На комп'ютері не відтворюється музика та відео: найпростіші методи усунення проблеми

288 0 Новини високих технологій

Іноді можна зустріти ситуацію, коли музика на комп'ютері не відтворюється ні з використанням власних засобів системи, ні за допомогою сторонніх програвачів. Чому так трапляється, як боротися з такими проблемами – постараємося з'ясувати в даному матеріалі. Відразу варто сказати, що охоплюються рішення в деяких випадках застосовуються і до проблем з відтворенням відео, оскільки дуже часто мають одну природу.

Чому на комп'ютері не відтворюється музика: основні причини

Як ні банально це звучить, багато користувачів не звертають уваги навіть на найбільш примітивні речі. Чому звук з відео або музика на комп'ютері не відтворюється? Та тільки тому, що в даний момент гучність може бути повністю відключена.


На комп'ютері не відтворюється музика та відео: найпростіші методи усунення проблеми
Подивіться в системний трей. Цілком можливо, що на іконці гучності стоїть хрестик. Іноді збільшення гучності ефекту не дає. Пов'язано це може бути з тим, що відтворення відключено на основному мікшері. Перевірте його налаштування. Заодно переконайтеся, що повзунки рівня звуку виставлені у відповідні включені позиції для інших програм, які можуть використовувати відтворення мультимедіа-контенту (наприклад, веб-бразуеры або програми для голосового спілкування).
На комп'ютері не відтворюється музика та відео: найпростіші методи усунення проблеми
Не менш поширеною причиною того, що музика на комп'ютері не відтворюється, можна назвати і некоректно виставлене пристрій відтворення у налаштуваннях системи. Перевірте ці параметри, а заодно проведіть тестування перевірочного звуку. Нарешті, чисто механічні пошкодження або неправильне підключення колонок до звукової карти виключати теж не можна.


Про те, що будь-який звуковий або відеоформат може не розпізнаватися програвачем, зараз не йдеться (хоча можливо і таке). Сучасні програмні плеєри досягли того рівня розвитку, що відтворюють практично всі відомі формати. Але про це пізніше.

Питання встановлення та оновлення драйверів

Що робити, якщо на комп'ютері не відтворюється відео та музика? У більшості випадків, якщо вищевказані ситуації до першопричин неможливості програвання музики або звукових треків у відеороликах не відносяться, цілком можливо, що справа як раз в драйверах. Це стосується і саундкарт, і відеоприскорювачів. В останніх, до речі, дуже часто можна зустріти інтегровані звукові чіпи для відтворення звуку на інших пристроях за допомогою підключення через HDMI-інтерфейс. Якщо справа саме в драйверах, перевірте їх наявність та актуальність, використовуючи для цього самий звичайний «Диспетчер пристроїв». У разі відсутності або некоректної установки драйвера для звукових і відеокарт такі пристрої будуть помічені жовтим маркером.
На комп'ютері не відтворюється музика та відео: найпростіші методи усунення проблеми
Виберіть потрібні елементи через пункт оновлення. Якщо результат виявиться нульовим, а система повідомить, що найбільш відповідне програмне забезпечення вже встановлено, скористайтесь програмами на кшталт Driver Booster, які в автоматичному режимі дозволяють знайти і встановити найсвіжіші версії драйверів для всього наявного обладнання.

Необхідні набори кодеків і оновлення мультимедійних платформ

Ще один момент, коли відео або музика на комп'ютері не відтворюються, може бути пов'язаний з тим, що, незважаючи на наявність самих просунутих програвачів, в системі відсутні необхідні для відтворення кодеки і декодери. Саме з-за цього може видаватися повідомлення про те, що якийсь формат не підтримується. Виходом з такої ситуації стане інсталяція самого свіжого пакет K-Lite Codec Pack.
На комп'ютері не відтворюється музика та відео: найпростіші методи усунення проблеми
З наявних версій бажано встановити максимальну (Mega Pack), а в процесі інсталяції відзначити абсолютно всі компоненти, присутні в списку. Якщо відтворення звукових треків стає неможливим в комп'ютерних іграх, доведеться перевірити стан деяких платформ. Зокрема, це стосується DirectX, C++ Redistributable і .NET Framework. Скачайте їх останні модифікації з офіційного сайту Microsoft і встановіть самостійно, якщо вони не були встановлені при установці оновлень для операційної системи.

Сторонні чинники

Нарешті, зверніть увагу на паралельно працюючі програми, які можуть задіяти пристрої відтворення, тим самим блокуючи доступ до них з боку плеєрів. Так, наприклад, подібна ситуація характерна для популярного музичного секвенсора FL Studio.
На комп'ютері не відтворюється музика та відео: найпростіші методи усунення проблеми
В налаштуваннях параметрів аудіо є спеціальний пункт під назвою Auto-close. Якщо його не активувати, навіть при згортанні програми в трей, основний пристрій відтворення у системі все одно буде недоступним. Нарешті, іноді проблема може бути пов'язана з відсутністю оновлення Flash Player, який відповідає за відтворення мультимедіа в браузерах. Вихід – оновлення до самої свіжої версії.

Популярі новини
Загрузка...