Хто винайшов вай-фай насправді

729 0 Новини високих технологій

В даний у мережі активно ведуться суперечки про те, хто винайшов wi-fi насправді. Досить поширена точка зору про те, що вай-фай винайшла Хеді Ламарр — американська актриса родом з Німеччини. Однак є й ті, хто стверджує, що актриса не мала відношення до появи цієї мережі, і патент на винахід належить інженеру Джону о'саллівана. І все ж, хто винайшов вай-фай?

Як працює вай-фай

Wi-fi — це спосіб передачі цифрових даних по радіоканалах у діапазоні до 150 метрів на високій швидкості, порівнянної зі швидкістю передачі даних по кабельній мережі. Сьогодні вай-фай є в кожному будинку, кафе, готелі. Більшість сучасних пристроїв можуть роздавати й приймати вай-фай, радіомережа для передачі цифрових даних стала більш ніж доступною. До мережі може підключатися величезна кількість користувачів одночасно, при цьому якість зв'язку не знижується.


У всьому світі стрімко збільшується кількість точок вай-фая. Хто винайшов цю мережу, яка так багато значить для сучасного світу, можна зрозуміти, просто простеживши історію її створення з самого початку.
Хто винайшов вай-фай насправді
Це один з найбільш зараз затребуваних і перспективних напрямків для розвитку локальних і глобальних мереж.

Історія появи вай-фай

Так хто винайшов вай-фай? Початковим прототипом сучасного wi-fi була мережу бездротового зв'язку, створена у Голландії під керівництвом Віка Хейза для оптимізації роботи касових апаратів в супермаркетах. Швидкість протоколу становила близько 2 Мбіт в секунду.
Хто винайшов вай-фай насправді
А автором бездротового протоколу передачі даних вважається інженер Джон о'салліван. У 1991 році в лабораторії радіозв'язку під його керівництвом була створена перша мережа, яку можна назвати аналогом сучасного вай-фая.


У 1997 був прийнятий єдиний стандарт для передачі даних, а до 1999 року швидкість передачі даних по протоколу становила вже близько 11 Мбіт в секунду. Чому ж ходять чутки, що вай-фай винайшла жінка. Хто насправді стоїть за цим?

Хеді Ламарр та її внесок в розвиток бездротових мереж

Виявляється, голлівудська кінозірка дійсно зіграла важливу роль в появі сучасних бездротових мереж. Хеді Ламарр винайшла сам принцип бездротової передачі даних, а Хейз і о'салліван в своїй роботі над протоколами використовували її відкриття. При цьому принцип бездротової мережі Ламмар створила і запропонувала використовувати для дистанційного керування торпедами і вдосконалення системи наведення. Винахід Хеді Ламарр лягло в основу «стрибаючих частот» — технологія стійкою до перешкод адресної радіопередачі тільки необхідного сигналу. Як же це сталося?
Хто винайшов вай-фай насправді

Голлівудська історія великого винаходу

Хеді Ламмар була німецькою акторкою єврейського походження, яка знялася у скандальному еротичній сцені популярного тоді фільму «Екстаз». Фільм заборонили до показу в багатьох країнах світу, тому що актриса знялася в одній зі сцен повністю голою. Першим чоловіком актриси був Фріц Майндль — австрійський мільйонер, власник фабрик по виготовленню зброї. Він був пов'язаний з фашизмом, а відносини між подружжям не склалися, так як було багато ревнощів і контролю з боку Майндля.
Ламарр в підсумку приймає рішення втекти від чоловіка в США і успішно здійснює задумане, підсипавши снодійне в напій до приставленої до неї покоївки і переодягнувшись в її одяг, не забувши прихопити з собою скриньку з дорогоцінними каменями. Ламарр була успішно прийнята в Голлівуді, знялася в багатьох фільмах, заробивши в цілому близько 30 мільйонів доларів. Однак у той час у Європі лютує фашизм, і дівчина, що має єврейське коріння, всім серцем хотіла допомогти своїй країні його побороти.
Хто винайшов вай-фай насправді
У 1940 році Хеді Ламарр, використовуючи знання про зброю, які вона отримала під час свого заміжжя, створила і запатентувала технологію завадостійку радіопередачі сигналу за рахунок постійної зміни частоти випадковим чином. У той час цей винахід не оцінили належним чином. Згадали про нього лише в 1990-х роках, коли почали вести розробки локальних мереж. В даний час Хеді Ламарр відома як актриса, яка винайшла вай-фай. І її винахід безпосередньо вплинула на розвиток не тільки мережі wi-fi, але і на загальний принцип роботи GSM-мереж.

І все-таки хто винайшов вай-фай

Можна зробити висновок про те, що всі спори про истином винахідника мережі безглузді, тому що внесок в винаходу мережі вай-фай внесли всі, про кого було написано вище. Виходить, початок винаходу вай-фай дійсно було покладено голлівудською актрисою, яка навіть не мала технічної освіти. Це винахід спочатку не оцінили, так як воно набагато випереджало свій час, а потім почали використовувати вже після війни, в 1960х роках в американських підводних човнах. Після винаходу напівпровідників цю ідею почали використовувати для створення стільникових мереж та інших способів передачі даних «по повітрю». Вік Хейз, в дев'яності, використовуючи креслення Ламарр, які вже до того часу не були засекречені, адаптував систему до поширення даних у виробничих цілях для синхронізації роботи касових апаратів в супермаркетах. І тільки на початку 90х років 20 століття австралійським інженером всі напрацювання були систематизовані для створення першої мережі wi-fi. Виходить, робота кожного учасника ланцюга винаходів, які у результаті привели до створення настільки популярною зараз мережі, була важливою і мала велике значення.

Популярі новини
Загрузка...