новини
  Загрузка...