Синій екран, помилка 0x00000050 Windows 7: що робити?

236 0 Новини високих технологій

Кожен користувач комп'ютера, що працює під управлінням операційної системи Windows, підозріло ставиться до появи так званого "синього екрану смерті", яке свідчить про критичні порушення у роботі ОС. Одним з найбільш частих явищ можна назвати помилку «STOP: 0x00000050». У Windows 7 як вважається, вона виникає набагато частіше, ніж в інших системах, однак і інші модифікації не застраховані від такого збою. Зокрема, це стосується версій ХР і 8. У Windows 10 вона себе практично не виявляє, однак, якщо врахувати недавній вихід з ладу комп'ютерів по всьому світу після останнього квітневого оновлення (30042018 р.), над усуненням цієї проблеми варто задуматися всерйоз. Розглянемо найбільш часто зустрічаються причини такого збою і найдійовіші засоби усунення неполадок.


Що являє собою помилка 0x00000050 в Windows 7 або в інших системах?

На жаль, найбільш поширеною ситуацією є поява синього екрану просто із зазначенням стоп-коду без якого б то не було опису проблеми. Якщо після коду вказано посилання на конкретний файл (найчастіше драйвер), приступати до виправлення ситуації можна відразу ж (причина адже відома). Але зазвичай причину збою доводиться з'ясовувати самому, а зробити це самостійно виходить далеко не завжди.
Синій екран, помилка 0x00000050 Windows 7: що робити?
Тим не менш, при появі помилки 0x00000050 при запуску Windows 7 попередньо можна скористатися невеликою утилітою під назвою BlueScreenView, в якій є посилання AppCrashView. Після переходу по ній і буде виданий список всього того, що могло стати причиною збою. Проте вважається, що ця помилка в основному відноситься не до апаратної, а до програмної частини, але встановлене «залізне» обладнання теж з рахунків скидати не можна. Дуже може бути, що воно просто не розрахований на роботу в даній операційній системі або має фізичні ушкодження.


Основні причини появи синього екрану з помилкою 0x00000050 в Windows 7

Що ж стосується основних причин, які теоретично могли б викликати появу такого збою, серед них виділяють такі:
 • проблеми обладнання та встановлених, застарілих, відсутніх або невідповідних вимогам системи драйверів;
 • некоректна інсталяція оновлень;
 • помилки на жорсткому диску (в системному розділі);
 • проблеми з функціонування віртуальної пам'яті і відповідають за неї компонентів;
 • занадто велика кількість тимчасових файлів в користувальницьких директоріях;
 • антивіруси і файрволы;
 • порушення в роботі планок оперативної пам'яті.
 • Що робити в першу чергу?

  Виходячи з перерахованих причин і будемо розглядати появу в Windows 7 коду помилки 0x00000050. Як виправити ситуацію, використовуючи для цього всім відомі найпростіші методи? Елементарно!
  Синій екран, помилка 0x00000050 Windows 7: що робити?
  При старті комп'ютера або ноутбука першим ділом задійте стартове меню, яке викликається натисканням клавіші F8 в якому слід вибрати завантаження останньої вдалої конфігурації. У Windows 10 повернути використання клавіші F8 можна шляхом виконання команди bcdedit /set {current} bootmenupolicy legacy в командної консолі. Цілком можливо, що поява помилки 0x00000050 в Windows 7 (x64 або x86) було пов'язано з короткочасними збоями в роботі самої операційної системи, наприклад, при пошкодженні системного реєстру, що внаслідок випадкового або навмисного відключення користувачем якихось важливих системних служб і т. д.

  Проблеми з оновленнями

  Не менш поширеним явищем можна назвати і проблеми з установкою пакетів оновлень. Більшість фахівців сходиться на думці, що багато пакети апдейтів, розроблені саме для сьомої версії Windows, є недопрацьованими, з-за чого навіть при їх коректної установки система перестає працювати. Рішення щодо виправлення помилки «STOP: 0x00000050» в Windows 7 після оновлення полягає в тому, щоб видалити збійні пакети.
  Синій екран, помилка 0x00000050 Windows 7: що робити?
  Для цього використовується розділ програм і компонентів, де здійснюється перехід до списку останніх встановлених апдейтів. Видаляти їх потрібно по черзі, кожен раз перезавантажуючи комп'ютер. Коли збійний пакет буде знайдений, в «Центрі поновлення» треба вказати ручний пошук доступних апдейтів і виключити зі списку той, що викликав появу синього екрану. Примітка: провести видалення будь-якого пакета можна і за допомогою спеціальних програм-дєїнсталлятор, що іноді виглядає кращим.

  Усунення проблем з обладнанням

  З комп'ютерним «залізом» теж не все так просто. Дуже часто поява помилки 0x00000050 в Windows 7 пов'язують з неправильною установкою нового обладнання на материнську плату. Для початку варто перевірити хоча б щільність прилягання контактів, а також почитати технічну документацію і з'ясувати, чи сумісна вона з сьомої модифікацією Windows. Звичайно, це малоймовірно, але при використанні пристроїв від маловідомих виробників без заявленої підтримки з боку Microsoft все можливо.

  Переустановка драйверів

  Одним з каменів спотикання можна назвати і випускаються для використовуваного на комп'ютерах обладнання драйверів. Вони найбільшою мірою здатні провокувати поява синіх екранів (і необов'язково саме описуваного збою). Тим не менш в Windows 7 помилку 0x00000050 на ноутбуці і стаціонарному комп'ютерному терміналі в більшості випадків пов'язують саме з ними. Найпростішим варіантом вирішення проблеми у цій ситуації стане перевстановлення драйверів (для драйверів при появі синього екрана зазвичай вказується назва збійного файлу в описі помилки). Використовувати для переустановки або оновлення керуючого програмного забезпечення стандартний Диспетчер пристроїв» не рекомендується, оскільки система все одно інсталює, як їй здається, найбільш відповідний драйвер, який повною мірою може і не забезпечувати коректну роботу пристрою.
  Синій екран, помилка 0x00000050 Windows 7: що робити?
  Краще відразу видалити пристрій, а потім виконати установку драйвера з оригінального диска, який повинен поставлятися в комплекті при купівлі комп'ютерної техніки. Якщо такого диска немає в наявності, можна скористатися програмами для автоматичного пошуку і установки оновлених або відсутніх драйверів. Наприклад, досить непогано в цьому відношенні виглядає Driver утиліта Booster, але для її роботи необхідно мати активне підключення до інтернету, оскільки пошук буде проводитися безпосередньо на сайтах виробників обладнання і розробників програмного забезпечення для нього.

  З ноутбуками справа ще простіше. У цьому випадку можна просто відвідати інтернет-ресурс виробника і задати повне тестування системи, по закінченні якого відсутні драйвери будуть встановлені автоматично, або ж будуть видані рекомендації щодо завантаження потрібного програмного забезпечення.
  Синій екран, помилка 0x00000050 Windows 7: що робити?
  Якщо ж жоден з варіантів не підходить, в «Диспетчері пристроїв» через пункт властивостей вибраного девайса можна перейти на вкладку дані, вибрати з випадаючого списку показ ІД обладнання, скопіювати найдовшу рядок, що містить ідентифікатори DEV і VEN, після чого задати по ним пошук драйверів в інтернеті, завантажити його на комп'ютер і встановити самостійно. Примітка: зазвичай драйвери для установки поставляються в форматах EXE і INF. Для виконуваного файлу застосовується запуск від імені адміністратора, для інформаційного – пункт установки з меню ПКМ на файлі. Для INF-файлів або інших неисполняемых форматів також можна застосовувати стандартне оновлення драйвера через «Диспетчер пристроїв», але з зазначенням місця збереження файлу або пошуку програмного забезпечення на комп'ютері.

  Проблеми з жорстким диском

  Нерідко помилка 0x00000050 в Windows 7 може з'являтися і внаслідок збоїв, пов'язаних з жорстким диском. Перевіряти системний розділ (диск) стандартним засобом, що викликається з «Провідника», не рекомендується. У цій ситуації краще від імені адміністратора запустити командну консоль і перевірити диск шляхом виконання команди chkdsck /f/r.

  Дії з файлом підкачки

  Супутні компоненти, що відповідають за функціонування віртуальної пам'яті, теж можуть стати причиною описуваного збою. Це, правда, стосується не самого файлу підкачки, а файлів ntoskrnl.exe, ntfs.sys, hal.dll і win32k.sys.
  Синій екран, помилка 0x00000050 Windows 7: що робити?
  В цьому випадку можна спробувати повністю деактивувати використання файлу підкачки. Незважаючи на те, що розробники Windows робити цього не рекомендують, як показує практика, нічого страшного в цьому немає (звісно, за умови, що на комп'ютері не використовуються ресурсомісткі програми, вимогливі до системних ресурсів).

  Видалення тимчасових файлів

  Ще одна причина появи помилки 0x00000050 в Windows 7 – переповнення папки тимчасових файлів TEMP, що знаходиться в користувальницької директорії по шляху UsersUser_NameAppDataLocal, де Users – папка користувачів в системному розділі (на диску), User_Name – ім'я зареєстрованого користувача. Каталог AppData може бути прихованим, тому попередньо необхідно включити відображення прихованих об'єктів через меню виду в «Провіднику». В кінцевій директорії потрібно просто виділити всі наявні файли і видалити їх. Якщо з якихось причин об'єкти не видаляються, можна скористатися утилітою Unlocker.

  Виправлення проблем з захисним ЗА

  Нарешті, як не дивно це звучить, іноді проблема появи синього екрану з зазначеної помилкою може бути пов'язана з установкою антивірусних програм і файрволів. Ще більш дивним виглядає той факт, що дуже часто цей збій пов'язують з антивірусними продуктами "Лабораторії Касперського". Виправлення полягає в тому, щоб повністю видалити антивірус системи, використовуючи для цього спеціальні утиліти самого розробника антивірусного ПО, або виконати деінсталяцію за допомогою спеціалізованих програм на зразок iObit Uninstaller, які здатні автоматично проводити видалення і основних, і залишкових компонентів додатків у вигляді файлів, папок і розділів реєстру.

  Усунення проблем з пам'яттю

  Якщо нічого з перерахованого не допомагає, дуже може бути, що проблема полягає непрацездатності планок оперативної пам'яті.
  Синій екран, помилка 0x00000050 Windows 7: що робити?
  Для виправлення можна застосувати убудований в Windows засіб перевірки або скористатися додатком Memtest86+. Правда, розібратися з цією утилітою пересічному користувачеві буде досить проблематично. Але можна просто по черзі вилучати планки пам'яті з слотів материнської плати з постійною перезавантаженням системи, а коли буде знайдена неробоча, замінити її.

  Готові інструменти від Microsoft

  Залишається додати, що на офіційному сайті технічної підтримки корпорації Майкрософт можна знайти вже готові для використання спеціалізовані утиліти, що дозволяють виправити помилку. Тільки при завантаженні потрібного аплету слід правильно вибрати версію своєї операційної системи з урахуванням її розрядності, а також звернути увагу на те, який саме збій може бути виправлений. Примітка: якщо який-небудь із описаних методів внаслідок неможливості завантаження системи в штатному режимі використовувати не представляється можливим, виконати старт Windows в безпечному режимі.

  Популярі новини
  Загрузка...