Відеокарта Nvidia GeForce 7600 GS: характеристики, технічний опис, обсяг пам'яті, відгуки користувачів

234 0 Новини високих технологій

Виробництво комп'ютерних комплектуючих – стрімко розвивається галузь. Практично кожен квартал великі компанії на зразок Intel або Nvidia представляють нові продукти, які відрізняються підвищеною продуктивністю в порівнянні зі своїми попередниками. Проблема полягає в тому, що постійно оновлювати «залізо» вашого комп'ютера не кожному по кишені, тому багато користувачів сидять із застарілими комплектуючими. У даній статті ми поговоримо про відеокарту Nvidia GeForce 7600 GS, яка була знята з виробництва ще в 2007 році, проте успішно використовується багатьма користувачами донині.

Актуальність на сьогодні

Безсумнівно, ця відеокарта давно застаріла і не підтримує більшість сучасних технологій, однак вона дозволить зібрати комп'ютер за невеликі гроші, наприклад, для серфінгу в Інтернеті або запуску невимогливих ігор.


Купити відеокарту Nvidia GeForce 7600 GS 256Mb у магазині вже неможливо, однак знайти її з рук – цілком реально, крім того, ціна її буде вкрай мала. Якщо ви вже володієте цією відеокартою, то з даної статті ви дізнаєтеся про її характеристиках і можливостях.

Трохи історії

У 2005 році самим продуктивним продуктом компанії Nvidia була відеокарта GeForce 6600 GT, проте її можливостей стало не вистачати для комфортної гри у новинки того часу, тому компанія серйозно задумалася про випуск нової лінійки GeForce 7-ї серії. Назвати нову серію революційної не можна, однак вона значно перевершувала свого попередника. Говорячи про відмітних характеристиках відеокарти Nvidia GeForce 7600 GS, насамперед варто відзначити новий графічний процесор – G73 який виконувався за новим 90-нм техпроцесу, що давало значний приріст в продуктивності. Ще однією важливою перевагою стало збільшення кількості вершинних і піксельних конвеєрів. У нового процесора їх стало 5 і 12 відповідно, а у старою версією відеочіпа їх було 3 і 8.


Нові відеокарти припали до смаку користувачам і стали швидко продаватися. Крім підвищеної потужності нового продукту, Nvidia здивувала прийнятною ціною, яка становила близько 300 доларів на момент надходження в продаж. Компанія виграла чимало грошей, однак відеокарти 7-ї серії на ринку не затрималися.

Технічні характеристики Nvidia GeForce 7600 GS

Компанія Nvidia заявляла наступні параметри:
 • Частота відеочіпа – 400 МГц.
 • Ефективна частота пам'яті 800 МГц.
 • Обсяг відеопам'яті – 256 Мб або 512 Мб.
 • Пропускна здатність пам'яті – 128 Гб/с.
 • Шина відеопам'яті – 128 біт.
 • Графічна шина PCI Express або AGP.
 • Зупинятися на кожному пункті не має сенсу, адже зараз ці показники вкрай слабкі, однак обсяг пам'яті варто розповісти докладніше. Справа в тому, що лінійки відеокарт завжди випускали, орієнтуючись як на людей з великими доходами, так і малими. Так сталося і з 7-ї серії GeForce. Компанія випустила два варіанти: Nvidia GeForce 7600 GS з 256 Мб і на 512 Мб. Друга відеокарта була краще, однак і коштувала дорожче. Зараз комфортну роботу з комп'ютером зможе забезпечити лише більш дорогий варіант, так як 256 Мб не вистачить навіть на нормальний перегляд відео через браузер.

  Технології GeForce 7600 GS

  Розбираючи технічні характеристики Nvidia GeForce 7600 GS, варто також поговорити про технології, які підтримує ця відеокарта. Список найважливіших виглядає наступним чином:
 • DirectX 9.0 Shader Model 3.0 – досить стара технологія, яка використовується в багатьох сучасних іграх. Вона дозволяє відтворити складні ефекти високої якості. На момент запуску продажів відеокарта підтримувала всі можливості даної технології, однак з реалізацією сучасних запитів, створених за стандартом DirectX 9.0 можуть виникнути проблеми.
 • Відеокарта Nvidia GeForce 7600 GS: характеристики, технічний опис, обсяг пам'яті, відгуки користувачів
 • NVIDIA SLI дозволяє встановити дві відеокарти, об'єднавши їх за допомогою спеціального шлейфу. Це збільшить продуктивність в 2 рази, однак будьте уважні, адже для реалізації даної технології необхідні два вільних слота PCI Express в материнській платі.
 • Відеокарта Nvidia GeForce 7600 GS: характеристики, технічний опис, обсяг пам'яті, відгуки користувачів
 • NVIDIA Intellisample 4.0. Напевно ви зустрічали у налаштуваннях ігор такий параметр, як згладжування. Саме для його реалізації необхідна дана технологія, яка значно прискорює процес обробки текстур, уникаючи зайвого навантаження. У підсумку це дає якісне зображення без осідання частоти кадрів.
 • PureVideo – технологія, що відповідає за якість відтворення відео. Її робота полягає в апаратному прискоренні адаптації процесора під нові формати, масштабування відео без втрати якості і корекції кольору. Також PureVideo дозволяє відтворювати TV-сигнал в хорошій якості, якщо ви підключіть приймач у відповідний порт.
 • Підтримка PCI-Express і AGP 8х.
 • Окремо варто зупинитися на останньому пункті, т. к. він говорить про підтримку різних технологій, які відповідають за пропускну здатність шини, що є однією з важливих характеристик відеокарти Nvidia GeForce 7600 GS або будь-який інший.
  PCI-Express і AGP – це архітектури шин, однак також це можна назвати інтерфейсом підключення відеокарти до материнської плати. Основною відмінністю цих шин є пропускна здатність – швидкість, з якою карта приймає і віддає дані.
  Відеокарта Nvidia GeForce 7600 GS: характеристики, технічний опис, обсяг пам'яті, відгуки користувачів
  AGP 8x – давно застаріла технологія, що працює на швидкості до 21 Gb/с. На материнській платі, яка підтримує тільки таку архітектуру, карта буде видавати набагато менші показники, ніж на шині PCI-Express, пропускна здатність якої становить 4 Гб/с як при записі, так і читанні. У наші дні використання AGP не має ніякого сенсу.

  Nvidia GeForce 7600 GS від компанії ASUS

  Компанії, займаються розробкою відеочіпів, наприклад Nvidia і Radeon, не виробляють відеокарти самостійно. Поставкою готового продукту займаються компанії-партнери. Далі в статті ми розберемо технічні характеристики Nvidia GeForce 7600 GS від компаній ASUStek, Leadtek і Gainward. Почнемо з відеокарти від компанії ASUS. ASUS EN7600GS TOP SILENT – повна її назва. Відеокарти ASUS завжди відрізнялися якістю збірки і комплектацією, однак і ціни на них були трохи вище, ніж продукти конкурентів.

  Відеокарта Nvidia GeForce 7600 GS: характеристики, технічний опис, обсяг пам'яті, відгуки користувачів
  Основна їх відмінність полягала в об'ємі відеопам'яті, який становив 512 Мб. Інші виробники з нашого списку орієнтувалися на більш низьку ціну готового продукту, тому використовували варіант з 256 Мб, однак найчастіше це не приносило бажаного попиту, адже користувачам було важливіше продуктивність, яка була кращою у ASUS. Top silence – не просто приписка, вона говорить про відсутність кулера на системі охолодження відеокарти, а відповідно і шуму від нього. Це був вельми ризикованих хід, враховуючи те, що компанія ASUS також збільшила частоту відеочіпа до 550 МГц, що на 150 МГц більше заявлених від Nvidia. Таке прискорення тягне за собою збільшення нагрівання відеокарти, однак, як не дивно, пасивна система охолодження справляється зі своїм завданням. Радіатор, встановлений на відеокарту з зворотного боку, також був незвичайним для ринку того, так і нашого часу. Він складався з двох частин: основна була закріплена над відеочіпом, який також був винесений на задню частину відеокарти, а друга частина кріпилася до першої через своєрідну петлю, що дозволяє відгинати частина радіатора для кращого охолодження. Весь розрахунок такої системи був на додатковий потік повітря від кулера процесора, однак при його відсутності картка не перегрівається. Будьте уважні! Для нормальної роботи вам буде потрібно хоч якась активна вентиляція в системному блоці.
  Відеокарта Nvidia GeForce 7600 GS: характеристики, технічний опис, обсяг пам'яті, відгуки користувачів
  Знову повернемося до відеопам'яті. На платі знаходяться 8 чіпів пам'яті, які повинні працювати на частоті 500 МГц, однак насправді цей показник занижений до 475 МГц. Обумовлено це розташуванням системи охолодження, яка ніяк не стикається з чіпами пам'яті. В роботі такий недолік малопомітний.

  Nvidia GeForce 7600 GS від компанії Leadtek

  Повна назва відеокарти виглядає наступним чином: Leadtek WinFast PX 7600 GS TDH. Відеокарти даній компанії завжди відрізнялися низькою ціною, хорошою збіркою, а також широкими можливостями для розгону частоти відеочіпа. Крім цього, вони підрозділялися свої продукти на бюджетні і більш дорогі, які мали приписку "екстрим". Вона означала, що відеокарта зможе витримувати високі навантаження при розгоні, не зношуючись.
  Відеокарта Nvidia GeForce 7600 GS: характеристики, технічний опис, обсяг пам'яті, відгуки користувачів
  Виконання відеокарти цілком стандартне. Вона має алюмінієвий радіатор, розташований над чіпом, а також тихий кулер, наявність якого зумовлена можливостями для розгону. Пам'ять даної відеокарти не порадує сучасних користувачів, адже її обсяг становить 256 Мб, чого не вистачить навіть для найпростіших ігор. Частота відеопам'яті також не вражає: на відеокарті встановлено 8 чіпів пам'яті, проте працюють вони на частоті 400 МГц. Сам відеочіп працює на штатній частоті 400 МГц. Говорячи про можливості розгону, частота пам'яті може досягати 450 МГц без шкоди відеокарті. Так само можна розганяти відеочіп.

  Gainward BLISS 7600 GS

  Цю відеокарту вже навряд чи десь можна знайти, так як вона була рідкісною навіть на момент надходження в продаж.
  Відеокарта Nvidia GeForce 7600 GS: характеристики, технічний опис, обсяг пам'яті, відгуки користувачів
  Компанія Gainward завжди відрізнялася нестандартним підходом до виконання системи охолодження. На ній встановлений алюмінієвий радіатор, прихований під пластиковим кожухом, а також потужний кулер. Сам кулер забезпечує відмінне охолодження, проте сильно шумить, що свого часу викликало багато негативних відгуків покупців. Характеристики Nvidia GeForce 7600 GS у виконанні Gainward досить плачевні. Незважаючи на те, що виробник збільшив потужність ядра до 450 МГц, чіпи пам'яті працюють на частоті всього 333 МГц – це значно знижує продуктивність відеокарти, враховуючи обсяг відеопам'яті 256 Mb.

  Чия відеокарта краще?

  Аналізуючи лише технічні характеристики відеокарти Nvidia GeForce 7600 GS від різних компаній, можна сказати, що ASUS пішли набагато далі своїх конкурентів. Зараз же ми можемо оцінити відгуки користувачів, які хвалять продукцію даної компанії. Вся конкуренція з ASUS в той час полягала в ціні, однак зараз – вони будуть коштувати не дорожче побратимів, адже їх можна купити тільки уціненими з рук. Якщо ви вирішили зібрати комп'ютер за маленькі гроші для простих завдань, то карта ASUS GeForce 7600GS – відмінний вибір.

  Які ігри підуть на Nvidia GeForce 7600 GS?

  На цій відеокарті підуть всі новинки того часу, проте, повний їх список можна приводити нескінченно. Найяскравішими серед всіх ігор можна виділити:
 • Far Cry.
 • F. E. A. R.
 • Half-Life 2.
 • "Сталкера" всі частини.
 • Call of Duty 2 та багато інших.
 • В цілому відеокарта зможе потягнути і більш нові ігри, однак тут доведеться орієнтуватися на вимоги, зазначені розробником гри. Також не забувайте, що для комфортної гри вам необхідний відповідний процесор і оперативна пам'ять.

  Висновок

  Nvidia GeForce 7600 була хітом свого часу, однак зараз її буде важко де-небудь дістати, адже минуло чимало років з початку її випуску. Ігрові новинки вона не підтримує з 2010 року, а повсякденні завдання на зразок перегляду відео також можуть викликати проблеми – все залежить від якості і формату. Якщо ви все ж вирішили зібрати собі комп'ютер для простих програм і запуску старих ігор за малі гроші, то цей варіант досить непоганий, проте завжди краще віддати перевагу новим моделям.

  Популярі новини
  Загрузка...