Новини високих технологій
» » Програма для бітів. Кращі програми для створення бітів для репу

Програма для бітів. Кращі програми для створення бітів для репу

24-04-2017, 21:29
3 394
Якщо раніше для занять музикою потрібно було мати талант або хоча б відповідну освіту, сьогодні будь-яка людина, навіть абсолютно далекий від музичних канонів, уявлень про гармонію або нотній грамоті, з допомогою сучасних комп'ютерних і мобільних програм може запросто створити власну повноцінну композицію протягом недовгого часу. Далі буде розглянуто, що повинна вміти будь-яка програма для створення бітів. Основний упор буде зроблений на реп, який у світі має досить високу популярність.


Програма для створення бітів: що потрібно музикантові?

Спочатку слід визначитися з тим, що саме потрібно музикантові, що виконує музику у стилі реп. Якщо ви хоч раз послухаєте якусь композицію в цьому стилі, відразу ж стане очевидним, що за основу в ній взята ритм-секція, в якій ударні з басом мають пріоритет, і вокал у вигляді речитативу. Інші музичні інструменти, як показує практика, явно грають другорядну роль.
Про запису вокалу поки мова не йде, оскільки процес цей досить трудомісткий, і записати якісну фонограму в домашніх умовах не вийде (буде потрібно спеціальне приміщення зі звукоізоляцією, професійні мікрофони, навушники, монітори і відповідне програмне забезпечення), а ось написати для себе готову ударну партію (причому навіть професійного рівня) можна зовсім елементарно. Таким чином, стає зрозуміло, що програма для створення бітів для репу повинна в першу чергу мати потужний барабанний секвенсор і хороший набір високоякісних семплів (звуків), з яких в партії будуть створюватися бітові послідовності. Але і це ще не все.


Бажано, щоб використовувана програма для створення бітів для репу мала вбудований секвенсор на основі патернів (коротких секвенцій), які можна було б об'єднати в одну послідовність для фінального треку. Такий спосіб створення повної партії з окремих шматочків виглядає набагато більш простим і швидким, ніж прописування кожної партії вручну. По-перше, це займає досить багато часу. По-друге, в процесі гри можна наробити купу помилок або просто збитися з ритму, а потім весь матеріал доведеться переписувати заново. Нарешті, потрібно звернути увагу на введення партій. Зробити це можна на віртуальній клавіатурі (piano roll), використовувати кнопки або спеціальну сітку з розташуванням компонентів ударної установки або нот і тактових часток (step sequencer), після чого можна об'єднувати вже готові лупи (loops) в одне ціле. Природно, не завадить і наявність хоча б мінімального набору звукових ефектів, що додасть звучанням неповторність і своєрідність.

Кращі програми для бітів і різних операційних систем

Сьогодні музична індустрія представлена дуже широко. Серед комп'ютерних програм можна знайти програми на будь-який смак – від примітивних іграшок до повноцінних професійних віртуальних студій. Але, оскільки багатьом користувача абсолютно всі можливості комп'ютерних студій не знадобляться, пакети начебто Cubase, Studio One Pro, Cakewalk Sonar і багато інших розглядатися не будуть. Вони для початківця репера можуть виявитися занадто складними, і розібратися з ними без музичної освіти або знання тонкощів відомості і обробки звуку буде вкрай складно.
Однак і для тих, хто не володіє такими навичками, є спеціальне програмне забезпечення. Серед усього того, що сьогодні пропонується до використання, можна виділити наступні програми для створення бітів російською або англійською мовами: 1. Windows/Mac eJay Hip Hop; MAGIX Music Maker; Nero SoundTrax; NanoStudio; Beatcraft Drum Machine; FL Studio. 2. Android GrooveMixer; G-Stomper Studio; Beatmaker 2. 3. iOS Novation Launchpad; Drum Pads 24. Природно, це далеко не повний перелік музичного ПО. Принаймні, будь-яка програма для бітів з цього списку буде зрозуміла більшості користувачів сучасних комп'ютерних і мобільних систем.

eJay Hip Hop

Музичні програми серії eJay мають кілька версій, адаптованих під різні стилі. Всі вони побудовані за одним принципом. Дана програма для запису бітів спеціально «заточена» під хіп-хоп.
Зверніть увагу, що додаток призначений не для написання власних ударних партій, а для використання вже готових лупів професійної якості, які просто об'єднуються в готовий трек шляхом встановлення порядку їх чергування. Суть роботи проста: вибираєте потрібний біт і перетягує його на сітку секвенсора в тій послідовності, яка вам потрібна. При необхідності можете додати ефекти або відредагувати наявний біт в спеціальному вікні, де звук буде представлений у вигляді хвилі (як це робиться в Wave-редакторах). У розпорядженні музиканта близько п'яти тисяч готових лупів, маса ефектів, можливість експорту готового проекту в формат WAV і запис CD безпосередньо з програми.

MAGIX Music Maker Hip Hop Edition

Перед нами ще одна проста програма для бітів, що працює за тим же принципом, що і попередній додаток. Знову ж таки, серед продукції Magix можна знайти кілька модифікацій для різних музичних напрямків.
Для створення повноцінного треку використовується звичайна сітка із зазначенням доріжок інструментів та тимчасової шкали для розміщення готових партій в довільній послідовності. Однак, на відміну від eJay, ефекти, представлені в цій програмі, виглядають більш професійними і більш складними, хоча при бажанні розібратися з ними не складе праці. До речі, сьогодні можна знайти не тільки Windows або Mac-версії, але і модифікації для мобільних пристроїв. На жаль, будь-такий програмний продукт є платним.

Nero SoundTrax

Ця умовно-безкоштовна програма для написання бітів (і не тільки) дещо відрізняється від попередніх. Справа в тому, що всі зведені треки представлені в хвильової формі. Тим не менше в ній є досить багато інструментів для редагування кожної партії.
Для цього використовується вбудований модуль Nero SoundBox, який являє собою не що інше, як покроковий секвенсор. В редакторі партії обраного інструменту є віртуальна клавіатура з вікном бітів, розбитих за розміром 4/4 у вигляді шістнадцяти блоків. Як вже зрозуміло, кожен такий блок відповідає 1/16 ноті. Відзначаючи потрібні блоки, можна створювати поодинокі патерни, а потім встановити послідовність їх звучання. Крім того, тут передбачена можливість запису з зовнішніх джерел (гітара, MIDI-клавіатура, вокал з мікрофона), а кінцевий трек, що складається з декількох доріжок можна редагувати за типом професійних редакторів зразок Adobe Audition або Sound Forge. Повністю русифікований інтерфейс, простий і інтуїтивно зрозумілий, так що труднощів з використанням цього додатка виникнути не повинно.

NanoStudio

Перед нами ще одна, цього разу безкоштовна програма для створення бітів, гітарних або синтезаторних партій, виконана у вигляді клавішного синтезатора. Незважаючи на свою простоту в оформленні і досить невеликий набір інструментів, нею можна створити повноцінну композицію протягом відносного невеликого часу.
Звичайно, робота з цим додатком багатьом спочатку здасться досить складним процесом, проте в самій програмі є докладна довідкова система, вивчивши яку, можна освоїти ази створення музичної композиції в цьому програмному продукті.

Beatcraft Drum Machine

Дана програма для бітів була розроблена фахівцями компанії Acoustica спеціально для створення барабанних петель. У деякому роді додаток нагадує по виду деякі з вище перерахованих програм.
Введення здійснюється за допомогою виділення потрібних кнопок, а кінцева послідовність виставляється в плейлисті, який розташований нижче основної панелі редактора патернів. Нічого особливого, але, як кажуть, просто і зі смаком.

FL Studio

Нарешті, одна з найпопулярніших серед комп'ютерних музикантів програма під назвою FL Studio, яка на даний момент являє собою досить серйозну віртуальну студію, з якої ось так зльоту не розберешся. Тим не менш, чому вона включена в список? Та тільки тому, що спочатку (ще на зорі свого розвитку і подальшої еволюції) це була саме програма для бітів, створених у вигляді об'єднання барабанних петель у плей-листі. В ті часи вона називалася Fruity Loops.
Сьогодні цей пакет є досить серйозним програмним продуктом, складним для засвоєння. Але з часу перших релізів інтерфейс не зазнав особливих змін. Тому навіть вперше його побачивши, можна відразу ж приступати до створення своїх бітів, встановлюючи поодинокі семпли на кожен канал або використовуючи заготовки у вигляді набору лупів. До речі, при відкритті програми новий набір, що складається з чотирьох барабанних доріжок, створюється за замовчуванням. Написати партію можна двояким способом: або відзначаючи кнопкові блоки часток, або вводячи нотні блоки в piano roll. Об'єднуються патерни в плейлисті. Кількість доріжок не обмежена, ефекти накладаються на будь-яку доріжку, включаючи Master-трек. Є повна підтримка плагінів форматів DX, AAX, VST і VST3 версій 32 і 64 біта, а також можливість відтворення в якості семплів файлів WAV, MP3 OGG, SF2 і т. д., експорт в WAV, MP3 OGG і FLAC, не рахуючи наявності вбудованих синтезаторів і барабанних модулів начебто Drumaxx, Fruity Slicer, Drum Pad, Bass Drum, FPC, Slicex, Drum Synth і т. д. (якщо мова йде саме про створення ударних партій). Для мобільних девайсів з будь-якої ОС на борту використовується версія FL Studio Mobile.

GrooveMixer

Ця програма – програма для бітів на «Андроїд». Як і багато інших аплети, вона розроблена спеціально для створення барабанних петель. Базова версія містить не так багато звуків, як хотілося б, однак при бажанні можна довантажити розширений набір з інтернету.
Інтерфейс являє собою вже раніше описану сітку, в якій вертикально побудовані використовувані семпли, а в горизонтальній позиції розташовані частки, які і потрібно відзначати. Звичайно, професійного звучання домогтися навряд чи вийде, зате швидко реалізувати ідею – запросто!

G-Stomper Studio

Ця програма для бітів теж розрахована на роботу в середовищі Android-систем і є платним програмним продуктом. Демоверсія має кілька суттєвих обмежень, тим не менш, можливості її вельми цікаві.
Сама програма включає в себе секвенсор, аналоговий синтезатор і драм-машину, а інтерфейс виконаний за образом і подобою популярного у свій час басового синтезатора TB-303 і барабанних модулів (ритм-машин) TR-808 і TR-909. Так що, якщо ви з ними знайомі, проблем зі створенням власних партій не буде. А тим, хто бачить такий інтерфейс вперше, доведеться трохи повчитися, хоча освоюється програма досить швидко.

Beat Maker 2

Тепер ще про одну Android-програмі. Її інтерфейс виконаний у вигляді кнопкового модуля, яким найчастіше користуються професійні діджеї. Кожна кнопка відповідає звуку певного барабана.
Або зігравши партію вручну, або записавши відповідну послідовність бітів в секвенсорі, користувач отримує лупи, які можна об'єднати в повноцінну звукову доріжку з експортом у формати WAV, OGG, WMA і MP3. Незважаючи на досить великий набір професійно семплірованних одиночних звуків (one-shot samples), в ній барабанний модуль можна розбудовувати на власний розсуд, призначаючи на кожну кнопку будь-який звук, записаний в WAV-форматі. Взагалі, виглядає програма дуже цікаво. І, якщо ви не навчитеся створювати в ній власні композиції, принаймні, можна просто пограти в режимі реального часу і відчути себе професійним барабанщиком.

Novation Launchpad

Цей програмний продукт спочатку позиціонується не як «чистий» модуль для створення власних композицій, а, скоріше, як певний інструмент для реміксу.
Спочатку з iTunes можна скачати ту ж композицію в стилі реп, прийняти угоду про невикористання її в комерційних цілях і обробити на власний розсуд за допомогою завантажуваних інструментів. Створити щось своє не вийде, але при використанні своєрідного грув-боксу з запрограмованими кнопками навчитися основам обробки музики та створення реміксів можна.

Drum Pads 24

Нарешті, дана програма для бітів дозволяє створювати власні композиції протягом декількох хвилин.
Принцип її використання схожий одночасно на побудову треків в програмах eJay, MAGIX і Beatmaker 2. Натиснення на кнопку в головній панелі відповідає проигрыванию певного ритму або мелодії, висоту тону яких можна змінювати в спеціальних установках. Також з обраних партій можна по цеглинці зібрати готову композицію і зберегти її в пам'яті мобільного девайса або відразу ж відправити на свою сторінку в соцмережі. Безкоштовний набір мінімальний, але за досить символічну плату можна завантажити додатковий контент.

Висновок

Ось, здається, і все. Залишається розглянути найголовніше питання, пов'язаний з вибором програмного забезпечення для своїх потреб. Музикантам-початківцям для початку можна порадити освоїти програмні продукти eJay, MAGIX, Drum Pads 24 і Beatmaker 2 щоб зрозуміти концепцію створення музичних партій і треків. Потім можна переходити до більш складних програм з вбудованими степ-секвенсорами. Принаймні, будь-яка людина з вродженим почуттям ритму зможе правильно розташувати сильні і слабкі частки в потрібному порядку. Інша справа – зведення інструментів за рівнем гучності або в плані їх звучання після накладення певних ефектів. Але і це при бажанні – завдання не така вже й непосильне. Крім вище запропонованих програм, є ще багато всього. Тут не розглядалися програми для бітів на комп'ютер, призначені для мікшування і обладнані віртуальними вертушками для створення скретч-ефектів, які в репі досить популярні (хоча в eJay вони є). Якщо вони користувачеві цікаві, в інтернеті їх повно. Та й освоїти такі програми - справа досить просте. Але це буде саме діджеїнг, а не творчість, яка передбачає вираження власних думок та ідей. Але для практики такі програми теж не зашкодять.
Цікаво по темі
Краща програма для створення мінусовки (російською мовою)
Краща програма для створення мінусовки (російською мовою)
Любителі караоке і люди, які пов'язують своє життя із створенням музики, часто задаються питанням про те, як прибрати з пісень вокал. Вартість
Докладно про те, як відкрити файл SIG
Докладно про те, як відкрити файл SIG
В даному матеріалі ми розглянемо, як відкрити файл SIG. Оригінальна назва даного рішення Signature File. Мова йде про файл електронного підпису. По
Програми для створення музики на комп'ютері: огляд та відгуки фахівців
Програми для створення музики на комп'ютері: огляд та відгуки фахівців
Сьогодні і початківці, і професійні музиканти так чи інакше використовують можливості сучасних студій ...
Програма для створення музики для Android: огляд декількох продуктів
Програма для створення музики для Android: огляд декількох продуктів
У даній статті представлено огляд кількох програм, що дозволяють створювати музику на мобільному пристрої під управлінням Android. Ці продукти
Програма для зведення треків: огляд кращих інструментів
Програма для зведення треків: огляд кращих інструментів
Музика - один з найдавніших видів мистецтва. Життя людини ніколи не обходилася без нього. Ще зовсім недавно створити шедевр міг тільки талановитий