Новини високих технологій
» » Як робити біти в музичних секвенсорах на прикладі FL Studio

Як робити біти в музичних секвенсорах на прикладі FL Studio

13-04-2018, 14:31
1 227
По всій видимості, ні початківцям, ні професійним музикантам немає потреби говорити, що при створенні композиції одне з центральних місць в треку займає партія ударних (природно, якщо їх використання передбачено). Звичайно, оптимальним варіантом для створення якісних бітів у вигляді окремих фрагментів або цілої партії є запис в студії з використанням «живий» ударної установки. Але ж багато працюють, так би мовити, вдома, воліючи програми-секвенсори з вбудованими інструментами. Як робити біти з їх допомогою? Про це та інше й піде далі мова. Описати всі тонкощі процесу не вийде, тому зупинимося лише на найбільш важливих моментах, взявши за основу популярний секвенсор FL Studio.


Як робити біти: загальні поняття побудови барабанних партій

Почнемо з того, що саме нам знадобиться для створення барабанної партії. Само собою зрозуміло, що можна скористатися барабанними VST-сэмплерами або вбудованими інструментами самої програми, але для початку розглянемо, як робити біти для репу або будь-якого іншого музичного стилю вручну.
Якщо підходити до пошуку рішення з загальної точки зору, зовсім необов'язково використовувати повну ударну установку. Досить буде бас-бочки (kick), робочого барабана (snare), відкритого або закритого хэтов (closed/open hi-hat) і тарілки (crash). Альти і томи поки в розрахунок не беремо. Таким чином, найпростіший ритмічний малюнок можна побудувати лише на основі цих чотирьох елементів.

Як зробити біт в FL Studio: найпростіша методика

Тепер звернемося безпосередньо до програми FL Studio. При створенні нового проекту у нас відразу з'являється степ-секвенсор з зазначеними вище елементами ударної установки (тільки замість тарілки використовується бавовна (clap). Для початку давайте замінимо його на якусь тарілку.


Як робити біти? Тут є кілька варіантів. Найпростіший полягає в тому, щоб використовувати інтерактивний вид степ-секвенсора, де просто відзначаються кнопки в потрібних позиціях.
На зображенні вище представлений найпростіший рівний біт для одного такту. Ясна річ, що звучить надто рівно і неприродно. Живий барабанщик так ніколи не зіграє. Спробуємо трохи урізноманітнити створену секвенцію і додамо в кінці бас-бочку, яка для кожного наступного повторення буде звучати з-за такту. Але якщо подивитися, як така послідовність грається наживо, відразу стає зрозуміло, що слабка частка у кінці кожного такту звучить трохи тихіше.
Гучність удару можна відрегулювати безпосередньо в степ-секвенсорі, але краще відправити її на віртуальну клавіатуру Piano Roll. Тут доступних для регулювання параметрів набагато більше, тим більше що змінити їх можна для кожної ноти.
До речі сказати, зміна гучності кожного парного біта бажано застосувати і для хета. Це кілька пожвавить звучання. Якщо не подобається такий підхід, скористайтеся вбудованим барабанним модулем FPC. У ньому принцип створення партії практично той же, тільки інструментів побільше.

Використання VST-інструментів

Як робити біти? Найкраще для початку скористатися вже готовими секвенціями, які доступні в спеціальних бібліотеках барабанних семплерів начебто Superior Drummer, EZDrummer і т. д. Давайте подивимося на використання таких комбінацій в плагіні Steven Slate Drum Sampler. Вибравши потрібний стиль і секвенцію, просто перетягніть її на потрібний канал в степ-секвенсорі, а потім перейдіть у вікно Piano Roll.
Оскільки спочатку всі партії зіграні наживо, відразу можна буде обміркувати, як змінити гучність або які ноти зрушити, щоб звучання не було машинним.

Особливості «розгойдування» біта

Потренувавшись з плагінами, повертаємося до нашого біту. Як зробити «качевый» біт навіть з такої простої секвенції? Елементарно! Регулювати потрібно не тільки гучність. Окремо слід звернути увагу на встановлення невеликого зсуву нот по сітці, щоб зробити так звану відтяжку, що дуже часто застосовується для робочого барабана.
Задайте старт звучання ноти не в стандартній рівній позиції, а зі зміщенням, вказавши, наприклад, стартову позицію зі значенням 10504 як показано на зображенні вище. Коли ви таким чином оживіть всі ноти, відразу ж почуєте, наскільки більш природно звучить навіть самий простий біт. Але виставляти значення затримки чи гучності однаковими не варто. Змінюйте їх в невеликих межах, але особливо не захоплюйтеся.
Цікаво по темі
Експорт закладок з Firefox і інших браузерів - інструкції і рекомендації
Експорт закладок з Firefox і інших браузерів - інструкції і рекомендації
Іноді доводиться здійснювати експорт закладок з Firefox і інших браузером. Наприклад, при перевстановлення або повній зміні інтернет-браузера. Це не
Як користуватися FL Studio: короткий курс на створення власної музичної композиції
Як користуватися FL Studio: короткий курс на створення власної музичної композиції
Ймовірно, багато користувачів хотіли б створити власну музичну композицію, записану з професійним звучанням. Але як це зробити, якщо підходящих
Як накласти звук на звук: кілька базових методик і застосовуваних програм
Як накласти звук на звук: кілька базових методик і застосовуваних програм
Багато з тих, хто намагається створити власні проекти у форматі аудіо або відео, досить часто стикаються з проблемою того, як накласти один звук на
Програма для бітів. Кращі програми для створення бітів для репу
Програма для бітів. Кращі програми для створення бітів для репу
Якщо раніше для занять музикою потрібно було мати талант або хоча б відповідну освіту, сьогодні будь-яка людина, навіть абсолютно далекий від
"Автотюн" - це програма для обробки голосу. "Автотюн": опис, інструкція та відгуки
"Автотюн" - це програма для обробки голосу. "Автотюн": опис, інструкція та відгуки
"Автотюн", якщо перекласти англійський термін Auto Tune, означає якусь автоматичну настройку. У музиці у більшості випадків під цим терміном прийнято
Програма для створення музики для Android: огляд декількох продуктів
Програма для створення музики для Android: огляд декількох продуктів
У даній статті представлено огляд кількох програм, що дозволяють створювати музику на мобільному пристрої під управлінням Android. Ці продукти