Mbps — що це значить? Все про швидкість передачі даних

679 0 Новини високих технологій

Сучасні користувачі телеком-обладнання часто бачать в характеристиках обладнання і тарифних планів з передачі даних умовне позначення і задаються питанням «Mbps — що це значить?». Mbps (мегабіт у секунду Мбіт/с) - це одиниця вимірювання пропускної здатності мережі. Кожен мегабіт дорівнює 1 мільйону біт. Mbps відноситься до сімейства показників, використовуваних для вимірювання пропускної здатності та швидкості передачі даних. Мегабіт - мільйон двійкових імпульсів, або 1000000 імпульсів (біт). Наприклад, лінія телефонної лінії оператора підтримує швидкість передачі даних 1544 мегабіт в секунду — це означає, що лінія може передавати до 1544 Мбіт/с.

Mbps — що це значить? Все про швидкість передачі даних

Mbps — що це означає для швидкості передачі даних?

Важлива характерна особливість полягає в тому, що додавання додаткової смуги пропускання не гарантує більш швидкі мережеві передачі, які включають швидкість завантаження. Смуга пропускання — це вимірювання пропускної здатності мережі, тобто максимальний обсяг даних, які можуть бути передані за одну секунду. Такі фактори, як перевантаження і латентність, можуть знизити швидкість з'єднання або викликати коливання. Постачальники інтернет-послуг і постачальники мережевого обладнання часто рекламують певну кількість Мбіт/с, що вказує на теоретичний максимум, який навряд чи буде досягнутий в будь-який час за межами лабораторії.

Mbps — що це таке? Конвертація показників

Час завантаження файлу можна визначити, використовуючи формулу. Наприклад, щоб завантажити 100 Мб аудіофайлів через інтернет-з'єднання 100 Мбіт/с, необхідно провести наступні обчислення, які допомагають визначити приблизний час завантаження аудіофайлу: Конвертувати мегабайти в розмір файлу (100 МБ) мегабіт: 100 x 8 = 800 мегабіт.
Розділити цю суму на швидкість з'єднання (100 Мбіт/с): 800 ? 100 = 8 секунд.
Mbps — що це значить? Все про швидкість передачі даних

Як класифікуються мережеві підключення Mbps?

Різні характеристики швидкості передачі даних в Mbps — що це значить? Серед провайдерів інтернет-послуг найпоширенішими форматами є 81632 50 і 100 Мбіт/с. Серед постачальників мережевого обладнання такі пристрої, як комутатори, часто рекламуються як «10/100 Mbps» — це означає, що його порти можуть підтримувати 10 і 100 Мбіт/с.

Популярі новини
Загрузка...