Відеокарти AMD Radeon R2 Graphics: характеристики, історія появи

438 0 Новини високих технологій

Досить довгий час відеокарти залишалися самостійним компонентом персонального комп'ютера. Але прогрес напівпровідникової електроніки розвивався стрімкими темпами, що призводило до зменшення фізичних розмірів мікросхем при збільшеній кількості електронних компонентів в них. Таким чином, об'єднання декількох компонентів в один пристрій, залишалося лише питанням часу. А сьогодні ми розглянемо те, як з'явилися і які мають характеристики AMD Radeon R2 Graphics.

Відеокарти AMD Radeon R2 Graphics: характеристики, історія появи

Історія появи перших APU

Піонером в об'єднанні відеоядра і процесорної частини на одній підкладці є компанія Intel, яка в 2009 році представила процесори Intel Atom на енергоефективному ядрі Pine Trail - перші CPU з відеоприскорювачами. Правда? характеристики вбудованого відеоядра були досить скромними і не дозволяли з достатнім комфортом використовувати їх навіть для самих простих ігор.


Компанія AMD, яка поглинула в 2006 році ATI Technology, отримала доступ до найбільш передовим технологіям у виробництві відеоприскорювачів на той час. Первістком в об'єднанні CPU і GPU в цій компанії стали процесори E-серії для економічних систем і нетбуків, пік популярності яких припав на той період. Хоча характеристики цих процесорів не могли похвалитися рекордною продуктивністю, але вони привнесли в галузь нове поняття – APU (Accelerated Processing Unit), об'єднання основних частин комп'ютера в одному кристалі.

AMD Radeon R2 Graphics. Характеристики

Навесні 2014 року компанія AMD представила продовження лінійки енергоефективних APU – нові процесори сімейства Beema, адресовані для недорогих і надлегких ноутбуків і Mullins, призначені для портативних пристроїв, в основному планшетів.


Це було вже третє за рахунком покоління APU з більш потужною процесорної і відео частиною, з ще більш низьким енергоспоживанням. У них була застосована графіка GCN (Graphic Core Next) нового покоління, а також поліпшена система харчування, що дозволило збільшити робочі частоти вбудованих відеоядер. Нова графічна підсистема отримала назву AMD Radeon R2 Graphics, характеристики якої:
 • Beema – 128 шейдерних процесорів, частота графічного ядра R2350-500 МГц.
 • Mullins - 128 шейдерних процесорів, частота графічного ядра R2300 МГц.
 • Всього було представлено 4 моделі процесорів сімейства Beema, з них 2 з відеокартою AMD Radeon R2 Graphics: характеристики E2-6110 та E1-6010. А також 3 моделі сімейства Mullins, в одній з яких була присутня графічна підсистема AMD Radeon r2 Graphics, а саме E1 micro-6200T.

  Архітектура Beema-Mullins: відеопідсистема

  Графічне ядро нових APU містить в собі 2 CU (Compute Units), в сумі складаються з 128 ALU, що базуються на попередній архітектуру GCN. Ця схема справедлива для всіх моделей лінійки BeemaMullins, а поділ графічних підсистем на R2-R4 і R6 залежить тільки від тактової частоти графічного процесора.
  Відеокарти AMD Radeon R2 Graphics: характеристики, історія появи
  У порівнянні з попереднім поколінням APU, вдалося істотно знизити енергоспоживання чіпів. Тепер воно лежить в межах 10-15 Вт, що на 40-50% менше, ніж у рішень, пропонованих компанією Intel, і це при більш високій продуктивності AMD Radeon R2 Graphics. Характеристики графічного ядра наймолодших представників в лінійці нових APU знаходяться на рівні продуктів середнього класу від Intel.

  Висновки

  Нові APU з відеоядро AMD Radeon TM R2 Graphics, характеристики яких дозволяють з упевненістю сказати, що компанії AMD вдалося потіснити монополію Intel на ринку недорогих і надлегких ноутбуків і планшетів. Особливо це стосується APU лінійки Mullins, що володіють характеристиками, що дозволяють застосовувати їх в продуктивних планшетах, при цьому не приносячи в догоду технічним характеристикам фізичні розміри пристрою.
  Відеокарти AMD Radeon R2 Graphics: характеристики, історія появи
  В даний час AMD продовжує удосконалити архітектуру в нових APU, так і підвищувати продуктивність графічної підсистеми. У 2016 році вийшло вже 7-е покоління процесорів цієї лінійки, в якому наймолодші представники AMD Radeon R2 Graphics отримали на 56% більш високу швидкодію, ніж новітні процесори Intel з вбудованим відеоядром HD4000. Таким чином, сучасному користувачеві цілком можна вибрати собі пристрій з необхідною продуктивністю.

  Популярі новини
  Загрузка...