Передача файлів по WiFi між комп'ютерами: інструкції

546 0 Новини високих технологій

Що не кажи, а дротові підключення між комп'ютерними і мобільними пристроями навіть із створенням локальних мереж йдуть у небуття. Це і зрозуміло, адже для встановлення зв'язку не завжди зможеш носити з собою відповідний шнур або навіть кілька різних кабелів. Саме тому сьогодні для обміну даними все частіше використовуються бездротові технології, зокрема, передача файлів по WiFi, незважаючи навіть на більш низьку швидкість, якщо порівнювати її з дротяними з'єднаннями. Про те, як проводяться такі операції, і що для цього потрібно, читайте далі.

Передача файлів по WiFi: основні варіанти дій

Для початку слід привести розгляд основних дій, які передбачається виконувати для здійснення обміну даними між різними пристроями, не вникаючи особливо в технічні подробиці протікання при цьому процесів.


Передача файлів по WiFi між комп'ютерами: інструкції
У загальному випадку сучасні технології дозволяють використовувати передачу файлів по WiFi з комп'ютера на комп'ютер, мобільний пристрій або навіть телевізійні приставки або панелі декількома основними способами:
 • відкриття файлів і папок загального доступу безпосередньо на пристрої з можливістю копіювання потрібних даних, як це робиться у звичайної локальної мережі;
 • відправка і прийом інформації з застосуванням прямого підключення між девайсами через WiFi на кшталт того, як це передбачено при використанні сполук на основі Bluetooth.
 • Перша методика більше підходить у тих випадках, коли в процесі обміну даними задіяні комп'ютери, а дві інші найчастіше застосовуються для мобільних гаджетів, хоча при встановленні відповідного програмного забезпечення і дотримання деяких умов в рівній мірі підійдуть і для тих же ноутбуків. Як вже зрозуміло, головною умовою для використання будь-якого з описаних варіантів дій є наявність на пристрої працездатного модуля бездротового зв'язку WiFi. Підключення до телевізійних панелей на основі технологій LAN не розглядаємо, оскільки це окрема розмова.


  Включення мережного виявлення

  Отже, для початку розглянемо передачу файлів через WiFi між комп'ютерами. Спочатку припускаємо, що роутер налаштований правильно. Для зручності можна створити VPN-сервер на одному з терміналів, однак обов'язковою умовою це не є. Достатньо буде того, що обидва комп'ютерних терміналу, ноутбука або мобільні пристрої можуть підключатися до наявного з'єднанню. Для здійснення обміну даними вам потрібно просто включити виявлення девайсів в мережі і встановити загальний доступ до необхідних дисків, файлів і папок. Звичайно, в прямому сенсі це передачею файлів по WiFi назвати не можна, проте саме такий варіант є найпростішим.
  Передача файлів по WiFi між комп'ютерами: інструкції
  Для виставлення опцій необхідно увійти в розділ мережевих підключень і використовувати настроювання додаткових параметрів. У новому вікні слід активувати пункти включення мережного виявлення пристроїв і включення загального доступу до файлів і папок.
  Передача файлів по WiFi між комп'ютерами: інструкції
  Для зручності підключення можна відключити захист з використанням парольного доступу. Але це ще не все.

  Загальний доступ до файлів і каталогів

  Незважаючи на те, що загальний доступ начебто в мережевих налаштуваннях активований, передача файлів по WiFi поки залишається недоступною. Чому? Та тільки тому, що необхідно вказати, які саме папки або файли будуть доступні для перегляду з інших комп'ютерів або мобільних гаджетів. Для установки цих опцій слід скористатися розділом властивостей, який викликається на обраному каталозі чи файлі через меню ПКМ на відповідній вкладці, після чого виставити опції доступу через натискання кнопки додаткових параметрів (а не звичайне відкриття).
  Передача файлів по WiFi між комп'ютерами: інструкції
  Тут основним параметром є установка дозволів на виконання певних дій для всіх користувачів.

  Домашня група

  Якщо говорити про встановлення загального доступу, слід зазначити, що для цього можна скористатися ще й створенням домашньої групи. В цьому випадку файли і папки будуть доступні тільки для пристроїв, в неї входять.
  Передача файлів по WiFi між комп'ютерами: інструкції
  Настройка проводиться з того ж розділу управління мережами, проте в цьому випадку операційна система згенерує пароль, який буде використовуватися для отримання доступу до відкритих ресурсів першого ПК з інших девайсів. Тепер, якщо хочете, на іншому ПК в тому ж «Провіднику» можна вибрати підключення мережного диска, після чого у списку відображаються всі доступні мережі та підключені пристрої. Вибравши потрібний ресурс і ввівши пароль доступу, з ними можна працювати як із звичайними розділами.

  Використання Wi-Fi Direct

  Нарешті, кілька слів про пряму передачу даних. Не вдаючись у технічні подробиці функціонування протоколів Wi-Fi Direct, можна відзначити тільки те, що використання такого підключення дозволяє обійтися без маршрутизатора. Зазвичай цей тип обміну даними використовується в мобільних пристроях, що працюють під управлінням операційних систем сімейства Android. Активація режиму, якщо він, звичайно, підтримується, проводиться у розділі WiFi з вибором додаткових параметрів, причому і на передавальному, і на приймаючому девайсі. При довгому натисненні на файлі буде показано меню відправлення, яка буде здійснена після пошуку і вибору синхронизируемого пристрою. На практиці, щоправда, це працює не завжди (в основному, тільки на гаджетах виробництва Samsung). Але для пристроїв інших виробників можна використовувати додаткові програмні утиліти.

  Необхідне програмне забезпечення

  Так, наприклад, дуже цікавим додатком, що володіє високою швидкістю передачі даних без яких би то не було обмежень за розміром файлів є утиліта ShareIt. Вона просто генерує точку доступу, на основі якої проводиться синхронізація та передача. Не менш популярними програмами можна назвати WiFiShooT, SuperBeam і т. д. Але тримати додаток з однією-єдиною функцією іноді буває невигідно.
  Передача файлів по WiFi між комп'ютерами: інструкції
  Тому можна скористатися універсальним клієнтом X-Plore, який виконує роль файлового менеджера, роль організатора точки доступу для підключення по Wi-Fi. Як вже зрозуміло, на комп'ютерах аналогічний додаток для передачі файлів по WiFi встановлювати не потрібно. У таких ситуаціях можна обійтися засобами операційних систем Windows.

  Популярі новини
  Загрузка...