Ноутбук для графічних програм: технічні характеристики потужність процесора, виконувані функції та необхідні параметри

1532 0 Новини високих технологій

В даний час ринок електроніки, зокрема ноутбуків, переповнений різними моделями на будь-який смак і колір, а також для будь-якого застосування. Раніше ноутбуки приманювали своєю портативністю і стилем, але основні характеристики значно різнилися зі стаціонарними комп'ютерами як в якості, так і в ціні. Майже будь-який портативний комп'ютер поступався "стационарнику" у всьому, а дійсно гарні моделі коштували надто дорого. Зараз лептопи займають гідну нішу на ринку комп'ютерів і відповідають всім вимогам споживача. Ціна на моделі з високими параметрами стала теж сумірною. Тепер кожен користувач може вибрати модель, що відповідає його уподобанням і професійної діяльності.


На що звернути увагу при вибір ноутбука

Купуючи портативний комп'ютер, людина вже припускає, що буде користуватися ним в будь-якому місці незалежно від наявності розеток або досить великого місця для розташування об'ємної клавіатури і монітора. Тому в першу чергу ноутбук повинен бути практичним, не дуже громіздким (благо майже всі нові моделі мають невелику вагу і розмір), мати досить добру батарею для роботи комп'ютера без підзарядки довгий час, стильний дизайн. Разом з усіма цими якостями повинна поєднуватися і "начинка", щоб лептоп відповідав всім професійним вимогам користувача.

Ноутбук для графічних програм

Ноутбук для графічних програм: технічні характеристики потужність процесора, виконувані функції та необхідні параметри
Для звичайного обивателя немає різниці, як обробляється інформація в процесорі пристрою або наскільки поєднується материнська плата з відеокартою. Головне, щоб все більше, а ціна нижча. Але для більш просунутих користувачів, які мають справу з програмуванням або з графічним редактором, кожен параметр комп'ютера дуже важливий. Адже для роботи з важкими за своєю структурою та наповненням програмами потрібно гарне "залізо". У цій статті ми детально розберемо, який ноутбук для графічних програм підходить найкраще і які повинні бути параметри пристрою для якісної обробки відеофайлів і фотографій.


Основні параметри для роботи з графічними програмами

Для роботи з будь-яким графічним редактором, будь то растрові, векторні або їх гібрид, ноутбука необхідна хороша "начинка". А якщо працювати з тривимірною графікою, то показники такі параметри, як потужність процесора, модель відеокарти і розмір оперативної пам'яті повинні бути на високому рівні.
Ноутбук для графічних програм: технічні характеристики потужність процесора, виконувані функції та необхідні параметри
При виборі ноутбука для графічних програм параметри, які можна назвати основними, наступні:

Екран

Якісним дисплей на комп'ютері є його важливою частиною, щоб при довгій роботі не напружувалися очі і колір картинки передавався з найменшими відхиленнями. Багато нові моделі мають у своєму наявності широкоформатний екран з роздільною здатністю 1024x768 і вище. Якість картинки для роботи з графікою повинне мінімум 720р. Також не варто забувати про те, щоб дисплей був захищений від відблисків для зручності роботи.

Процесор

Варто також подбати про наявність продуктивного процесора, який впливає на швидкість обробки фото - і відеофайлів. Кращим показником для вибору процесора буде його багатоядерність, тобто багатопоточність, щоб не втрачати в швидкості завантаження програм і роботи в них. Висока тактова частота і наявність вбудованого графічного ядра будуть перевагою. Такими особливостями зазвичай мають процесори від компанії Intel. Багатопоточність їх ядер дозволяє обробляти інформацію швидко і без лагів.

Відеокарта

У роботі з графічними програмами, а саме з 3D-графікою, велике значення має вибір досить потужної відеокарти. Портативні комп'ютери можуть мати виділену або вмонтовану (інтегровану) в материнську плату. У разі інтегрованих відеокарт єдиним плюсом може служити компактність самого пристрою, так як вбудована не займає багато місця на відміну від зовнішньої. Але доведеться забути про якісну обробку графіки або отримати більше оперативної пам'яті з огляду на те, що така відеокарта не має своєї пам'яті, вона запозичує її у інших джерел. Повноцінна відеокарта зі своїм процесором і пам'яттю може бути тільки виділеної. У таких випадках має сенс придивитися ноутбук з відеокартою марки nVidia GTX. Це основні характеристики ноутбука для графічних програм. Однак не треба забувати і про інші його якості і параметри, такі як оперативна пам'ять, система охолодження, вид жорсткого диска, сама модель і операційна система. Так як для швидкою і впевненою продуктивності портативного пристрою важлива сумісність всіх його елементів.
Отже, для вибору ноутбука для графічних програм варто звернути увагу на наступні параметри:
 • Процесор (чим більше ядер і частоти, тим краще).
 • Відеокарта (з пам'яттю від 1 GB).
 • Дисплей з високим дозволом екрану.
 • Оперативна пам'ять (підійде від 4 GB ОЗУ).
 • Жорсткий диск (для більш швидкісний продуктивності вибирати диск SSD).
 • Операційна система (Windows 7 і вище).
 • Але для того щоб вибрати ноутбук для графічних програм як основне пристрій, на якому будуть виконуватися більшість проектів, треба завжди спиратися на те, які саме будуть ці програми і які їхні мінімальні вимоги.

  Види графічних програм та їх системні вимоги

  Графічні програми поділяються за видами комп'ютерної графіки і служать для створення редагування і обробки графічних файлів, що зберігають інформацію про об'єкти в піксельному форматі, у формі простих ліній і візерунків або у вигляді тривимірного проектування.
  Ноутбук для графічних програм: технічні характеристики потужність процесора, виконувані функції та необхідні параметри

  Растрові

  Це програми, що діють на основі редагування растрової графіки, тобто піксельного зображення. Такі редактори є найкращим засобом обробки фотографій і малюнків, що мають високу точність передачі кольорів і напівтонів. Їх недоліками вважаються великий обсяг пам'яті файлів після редагування і відсутність можливості у збільшенні зображення для уточнення деталей. Навіть з цими недоліками растрові редактори дуже популярні і широко застосовуються у різних сферах діяльності. До даних програм з обробки растрової графіки належать Photoshop, Paint та ін Якщо Paint - проста програма для обробки і створення зображень, Photoshop зажадає більш-менш хороших параметрів. Мінімальні системні вимоги процесора для роботи в ньому повинні бути не нижче Intel Core 2 або AMD Athlon 64 і не менше 2 ГГц тактової частоти, 8 ГБ рекомендується ОЗУ і дозвіл екрану 1024x768 відеопам'яті не нижче 512 Мб.

  Векторні

  Такі програми обробляють зображення у вигляді графічних примітивів: прямі лінії, дуги окружностей, прямокутники, зафарбування і т. д. Вони відрізняються високою точністю промальовування, маленьким графічним файлом і можуть перетворювати без спотворень. У таких редакторах малювати швидко і просто, але реалістичності картинки від них чекати не слід. Векторні графічні програми використовують у комп'ютерній поліграфії, проектуванні та дизайні. До них належать такі програми, як Corel Draw, Adobe Illustrator. Їх системні вимоги повинні відповідати наступним параметрам: процесор Intel Pentium 4 AMD Athlon 64 і вище, мінімум 1 Гб ОЗУ і дозвіл дисплея від 1024x768.

  Програми 3D-моделювання

  Ці програми працюють з об'ємними моделями (тривимірні об'єкти, анімація). 3Д-редактори самі вимогливі, тому що містять великий спектр обробки зображень і виконують безліч функцій для редагування тривимірних графічних файлів. Із універсальних програм 3D-моделювання найвідомішими вважаються 3D Max, Maya, Modo. Для роботи з редагуванням 3Д-графіки потрібно дійсно хороший комп'ютер з чималими системними параметрами. Мінімальні системні вимоги таких програм: процесор Intel Core i5 і вище, від 4 Гб оперативної пам'яті, відеокарта nVidia Geforce серії від 780 HDD-диск, але рекомендується мати і твердотільний SSD-диск.
  Ноутбук для графічних програм: технічні характеристики потужність процесора, виконувані функції та необхідні параметри

  Який ноутбук краще

  В даному розділі представлені моделі кращих ноутбуків для графічних програм, що мають всі параметри для зручної та ефективної роботи з графікою, а їх співвідношення ціни і якості є оптимальним:
 • ASUS Zenbook UX серії 330UA має дуже витончений дизайн і непогані параметри для роботи з графічними редакторами векторної і растрової графіки. Компактний, якісний і з хорошим акумулятором за низьку ціну. Підійде для тих, хто працює поза домом, буде зручним рішенням для тих, хто часто подорожує і працює на комп'ютері в своїх поїздках і відрядженнях. Але для кращої продуктивності краще підібрати з виділеною відеокартою і великим розміром екрана.
 • HP Pavilion Gaming 17-ab314ur - відмінний вибір для графічних дизайнерів, а також любителів пограти в ігри. Потужний процесор Intel Core i5 не урізаний (що важливо), поліпшена відеокарта nVidia Geforce в поєднанні з FHD-дисплеєм роблять цей ноутбук дуже хорошим варіантом для роботи з тривимірною графікою і 3D-моделюванням.
 • HP Envy в комплектації з процесором Intel Core i717-дюймовим екраном і SSD-диском є провідним і одним з кращих ноутбуків для роботи з графічними програмами. Такі пристрої переважно для проектувальників і архітекторів.
  Ноутбук для графічних програм: технічні характеристики потужність процесора, виконувані функції та необхідні параметри
 • Ноутбук ASUS N552VX має чотирьохядерний процесор Intel Core i7-6700HQ з тактовою частотою 26 ГГц, відеокарту nVidia з пам'яттю 2 ГБ. Великий обсяг ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті і 2 Гб на жорсткому диску, безумовно, є перевагами даної моделі. Єдиним недоліком лептопа можна вважати TFT-дисплей.
  Ноутбук для графічних програм: технічні характеристики потужність процесора, виконувані функції та необхідні параметри
 • Ноутбук Dell Inspiron серії 5767-7506 має відмінне співвідношення ціни і якості. Нечасто знайдеш комп'ютер за 45000 рублів, на якому можна працювати з невеликими графічними програмами.
  Ноутбук для графічних програм: технічні характеристики потужність процесора, виконувані функції та необхідні параметри
 • Ось кілька гарних моделей. Але який ноутбук для графічних програм краще, може вирішити тільки сам користувач, знайшовши для себе найоптимальніший. З недорогих портативних пристроїв користувач може звернути увагу на моделі Lenovo IdeaPad V310 і Acer Extensa 2520G. Вони оптимально підійдуть для новачків в графічному дизайні. Photoshop і Corel Draw потягнуть. За рейтингом ноутбуків для графічних програм на перше місце можна поставити моделі HP Pavilion і HP Envy. А більш просунутим користувачам і професіоналам своєї справи варто придивитися до більш дорогих ноутбуків компанії MSI, ASUS і Mac.

  Висновок

  Для вибору ноутбука для графічних програм необхідно знати всі особливості пристрою. Якщо вибирати із зовнішньою відеокартою, то не забути подивитися на функцію системи охолодження і об'єм акумулятора. Потужний процесор теж споживає багато енергії. Об'єм оперативної пам'яті для тривимірного моделювання, зрозуміло, потрібен не менше 12 Гб. Високоякісний дисплей зробить роботу в графічних редактором зручною і комфортною для очей. Такі параметри для роботи з графічними програмами ноутбука просто необхідні. Тільки в поєднанні зі всіма перерахованими вище якостями та характеристиками можна вибрати найбільш оптимальний варіант для своєї діяльності та вираження індивідуальності.

  Популярі новини
  Загрузка...