GTX 295: характеристики, опис, плюси і мінуси

308 0 Новини високих технологій

Сьогодні вже мало хто згадає про відеокарту GTX 295. Характеристики її на сьогоднішній день нікчемні. Вона навряд чи зможе запустити навіть саму нетребовательную гру. Тим не менш, її все ще можна знайти в продажу на форумах та торгових майданчиках. Чому ж примітним вона запам'яталася покупцям?

Тернистий шлях

Характеристики GTX 295 розроблялися дуже ретельно. Такий підхід компанії Nvidia був викликаний несподіваними «атаками» з боку головного конкурента - ATI. Розробники «червоних» вирішили випустити нову архітектуру, яка виявилася затребуваною і популярною серед покупців. Компанія Nvidia повинна була незабаром вирішити цю проблему і випустити на ринок нового лідера.


Першою спробою здолати настирливого конкурента став випуск архітектури G200 в парі з відеокартою GeForce GTX 260. Новинці вдалося показати відмінний результат в тестах і обзавестися меншим рівнем енергоспоживання. Компанія Nvidia була на шляху до того, щоб не просто створити рівного суперника нової Radeon HD 4870 X2 але й перейняти звання самого швидкого графічного прискорювача.
GTX 295: характеристики, опис, плюси і мінуси

Рішення

Перш ніж характеристики GTX 295 стали відомі всьому світу, потрібно було розробити свою стратегію. Компанія Nvidia вирішила створити двопроцесорний адаптер на базі раніше випущеної архітектури. Багато фахівці спочатку були здивовані таким рішенням виробника. Раніше Nvidia заявляла про те, що готова розробляти тільки однопроцесорні моделі з потужною начинкою. На такі відступу від своїх принципів компанію спонукало запеклий наступ конкурента. До того ж розробка нової архітектури, яка працювала на техпроцесі 55-нм багато в чому визначила подальші дії. Адже на відміну від 65-нм пара цих чіпів видавала набагато менше тепла. Хоча були на цей рахунок скептики, які вважають таке рішення провальним.


Порівняння

Після виходу Nvidia GTX 295 характеристики її порівнювали з можливостями Radeon HD 4870 X2. Саме заради переваги над моделлю від ATI був проведений такий непростий шлях компанією Nvidia. Обидві моделі працюють по технології 55-нм. Відеокарти виглядають непогано, але все ж знаходяться в своїй певної категорії. Приміром, Radeon HD 4870 X2 хороша тим, що має високі показники обчислювальних потужностей. У Nvidia GTX 295 набагато кращі показники текстурних і растрових операцій. Новинка обзавелася високою частотою виконавчих блоків, підтримкою апаратного прискорення.
GTX 295: характеристики, опис, плюси і мінуси
Модель від ATI виявилася краще завдяки об'єму локальної відеопам'яті. GTX 295 характеристики отримала у відповідності зі стратегією компанії. Розробники хотіли створити найшвидшу ігрову відеокарту, тому втратили підтримку DirectX 10.1 інтегроване звукове ядро, декодер і т. п.

Модифікації

Як і всі відеокарти від компанії Nvidia, ця отримала референсну модель і модифікації. Саме цікаве те, що насправді жодна з відомих компаній-виробників не взялася за модифікацію новинки. У результаті на ринку виявилося всього кілька поліпшених версій від EVGA, Zotac, Inno3D, XFX GF. У цілому всі ці відеокарти GTX 295 характеристики отримали однакові, але різниця все ж була помітна.

EVGA

Одна з найбільш популярних модифікацій виявилася EVGA GeForce GTX 295. Характеристики відеокарти мало чим відрізнялися від параметрів референсною моделі. Але все ж деякі відмінності можна було помітити. Зовні модель здається дуже громіздкою. Але дивного в цьому нічого немає, оскільки виробнику необхідно було розмістити на платі два великих чіпа і розведення пари 448-бітних шин. Обидві плати всередині відеокарти працюють на єдиній системі охолодження. Варіант, з одного боку, здається непоганим, з іншого - викликає багато запитань, оскільки чіп по 55-нм техпроцесу все одно досить теплий. Щоб адаптер виявився не дуже великим і надалі міг без проблем підключатися в корпус форм-фактору ATX, обидві плати довелося розмістити «лицем до лиця». Розробники постаралися зберегти щілини і роз'єми таким чином, щоб система охолодження могла виводити гаряче повітря з корпусу.
GTX 295: характеристики, опис, плюси і мінуси
Плати EVGA GeForce GTX 295 працюють з незалежним чотирьохфазним стабілізатором живлення. Тим не менш, лише верхня частина підключена до блоку живлення і розрахована на навантаження до 150 Вт. За пам'ять на платах відповідають 14 мікросхем GDDR3 по 512 Мбіт. Мікросхеми працюють з напругою 205 і частотою 1000 МГц. Такі показники референсною моделі EVGA GeForce GTX 295 були дещо поліпшені: частоту підняли до 1026 МГц. Оскільки перед нами двопроцесорна відеокарта, в ній розміщені два GPU. Кожен працює з 240 шейдерними і 80 текстурних процесорами. В референсною моделі чіп працює на частоті 576 МГц в основному домені і 1242 МГц у домені шейдерних процесорів. Компанія EVGA змогла розігнати частоти до 594 і 1296 МГц відповідно.

Плюси і мінуси EVGA GeForce GTX 295

Модифікована версія на ділі практично нічим не відрізняється від референсної, і це, мабуть, головний мінус. Сьогодні компанії балують нас небаченими заводськими розгонами і можливістю підвищити частоти в домашніх умовах. У випадку з цією модифікацією особливо ніяких поліпшень помітно не було. Перед покупцем з'явився непоганий клон еталонної версії. Унікального дизайну чекати не варто, оскільки двопроцесорні моделі апріорі важко змінити візуально. Зате EVGA постаралися самостійно підвищити частоти пам'яті і процесорів. У 2009 році користувачі були переконані, що це краща відеокарта для ігор.

Zotac

Модифікація від цього виробника була випущена у фірмовій коробці, яка нічим не відрізнялася від випущених раніше. Своїм фірмовим чорно-золотим комбінаціям компанія не змінює і донині. На коробці є величезна кількість інформації і малюнків. Тут же були написані і основні характеристики Zotac GeForce GTX 295.
GTX 295: характеристики, опис, плюси і мінуси
Конструкцією модифікація нічим не відрізняється від попередньої моделі та референсною версії. Перед нами все ті ж дві плати, зібрані «лицем до лиця», які працюють з єдиною системою охолодження. Остання в свою чергу має декілька мідних теплосъемников та теплові трубки.

З-за того, що на платах місця небагато, було вирішено зменшити шину пам'яті до 448 біт. Таке рішення вплинуло і на канали растеризації. Але розробником вдалося зберегти кількість уніфікованих процесорів - 240. GPU працює на частоті 576 МГц, а шейдерні конвеєри - 1242 МГц. Показники не відрізняються від тих, що Nvidia представила в еталонної версії. Відеопам'ять набрана з мікросхемами загальним об'ємом 1792 Мб. Працюють вони з напругою 205 В при частоті 2 ГГц. Щоб поліпшити характеристики GeForce GTX 295 фахівці спробували розігнати частоти процесора і пам'яті. Оскільки модель складно назвати холодною, і при підвищенні напруги і частот завжди спостерігається стрибок температури, потрібно було забезпечити стабільне охолодження. Хтось для цього просто відкривав корпус, щоб був приплив повітря всередину, хтось ставив додатковий кулер, щоб підвищити ефективність СО. Фахівцям вдалося підняти основний показник швидкості до 670 МГц і частоту шейдерів до 1440 МГц. Приріст в середньому становив 15 %, що на ділі є відмінним результатом. Відеопам'ять вийшло розігнати до 2214 МГц.
GTX 295: характеристики, опис, плюси і мінуси

Плюси і мінуси Zotac GeForce GTX 295

На відміну від модифікації EVGA, ця модель надійшла в продаж з еталонними показниками. Єдина відмінність - видозмінений пластиковий кожух, який прикриває плати, і нова система охолодження. В іншому ж перед нами референсна модель з встановленими Nvidia характеристиками. GeForce Nvidia GTX 295 від Zotac виявилася не самою популярною. Звичайно, покупці б хотіли бачити заводський розгін і сюрпризи в коробці. Замість цього вони отримали звичну комплектацію і стандартні параметри. Хоча можливість ручного оверклокінгу - безсумнівний плюс. Та й результат розгону виявився досить непоганим.

Інші модифікації

На тлі своїх конкурентів непогано виглядає модифікація від Inno3D. Перше що варто виділити - продуману систему охолодження. На платі розміщена алюмінієва пластина, в якій є вирізи для чіпів. Зверху них помістили два радіатора, між якими знаходиться один компактний вентилятор. Об'єм пам'яті становить 1792 Мб, частота, на якій вона працює - 2016 МГц. Швидкість процесора виявилася еталонної. А ось розгін допоміг підняти цей показник до 684 МГц. Вдалося збільшити частоту пам'яті до 2376 МГц. Модифікація XFX GF GTX295576M 1792MB також не отримала якісь особливі параметри, якими могла б виділитися серед інших. Єдине, розробник в комплектації надав гру Far Cry 2 що виявилося безсумнівно вигідним маркетинговим ходом.
GTX 295: характеристики, опис, плюси і мінуси

Висновки

Багато користувачів вважали, що існує відеокарта Nvidia GTX 2951860 Mb. Характеристик цієї моделі знайти в інтернеті не можна, оскільки такої версії у продажу не існувало. GTX 295 в будь-який модифікації випускалася з об'ємом пам'яті 1792 Мб і частотою 2 ГГц. Незважаючи на перші спроби випустити на ринок двопроцесорну модель з двома платами, буквально через кілька місяців з'явилися варіації з компактною конструкцією і ефективною системою охолодження. І, тим не менш, це ніяк не вплинуло на характеристики моделі. Вона тут же зайняла свою нішу в hi-end-класі, виконавши свою головну задачу: здолати головного конкурента, Radeon HD 4870 X2.
GTX 295: характеристики, опис, плюси і мінуси
З усіх модифікацій найбільш вдалою виявилася EVGA GeForce GTX 295. Ця версія відеокарти стала найбільш затребуваною, оскільки вже з коробки мала заводський розгін. І якщо зараз багато покупці роблять акцент на тому, щоб придбати версію з оверклокінгом, то тоді це, безсумнівно, було величезною перевагою. І хоча на ділі заводський розгін не давав величезного приросту в продуктивності, як це відбувається з сучасними моделями, незначне підвищення все ж позначалося на загальній потужності системи. А якщо EVGA GeForce GTX 295 потрапляла в руки до фахівця, то в домашніх умовах частоти процесора можна було підвищить ще більше, а відповідно і збільшити ігровий потенціал прискорювача.

Популярі новини
Загрузка...