Комарина Прогалин у "Сталкері": аномалія і модифікація

353 0 Новини високих технологій

«Сталкер» – гра, що стала гімном цілого покоління. Одна з тих комп'ютерних ігор, яка стала справжнім шедевром і полюбилася практично кожній людині на просторах СНД. Причини ж банальні і прості – це «коктейль» з оригінального і цікавого сюжету, елементів відкритого світу, хоррора і РПГ, а також рідних для жителів СНД пейзажів. Подібний успіх привів до того, що навіть через десятиліття гра не тільки не втратила актуальності, а й обросла сотнями, якщо не тисячами фанатських модифікацій. До одного з найбільш яскравих модів відноситься «Сталкер: Комарина Лисина».

Комарина Прогалин у "Сталкері": аномалія і модифікація

Аномалія

Сюжет гри розгортається на території Чорнобильської Зони відчуження. З історії цієї ігрової всесвіту, після аварії на ЧАЕС у 1986 році військові продовжили експлуатацію атомної станції і створили на закритій території десятки таємничих лабораторій, які займаються незаконними і забороненими в усьому світі дослідженнями. Праці вчених принесли свої плоди. З лабораторних інкубаторів на світ з'явилися суперсолдаты – змінені люди та інші мутанти, яких робили для ведення бойових дій. Там же було розроблено випромінювання, здатне керувати народними масами і навіть зомбувати людей.


Дослідження приносили плоди до тих пір, поки один з проектів не вийшов з-під контролю. Група дослідників захотіла змінити світ і зробити людство добрішими один до одного. Однак, зробивши прокол у просторі, вони, навпаки, створили тунель, між ноосферою і матеріальним світом. Тисячоліттями накопичує негативна енергія одним потоком потрапила на Землю, миттєво знищивши все живе, що знаходилося на забороненій території. Так утворилася величезна аномалія, яка отримала назву – «Зона». На її території реальність змінилася. З'явилися такі маленькі аномалії, як Комариний Лисина, мутанти і предмети, які володіли незвичайними властивостями і представляли собою цінний науковий потенціал.


Комарина Прогалин у "Сталкері": аномалія і модифікація

Сила гравітації

Велика частина невеликих аномалій на території Зони, заснована на принципах гравітації. За великим рахунком, це локальні ділянки земної поверхні з низинній гравітацією. Однією з таких аномалій є Комарина Лисина. Її центр розташований під землею, а навколо нього поширюються гравітаційні спотворення. На цьому локальному ділянці вони настільки сильні, що кожен, хто зайде туди, буде миттєво сплощений до стану тонкого млинчика. Цю та багато інші аномалії важко виявити неозброєним оком. Саме з цієї причини різноманітні туристи і сталкери-новачки так часто без вести пропадають в Зоні. На цій території не можна переміщатися, як зазвичай. Необхідно завжди бути напоготові і фіксувати будь-які, навіть самі незначні зміни. В іншому випадку, будь-яка з аномалій вб'є неуважного подорожнього. У комп'ютерній грі Комарина Лисина без модифікацій не завдає досить одиниць утрати гравцеві. Перед грою варто турбуватися установкою модифікацій, які зроблять гру складніше і цікавіше.
Комарина Прогалин у "Сталкері": аномалія і модифікація

Глобальна модифікація

Але ігровий процес значно змінюють не поодинокі модифікації, а глобальні. Вони не просто покращують графічну складову, але і змінюють сюжет, додають нові види боєприпасів і амуніції. Іншими словами, вносять кардинальні зміни в гру і роблять її повністю не схожою на оригінал.
Однією з таких є улюблена багатьма гравцями модифікація «Найманий привид: Комарина Лисина». Вона сподобається тим, хто вже по кілька разів пройшов оригінальний сюжет і знає гру мало не напам'ять. Мод повністю змінює сюжет, додає в світ гри нові угруповання і дає гравцеві нову мету. Крім цього, значно поліпшується графіка, додаються моделі зброї, нові мутанти і змінюються звуки.
Комарина Прогалин у "Сталкері": аномалія і модифікація

Сюжет

«Сталкер: Комарина Лисина» за сюжетом мало чим схожий на оригінал. Головний герой – зовсім не військовий, а наймит. Особа, яка за гроші виконуватиме будь-які замовлення. Ось і настав момент для нього, коли замовлена мета опинилася в Зоні. Дістатися до неї буде непросто, і цей шлях буде сповнений небезпек, які, як правило, зустрічаються тільки в фільмах жахів. Герой потрапляє в Зону на вертольоті і починає своє самотнє подорож. Варто бути обережним, адже вже на старті можна загинути від іклів ворожих монстрів або потрапити під кулі бандитів. По ходу гри герой дізнається справжню причину аварії спецоперації «Скат» і виявить у Зоні сліди нової угруповання, яка виявиться навіть більш таємничою, ніж «Моноліт». Само собою, замовлення передбачає ретельне вивчення угруповання.
Для більш цікавої і захоплюючої гри настійно рекомендуємо попередньо встановити мод «Комарина Лисина». Дана модифікація – незначна. Вона робить аномалії даного типу менше помітними і істотно підвищує шкоди від них. Бігати по Зоні вже не вийде. Це буде зовсім не той ігровий світ, до якого всі так звикли.

Проходження

Проходження «Комариної Плішини» не викличе труднощів у тих, хто звик грати чесно і не на самих простих рівнях складності. Гравець може постійно слідувати за основною ланцюжку завдань, а може самостійно досліджувати світ і виконувати численні і досить цікаві побічні квести. Часто це дає велику перевагу в сюжетної компанії. Наприклад, краще спорядження, досліджений світ або навіть вигідні знайомства з ігровими персонажами.
Комарина Прогалин у "Сталкері": аномалія і модифікація

Мало багів!

Сюжетна лінія повністю ґрунтується на тимчасових відрізках оригінальної гри «Сталкер: Поклик Прип'яті». Такий підхід до створення кампанії дозволив уникнути десятків або навіть сотень різноманітних багів і заощадив розробникам модифікації багато часу і сил.

Популярі новини
Загрузка...