Як створюють музику з використанням комп'ютерних програм?

360 0 Новини високих технологій

Сьогодні ні в кого не викликає сумнівів той факт, що сучасні комп'ютерні технології в повній мірі дозволяють займатися творчістю в будь-якому напрямку. Багато людей цікавляться тим, як створювати музику. Для багатьох початківців комп'ютерних музикантів це питання є нагальним.

Як створити музику на комп'ютері

Слід чітко розуміти, що головне – оптимальний вибір відповідного програмного забезпечення та методу запису музичних партій. Для того щоб створити музику, зазвичай використовується два типи програм: редактори аудіо і секвенсори. Перший тип переважніше при запису партій живих інструментів і вокалу, а другий може застосовуватися в тому випадку, коли інструментів немає в наявності, або на якихось з них користувач просто не вміє грати.


Як створюють музику з використанням комп'ютерних програм?
Сучасні звукові бібліотеки, зокрема саундбанки для програмного плеєра Kontakt, мають настільки реалістичним звучанням, що відрізнити їх від живих інструментів практично неможливо. Записати інструментальну партію можна в обох типах програм. Але секвенсори зручніше в тому сенсі, що в них можна використовувати MIDI-клавіатури і контролери або зовсім обійтися без них, вписавши партію в степ-секвенсорі вручну. Можна, звичайно, скористатися і додатками для запису нот, які потім трансформуються в музичні треки з використанням інструментів або MIDI VST, але без знання азів нотної грамоти і сольфеджіо не обійтися.

Створюємо музику самі

Як же створити власний трек, якщо немає живого інструменту? Однією з найбільш популярних програм для створення музики є FL Studio. Принцип роботи з додатком полягає в тому, щоб спочатку створити кілька окремих частин з відповідними партіями, а потім вибудувати порядок їх відтворення в плейлисті. На чотирьох треках слід розмістити барабани, бас і синтезатор, а одну доріжку залишити для вокалу.


Як створюють музику з використанням комп'ютерних програм?
Для того щоб полегшити собі роботу, при створенні партії ударних можна скористатися вже готовими пресетами, які є в наборах плагінів. Наприклад, в барабанному модулі Steven Slate Drum Sampler перший патерн можна створити шляхом перетягування партії на трек секвенсора.
Як створюють музику з використанням комп'ютерних програм?
Для другого патерну можна скористатися басової бібліотекою плеєра Kontakt та ввести в Piano Roll найпростішу партію.
Як створюють музику з використанням комп'ютерних програм?
Для клавішних можна використовувати будь-синтезатор формату VST або власні інструменти програми і також ввести ноти для тризвуки або акорду в третьому паттерне. Також можна ввести всі партії в одному паттерне, що набагато простіше, але з практичної точки зору (щоб потім не було плутанини) їх краще розділити. Записати вокал можна прямо в програмі, використовуючи для цього плагін Edison, а вирівняти неправильно заспівані ноти слід в плагіні Melodyne.
Як створюють музику з використанням комп'ютерних програм?
Після цього потрібно виставити найпростіший порядок програвання кожної партії в плейлисті. Далі для зручності потрібно відправити кожен інструмент на виділений канал мікшерного пульта, додати ефекти і провести зведення. Можна, звичайно, регулювати параметри гучності або панорами прямо на каналі степ-секвенсора, але якщо потрібно додавання ефектів, без пульта не обійтися.
Як створюють музику з використанням комп'ютерних програм?
Коли все буде готово, на майстер-треку бажано встановити додаткові інструменти типу еквалайзера або компресора. Після закінчення всіх дій готову композицію можна експортувати в потрібний аудіоформат.

Створення музики в мобільних системах

Як створювати музику на «Андроїд» або в «яблучних» системах? У сховищах можна знайти досить багато відповідних додатків: починаючи з найпростіших біт-боксів і діджейських пультів і закінчуючи майже повними аналогами комп'ютерних студій.
Як створюють музику з використанням комп'ютерних програм?
Так, наприклад, можна поекспериментувати з тієї ж мобільною версією FL Studio Mobile, але варто відразу звернути увагу на те, що для таких додатків краще використовувати планшети або смартфони з великими діагоналями екрану, потужними процесорами, достатніми обсягами оперативної пам'яті і накопичувачів для зберігання всіляких бібліотек семплів.

Кілька слів наостанок

Звичайно, для описання процесу знадобиться дуже багато часу. Простіше поекспериментувати з програмами самостійно, попередньо вивчивши хоча б довідкову систему використовуваного музичної програми. Але варто врахувати, що більшість програм-синтезатор має практично ідентичні принципи роботи - значить, освоївши одне простеньке додаток, можна буде без праці розібратися і з більш складними програмами і більше не задаватися питанням: як створити музику?

Популярі новини
Загрузка...